Téma: Róma

Peppo 2011 dec. 09. - 19:26:01
(160/200)
Azt hiszem, ha megkérnének, hogy válasszam ki a kedvenc sorozatom, nagy az esélye, hogy ez lenne az. Néhány havonta nekiülök, és pár nap alatt végignézem az egészet. Pedig már kívülrõl tudom, de akkor is a hangulata miatt kénytelen vagyok újból és újból megnézni. Nem tudom megunni. Ebben biztos benne van az is, hogy az ókori világból leginkább Róma érdekel, és ez volt az elsõ olyan sorozat, ahol olyannak próbálták meg bemutatni, amilyen a valóságban is lehetett. A díszletek, a ruhák és minden olyan alapossággal lett elkészítve, hogy elhiszem, ilyen volt Róma kétezer évvel ezelõtt. A színészek remek munkát végeztek, és nekem a szinkronnal sincs bajom. Láttam már eredeti hanggal, de valahogy sosem tudom megszokni az angolul kimondott római neveket. Ez más filmekben is örök problémám. A cselekmény végig megfelelõ tempóval halad, és az író sok apró poént is elrejtett a részekben, pl. hogy Pullo miatt támadták meg Antoniust a szenátus elõtt vagy a Caesarion-sztori. Mivel az apró részleteket kétezer év után úgysem ismerheti senki, akár még így is lehetett. :) Nagyon tetszett, hogy egyszerre mutatta be az alsó és a felsõ társadalmi osztályok életét, és a két fõszereplõ által ezek idõnként találkoztak is, ami lehetõséget adott az egymáshoz való viszonyuk, viselkedésük bemutatására is.

Egyértelmûen az elsõ évad a jobb, mert itt még a készítõket nem korlátozták semmiben. A második sem miattuk gyengébb (és csak egy kicsivel), hanem mert a forgatás alatt derült ki, hogy nem lesz több, ezért a vége sajnos nagyon össze lett sûrítve. Eredetileg azt hiszem, Philippi lett volna a második évad vége, és két évad lett volna Antonius egyiptomi éveinek bemutatása, míg itt két rész lett csak. Kár érte nagyon. Sajnos a kassza kulcsát kézben tartók nem bíztak a sorozat teljesítményének javulásában, és végül az élet nem is igazolta õket, mert csak sikeres lett a sorozat. De ekkor már késõ volt, mert befejezték.

Sajnos folytatás aligha várható, mert az igazán érdekes idõszak Octavianus gyõzelmével véget ért. De Róma még szolgálhat témával bõven, akár korábbi, akár késõbbi idõszakokban is. Talán egyszer lesz méltó utóda ennek a sorozatnak is. (A Spartacusok sem rosszak, de azok azért teljesen más stílusban készültek.) Korábbról pl. Sulla idõszaka jó téma lenne, késõbbrõl meg a császárok szinte kimeríthetetlen forrást biztosítanak.

Illetve beszéltek egykor egy mozifilmrõl, amely a sorozat tényleges lezárása lett volna, és kb. mostanra ígérték, de errõl sajnos semmit sem hallani.

10/10
tanhu 2011 dec. 04. - 00:45:12 Előzmény McCart
(159/200)
Pedig roppant egyszerû a magyarázat.Azért teszik ilyen késõre,és emellett azért nem reklámozzák mert remekmû, így mivel a nézettsége, a feltûnõ hírhiány miatt is csappan és még csökkenni is fog hisz heti egyszer van, aztán egy hirtelen "jogos" mozdulattal levehetõ a mûsorról.A "nincsen nézettsége" ürügyén,ami persze alapból hazugság.A szutyok kettõ ugyanezt tette a B.S.G-vel elõbb szombat délutánra tették, majd valami gyanúsan gonosz szándékoltsággal hétköznap hajnalra,de említhetem a Képírókat is;hisz ki az az elvetemült, vagy fényûzhetõ igényes mozibozi, aki VASÁRNAP HAJNALBAN!!! bármilyen nézésre valóban méltó alkotás elé leülhetik...
Holmi szir-szarokat badszpenszertõl a nyaló világig amit az ember ez elõbbire évente 30000000000-szer már elvbõl SEM fanyalodna senki,utóbbit pedig ember nem nézi,csak homloklebeny mûtéten átesett csököttkék,akik örömmel azonosulnak azokkal a selejtekkel akik a villában alázzák és gyalázzák porrá az emberhez illõ méltóságot,és tartást....Ezt persze addig kell reklámozni míg nézni nem kezdik,aztán tolják rá a játékokat meg egyebek...
McCart 2011 dec. 03. - 22:11:50
(158/200)
számomra továbbra is érthetetlen , hogy ma már egyszer megvásárolták ennek a fantasztikus sorozatnak a közvetítési jogát miért nem reklámozzák az RTLnél?
valovilag-baratokkozt-xfaktor es mindenféle fos filmek elõzetesei mennek egész nap de egy képkocka Róma kedvcsinálót nem adtak le soha.
ha jól emlékszem egyszer régebben már levetítették , most újra elõvették.
tanhu 2011 dec. 03. - 18:19:04 Előzmény stomachh
(157/200)
Ha néznék retek klubot akkor jelenleg kizárólag csak a Róma miatt tenném!Azonban ilyen késõn fõleg telebszott reklámokkal esélytelen megvan dvd-n is.Azonban az aki még nem látta ki ne hagyja,mert ennek a sorozatnak ott a helye a legjobbak között,vitán felül...)))És megjegyzendõ, hogy a szinkron is egész tisztességes munka nem olyan car mint a Trónok Harcáé, mert az kritikán alulian élvezhetetlen, noha egyik sem olyan mocskos mint az eredeti.))))
10/10
offtopic
stomachh 2011 nov. 27. - 12:50:05 10/10 Előzmény GALAXI
(156/200)
Köszi!
GALAXI 2011 nov. 26. - 18:07:10 Előzmény stomachh
(155/200)
Polly Walkert nézd meg a "Cukorbáró" sorozatban.
Abban is intrákák vannak és ott is jól játszik !
oldbone 2011 nov. 20. - 01:14:11
(154/200)
Nagyon jó kis sorozat. Kár, hogy a római korból mindig ezt a korszakot ragadják ki (nagyítják fel), pedig ez elõtt és után is volt Róma. :(
10/10
stomachh 2011 aug. 20. - 19:04:14 10/10
(153/200)
Ja, és még egy: az Atia-t játszó színésznõ (Polly Walker) nagyon-nagyot játszott! Jó színésznõ, de sajnos eleddig még nem láttam semmilyen filmben sem.
10/10
stomachh 2011 aug. 20. - 18:57:20 10/10 Előzmény conchita
(152/200)
Amindenit, tetszett a leírásod.
Nekem piszokmód tetszett a sorozat! Egy igen érdekes és mozgalmas kort mutat be. Még ha nem is teljes történelmi hûséggel, de nagyon érdekesen mutatja be a személyiségüket a csak töri/filozófia/irodalomórákról ismert neveknek (Marcus Antoniustól Octavianuson át Ciceróig). Engem nagyon meggyõzött. Valójában nem tökéletes alkotás, de tõlem megkapja a 10/10-et.
9/10
nikato 2011 aug. 16. - 21:30:39 9/10
(151/200)
Hát igen, még csak a reklám blokkban sem mutatták, pedig HBO-s sorozat, mint a Trója, vagy a Spartacus sorozatok. Azokat aztán végképp soha nem fogja tolni az Rtl klub. A minõségi sorozatokat, ha le is adják, akkor este 11 után.:S Még jó, h le lehet tölteni õket.:)
sillanpaa 2011 aug. 10. - 17:48:21
(150/200)
Sziasztok! Nagyon szerethetõ sorozat volt a Róma, amelynek ugyan csak az utolsó két részét láttam, de az meggyõzõ volt. Ha valakinek megvan a teljes sorozat -mondjuk felvette a tv-bõl-, az kérem jelezze a sillanpaa@citromail.hu címen, hogy egyeztetni tudjunk.
conchita 2011 aug. 03. - 01:44:11
(149/200)
Kedvelem, többször megnéztem, minden alkalommal másik szereplõt szerettem meg nagyon, így már nem tudnék egy-kettõ extrán szipmit választani.. KIcsit furcsa, hogy a Pullo-t alakító színész más filmekben meg sem közelíti ezt a színvonalat, bár amiket láttam mindegyikben ezt a típust kellett hozni ( kicsit tufa, de nagyon szeretnivaló kötelességtudó, megbíztható katonafoglalkozású ). A mellékszerepek is nagyon szórakoztatóak, és tetszett, hogy többszempontú a föbb szereplõk ábrázolása is. Eredeti hanggal ez is jobb--jobban kiviláglanak a személyiségek a nyelvhasználazból, a szinkron sokszor finomkodó és így nem látszik eléggé, hogy Marc Anthony mekkora egy faragatlan légiós Caesarhoz képest pl, vagy Pullo és Octavianus érdekes kis barátsága sem mutat annyi feszültséget. Legutolsó sorban meg ez volt az egyetlen sorozat aminek a fõcímét egyszer sem tekertem el, merthogy nem úntam meg nx22 alkalom alatt sem.
Sztem nem baj, hogy kicsit eltér a töriórák anyagától..mézesmadzagnak tökéletes: izgalmas kort mutat be, és ha felkeltõdik az érdeklõdés, lehet olvasgatni szorgalmi feladatként,bár gondolom nem sokan tudnak eredetiben olvani ( én sem ) így azért az izaglomról le fog kelleni mondani..Még a regények is egyetlen hosszú leíró mondatnak tûnnek ebben a témában, kb 15 oldalanként van eggy 8 soros párbeszéd, melyet kevésbé érzek életszerûnek ( szóval emelt szintû elszántság kell, hogy mondjuk a 4. regényt is elolvasd), dehát Róma is halott már. Kosztolányi regényét üdítõként ajánlom, nem feltétlenül a cselekmény miatt, inkább ,mert az legalább tényleg regényszerû.
McCart 2011 júl. 21. - 23:54:47
(148/200)
Durva , hogy nagyüzemben tolja le a szart az RTL , de még csak egy árva promó se ment le soha errõl a sorozatról pedig már jóideje fut.
5/10
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 23:57:22 5/10
(147/200)
Igazán nincs mit.
10/10
idõjós1010 2011 júl. 13. - 22:21:10 10/10 Előzmény stomachh
(146/200)
köszönöm
10/10
idõjós1010 2011 júl. 13. - 22:20:55 10/10 Előzmény Ford Mustang
(145/200)
köszönöm
5/10
Ford Mustang 2011 júl. 13. - 02:06:46 5/10 Előzmény idõjós1010
(144/200)
2. évad 7. része lesz holnap.
10/10
stomachh 2011 júl. 12. - 22:12:32 10/10 Előzmény idõjós1010
(143/200)
2 évad ment le. Ennyi volt.
10/10
idõjós1010 2011 júl. 12. - 20:19:26 10/10
(142/200)
Skacok !! Hol tart ez a sorozat most ?
Mert nekem a második évadból csak az elsõ két rész van, meg többit még nem láttam.
Elsõ évadon már persze természetesen régen túl vagyok.
Hajreddin Barbarossza 2011 júl. 10. - 23:16:50 Előzmény truefruit
(141/200)
No igen, a sorozat végefelé az alkotók egyre jobban rugaszkodtak el a történelemhûségtõl, de mentségükre szolgáljon, hogy eredetileg 5 évadra tervezték, és Kleopátra halála a 4. évad végén jött volna csak el. De szerintem a Kaiszarión szálat elég poénosan sikerült végül lezárni, frappáns megoldás volt tõlük. :)