10/10
Çukurova 2020 márc. 02. - 20:12:04 10/10
(149/929)
A Demir meg a Gengo nagyon meg akar szabadulni a Yilmaztól és a Fekelitől.
Szegémy Gaffur fázik, éhezik...
Gülten reménytelenül szerelmes Yilmazba. A lányos anyák is sármosnak tartják. (Nekem nem tetszik.)
Züleyha még azt sem döntheti el, hogy mit vegyen fel. Viszont mindene megvan.
Züleyha szinte remeg, mikor meglátja Yilmazt. (Majd a Demir is remegni fog az idegtől.)
Hünkar és Fekeli találkozását már nagyon vártam. Vahide Perçin és Kerem Alisik nagyon jó színészek.
Fekeli, hogy megérezte, hogy a Hünkár telefonál neki. ????
10/10
Çukurova 2020 márc. 02. - 20:03:06 10/10
(148/929)
A sorozatban gyakran mutatják Adana egyik látványosságát, a Büyük Saat, 32 m magas, négyszögletes óratornyot. A torony egy forgalmas utca közepén található.
Építését 1879-ben kezdték és 1882-ben fejezték be.
1918-ban megsérült, 1935-ben felújították.
A torony harangja minden órában megszólal, és a város legtöbb részéből hallható.
mihenike 2020 márc. 01. - 21:47:32 Előzmény libra26
(147/929)
Szia :) kerestelek itt a topicban, megy itt a pörgés ezerrel :) én még mindig nem értem be a tv2-t, de már igen jó vagyok, a 38. résznél tartok :) ez egy fantasztikus sorozat :)!!!!! imàdom, hogy Demír egy pszichopata! az anyja a patás ördög, akire nem is tudok haragudni! Fekeli a nagy bölcs! Sabahattin a csendes gyilkos, megalszik a tej a szájában, de mindig jókat szól be :)!!!!! Azize mami irritáló... idegesítö...
de a legeslegjobb Gaffur&Saniye!!!!-ezeken szakadok mindig :)
Egy meglátás ebben az események forgatagában,4 rész lemaradassál:
amikor Demír elengedte Zühleyát (a gyereke nélkül), akkor elmehetett volna Yilmazhoz és elmondhatta volna neki az igazat, együtt megkereshették volna a babát... hiszen màr Yilmaznak is van tekintélye és pénze.... (?)
Magenta99 2020 márc. 01. - 17:22:49 Előzmény suxel new
(146/929)
Igen, igaz, bár szinte az összes török sorozatnál a házasságban a férj dirigál, mit tehet a feleség és mit nem, elmehet-e dolgozni (nem), kivel állhat szóba - előtte meg az apa, sőt, a fiútestvér dönt ezekről.
Én biztos nem mennék török pasihoz, akármilyen cuki némelyik :D
Fadik egy álnok kis kígyó, megérdemelte, amit kapott.
Én arra lennék kíváncsi, mi van, ha Saniye elkiabálta ezt a terhességet és mondjuk, mégse lenne baba.
Hiszen, csak emiatt maradhattak a birtokon.
suxel new 2020 márc. 01. - 16:47:07 Előzmény Magenta99
(145/929)
Rabszolgasorarol jut eszembe...
Zuleyha probal jopofat vagni a sorsahoz, miutan Demir jol raijeszetett, hogy soha tobbe nem lathatja majd a gyermeket, ha tovabbra is Yilmaz utan koslat. Probalja magat lefoglalni, es ugy dont var a nagymamanak, Hunkarnak, es meg Demirnek is, hogy lefoglalja magat es olyat csinaljon amit szeret, es amihez ert is. Erre Demir azt mondja, nem lehet, az o feleaege ilyet nem csinalhat, majd azert Hunkar nyomasara megenyhul. Azert ennyire leszabalyozni barkit ia szamomra durva. Lehet valami nyafka no, mint Sermin el tudna utni az idejet, de Zuleyhanak joforman meg baratnoje sincs, bar az utobbi idoben lehetett latni Nihallal. Belegondolni, hogy egesz nap csak ulni es nezni, mert a gyerekkel sem kell allandoan foglalkozni, hat eszbonto lehetne.

Meg egy, a Fadikos jelenetsor, amikor nem segitett rajta. Ugyan miert is segitett volna rajta, soha nem volt vele rendes, ea rajta is koszorulte a nyelvet a regi idokben. Fadik azt kapta amit megerdemelt, nem tartottam miatta koszivunek Zuleyhat.
Bar szerintem visszakerul o meg a konyhara, mivel Saniye magaban nem fogja birni, megha Gultent vissza is viszik szerintem kell oda 3 ember, az a Kefser vagy ki, o pedig nem tul hatekony munkaero.
suxel new 2020 márc. 01. - 16:36:23
(144/929)
Csutortok pentek:

Istenem, de birtam Gaffur, amikor elment Gultenert es nem..nem...nem volt a valasz. Mar az is, hogy el kellett miatta menni Yilmazhoz, urnak szolitania, majd szembesulnie azzal, hogy Gulten a vedelme alatt van es igy nem tart tole. Abban a csaladban Saniye az esz, ha nincs Gaffur mar reg elveszett volna az urasag elott. Azonban megint Gulten becsuletessege kerdojelezodott meg azaltal, hogy talan azert ment Iszambulba, mert tolvaj? Sabahattin ismet kiosztotta a csaladot a celozgatasokkal, kedvecem volt, amikor megkerdezte hany embert tesznek meg tonkre. Demir kerdezi kire celozgat, aztan ranez Zuleyhara, aki nagyon jol tudja, es erzekelteti a nezesevel, hogy bizony ra. Lehet iszik ez a Sabahattin, megis bejon a karaktere, nem rossz ember.
Gaffur eljatssza, hogy elment Isztambulba, ezert egy olban bujdokol...visitok. Saniye pedig viszi neki a kenyeret sajttal megtomkodve, hus nelkul, hahaha...Gaffur majd szomjanhal, hat vizet meg nem vitt neki a felesege. Na de Saniye mentsegere legyen mondva a sajtot nem sajnalta ki belole. Komoly volt az is, amikor ejjel visszalopozott a hazba, Saniye megijedt es majdnem lelotte az urat.

Yilmaz-Cengaver: hihetetlen a palfordulasa Demirrel szemben Cengavernek. A Yilmaz elleni tetteket megbocsatotta, aztan osszevesznek Cengaver viselkedesen a klubban a nokkel, ezert meg örihari...na ez az, ami full szinhaz. Itt egy nagy csapda rejlik, ez hotziher.
Magenta99 2020 febr. 29. - 12:35:25 Előzmény Çukurova
(143/929)
Részben igaz lehet, de akkor még nem derült ki, hogy Fekeli támogatja Yilmazt.
Amúgy elég nagy baromság, hogy valaki a "vértestvére", emiatt bármilyen bűntényt elnéz neki, sőt, segédkezik benne, a másik embert pedig, akinek csak az a bűne, hogy előbb volt az ő felesége az a nő, akire a tesó szemet vetett - meg akarja ölni.
Nem normálisak ezek. Abban az időszakban nem volt rendőrség? A "földesúr" bárkit megölhetett?
Úgy tarthatta a munkásait, mint a rabszolgákat? Az ő engedélyével lehet csak kimenni a kapun, ő mondja meg, ki kivel házasodhat, ki kivel beszélhet? Tiszta rabszolgasors...
10/10
Çukurova 2020 febr. 28. - 18:29:19 10/10
(142/929)
Szegény Gaffur milyen mostoha sorsa van. :-)
Csak kenyéren és sajton él. Még vizet sem kapott, fázott is szegény. Ráadású majdnem rálőtt a felesége.
Jó volt, tetszett!
10/10
Çukurova 2020 febr. 28. - 12:38:21 10/10
(141/929)

Későbbiekben megváltozik Cengaver kapcsolata Fekelivel és Yilmazzal. Tévedés miatt megváltozik Cengaver és Demir kapcsolata is


10/10
Çukurova 2020 febr. 28. - 12:33:13 10/10 Előzmény Magenta99
(140/929)
Cengaver azért nem szereti Yilmazt, mert a vértestvére ellensége.
Meg azért, mert nem Çukurovában született Yilmaz.
Ezért Gengo úgy érzi, hogy egy kívüli nem érvényesülhet a szülőföldjükön, az üzleti életben nem előzheti meg a vértestvérét, az üzlettársát.
Meg persze azért is haragszik rá, mert Fekeli támogatja Yilmázt, az az ember, aki ősi ellensége Demirnek, mert megölte a "fegyvertelen" Demir apját.
suxel new 2020 febr. 28. - 07:17:13 Előzmény Magenta99
(139/929)
Azt meg megertettem, hogy egy kis ido utan megbocsatott Demirnek, miutan vertestverenek tartja. Vartam is, hogy megbocsat majd neki, de ez a fellepes, ez a gyulolet o tole is Yilmaz iranyaba, na ez elfogadhatatlan reszemrol. Holott ot okosabbnak, bolcsebbnek gondoltam, hisz ranezesre egy jo tizessel idosebb Demirnel. Inkabb ugy kepzeltem volna el, hogy megbocsat neki, de o ebben nem vesz reszt, ebbol kimaradna, vagy inkabb probalna eszhez teriteni, csillapitani, kulturaltabb megoldast keresni. Vegul is az uzleti eletben Cengaver ellenfele is lett, de Cengo is atesett a lo tuloldalara. Ahogy irod: embert baratjarol...
Magenta99 2020 febr. 28. - 07:07:20
(138/929)
Nekem az a fura, hogy Demir haverja (Cengovar?) már megint mocskos fattyúnak, stb,stb hívja Yilmazt, pedig hát Demir bevallotta, hogy hazudott, Züleyha valójában Yilmaz felesége és ő vette el erőszakkal, miután Yilmazt lecsukatta és átverte.
Ezek szerint Cengo is egy ilyen szemét, ócska ember? Igaz, embert barátjáról....
suxel new 2020 febr. 27. - 19:16:12 Előzmény meggy100
(137/929)
Köszönöm szépen, láttam belole reszeket, de nem keltette fel a figyelmemet. Kara para ask vagy Fatmagul kategoria nalam, azokat is probaltam megszeretni, de nem gyoztek meg arrol, hogy nezzem is oket.

A Bir Zamanlarba csak Vahide miatt kezdtem bele, de mar az elso resszel megfogott maganak. Azt hittem eloszor, a Fogd a kezem lesz az en sorozatom, de tevedtem.
suxel new 2020 febr. 27. - 19:09:36 Előzmény Çukurova
(136/929)
Ez tetszik ennekem annyira.
suxel new 2020 febr. 27. - 19:08:34
(135/929)
A tegnapi reszben talalkozott Yilmaz es Zuleyha, bar Zuleyhanak nehez volt, megis elhitette Yilmazzal, hogy o mar Demirt szereti. A zokogasa ellenere is meggyozte, mintha kezdene beletorodni a sorsaba tenyleg, este mar latszatra egesz jol el volt Demirrel. A ruhajahoz nagyon passzolt a ruzs szine a szajan.

Sabahattin ismet szimpatikusan lepett fel Gulten mellett, es Hunkar asszonnyal szemben is Demir elott, aki probalta eltusolni az ugyet. Kifejezetten tetszett, ahogy Demir kideritette ki a bunos a pletykalasert. Ez volt a minimum, hogy Fadikot utnak eresztette, aki orulhet, hogy Hunkar annyival megkegyelmezett neki, hogy nem kell a birtokot elhagynia, csak a foldeken kell majd dolgoznia es a kunyhoknal elnie.

Gulten ismet mentegette magat, megis hogyan mondhatna el az igazat Yilmaznak, hisz az Zuleyha es Yilmaz eletebe kerulne. Csak az jut eszembe, hogy ennek ellenere megis olyan konnyen kiszaladt a szajan, hogy Zuleyha volt, aki csapdaba csalta, aki kenyszeritette, vigye el neki a levelet.

10/10
Çukurova 2020 febr. 27. - 18:10:41 10/10
(134/929)
Sermin Yaman egy kígyó. Sibel Tasçioglu nagyon jól alakítja a szerepét
10/10
Çukurova 2020 febr. 27. - 17:35:26 10/10
(133/929)
Érdekesség.
A sorozatban látható kőhíd Adana városában található. A 6. században építették. A kőhíd a világ legrégebbi olyan hídja, melyet még mindig használnak.
10/10
Çukurova 2020 febr. 27. - 17:32:14 10/10
(132/929)
Igen, ott tisztelettel szólítja. A magyar szinkronban nagyon elrontották a megszólítást.
malvinkicska 2020 febr. 27. - 17:23:28
(131/929)
A fordított részekben papának szólítja.
10/10
Çukurova 2020 febr. 27. - 16:51:18 10/10
(130/929)
Fadik már biztosan megbánta, hogy pletykált. Nehezen fogja megszokni a kunyhós életet.