Téma: Riddick

2/10
Viki1080 2014 jan. 18. - 12:27:34 2/10
(77/117)
Annyira jó és szuper és príma ez a "film"hogy 20 perc se kellet ahhoz h elaludjak rajta.
Tényleg készülnek még most is ilyen F@S filmek?!Szánalmas.
A Dízel gyereket eddig se tartottam színésznek/1 tûrhetõ filmje van csak,amiben hajas baba maffiózó,az is csak mert megtörtént / ez se változtatta meg a dolgokat.Zs alá kategória.Azért kapott tõlem 2 pontot,mert az 1 pontot az aylum és Uwe Boll kapja mindig.
SniderMac 2014 jan. 18. - 02:49:37
(76/117)
90%-át ki tudnám oktatni a fórumozóknak, de sajnos nincs hozzá energiám... :/ Nem engednék mindenkinek véleményt alkotni! Rengeteg jó filmnél látok lehúzó kritikát, sok valóban szarnál pedig ajnározást veszek észre néha... Hát tényleg a tehén ba...za a bikát?! :):)
SniderMac 2014 jan. 18. - 02:46:45 Előzmény shoc
(75/117)
Ki tudja mióta gyengült ott a bolygón, fáradt volt, éhes, meg ilyenek... Te ugyanúgy hozod a formád ilyen helyzetkörülmények között? Kétlem. Ahhoz képest ígyis egy bizonyos szinten volt, bár nem egy Rambó.. :)
SniderMac 2014 jan. 18. - 02:42:24
(74/117)
Senki ne higgyen annak a sok "okosnak", aki azt írja, hogy nem jó film, meg sok ilyen hasonló böszmeség. Milyen jó, hogy nem olvasom már a Port.hu-s gyökerek hozzászólásait, így én magam dönthetek a filmekrõl. Én jó kritikus vagyok(és szerény, enm egoista, aki az iróniát is ismeri és mûveli), tudom, mi számít rossz filmnek, én magam is kikelek néhány darabon, de ezen nem lehet. A párbeszédek direkt ilyenek, Ti nagyon alul mûveltek, egy ilyen világban, ilyen történetben erre a nyers fogalmazásra van szükség, ha másra vágytok, akkor tudok ajánlani pár szép, kerek dialógus-szerkezettel megáldott produkciót. Egyetlen hiányosságnak azt tartom a filmben és ez SPOILER-féle - hogy a sebhelyesarcú a végén nem tûnik fel, hogy még megkapja a magáét... ennyi!
Ja, és az elsõ félórát valaki unalmasnak mondta, szerintem az a legjobb, de nem magyarázom miért, ahhoz értékelni kéne olyan mûveket, mint pl. Robinson Crusoe "kalandjai a szigeten"... hehehehe........
7/10
idõjós1010 2014 jan. 18. - 01:34:29 7/10
(73/117)
Van a filmben egy rész, ami erõsen emlékeztet a Csillagközi invázió 2 -re.
7/10
idõjós1010 2014 jan. 18. - 01:24:49 7/10
(72/117)
Lehet hogy 6 pontnál nem ér többet az egész film, mert pl gyenge a CGI, meg a párbeszédek, és egyebek, de azért nem unalmasabb mint a 22 évente sötétség, amit bár már nem ma láttam, de bõven laposabb mint ez.
Sok jelenet maga volt a vicc, de azért én nyomtam rá egy gyenge 7 pontot.
6/10
Classius 2014 jan. 17. - 22:52:21 6/10
(71/117)
A Pitch Black-hez képest rosszabb, ez tény. Szeretem a Riddick filmeket, eddig nálam a Pitch Black a legjobb, és ezen nem változtatott ez a film sem. Nekem nem okozott csalódást a film, mert én nem is vártam sokat, és nem is bántam meg, hogy nem támasztottam nagy elvárásokat. Egyszer bõven nézhetõ kategória, pár jelenet eléggé túlzó volt, továbbá kis következetlenséget is érzek a filmben (nem fejteném ki bõvebben, aki megnézi az tudni fogja szerintem). Riddick rajongóknak csak óvatosan ajánlanám, mert bizony elég idegesítõ lehet, hogy az egyébként kiváló világból és karakterekbõl miért nem tudnak már egy odab*szós filmet csinálni.
10/10
offtopic
filmimádóó 2014 jan. 17. - 21:58:18 10/10
(70/117)
Nem igaz, hogy ha egyszer elnyomja az ember a pontozást, akkor nem lehet javítani.
10/10
filmimádóó 2014 jan. 17. - 21:57:14 10/10
(69/117)
Szerintem jól sikerült a film, hozta valamennyire az elõzõ két rész szintjét. 9/10.
8/10
lotto 2014 jan. 17. - 20:03:34 8/10
(68/117)
Igazán nem volt rossz movie, simán hozza az elõzõ 2rész szintjét!
Bizonyos értelemben talán még kicsit jobb is és az elvont hangulatába jól bele lehet merülni.!
10/10
gergo1010 2014 jan. 07. - 18:13:55 10/10
(67/117)
Vin Diesel az egyik kedvenc színészem.Nekem tetszett az elõzõ két rész is, de ebben nagyon jól megcsinálták a szörnyeket.Igazán kitettek magukért.
10/10
shoc 2014 jan. 03. - 15:39:37
(66/117)
riddick eddig tévedhetetlen karakter volt.
Itt meg sorra elkaptak, megsebesült stb.
shoc 2014 jan. 03. - 15:24:23
(65/117)
Ha az elso rész hangulata, a képi világ
meg a Vin Diesel macsoskodas bejön...
es hajlandó vagy kompromisszumokat is kötni, es túlélni az elso fel órát,
tetszeni fog ez is.

Nekem fura volt hogy Riddick egyik erõs jellemzõje volt a pengeles ösztön, a tevedhetetlenseg.
Az elõzõ részben az elso ot percben hazavagott egy fejvadász csapatot, itt meg tokolodik velük egy órát.
Az a kardos jelenet pl tok rendben volt.
Sz Peter 2014 jan. 01. - 20:37:29
(64/117)
Egyedül "Starbuck" aki értékelhetõ benne. ;)
Peppo 2014 jan. 01. - 20:14:34
(63/117)
A Riddick sorozat a Hegylakó filmekre (nem a tévés sorozatra) emlékeztet. Volt egy alacsony költségvetésû film, amelytõl igazából senki sem várt semmit, de mégis kultfilm lett. Aztán a siker miatt jött egy második rész, amiben megkavarnak mindent, teljesen idióta irányba viszik a fõhõs életét, és ennek már nem olyan jó a fogadtatása. De annyira nem is rossz, ezért elkészül a harmadik rész is, amelyben az elsõhöz próbálnak visszanyúlni, ami annyira jól sikerül, hogy 95%-ban ugyanazt a filmet csinálják meg ismét.
Itt is ez történt. Az elejét leszámítva végig az volt az érzésem, hogy ezt a filmet már láttam. Ugyanezzel a fõhõssel, ugyanilyen "társakkal" és ugyanilyen ellenfelekkel.

Nem lenne ez rossz film, van benne akció, néhány (igaz, nem sok) egész jó karakter, egyedi látványvilág, egy nem túl bonyolult, de elfogadható történet is. (Mondjuk a párbeszédek, és a kiszámítható, klisés befejezés sokat ront rajta.) Csak mindezt egyszer már elsütötték. Vajon hányszor fogják még? Mert a folytatás nagyon benne volt a végében.

Lehetne ez simán 7-8 pont, de egyszerûen nem érdemli meg, mert pofátlan másolása az elsõnek.
7/10
JohnnyBGood 2013 dec. 29. - 21:49:52 7/10 Előzmény tomy88trance
(62/117)
Lehet hogy szeretem nézni ahogy emberek számukra idegen bolygón, közegben szenvednek, ahol minden sarokban valami fura lény csorgatja a nyálát:)

Az elég szomorú, hogyha szép idegen lényeket szeretne az ember látni, arra nincs megfelelõ sorozat (persze Alien..). A Star Trek elsõ részében a fagyos bolygó ábrázolása nagyon bejött és a Pitch Black lényei és Riddick-es harcai éppúgy szuperek mint az új részben. Aki a történet miatt nézte ott eltudom képzelni h a 2-es állt hozzá a legközelebb. Megérteni már nem tudom:)
5/10
beo71 2013 dec. 29. - 14:28:05 5/10
(61/117)
Oké, vannak fanok és Vin Diesel illetve maga a karakter is unikum, van benne valami egyedi, valami izgalmas, ami felette áll a minõségre törekvés vagy profizmus keresése féle érzéseknél, ez Riddick és kész. Én is végig néztem, mert az nem mondható rá, hogy középszerû, semmilyen lenne, 5/10, nézhetõ, illetve, nézhetõ lenne, ha nem robbanna fel az ember agya, ezektõl a párbeszédektõl, idegesítõ percemberektõl,a legnagyobb gáz, hogy néhol már Riddick is gagyi. A legnagyobb pedig az, hogy a Barátok közt életszerûségével tüntetõ szövegek mindenki számára feltûnõek, az agyontanult kritikus meg sem említi, biztos annyira odafigyelt a cselekmény metaforáira és a rendezõ mûvészi elvonatkoztatására, hogy észre sem vette. Na, ezek az emberek osztják a népet, arra nem érdemesek néha, hogy elolvassam az irományaikat, tisztelet a kivételnek.
Én szégyellem néha, hogy kedvelek egyszerû, szórakoztató darabokat is, ezek meg elmagyarázzák, hogy mi a mûvészet.
tomy88trance 2013 dec. 24. - 15:22:14 Előzmény cellasto
(60/117)
Szerény véleményem szerint a második messzemenõkig a legjobb rész. Aki Alien-t akar az nézzen Alien-t szerintem. Bár,ha sorrend kell akkor Sötétség Krónikája, Pitch Black, és végül ez
7/10
JohnnyBGood 2013 dec. 21. - 22:00:59 7/10
(59/117)
Direkt nem néztem meg moziban, de a release-t nagyon vártam!
Tudni kell, hogy a második rész olyan szar, hogy a mai napig kétszer álltam neki megnézni, és egy adott ponton túl, mindíg kilõttem a filmet, nézhetetlen. Az elsõ viszont egy remekmû!

Nem úgy álltam neki a Riddicknek, hogy hozza majd az egyes szinvonalát, de a 2-es után csak jobb lehet és a bemutatókból az jött le, h visszanyúlnak az elsõ bolygós-lényes vonalhoz. Na ezt hozták is, csak ne lett volna benne semmi nekrós bugyutaság, dehát muszáj volt valahogy összekötni a részeket, azok számára akik szerint 2 rész már lement. Nekem az elsõ után ez a második a sorozatban, a kettest megtagadtam.

És nem rossz! A lényekkel való vívódása, a film nekro-független bolygós elemei az elsõ fél órában, na azok szuperek lettek! A kutyaszerûség tényleg nagyon rajzos (fõleg a kicsi), ennél még az avatar dögei is ilyesztõbbek voltak sajnos, de a vízi lények és a harc velük a film elején, az hozta nekem a Pitch Black-et!
A szereplõket én nagyon bírtam, semmi bajom nem volt velük, Santana karaktere kifejezetten jó lett szerintem. A fejvadászok rivalizálása is nagyon bejött, a film 3. harmada pedig újra csak lekötött rendesen, én ezt vártam, csak 0 nekróval, ehelyett azért mégiscsak belerondítottak ebbe.

Összességében: Kutya és Necro nélkül 8-as lenne, így ezzel lehúzták, de 7-et nekem megért, klasszul szóakoztam :) Légmotoros cgi is kuka.
stuszi 2013 nov. 11. - 07:31:32 Előzmény macska78
(58/117)
Szerintem sokkal jobb mint a második rész. Simán adok rá 7 pontot.