sipka 2009 jún. 12. - 19:16:39
(40/140)
Szerintem nem annyira gázos ötlet Freddy eredetének részletes elmesélése, hisz errõl még nem nagyon szólt a fáma (vagy ha igen, akkor is csak érintõlegesen, néhány flashback formájában).
Robert Englund pedig már lassan a 63. életévét is betölti, így nyilván nincs kedve az újabb smink procedúrákra :) Az õt váltó színésznél (Jackie Earle Haley) pedig nem is találhattak volna jobbat Freddy szerepére, mivel nem csak karcosan mély a hangja, hanem a nézésében is ott az õrület szikrája. Meg egyébként is: tehetséges és elismert színész, akinek a karrierje egyre inkább ívvel felfelé az "Apró titkok"-ban és a "Watchmen"-ben nyújtott alakítása miatt.
Bár a katalizátornak számító ördögi mosoly ezúttal elmarad, (Robert hiánya miatt) de egyébként nem lesz ez rossz film.
sipka 2009 máj. 28. - 12:30:27
(39/140)
2010 április 16.-a: Rémálom az Elm utcában.

Nem, nem álmodsz kedves fórumolvasó! Freddy ismét itt lesz közöttünk, hogy bepillantást nyerjünk emberi korszakának mindennapjairól, illetve a kezdetekrõl.

Addig is tekintsétek meg a film helyszíneit, és a forgatási képeket :)
sipka 2009 máj. 13. - 21:41:06
(38/140)
Hát ezt a filmet se mostanában láttam, így kiváltképp örülök hogy végre forgalomba hozták. (Bár még nem jutottam a vásárlás cselekvéséig.)
Nyilván az elsõ rész ér a legtöbbet hangulatilag, de azért én a többit se kergetném el a házam tájáról. Azok is nyújtanak annyit, amennyit :) A mai horror tömeget figyelembe véve talán még meg is tudnánk becsülni ezeket a gyengébb folytatásokat is.
Egyébként már a borítókon feltüntetett rövid kedvcsináló mondatokon észrevehetjük a Freddy sorozat történeti mélyrepülését.
S hogy ne beszéljek a levegõbe, leírnám ezeket némi megjegyzéssel:

1. rész: "Nancy minden éjjel sikoltva ébred. Ha felébred egyáltalán..."
(Tehát ha reggel ébred fel, akkor nem sikolt. Hmmm... :)

2. rész: "A rémület mestere visszatér..."
(Ebbe a címbe nem lehet belekötni. De vajon ki lehet a rémület tanítványa?)

3. rész: "Ne is álmodj róla, hogy kijutsz innen élve!"
(Ne is álmodj róla... Ez tök vicces :P

4. rész: "Az igazi gonosz elpusztíthatatlan"
(Miért eddig mû volt, vagy mi?)

5. rész: "Megszületett a gonosz ivadéka."
(A horror karakterek családalapítása jelzi a színvonalbeli leejtõn való lezúgást. Példa erre a "Chucky ivadéka".)

6. rész: "Megszületett a gonosz ivadéka."
(Már megint?)

7. rész: "Ezúttal az sem menthet meg, ha ébren maradsz"
(Ez ciki! Már az se? Akkor a cím most már csak "Rém az Elm utcában"?)
fofo 2009 ápr. 02. - 23:00:28
(37/140)
Nemsokára megjelenik díszdobozban is az összes rész.
hoyt seriff 2009 márc. 25. - 20:30:48 Előzmény lizike04
(36/140)
Ha az elsõ nem tetszett, akkor a többit ne nézd meg! Felesleges, meg se közelítik ezt a részt(kivéve talán a harmadik).
lizike04 2009 márc. 23. - 17:32:35
(35/140)
Hááát,én még csak az elsõ részen vagyok túl,de meg kell mondjam nem tetszett,pedig én úgy akartam,hogy jó legyen, de nem lett,gagyi volt.Az alapötlet nagyon jó,de annyi a következetlenség meg néha tényleg vígjátékszerû.
SPOILER- Nem értem, a csaj úgy be van sz..va,hogy áthívja a barátnõjét aludni, de éjszaka egyedül kimegy megnézni ki van az udvaron, miközben félelmetes hangokat hall.A másik kedvencem, hogy mindig a pince felé menekül.Ezek tipikus horror bakik, szóval mindegy.
De az, hogy Freddy a csajt a plafonon kaszabolja, hát az Mátrixba is elmenne, de komolyan,lebeg.Bár annak örültem, hogy meghalt, Tina rohadt idegesítõ szereplõ volt.Akkor a másik, mért azzal ijesztget Krüger, hogy levágja az ujjait, meg belevág a hasába??Nancy meg olyan okos, hogy ruhacsipeszbõl, meg villanykörtébõl csapdarendszert épít a házban.De a legnagyobb kedvenc, mikor Nancy pasija megnézi, ki van kinn, mert zajt hallottak és ezt mondja:"Szétverem az ocsmány pofádat, bárki is vagy!"Na nálam ez a csúcs.
9/10
Karin 2009 jan. 19. - 00:52:25 9/10
(34/140)
Úgy, hogy az ember mindig találékonyabb, mint a "természetfölötti" :)

(bár ebben a filmben sokkal inkább a szerencsérõl van szó)

Mi történik, ha egy látó megtámad egy vakot, de az hirtelen leoltja a villanyt?
hoyt seriff 2009 jan. 08. - 19:40:51
(33/140)
Az 1.-tõl a 7.-ig mindet általán alsóban láttam és csak az elsõtõl "ijedtem meg", azon kívül még a harmadik tetszett, a többi rész nem. De természetesen az összes rész meg van VHS-en.
reila 2008 nov. 21. - 21:49:04
(32/140)
Ez tetszik! Egyébként sokszor én is ezt veszem észre magamon, fõleg a modern mostani horroroknál , mikor a gyilkos mondjuk egy 17éves szõke szépséges tinilányt kerget.....még jó hogy a "kaszásnak" szurkolunk...
idõjós1010 2008 nov. 21. - 20:55:39
(31/140)
Napját sem tudom mikor láttam utoljára a filmet, ne tõlem kérdezd.
10/10
antika4 2008 nov. 21. - 20:44:50 10/10 Előzmény idõjós1010
(30/140)
Nem rossz horrorfilm. De azért az elég vicces volt, ahogy futott a csaj krúger elõl, hát a nagymamám gyorsabban fut. Meg a végén, mikor semmibe veszi a gonosz "szörnyteget" az álmában, és azt mondja neki, hogy szaros. Na akkor szét röhögtem magam. De a végét nem értem. Most akkor újra meghalnak?
idõjós1010 2008 okt. 25. - 22:29:09
(29/140)
Csak az a volna ne lett volna
idõjós1010 2008 okt. 25. - 22:28:41
(28/140)
Nálam az elsõ rész siker volt.
A többi viszont valahogy már túl sok volt a jóból.
Persze nem ártott volna a filmet, még a maga idejében megnézni elõzetesen, és talán így a véleményem is sokkal pozitívabb volna.
little_girl 2008 okt. 25. - 22:13:18
(27/140)
én is kb.6, max 8 éves lehettem mikor elõször láttam. Sokszor visszagondolva csodálkozom, hogy megnézhettem :))de sztem nekem is ez volt ennek a mûfajnak a meghatározó filmje. Milyen réég is volt... csak már kevés az ilyen kaliberû film (mármint rémisztõ), sajnos :(
Tényleg, tud valaki vmi jó horror filmet?
10/10
bugeszka 2008 szept. 25. - 22:57:42 10/10
(26/140)
Az egyik kedvenc Filmem. Az egész ahogy van, nagyszerû. Az elsõ három rész, illetve az utolsó nagyon elnyerték a tetszésemet, igazi remekmû, a mai napig rettegek tõlük, ha megnézem õket. Sosem megy ki a divatból, legalábbis szerintem. Mindenki mást gondol errõl a filmrõl, ám senki nem mondhatja, hogy pocsék, csapnivaló film, mert ez nem lenne igaz. A régi idõket idézi elõ, amikor még mindenféle speciális trükk nélkül tudtak remek filmet csinálni. A folytatások sosem jók, de ennél a filmnél elmondható, hogy három rész igen is jól sikerült.
ricsi84 2008 aug. 30. - 11:47:04
(25/140)
Ez a film "sorozat" még vagy 10 évig jó film lesz,igaz nem emlékszem az összes részre,ha jól tudom akkor 7 része van,legalább is nekem annyi van meg csak Németûl beszél végig:D
Szóval jó a fil,maga az ötlet,hogy az álmodban jelenik meg és be is valósúl,jó film ,sõõt a Jason vs Fraddy is jó 10/9
moderator1 2008 aug. 30. - 10:41:09
(24/140)
Kedves Fórumozók!

Kérlek Titeket, hogy a személyeskedést kerüljétek.

köszönettel:
A moderátor
Petrapetrus 2008 aug. 30. - 10:30:03
(23/140)
Akkora bûn, ha én nem szeretek félni? Különben is, van sok film, ami úgy kelt félelmet, hogy azzal nincs bajom. Nekem ez túl véres. Vér nélkül is lehet jó filmeket készíteni, a horror mûfajában is.
Mellesleg én inkább a színházat, mint a mozit szeretem. Sosem voltam nagy filmes. Ennyi. És le lehet szállni rólam.
Petrapetrus 2008 aug. 30. - 10:17:33
(22/140)
Képzeld, én sosem szerettem a horrorfilmeket. Nem értem, miért jó ennyire rettegni. Ha az emberrel a valóságban történne hasonló (pl. hogy valami pali fejszével vagy nagykéssel kergeti a másikat sötétben), akkor is olyan szórakoztatónak találná-e a dolgot. :-S
Mellesleg nem kérte senki, hogy olvasd a hozzászólásaimat. Ha tudni akarod, én meg tõled vagyok rosszul, de nagyon. Játszod itt magad, hogy Te vagy a húdenagymentalista, aztán egy fenét. Keress valami más, jó játékot, amivel hasznosat is teszel. Részemrõl befejeztem.
Király Sanyi 2008 aug. 29. - 18:04:30
(21/140)
Az elsõ rész teljesen jó volt, csak a fojtatásoknál sokaltam már be egy csöppet.