gerhajdu 2009 okt. 20. - 10:37:30
(71/311)
Azt viszont nem értem, hogy USA-ban ezt nem vetítették még? IMDb-s adatlap szerint nálunk elsõk között jelenik meg, USA-ban és a briteknél csak 23-án. Nem értem, hogy van ez, de ezt írták ki.
gerhajdu 2009 okt. 20. - 10:32:22
(70/311)
Nem tudom mire számítsak, de bizakodó vagyok. Eleve egy ilyen alapanyagból nehéz lenne tucatfilmet csinálni. Elismerem nem a világ legnagyobb fantasy könyve, pedig igényes, elképesztõ realizmus van benne (amennyire ez lehetséges a témánál) kidolgozott világa van.
Tudjuk, hogy lesznek itt furcsa megoldások, de én elmondom azt, aminek örülök.
1. Reilly legalább jó képességû színész.
2. Benne lesz William Dafoe egy másik vámpír szerepében.
3. Darren szerepére nem valami 20 éves sztárszínészt választottak.
4. Már a trailerben látszik, hogy itt se lesz denevérre változás vagy vámpírölés fokhagymával : attól tényleg csak egy mese lenne az egész.
Egy kikötésem van: a farkasemberes rész benne maradjon, különben ütni fogok:)
laknerd 2009 okt. 19. - 23:32:53
(69/311)
asszem ezt jobb ha kihagyom.. már az elõzetes is borzalmas.. hollywoodi ifjúsági cukormázat csinálni ebbõl a történetbõl, háát, nincs sok értelme.. persze a Twilight-rajongótábornak újra itt van valami ami vámpíros és trendi lehet, háát.. asszem inkább elolvasom újra a 12 részt
Rika 2009 okt. 19. - 21:59:39
(68/311)
Egyszerûen érzem, hoyg ezt nagyon elcseszik.
Na nem baj, azért megnézzük, és jót röhögünk rajta.
Remélem a vámíprok hegyére már egyátalán nem kerül sor, mert onnantól lesz nagyon élvezhetõ könyvben, és nem kéne elrontani még az emlékét se.
Hokri 2009 okt. 19. - 20:51:03 Előzmény Cullangka
(67/311)
SPOILER

Azért nem emlékezhetsz rá, mert a történet szerint csak késöbb jön, eleinte nincs jelen a cirkusznál :) Azért gondolom, hogy õ az, mert õ képes végtagokat visszanöveszteni, és egyedül van ezzel a dologgal xD :D Az aki kézen jár.. szerintem õ az akinek semmi jelentõsége nincs, de az is egy másik ember :D De olvasd el a könyvet, érdemes :D Amikor én olvastam nem is tudtam letenni :)

SPOILER Vége

A film és a könyv egy nagy ellentmondás, már most xD Remélem azért az élvezhetõségét nem redukálták 0ra :D
1/10
Cullangka 2009 okt. 19. - 19:09:04 1/10
(66/311)
spoiler

itt a Végtag Chormac alatt azt a "rémet" érted aki a kezén járt? mer más ilyesmi fellépõ nem nagyon volt! de õ nem növesztett kezet:D
Hokri 2009 okt. 19. - 18:59:49
(65/311)
SPOILER

A két személy nem ugyanaz :)
Aki visszanöveszti a kezét az -gondolom- Végtag Chormac (Már nem tudom hogy írják a nevét, és nincs is itt a könyv :S), akinek pedig leharapja a kezét a vérfarkas, az a nagy ökoharcos, aki a késöbbiekben szintén nagy szerepet kap majd :) Neki sem tudom a nevét xD
Hokri 2009 okt. 19. - 18:56:00
(64/311)
SPOILER

Én is régebben olvsastam a könyveket, de rémségesen jók :D
Én így emlékszem: Darren nem lesz teljes értékû vámpír :) Mivel félvámpírként válik vámpírherceggé, felgyorsul a tisztulás folyamata (senki sem lehet örökké félvámpír, a tisztulás az a természetes folyamat, ami több évtizedig is tarthat és általa a félvámpír további "vérátömlesztés" nélkül vámírrá válhat), sokat kûzd majd vele a könyvek végén, de félvámpír marad. :)
1/10
Cullangka 2009 okt. 19. - 17:38:27 1/10
(63/311)
fúúú:)) így méég jóbb:D többet ne mondjatok el:D sztem 1-2 nap és végzek vele:D de már nagyon várom hogy kiderûljenek a dolgok hogy mi hogyan:D még csak ott vok hogy megmutatta stevenek a szerzeményét:D
1/10
Cullangka 2009 okt. 19. - 17:36:34 1/10
(62/311)
lehet hogy nem filmesítik meg az összes részt, de azért sztem az ilyet spoilerbe írd:)
takacsreni 2009 okt. 19. - 16:46:36
(61/311)
Sziasztok!
1,5 éve mind a 12részét végigolvastam és nagyon megragadott az egész történet. Így nézve az elõzetes sok olyan dolgot véltem felfedezni ami eltér a könyvtõl. De bizakodva várom az egész filmet :-)
Az elõzõ üzihez írnám hozzá, hogy igen teljes értékû vámpír lesz srácból amikor vámpírherceg lesz belõle!
1/10
Cullangka 2009 okt. 19. - 14:28:19 1/10
(60/311)
szia! kb én is arra tippeltem, de akkor az utolsó könyvben is így 19 vagy 20on évesek? vagy már idõsek?:D már letöltöttem mind a 12 kötetet, eddig naggyon teccik bár még csak a rémségek církuszát olvasom, most ugy kb a könyv felénél lehetek! reméltem hogy összefüggõ, mert így a legjobb:) köszi minden infót, a démonkönyveket is letöltöttem, de azt majd csak utána:) igen tehetséges író szretem az ilyeneket:) bár a film biztos nem lesz ilyen jó! az elõzetesbõl ítélve jócskán átírják!

spoiler!

az a nõ aki az elõzetesben növeszti ki a kezét, az az akar lenni amelyiknek leharapta a vérfarkas a kezét? amúgy kiváncsi vagyok hogy darrenbõl hogy lesz vámpír, mert a filmelõzetesbõl nekem ez jött le:)
dittyke 2009 okt. 19. - 12:59:29
(59/311)
Sziasztok! Én tavaly olvastam el a sorozatot, szerintem fantasztikus. Bizakodom a filmben is, de sajnos nem tudják úgy visszaadni, mint könyvben. A bemutató elég jó, de nem az igazi:(((((
fintorzsofi 2009 okt. 19. - 09:07:50
(58/311)
Szervusz!
a korukat nem lehet megtudni a könyvbõl, de körülbelül 14-16 évesek lehetnek az elsõ könyvben.
és a 12 rész teljesen összefüggõ, nem értelmezhetõ az egyik a másik nélkül, igaz minden könyv elején vagy egy kis elõzetes az azt megelõzõ könyvbõl.
és ha már olvasod a vámpírkönyveket, ajánlom neked a démonkönyvek sorozatot is, az 10 részes lesz, most jelent meg a boltokban a 8. része.
ha szeretnéd õket letölteni e-bookban, itt egy link, mindet megtalálod:
http://www.mugglenews.eoldal.hu/cikkek/letoltesek/darren-shan-e-books

zsófi
1/10
Cullangka 2009 okt. 19. - 06:21:31 1/10
(57/311)
én most kezdtem el olvasni a rémségek církuszát! eddig nagyon tecik, de eddig nekem nem derûlt ki a koruk! hány évesek õk? akár kb?:) és látom, hogy 12 részes a könyv, különálló témák vagy összefüggõ? köszi elõre is ha tucc segíteni:)
Toxinyuszi 2009 okt. 18. - 23:51:05
(56/311)
a bemutató szerintem borzalmas...... én is 13éves korom óta várom a filmet (akkor olvastam elõször és már akkor rajta volt a borítón h szerzõdést kötöttek a megfilmesítésre....) így most 20 évesen beülök és végigborzongom az egész filmet:( nagyon sajnálom hogy ilyen ócskának tûnik a bemutató alapján.... kíváncsi vagyok mivel magyarázzák azt a farkas gyíkszerû csajt (fõleg hogy a vérszipolyok nem isszák a hüllõvért....:S) itt már borult a 3. könyv fele.....
kíváncsian várom mi lesz a véleményem a film végére.....
bitumaru 2009 okt. 18. - 21:11:15
(55/311)
valaki megtudná mondani hogy 22.én melyik HEVES megyei moziban lesz látható a film?
5/10
il_maryl 2009 okt. 18. - 20:28:16 5/10
(54/311)
Kb pár perce lestem a bemutatót. Tátott szájjal lesek, hogy jé mi a franc ez. O.o
erre Rémségek Cirkusza... Mondom ez olyan ismerõsen cseng.. Hm.. És leesik: EZ DARREN SHAN!??? Kb 6 éve olvastam az elsõ kötetet, de igen nagyon meglepett a film mert pár évig vártam. Demár Lartenen megakadtam. Hááát rohadtul nem úgy néz ki ahogy kéne. O.o Meg lestem, hogy most mi VAN? Evan??... Szóval kíváncsi leszek mit hoznak ki belõle...
MaLay 2009 okt. 18. - 17:40:34
(53/311)
Hát igen, kicsit furcsa, hogy Daren játszik a koporsóban, na meg hogy a törpék az elõzetes alapján inkább egy játék kerti-törpére hasonlítanak, mint szabdalt (hátborzongató) arcú lényekre. De kíváncsian várom a filmet, már nem kell sokat aludni.
1/10
Grubbs 2009 okt. 18. - 15:23:59 1/10
(52/311)
Hát igen van joguk hozzá de én úgy vettem ki a 3 részbõl hogy Debbi fekete.
A törpéknek meg elvan takarva az arcuk és Darrennek meg nincs gyógyító nyála.De már várom a premiert.Csak ne sírjak kínomban.:)