Téma: Ridikül

szilanci 2013 márc. 27. - 18:41:55
(44/304)
Kedves Gabriella!
Nagyon tetszik a mûsor, akár még hosszabb mûsoridõt is megérdemelne. Tanulságos, érdekes témákról beszélgetnek, a humorról nem is szólva.További sikert és legyen sokáig mûsoron, csak az ami jó, hamar leveszik adásból.
elizabeth 2013 márc. 26. - 01:35:04 Előzmény Fráter ágnes
(43/304)
Teljesen igazad van.lopata-pszihopata
offtopic
sofi 72 2013 márc. 24. - 23:03:38
(42/304)
Sajnos annyira nem vagyok fiatal, hogy ezzel a mûfajjal ne találkozhattam volna.

Konkrétan az említett dal volt számomra teljesen ismeretlen. Ezt a bizonyos "lakodalmas-t" pedig nem tudom semmiféle besorolásnak, vagy akár jelzõnek sem elfogadni. Még akkor sem, ha ez így hivatalos. (Ezért is írtam, hogy "mi a szösz"). Tényleg ez a HIVATALOS megnevezése ezeknek az újra feldolgozott förmedvényeknek?
Huhh, kiráz tõle a hideg is!

Jók ezek a játékok a nevekkel. És mennyi mindent elindítanak az emberben...
offtopic
olahmiki1959 2013 márc. 24. - 20:15:19
(41/304)
"Nem ismertem. Ez biztos súlyos zenei alul mûveltségemnek köszönhetõ!"

Nem, ez a fiatalságodból eredõ tapasztalatlanságodnak köszönhetõ.
Amikor azokkal a csodálatosan ragyogó, hatalmas tiniszemeiddel, ártatlanul rácsodálkozol a dolgokra, természetes, hogy védtelen vagy a világ zord, kemény, könyörtelen mivoltával szemben.
Viszont ebbõl eredõen, kifejezetten szerencsés is vagy, hogy nem ismered az ilyen lakodalmas szörnyûségeket, szemeteket, nem úgy, mint én, akinek a foglalkozásából eredõen ismernem KELL mindenféle zenei mûfajt. (Gitáros vagyok ugyanis.)

Az igazsághoz hozzátartozik ugyanakkor, hogy az "Elment a Lidi néni a vásárba" címû, - ma már elképesztõen alacsony színvonalon, minõségben, hangzásban egyaránt a zene szemétdombjára való módon elõadott - dal eredetileg Horváth István (Horváth Pista) cigány-nóta énekes elõadásában lett ismert, akihez hasonló tehetség azóta sincs a hazai nóta énekesek között, és aki ezt a dalt sok száz másikkal együtt, a legmagasabb színvonalon adta elõ, zseniális zenei érzékkel és temperamentummal.
A manapság lakodalmas zenét játszó, közepesnél is gyengébb képességû, primitív zenészekbõl és énekesekbõl álló bandák szégyenei a zenész társadalomnak.
Egészen kevés kivételtõl eltekintve persze.
Ugyanakkor a saját szempontjukból igazuk van, mert - fõleg vidéken - nagyon nagy kereslet van erre a mûfajra, családi rendezvényeken, lakodalmakban, éttermekben, kultúrházakban, vendéglõkben, és ebbõl kifolyólag halálra tudják keresni magukat.

Bocsi ezért az eszmefuttatásért, legközelebb visszatérünk a megszokott mókázásra.

Egyébként ahogy Szalma Hajek magyar, a másik színésznõ, Penelopé Grúz...:)))
offtopic
sofi 72 2013 márc. 24. - 18:35:50
(40/304)
Nem. Nem ismertem. Ez biztos súlyos zenei alul mûveltségemnek köszönhetõ!

DE!
Mire való a Google? Bemásoltam, és lám; egy szõrnyûségborzalom "lakodalmas" (vagy mi a szösz) számot dobott ki.

Azért Szalma Haja(e)kbõl és családjából többet néztem ki... :(
szne46@freemail.hu 2013 márc. 24. - 17:53:25
(39/304)
Tudjátok,hol van a legnagyobb rendetlenség?:egy nõi ridikülben.Mindent bele,no ez a müsor is ilyen,lejárt szavatosságú dolgokkal tele,köztük a müsorvezetõvel.
olahmiki1959 2013 márc. 24. - 14:55:47 Előzmény sofi 72
(38/304)
Aha!

Gyerekkorában egyszer a nénikéje kivitte a vásárba, és még egy dal is született errõl.

Biztosan Te is ismered. Aszongya:

"Elment a Lidi néni a vásárba, de
csuhajja!
Batyut kötött a hátára, de
csuhajja!
Batyujába' de széna, SZALMA,
úgy ment a Lidi néni a vásárba, de
csuhajja!"

Kellemes hétvégét!
offtopic
sofi 72 2013 márc. 23. - 17:25:51
(37/304)
Szalma? :))))
olahmiki1959 2013 márc. 23. - 14:31:27
(36/304)
"Salma Hayek! Ezt így kell írni! :)"

Már ne haragudj, de te tényleg azt hitted, hogy nem tudom, hogyan kell leírni helyesen a mûvésznõ nevét?

Vegyél példát Sofi72-rõl, - akit ezúton is üdvözlök, mert úgy néz ki, hogy nagyon egy hullámhosszon vagyunk, - õ értette a poént.

Egyébként Szalma Hajek, mert magyar származású a csaj...:)))
offtopic
sofi 72 2013 márc. 23. - 13:05:36
(35/304)
Tévedsz! Vannak különleges esetek, amikor nem. Ez is az volt.
Laly35 2013 márc. 23. - 12:59:34
(34/304)
Salma Hayek! Ezt így kell írni! :)
offtopic
sofi 72 2013 márc. 23. - 08:08:45
(33/304)
Hú de kár, hogy te sem tudod. Bár, most egy kicsit megnyugodtam, hogy nem csak én vagyok ezek szerint tájékozatlan a kérdésben. Még a google-ba is beírtam, de sehol semmi... Virágokon, és Ajak községen kívül nem ad semmit a net sem válaszként.

Salma Hajak? Jó! :))

Talán a "Ridikülben" egyszer téma lesz. (csak, hogy ne legyek 100%-ban Off)
:DD
olahmiki1959 2013 márc. 23. - 00:52:14 Előzmény sofi 72
(32/304)
Sajnos, ugyanolyan értetlenül állok a jelenség elõtt, mint te.
Bárhogy próbálom elképzelni a dolgot, H betûs ajak-ot, vagy ajkakat, - pláne, nagy "H"-t, fekvõ helyzetben, ahogyan Texas Bill kolléga leírta - egyszerûen sehogy sem látok magam elõtt. (Pedig eléggé vizuális típus vagyok, pláne, ha valami huncutságról van szó, azt elhiheted nekem...).
Hogy ez mi akart lenni, fogalmam sincs.

Lehet, hogy Salma Hajak színésznõ errõl többet tudna mondani... (hihihi!)
offtopic
sofi 72 2013 márc. 22. - 19:58:55
(31/304)
Jó,jó! Látom, egy szakértõvel állok szemben. (Bár, akkor a kérdésed kicsit fura...)

Így biztos, hogy te bõvebb felvilágosítást tudsz nekem adni a H ajak kérdésben!?
olahmiki1959 2013 márc. 22. - 19:34:38
(30/304)
"Melyik ajakra gondolsz?"

Miért, többen is vannak?
Bár, ha jobban belegondolok... Kicsik és nagyok, szépek és csúnyácskák, ártatlanok, vagy éppen sokat tapasztaltak, megkíméltek, vagy viharvertek, de valamennyien nagyon kedvesek, és... khm... szerethetõek...
offtopic
sofi 72 2013 márc. 22. - 19:12:37
(29/304)
Fekete pont.

Túl könnyen megúsztad.
Állatbarát 2013 márc. 22. - 19:07:34
(28/304)
A mûsor érdekes, ma láttam elõször. A vendégek kedves, valamit elért mûvész hölgyek. De nem értem, hogy került közéjük ez a vidéki parasztbeszédû alak, aki egyfolytában pocskondiázta a városi életet, a várost, a városi embereket. Ahol azért munka nélkül gondolom jól megél, mert meteorológus a tv-ben, aminek azért semmi tétje sincs. Felolvassa a leírt prognózist.
Miért nem maradt falun , ha itt minden olyan szörnyû. Idegesítõ volt, ahogy be nem állt a szája, és mondta a skizofrén dumáját. Az köztudottan skizofrén tünet, ha valaki folyton mindent megszámol. És folyton beszélt, ha kérdezték ha nem. Biztos lenne mûsor, ahol elmenne, de szerintem ezekhez a riportalanyokhoz nem illett. jó lett volna egy meglepetés férfivendég, aki szintén vidékrõl városba jött, de mûveltségben, korban ideillõ lehetett volna. Szerintem. Engem idegesített. Már rég levették a hangot számunkra, de õ még mindig beszélt. Rémes!
offtopic
sofi 72 2013 márc. 22. - 19:06:07
(27/304)
Gondolok én erõsen, csak nem tudom vizualizálni.

Nem jól magyarázol!
offtopic
Texas Bill 2013 márc. 22. - 19:00:47
(26/304)
H alakú ajak, aminek a neve köznyelvileg h ajak. Fekvõ nagy h-ra gondolj!!!
offtopic
sofi 72 2013 márc. 22. - 18:51:15
(25/304)
Az ráér.
Elõbb várom a magyarázatot a Hajak/Ajak kérdésben.