Téma: Robotzsaru

7/10
kazama90 2014 febr. 17. - 01:57:30 7/10
(78/178)
ez elég közepesre/átlagos sikerült,pedig Padilhától többet vártam.rossz irányba vitték el a filmet,de egyszer bõven nézhetõ a színészek jók voltak (Oldman,Keaton)Kinneman semmit nem tesz hozzá a filmhez ,helyette bárki más eljátszhatta volna a szerepet.az akciók elég látványosak +az új ruha jó ötlet volt.10/7.
offtopic
cellasto 2014 febr. 15. - 23:55:11
(77/178)
annyira ajnározza mindenki,ezért gondoltam,h verhoeven mester csak egy gyenge kezdõ :D
én soha nem nézem meg,az fix :P
offtopic
cellasto 2014 febr. 14. - 20:06:44
(76/178)
tényleg az lesz a vége,hogy verhoeven egy pancser és a rimék veri az eredetit minden szempontból :DD
Gipsy Danger 2014 febr. 13. - 17:41:59
(75/178)
Tegnap láttam moziban a filmet. Az elõzõ héten megnéztem az eredeti trilógiát, hogy legyen fogalmam a történtekrõl. Az elsõ részt rengetegszer láttam kis és fiatalkoromban, a kettõt és hármat csak részletekben, de azok akkor sem és most sem tetszettek. A Robotzsaru nekem az elsõ rész, a többi az bohóckodás! Elképzelhetõ, hogy akkoriban nagyon nagy dolognak számított a bennük alkalmazott trükkparádé és a hordozható "számítógép" ami inkább egy kvarcjátékra hasonlít. Az elsõ rész zsenialitása abban rejlik, hogy még ma sem tûnik gagyinak, mert nem az és valószínûleg egy örök darab lesz belõle.

De visszatérve a 2014-es verzióhoz....Szerencsére egy teljesen más történetet kapunk mint az eredeti, így nagyon nem is lehet hasonlítgatni a két filmet. Persze vannak megegyezõ dolgok -> Alex Murphy robottá változik, jééé :) és az OCP építi azzá, de a keretsztori teljesen más. Szerintem nagyon drámaira sikeredett a robottá válás bemutatása és itt ez volt a fõ cél. A hangulata emiatt egy kicsit sötét, depressziós, legalábbis nálam így jött le.

SPOILER

Az eredetiben a Robotzsarunak csak halvány emlékképei vannak és azok is csak a bemenõ ingerek hatásaira jönnek elõ, nem emlékszik konkrétan az hajdani életére. Álmodik a meggyilkolásáról és amikor Lewis kérdezi a nevét, meg összefut a motoros fickóval, akkor ugrik be neki valami. De a további információkat az adatbázisból gyûjti be egy "korabeli" valószínûleg nem szabványos csatlakozón keresztül. Látja Murphy képét, elmegy a lakására és egyre több dolog jut eszébe és megindul a bosszúhadjárat.

Ezzel szemben a mostani Robotzsaru mindenre emlékszik, kivéve a balesetet. Érez, hiányzik neki a családja, tudja hol lakik, felismeri a barátait, emlékszik hogy nézett ki stb. Így még nehezebb neki megemészteni a történteket. Ezek a részek a mai CGI technikával nagyon jól és megdöbbentõre sikerültek. A háttértörténet, hogy mi köti össze az agyát a géppel, nagyon jól be van mutatva. És a film egyik mondanivalója talán pont ez a párhuzam ember és gép között. Nagyon jól ki van találva, hogy amikor õ irányítja az agyával a gépezetet, akkor nem tetszik az OCP-nek, mert lassú, idõt veszít stb. a film elején bemutatott robotokhoz képest. Viszont így megkerülhetik a szabályt, hogy nem a gép lõ le valakit, hanem egy ember. És ekkor jön a második csavar, hogy harci üzemmódban átveszi a mesterséges intelligencia az irányítást és elhiteti az aggyal, hogy õ cselekedett. Ez már egy tökéletesen eladható "termék". Csak eközben a különbözõ mesterségesen bejuttatott gyógyszerek, hormonok elveszik az emberi mivoltát és tényleg "géppé" válik.

SPOILER VÉGE

Egy szó, mint száz, érdemes megnézni! A sztori akciófilmhez képest jó, a látvány és az akciók jók, tökéletes kikapcsolódás. A combból elõugró fegyver látványát és hangját hiányoltam a legjobban, valamint a Robotzsaru mozgásáért felelõs szervomotorok hangjai nem jöttek be annyira, de ez csak az én véleményem.
4/10
Tyrker 2014 febr. 12. - 16:33:24 4/10 Előzmény borkasztik
(74/178)
Igen, én is csak egy-két filmben toleráltam a kamera rángatását. Ez talán inkább a dokumentarista jellegû filmekben mûködik. Remélem hamarosan megszûnik ez a trend. Sajnos az akciós részek önmagukban is elég gyengék ebben a filmben, még akkor is ha nem rángatják annyira néhány jelenetnél. Vasember filmek ebbõl a szempontból nagyságrendekkel jobbak szerintem.
offtopic
Meklód fia 2014 febr. 12. - 11:00:40
(73/178)
mindegy mert már nem is érdekel, ez is csak egy elcseszett Reboot.
Trendi lett meggyalázni klasszikus filmeket, ezért elkezdtem itthon forgatókönyveket írni, hogy átadjam majd az ötlethiány amerikai rendezõknek, nehogy tovább gyalázzák a régi jó filmeket.
7/10
whatyearisit 2014 febr. 11. - 22:00:23 7/10
(72/178)
Nos, sokan mondták, hogy csalódtak benne, legyengített verziója a réginek.
Én nem így látom.
Kiskorom óta imádom a Robotzsaru filmeket, de nem zárkóztam el az új feldolgozástól és jól döntöttem, hogy megnéztem moziban.



***SPOILER***


Egyenesen ördögi Samuel L. Jackson a The Novak Element mûsorvezetõjeként, ahogy a közönséget képes befolyásolni.
Másik nagy kedvencem, pedig a "jó fiú, doktor" Gary Oldman alakítása volt.


***SPOILER VÉGE***
filmimádóó 2014 febr. 11. - 18:59:51
(71/178)
Ma sikerült megnéznem ezt a filmet és nekem tetszett. Mivel én nem láttam a régebbi változatot, ezért nem tudom mivel összehasonlítani. Nem voltak nagy elvárásaim a filmmel kapcsolatban és nem is csalódtam benne. 9/10
1/10
Kumpirka 2014 febr. 10. - 21:26:13 1/10 Előzmény SpencerBarnes
(70/178)
A tetovált lány.
offtopic
cellasto 2014 febr. 10. - 20:23:48
(69/178)
én elõször a bournney csapdában láttam asszem ilyet,a fejem majd szétment a film végére.
borkasztik 2014 febr. 10. - 20:14:49 Előzmény Tyrker
(68/178)
Fúú azokat a kamera rángatós jelenteket én is utálom bármilyen filmben.Nem is értem miért erõltetik, mintha az operátor a hóna alá kapta volna a kamerát és úgy szalad vele -.- Köszi hogy leírtad így én se megyek be rá. Majd egyszer letöltöm ha megjelenik.
Meklód fia 2014 febr. 10. - 19:03:44 Előzmény Tyrker
(67/178)
"Nem tudom miért erõltetik a kamerarángatást addig a szintig, hogy már a nézhetõség rovására megy. Értem persze, feszültséget akarnak fokozni, csak nem érnek vele semmit, mert nem látom át a jelenetet"

így már felejtõs számomra a film, falra mászok az ilyenektõl. Nagyon idegesít amikor nem látom, hogy mi történik a jelenetben egy Parkinson-kóros operatõr miatt.
Maradok inkább a vasembernél, õ legalább benne van a bosszúállókban is.
4/10
Tyrker 2014 febr. 10. - 09:58:18 4/10
(66/178)
A látvány miatt moziban néztem, de inkább ne tettem volna.
Nem tudom miért erõltetik a kamerarángatást addig a szintig, hogy már a nézhetõség rovására megy. Értem persze, feszültséget akarnak fokozni, csak nem érnek vele semmit, mert nem látom át a jelenetet. Van olyan film amiben ez bejön, itt szerintem nagyon nem mûködött.
Az eredetit meg sem közelíti, de nem is ezt vártam, csak egy jó akciófilmet akartam nézni. A sablonos tv show jelenetek erõltetése, mondanivaló szájbarágása, kevés és gyenge akciójelenet, nem is sorolom tovább. Ráért volna ezt megnézni valamelyik gagyi tv csatornán szombat délután 2 év múlva. Persze láttam már sokkal rosszabb filmet is, de nekem sajnos csalódás volt.
atyx88 2014 febr. 08. - 21:45:09
(65/178)
Hát elég ritkán jutok el moziba és úgy döntöttem ezt a filmet ott nézem meg. Felállva a székbõl abszolút nem okozott csalódást inkább pozitívat mert rosszabbra számítottam. De szerintem teljesen rendben volt a film igaz sajnos nem láttam az eredeti részeket. Mindezek ellenére azonban hozza a 2014-es színvonal hiszen van benne akció bõven, látványos és ennyi nekem elég is hogy jól szórakozzak rajta. Egyértelmûen érdemes megnézni akinek meg nem tetszik az nézze csak az eredetit...
offtopic
Meklód fia 2014 febr. 08. - 18:37:09
(64/178)
gondolom ez is számít, mert pókember is csak azután tudta legyõzni Zöld manót, miután jobb ruhát varrt magának
offtopic
Sz Peter 2014 febr. 08. - 15:57:33
(63/178)
És egy összecsapásnál mégis mennyire számít, hogy kinek mennyire "csini" a páncélja? :)
offtopic
Meklód fia 2014 febr. 08. - 14:34:40
(62/178)
egy kicsit elfogult vagyok, mert van otthon egy vasember álarcom, de majd ha megnéztem ezt a filmet, akkor talán egyértelmûbb lesz számomra, hogy ki gyõzne ha összecsapnának
offtopic
Sz Peter 2014 febr. 08. - 14:22:33
(61/178)
"szóval nem tudom kigyõzne"

Hol? Egy Versace-divatbemutatón? :)
offtopic
Meklód fia 2014 febr. 08. - 14:19:41
(60/178)
hasonlóak. Vasembernél ott van az az elõny, hogy tud repülni, de robotzsarunak meg divatosabb a páncélja, szóval nem tudom kigyõzne
Meklód fia 2014 febr. 08. - 14:19:09
(59/178)
én azt hittem az egy másik Robotzsaru, mert az szürke ruhában van