Téma: Róma

10/10
test 2011 júl. 07. - 12:13:54 10/10
(140/200)
Trolollolo
10/10
idõjós1010 2011 júl. 07. - 10:12:07 10/10
(139/200)
Skacok !! Hol tart ez a sorozat most ?
Mert nekem a második évadból csak az elsõ két rész van, meg többit még nem láttam.
Elsõ évadon már persze természetesen régen túl vagyok.
10/10
test 2011 júl. 07. - 09:17:19 10/10
(138/200)
sfdsfdsafs
5/10
Ford Mustang 2011 jún. 02. - 19:50:05 5/10 Előzmény sanjust
(137/200)
Kertévé, hangsúlyozom; kertévé...! Ne várj többet.
10/10
truefruit 2011 ápr. 19. - 18:35:19 10/10
(136/200)
igen, Trónok harca. most néztem meg az elsõ részt, nagyon tetszett. óriásit fog ütni az biztos. a Borgiákat is várom már nagyon, gondolom kicsit Tudorok szagú lesz, de nekem az is bejött.
a Rómát viszont nem lehet felülmúlni. ez a legjobban sikeredett sorozata a HBO-nak, az biztos :)
tanhu 2011 ápr. 19. - 04:49:26 Előzmény truefruit
(135/200)
Valóban remek sori, bár nem a retek klubbon,ugye vagdosás, reklámok,és a hülye kezdés.Ki az aki ott fog a tv elõtt ücsörögni bagolymód éjfélkor,késõbb is kezdik az biztos, és ki is viselne el mondjuk egy nyaló világ szpotot a Róma közben, aki mégis annak teljesen mindegy mit ad a doboz csak zúgjon, más inkább lehúzza , vagy megveszi a dvd-t aszt megnézi.Hasonló jellegû noha kicsit popcornosabb darab,és az elején nagyon harsánynak hat aztán a harmadik rész után beindul a cselekménye is,noha a történelmi hitelesség nem igazán erõssége a Spartacus.Engem nem zavar ha folyik a vér meg más is,sokkal inkább az, ha nincsen történet,itt azonban mind a két esetben nagyon erõs a cselekmény!Most kezdõdött el a Trónok Harca(nem tévedés ez is fentezi ugyan de histórikus), az is ütni fog hamarosan akkorát,mint a Róma vagy még nagyobbat.Aztán ami még a történelmi sorozatok közül bevillanik az a The Borgias , a Deadwood, és a Katedrális egyik tényleg jobb mint a másik.A Tudorokat meg lehetett nézni egyszer de különösebb nyomot, legalábbis bennem nem hagyott.És ha már történelmi film akkor természetesen a Braveheart,Rettenthetetlen megunhatatlan örökdarab!
10/10
truefruit 2011 ápr. 15. - 20:20:24 10/10
(134/200)
kiváló sorozat! remek színészekkel (fõleg a Marcus Antonius alakító színész). amit kicsit fájlaltam, hogy a csaták nem részletesebbek, fõleg az actiumi. bár gondolom a költségvetésbõl erre nem futotta.

SPOILER lehet (már ha ez egy történelmi témájú sorozatnál szóba jöhet...)

a végén viszont kicsit szépítettek a dolgokon. Caesariont Octavianus megölette, Antonius és Kleopátra halála után nem sokkal. bár így, hogy életben maradt tényleg jobb érzés marad az emberben a végén, ez igaz.

10/10 (szerintem a legjobb sorozat, amit valaha láttam)
sanjust 2011 ápr. 13. - 00:18:37
(133/200)
A k. anyját ennek az RTlnek.nem elég hogy megszakít a reklám miatt,de úgy hogy elvágja a szereplõ által mondott szó közepén a filmet.
10/10
idõjós1010 2011 ápr. 10. - 11:41:14 10/10
(132/200)
Remek sorozat, de ami az Egyiptomiakat illeti, meg Kleopátrát, hát az egy nagy vicc ! Úgy nézett kis mint egy kisfiú
BDJG 2010 szept. 05. - 13:24:34 Előzmény dromy
(131/200)
Nos, tényleg nem halt meg az új infók szerint. Bruno Heller, a sorozat atyja le akarja zárni egy mozifilmmel a befejezetlen sorozatát, s meg is írta mág a forgatókönyvet, amelyben a két fõhõs visszatér, ráadásul Germániban játszódna a film. Az egyetlen bibi, hogy az HBO nem kért a forgatókönyvbõl és Heller most stúdiót keres, aki megvenné tõle és megvalósítaná az álmát. Ray Stevenson (Pullo) már számtalanszor mondta, hogy benne van, egyenlõre õ az egyetlen, aki biztos szerepelni fog, de persze Kevin McKid is jönne, ha valósággá válna a dolog. Viszont március óta gyakorlatilag nincs hír, hol is tart Heller a stúdiókereséssel, így nem tudom, mennyire lesz ebbõl film a végén. Én viszont reménykedek még. :D
dromy 2010 júl. 26. - 13:51:51 Előzmény kol3
(130/200)
Szerintem nem halt meg Lucius Vorenus.
Pullo hazudott a végén.
Láttuk, hogy nem volt igaz az sem, amit a fiúról mondott. Már miért lenne pont az igaz, amit Vorenusról mondott...
Egyébként Kevin McKidd, a Vorenust alakító színész, lelkesen nyilatkozik mindig arról, hogy lesz folytatás, már olvasta is a forgatókönyvet, csak nincs még elég pénz.
Ha az õ karaktere már meghalt, miért érdekelné a folytatás???
10/10
Sadenal 2010 jún. 13. - 20:11:23 10/10
(129/200)
Én is végignéztem mind2 évadot. Habár nem minden úgy történt, ahogy a töriórán vettük, még így is igen atmoszferikus sorozat. Amúgy nekem Antonius, Caesar, Pollu+Vorenus tetszettek a legjobban. Amúgy sajnos ez egyre igazabb a mai világra, hogy sok sorozat olyan nívós, hogy megköveteli az anyagi hátteret és nem húzzák túl sokáig (Carnivále, Deadwood, Róma).

SPOILER

Az 1. évadban fõleg az a kedvenc részem, amikor Caesar sír Pompeius hamvasztásánál, meg mikor Pullo küzd és 13as ordibál...Jah meg mikor Antonius bejön a szenátus terembe és olyan durván néz Brutusra....Purefoy valami félelmetes.

A 2. évadban meg az utolsó rész volt rám legnagyobb hatással. Mert habár Antonius igaziból bunkó volt, erre az évadra durván beleszerettünk, és fájt mikor megölte magát.

SPOLIER vége


UI.: Szerintem Purefoy nagyon alul értékelt színész, és ebben a sorozatban igazán brillírozott, fõleg az utolsó részben. Igazán kijárna neki, hogy jobban fölkapják. Az idõsebb Octaviánust játszó srác meg kicsit olyan volt, mint Paul Bettany....:D

10/10
kisbazáros 2010 febr. 23. - 14:07:36
(128/200)
Színvonalas sorozat,ritka az ilyen!A sok szexualitást leszámítva,ami már a hatás vadászat szélét súrolja.Másrészt, történelmileg is hiteles,már amennyire egy film az lehet.:)Senki nem említi,így most megteszem,Ciarán Hinds-ot,aki valami elképesztõen jó Julius Ceasar!Nálunk sajnos kevesen ismerik ezt a zseniális színészt,ennek a sorozatnak/az elsõ évadnak/ õ a motorja!Fantasztikusan játszik!
Minden nagykorúnak ajánlom ezt a sorozatot!:)
fulcsy 2010 febr. 16. - 20:07:45 Előzmény mimihopps
(127/200)
viszont most kezdem nézni, és egészen elmegy...

egyébként meg: Robert Graves: Én, Claudius! (az az igazi ókori Rómát megközelítõ munka)
10/10
mimihopps 2009 aug. 29. - 16:04:57 10/10 Előzmény tavaszi
(126/200)
nem...
10/10
tavaszi 2009 márc. 03. - 14:00:12 10/10
(125/200)
Tényleg nem lesz több rész ?
McCart 2009 jan. 11. - 23:01:44 Előzmény Desintegrator
(124/200)
Szvsz lehetett volna ez jobb is ha szabad kezet adnak az illetékeseknek.
'Heller eredeteileg sokkal hosszabb idõre tervezett, a második évadot Brutus halálával fejezte volna be, a harmadik és negyedik Egyiptomról szólt volna, az ötödik pedig Jézusról.'
mondom ezt ugy , h még csak az elsõ évadot láttam.
(köszönet a spoilerért..)

amugy ajánlom e cikket olvasásra.

A moziban fejezõdik be a Róma?
http://comment.blog.hu/2008/12/02/a_moziban_fejezodik_be_a_roma
10/10
norton15 2008 nov. 11. - 07:41:32 10/10
(123/200)
A Tûzzel-vassalt láttam, a Sienkewicz-féle trilógia elsõ része az. A Kislovag a harmadik rész, ami Wolodijowskyról szól, aki már az elsõ részben szerepelt. A középsõ rész meg a Vízözön, ami a svéd háború idejében játszódik.

Igazából ezeknek olyan különleges hangulata van, hogy nem is tudok ehhez, vagy a Rómához hasonló történelmi filmet ajánlani. Talán a Rózsa neve, de az inkább történelmi krimi. Illetve könyvben tudnám ajánlani az Elátkozott királyok-sorozatot, meg is filmesítették, kevés sikerrel.
Desintegrator 2008 nov. 10. - 23:53:14
(122/200)
A nemjóját , nem ide akartam a képet kirakni... na mind1. Egy admin törölje, ha olvassa.
Desintegrator 2008 nov. 10. - 23:50:34 Előzmény norton15
(121/200)
Így van, ez a sorozat így teljes értékû. Van eleje és vége, 22 rész pedig se nem olyan kevés, se nem sok, pont elég. Sok jól induló sorozatot azzal rontottak el, hogy húzták a végtelenségig a nézettség miatt.
Ez így egy szerintem elsõ osztályú történet, kiválóan kivitelezve...tényleg minden tekintetben átlagon felüli. Ez ráadásul az a fajta sorozat, amit szerintem többször is meg lehet nézni (én 1 év kihagyással újra végignéztem). Örülnék, ha több hasonló film látna napvilágot, a mátrixos beütésû akciófilmektõl már fóbiám van.
Aki szereti a nem mindennapi történelmi filmeket, ami hasonlóan jól van fûszerezve látni- és mondanivalóval, és amiben kiemelkedõ teljesítményt nyújtanak a szereplõk, az nézze meg az "Ogniem i Miezcem" -t is (Tûzzel-Vassal).
Ez úgy tudom egy három részes sorozat egyik tagja, valaki tud többet mondani a másik két filmrõl is ? (úgy emlékszem az egyik címe A Kis Lovag)
Vagy esetleg tudtok még valami hasonló történelmi filmet ajánlani ? (mondjuk nem sok esélye van, hogy még nem láttam)