Téma: Revans

szuszuki 2013 febr. 19. - 14:19:16 Előzmény Véleményem
(82/122)
"A latinok szigorúbbak a tulajdon és házásság tekintetében és ebben velük értek egyet."
Javaslom, menj férjhez Afganisztánban egy tálibhoz, az majd a tulajdonának tekint, naponta elver, megcsal és ha rádun, elad egy kecskéért, de azért csak legyél hozzá hûséges életed végéig... Sok boldogságot !
szuszuki 2013 febr. 19. - 14:02:22 Előzmény Véleményem
(81/122)
"Szerintem az élet alap dolgait nem lehet másképp csak feketén vagy fehéren látni."
Felnõtteknek szóló filmet akkor nézz, ha majd felnõttél. Addig nézd Hamupipõkét és Csipkerózsikát, ezekben csupa fekete és fehér figurát láthatsz...

"A sok hígítás vezetett oda ahol most tart a világ."
Igen, ma már talán Jean Valjeant sem ítélnék öt év gályarabságra kenyérlopásért.

"Értettem a filmet, nehéz elhinni hogy a lány nem tudta kihez megy hozzá."
Gondolom a lány csak annyit látott, hogy egy gazdag férfi, akit mindenki tisztel (mert fél tõle)
Az öreg a nõügyeit és törvénytelen dolgait nem verte nagy dobra...

"szerintem nincsenek pozitív szereplõk a filmben, és egyik szereplõnek sincs igaza."
Gratulálok. Volt értelme megnézned a filmet. Rájöttél, hogy vannak filmek, amikben nincsenek pozitív szereplõk. Ki a pozitív "hõs" a Lolitában? Ha még nem láttad/olvastad, ne tedd ezután se! Erkölcsi fertõ! Egyébként egy klasszikus.

"nevetséges volt ez a hamis "hõs" szerep hogy csak azért is mindent megtesz a nõért."
A férfi nem volt se hamis, se igazi hõs, csak egy esendõ ember, aki _szerette_ a nõt és mindent megtett érte...
Ezt te nevetségesnek tartod ?
szuszuki 2013 febr. 19. - 13:56:24 Előzmény Véleményem
(80/122)
"Ha engem tartozás fejében akarnának odaadni inkább szökevény lennék. Tök mindegy, gusztustalan, az egész film egy fertõ."
Hova szöknél a saját családod elõl pénz nélkül? Egy bordélyházba talán befogadnának...
10/10
Kárpáti Éva 2013 febr. 19. - 08:55:40 10/10 Előzmény Véleményem
(79/122)
Kedves kislány! Sehol nincs olyan ostoba statisztika, amirõl te beszélsz gyermekem. Édeskevés kapcsolatod ill. tapasztalatod lehet igazi nõ-férfi kapcsolat terén - annak alapján, ahogy nyilatkozol. Ráadásul a filmet elég figyelmetlenül nézted.
***SPOILER PÓTOLVA***
Bár én csak egyszer láttam, mivel most képtelen voltam megnézni újra az egészet (csak addig bírtam nézni, amíg elhatározzák, hogy lelépnek), mivel nagyon megviselt az, ahogy a kegyetlen férj elbánik az - állítólag szeretett - feleségével. Aki szeret valakit, az semmilyen körülmények között nem lesz ilyen brutális. A lányt apja kénytelen volt "eladni" Tibbynek, aki még azt sem engedte meg a feleségének, hogy gyermeket szüljön - mivel neki már volt elég. Ráadásul õ ugye járhatott a "szeretõjeihez" büntetlenül, az asszony nem hagyhatta el akkor sem, amikor felnõtt szerelemmel szeretett végre egy igazi férfit, aki valóban szerette õt, nem csak tulajdonának tekintette, akivel azt csinál, amit akar. A válást pont ezért találták ki, kulturált emberek közt így mûködik.
Nagyon megrendítõ film, rengeteg papírzsebkendõvel lehet csak végignézni.
offtopic
szuszuki 2013 febr. 19. - 01:31:37
(78/122)
Véleményem 2013 febr. 13. - 17:44:03
(77/122)
Kinek mi a véleménye...
Az esetek többségében a nõk hibásak bármilyen családi zûrrõl van szó. Ez tény, statisztika.
Oké hogy itt a férje sem pozitív szereplõ, de ebben a filmben egyáltalán nincs pozitív szereplõ, egyiknek sincs igaza. A nõnek meg nem volt kötelezõ hozzámenni egy bûnözõhöz... amit mesélt hogy miért ment hozzá? Az hülyeség... kissé túlzó baromságok vannak a filmben. Na de mindegy... vannak nézhetõ filmek is, maradok azoknál.
tortura 2012 szept. 12. - 16:17:55
(76/122)
Hát ez az. Egyébként a csajnak nem volt gyereke a filmben, akinek szenvedni kéne - az apáca szerint.
Ez is azt mutatja, hogy a férje nem igazán szerette, inkább díszként használta a feleségét. Elhangzik egy jelenetben, hogy a nõ szinte könyörög a férjének egy gyerekért, de õ hallani se akar róla. Hát a szeretet nem errõl szól.
tortura 2012 szept. 12. - 16:13:43 Előzmény vénasszonyok -nyara
(75/122)
Ugyan már, hagyd a fenébe. Kár vitatkozni egy kretén apácával, aki úgy jön fel a fórumra véleményt írogatni, hogy azt az elemi dolgot sem teszi meg, hogy legalább megnézi a filmet, amirõl szól a fórum. Vagy csak nézte, de nem látta, hisz még azt sem tudja, mi történt az egyik fõszereplõvel. Direkt nem írom le, mert a modik már így sem gyõzik kitenni a sok SPOILER-t.
olahmiki1959 2012 szept. 12. - 08:21:39
(74/122)
Ez is egy vélemény, bár ahogy elolvasgattam a hozzászólásaidat, egy meglehetõsen rosszkedvû ember benyomását keltetted bennem.
Különbözõképpen látjuk a világot, meg a filmeket is. Ezért szép a világ, - hogy egy ilyen hatalmas közhelyet mondjak.
3/10
DrAgy 2012 szept. 12. - 08:02:42 3/10
(73/122)
Vannak ennél rosszabb filmek is persze,de ezt sem tudtam végigszenvedni annyira unalmas,mûanyag történet.
Az meg hogy mekkora színészi alakítások vannak benne az egy vicc.Semekkorák élen a minden filmjében
dögunalom Costnerrel.
olahmiki1959 2012 szept. 12. - 06:53:39
(72/122)
Az ilyen típusú, romantikus szálat tartalmazó bûnügyi filmeknél vagy thrillereknél az az egésznek a halála, amikor mély elemzésekbe, elmélkedésekbe kezdünk, és lélektani, szociológiai magyarázatot keresünk mindarra, ami a vásznon történik.
Ez egy jó, nem túl eredeti történet, egzotikus, az európai ember számára mindig valamiféle titokzatossággal bíró helyszínnel, (Mexikó), remek színészi alakításokkal, egy igazi nagyágyúval, a csodálatos Anthony Quinnel, akivel olyan filmtörténeti jelentõségû filmek készültek, mint az Országúton, vagy a Zorba, a görög, a jóképû, tehetséges Kevin Costnerrel, és Madeline Stowe-val, akinek a fátyolos, gyönyörû szemei mindig valami rejtélyes fájdalommal vannak tele, s ha nem szól egy szót sem, a tekintete akkor is megfogja a nézõt.

Idõs, erõszakos, a környéket uraló, mexikói gengszter férj, fiatal, a férje durvaságától szenvedõ, a környezetébõl kitörni képtelen, európai feleség, fiatal, jóképû, amerikai tiszt, aki felcsillantja a nõ elõtt a változás lehetõségét, - ez az alaptörténet, mi kell még?
A sztori izgalmas, drámai, valódi feszültséget érezhetünk, drukkolhatunk a szerelmeseknek, félhetünk az "élet-halál ura" férj hajtóvadászatától, elszorulhat a szívünk, amikor kibontakozik elõttünk a feleség egész élettörténete, tragikus sorsa, és még számtalan olyan epizód, részlet van, ami odaszögezhet minket a székhez.
A film nagyon jó, az elsõ perctõl az utolsóig gyakorlatilag megfogja a nézõt a jól felépített dramaturgia, logikusan felépített jelenetek sora, és egyre emelkedõ feszültség vezet el minket a drámai végkifejletig, közben, - mintegy mellékesen - gyönyörködhetünk a mexikói táj szépségében, és megfogadhatjuk magunkban, hogy mindent lehet, de mexikói bandavezér feleségét soha ne szeressük el, mert nem lesz jó vége!

Néhány alkalommal láttam már a filmet, és hangulattól függõen, bármikor meg tudom nézni megint. Izgalmas, drámai, minden olyan kritériumnak megfelel, ami egy jó filmhez kell.
9/10.
adamnagysweetmovie 2012 szept. 11. - 22:45:01 Előzmény Véleményem
(71/122)
Kuba is latin meg katolikus, mégsem a mexikói macsó tempó dívik...
Persze a filmek még ezt ezerrel el is túlozzák.
Csonger 2012 aug. 13. - 10:12:50
(70/122)
Jó 15 éve láttam ezt a filmet, és akkor nagyon tetszett is.
Aztán most megnéztem tegnap is. Már nem tetszett annyira, az alábbiak miatt (SPOILERek következnek):
- Semmi értelmét nem láttam a lovas fickó-szálnak. Mi értelme volt õt betenni a sztoriba? Nem vitte elõbbre a történetet, de nem is hátráltatta azt. Tök felesleges volt. És azt sem tudom, miért tépte össze a lovas hapsi azt a cetlit, amin Cochren úticélja szerepelt (valami buszjegy-szerûség volt). És miért halt meg? Oké, beteg volt, de úgy értem, a történet szempontjából miért volt fontos, hogy meghal? Csak hogy mesterségesen szomorúbbá tegyék a filmet?
- Mi értelme volt a szõke ribancos jeleneteknek? Ez is tök felesleges szál volt. Ahogy feleslegesnek tûnt Cochren hívatlan segítõje meg annak a mexikói haverja is, aki alig ismerte meg Cochrent, máris hosszasan kifejti, mennyire a szívéhez nõtt és milyen nagyra tartja.
- Túl sok volt a vörös színátmenetes szûrõ használata. Szinte minden második snittben piros volt a kép felsõ része. Oké, hogy egy unalmas szürke égboltot így lehet drámaivá tenni, de a 150 perces filmbõl 75 percet így mutatni enyhén túlzás.

Szóval, ez a film tökjól kezdõdik, de onnantól fogva, hogy maga a revans indulna, számomra kissé összeszedetlennek tûnik.
Véleményem 2012 júl. 02. - 12:57:04
(69/122)
Kedves Viki, itt a filmrõl kell véleményt írni nem egymásról. Ezek szerint te sem vagy túl toleráns személy mert már azon kiakadsz hogy valaki a házasság intézményét konzervatív módon látja. Nem hiszem hogy ez miatt beteg lennék, vagy bigott. Nem hiszem hogy mások arra kíváncsiak hogy a hozzászólókat ócsárolod. Fõleg mert én sem mondtam rólad semmi rosszat és nem is fogok mert nem ismerlek téged, mint ahogy te sem engem.
Sárga_rigó 2012 júl. 02. - 08:57:20
(68/122)
Nem rossz a film, de igazából ha tényleg arról szólt volna, hogy egymásba szeretnek és a csaj le akar lépni, egy "kicsit" jobban kidolgozhatták volna azt a szálat, hogy összejönnek. Mert itt ez a címszó alatt nem sokat láthattunk. Amikor autóztak ahoz a kis házhoz, már kishíján az autóban egymáséi lettek, szóval inkább csak annyi jött le a kapcsolatuk bimbózásáról, hogy marha nagyokat fognak k*félni, ha végre ketten lesznek, de a vibráló szerelem bizony nem jöt át.....amiért megérte volna felrúgni mindent, fõleg abban a "nemtúldrágaazéletmexibóban" világban, fõleg hogy apu egy agresszív gengszter, fõleg hogy burkoltan célozgatott, hogy tud a viszonyról.....szóval egy kicsit jobban meg lehetett volna csinálni a történetet.
Véleményem 2012 jún. 30. - 13:00:15 Előzmény vénasszonyok -nyara
(67/122)
Mexiko másvilag, egyszerûbben gondolkodnak az európai gnoszticizmushoz képest. A latinok szigorúbbak a tulajdon és házásság tekintetében és ebben velük értek egyet.
Véleményem 2012 jún. 30. - 12:59:58 Előzmény vénasszonyok -nyara
(66/122)
Mexiko másvilag, egyszerûbben gondolkodnak az európai gnoszticizmushoz képest. A latinok szigorúbbak a tulajdon és házásság tekintetében és ebben velük értek egyet.
offtopic
vénasszonyok -nyara 2012 jún. 30. - 01:46:27
(65/122)
Te az európai gondolkodásmódoddal nem érted azt a másik világot. Egy európainak Mexiko olyan akár a Hold vagy a Mars. A filmbõl egyébként szerintem kiderül, hogy Cochrane sem értette igazán az ottani szokásokat. Az USA-ban egy ilyen történet valószínûleg úgy végzõdik, hogy a felszarvazott férj megbeszéli a részleteket, hogy a felesége mit vihet magával és mit nem.
Nekem hiteles volt a film és valóságos a nõalak is.
Nem tudom figyeled e a mexikói híreket napjainkban? Annyira olcsó az emberélet, hogy a kábítószer háború kapcsán naponta ölnek meg egy csomó embert, köztük olyanokat, akiknek semmi közük az egészhez, csak éppen véletlenül rossz helyen voltak, rossz idõben.
Véleményem 2012 jún. 29. - 19:01:13 Előzmény vénasszonyok -nyara
(64/122)
Szerintem az élet alap dolgait nem lehet másképp csak feketén vagy fehéren látni. A sok hígítás vezetett oda ahol most tart a világ.
Értettem a filmet, nehéz elhinni hogy a lány nem tudta kihez megy hozzá. Azt meg pláne, hogy fiatalon, ráadásul gondolom ennél csak szebb volt, szerelmes volt az ipsébe. De ez a rendezõ fantáziája, szerintem hülyeség. Én mesterkélt romantikus húzásnak tartom a rendezõ részérõl amivel a nõt kicsit kimeszeli, mentegeti a felelõsség alól. Kicsit olyan mesebeli az egész amit kis butuska lányok még elhisznek. Egy idõ után mindenki rájön hogy a házastársa nem teljesen az akinek elképzelte az elején, és mindenki csalódik amikor a másikat kiismeri a sötétebb oldalairól is, és mindenki találkozik a házassága után valakivel aki vonzóbbnak tûnik a házastársánál.
Utána csak ez marad: ??? Vajon mit tesz az ember?
Ez a döntés / lépés bizony csak fekete vagy fehér lehet...
Lényeg, hogy szerintem nincsenek pozitív szereplõk a filmben, és egyik szereplõnek sincs igaza.
Kevin Costner nagy kedvencem, miatta néztem meg a filmet, de én nem neki osztottam volna ezt a szerepet. Nem azért mert rosszul játszotta, most is jól hozta a formáját, csak valahogy nevetséges volt ez a hamis "hõs" szerep hogy csak azért is mindent megtesz a nõért. Hát nekem kicsit émelygett tõle a gyomrom, a romantika nem jött át kicsit sem, inkább szerencsétlennek tartottam a figurát. Ez nem az a nõi jellem akiért ennyi küzdelmet kell felvállalni. Inkább egy hamis hõs szerep amit rájuk húzott a rendezõ.
vénasszonyok -nyara 2012 jún. 28. - 18:42:09
(63/122)
nem igazán értetted meg a filmet.
SPOILER

Nem arról szólt, hogy egy unatkozó milliomosfeleség félrekefél az elsõ útjába kerülõ nadrággal.
Fiatal lányként még szerette a férjét, aztán fokozatosan rájött, hogy egy gátlástalan és kegyetlen gengszterrel él, végül megjelent a fiatal és jóképû amerikai, aki gyengéd volt és egyenrangú partnernek tekintette. Nem csalni akarta a férjét, hanem elhagyni, amihez minden nõnek joga van kulturált országokban, ha kiderül, hogy a férje nem az, akinek gondolta.
Nem volt rossz a film. Még a fekete-fehér jellemkliséken is túl tudott lépni. Tibey is mutatott emberi vonásokat, hiszen burkoltan figyelmeztette barátját, mielõtt könyörtelenül lecsapott.
Az is megrendítõ volt a végén, hogy ragaszkodott a formához, hogy kövesse õt meg Cochran, amiért elvette tõle a feleségét.