10/10
susurrus 2009 aug. 18. - 22:05:58 10/10
(25/45)
Tim egyébként azért kapta meg a szerepet, mert a kiszemelt Day-Lewisnak épp akkor volt az az idegösszeomlása színpadon a Hamletben.
Nekem ez a felállás tetszik, én már el sem tudnám képzelni fordítva :-)
KlaraEszter 2009 aug. 18. - 21:17:55
(24/45)
Most néztem a Lie to me nyolcadik részét, hát, nagyon durva. Egyre izgalmasabb ez a sorozat. Mindenkinek ajánlom:)
Petrapetrus 2009 aug. 18. - 20:20:30
(23/45)
Én olvastam a könyvet, és úgy képzeltem el Rosot, mint kb. Tim. Plusz színházban is láttam a darabot és ott is inkább egx Tim Roth-ra "hasonlító" színész játszotta Rosencrantz-ot... Szóval ez van. :-D
10/10
Ivy66 2009 aug. 18. - 18:58:25 10/10 Előzmény Petrapetrus
(22/45)
Neeeeem! Gary Oldman tökéletes abban a kissé ütõdött szerepben. Imádtam! :)
Nagyon jó kis film, méltatlanul ritkán adják le tévében.
KlaraEszter 2009 aug. 18. - 15:58:23
(21/45)
Köszi az infókat, majd megyek, körülnézek, hol lehetne megvenni.
Mivel még nem láttam a filmet, csak részleteket belõle, a szereposztáshoz nem igazán tudok hozzászólni, de biztos igazad van. Nekem Tim Roth a kedvenc, és õ biztos nagyon jó benne, mint mindegyik filmjében.
Ha pedig eredeti hanggal tudnám megszerezni, még jobb lenne, mint szinkronnal, azt szeretném!
Egyébként ki szinkronizálta õket a magyar verzióban?
kocamama 2009 aug. 17. - 17:47:34
(20/45)
Én is gratulálok, nagy dobás.
Petrapetrus 2009 aug. 17. - 17:21:50
(19/45)
TESCO-ban szinte biztosan lehet találni, sõt, én láttam már SPAR-ban és MATCH-ben is. Bár feliratos verzióban kapható. Nekem is úgy van meg. Videóra anno még felvettem a szinkronosat is. :-)

Azt hiszem, már említettem, de én fordítva adtam volna a szerepeket. Én Tim Roth-nak adtam volna Rosencrantz szerepét... Õ sokkal Rosencrantzosabb... :-)))
KlaraEszter 2009 aug. 17. - 16:55:59
(18/45)
Jó tudni! Legközelebb, léci, szóljon valaki, ha látja valamelyik hiper/szupermarket polcán, hátha odaérek, mielõtt elfogy!:)
10/10
susurrus 2008 nov. 19. - 17:59:08 10/10 Előzmény csaj
(17/45)
Jobban jársz a röntgenszemekkel, mert mindig eldugják õket a többi film mögé/alá ;-P
csaj 2008 nov. 18. - 23:01:49 Előzmény susurrus
(16/45)
ezentúl sasszemekkel fogom figyelni!!! :DDD
10/10
susurrus 2008 nov. 18. - 00:11:33 10/10 Előzmény csaj
(15/45)
Nem találkoztál a DVD-vel hipermarketekben vagy egyéb hasonló üzletekben? Én már láttam 500 Ft-ért is, ami nem egy földhöz vágó összeg, többet is megérne :-)
csaj 2008 nov. 10. - 01:14:35
(14/45)
Igazán leadhatnák már!!!
Annyira szeretném már megnézni!
10/10
Krivosein 2008 okt. 20. - 15:55:39 10/10
(13/45)
Hát ez a film valami fanasztikus! A szemléletmód nagyon eredeti, elõször el sem tudtam képzelni, hogy lehet két ilyen "jelentéktelen" mellékszereplõ köré egy egész nagyjátékfilmet építeni. De nem csalódtam benne, sõt felûlmúlta a várakozásaimat!
Kedves matyej és x-tro! Szerintem kár ilyeneken ennyit vitázni! A filmet élvezni kell úgy ahogy van! Szerintem Stoppard is tudja magáról hogy nem írta volna meg ezt ha nem lett volna a Hamlet, és tényleg történetében nem eredeti, maga a film mégis az (Szerintem!) Történetét tekintve mondjuk jó nem az, hiszen a Hamlet cselekményeit kell követnie, de mégis. Hogy mitõl is? Hát a monológok miatt, legfõképp a Színészre gondolok. Stoppard mintha hozzánk szólna a Színészen keresztül "halált mindenkorra, szépen, csúfan, bárgyún dicsõn stb...) cinikusan utalva Shakespeare korának szellemiségére, és -nos- a mienkre is... És ha egy film meg van jól építve. És jó nagy betûkkel ki is írják, hogy "W.S. mûve alapján!" akkor ott nincs semmi baj, és csak nézni kell. hiába nem eredeti abban a formában, mégis ötletes. Kreatív! Mit mondjak még hogy az eredetit ne használjam? A szótenisz, a kisebb és nagyobb monológok, Rosencrantz fizikai tanulmányai (lol)! ezek teszik naggyá! Meg persze a díszletek, és a mai igénytelen filmek áradata, hogy néha az ilyen régebbi igazi, minõségi filmekre van szükség, csak néha mi se tudunk róla...
10/10
Sarolt 2007 nov. 04. - 11:44:37 10/10
(12/45)
Szerintem is remek film! Ötletes Hamlet-átirat. Különleges nézõpont, remek szójátékok, szuper alakítások, a való és az elképzelt világ közti átjárás kérdése, és egyéb egzisztenciális ínyencségek. Abszurd a javából!
Hesztia 2007 márc. 19. - 20:07:43
(11/45)
Jesszusom, ne temesd..még él!:)
adam42 2007 márc. 18. - 09:53:13
(10/45)
igazából ti mirõl vitatkoztatok:D amúgy az "eredeti" szóról lehetne mit vitatkozni. elvileg az eredeti az amibõl más, jelen esetben, mûvek is eredeztethetõek. a hamlet egy legenda alapján készült a 16. században, tehát ilyen szempontból nem "eredeti". de olyan szempontból igen, hogy például más mûvek eredetije lett. nos ebbõl a szempontból jelen esetben a 20. századi színdarab eredetije a 16. századi színdarab. hogy ez minek lesz az eredetije az más kérdés. ez már olyan 19-20-21. századi "mi az igazi mûvészet" vita alapköre amit csak azért találtak ki az emberek mert már sok idejük van ilyesmit kitalálni. nincs új a nap alatt?!
x-tro 2007 jan. 19. - 13:00:16
(9/45)
És amúgy nem értem mirõl beszélsz, így van. De annyit kivettem, hogy többre tartod ezt a filmet, mint amennyi valójában. Nincs tovább. Pá édes.
x-tro 2007 jan. 19. - 12:57:57
(8/45)
A dorgálás nem lenézés. Minthogy a puszta tükörállítás sem karikatúra önmagában. A további vitázást értelmetlennek tartom, mert elbeszélünk egymás mellett és rajongókkal amúgy sem lehet vitázni.
x-tro 2007 jan. 18. - 16:56:31
(7/45)
Öreg.
Te arrafelé lövöldözöl, ahol ember nincs.

Én azt írtam, Stoppard nem írhatta volna meg e mûvet, ha nincs Shakespeare. Tanulj meg olvasni és szöveget érteni elõször, minthogy kioktatsz másokat. Általános iskola elsõ osztály, talán második. A forgatókönyvrõl, illetve a drámáról pedig azt mondtam, hogy nem eredeti, hanem, és most figyelj: JÓ ÉS ÜGYES.

Kifejtem néhány mondatban: R. és G. figuráját nem Tom Stoppard, hanem Shakespeare alkotta meg, a Hamlet nevû (szintén kitalált) dán királyfi gyerekkori cimborái voltak. Shakespeare találta ki a történetben elfoglalt viszonyrendszerüket is. Stoppard semmi mást nem csinált, mint szakítva a hagyományos megoldással, miszerint R. és G. két, olykor bohókás, ám mégiscsak szürke figura, õket helyezte a középpontba, és a Hamlet címû dráma koordinátarendszerében, tér és idõszerkezetében kitalálta, kik is ezek a csávók. Arcot rajzolt nekik, két különbözõt. Ha tetszik kiszínezte W.S. által szürkén hagyott alakokat, és köréjük hátteret, a háttérbe történéseket festett. Ez viszont annyira nem mûvészet, csupán egy szakma, igaz a legmagasabb fokú mûvelése. Ezt jobb egyetemeken oktatják, úgy hívják: dramaturgia, ill. forgatókönyv- és drámaírás. Sõt, anno a budapesti Színmûvészeti (akkor még) Fõiskola dramaturgszakára is hasonló feladat volt a FELVÉTELI. Egy dráma mellékszereplõinek kellett kitalálni az árnyalt figuráját, jellemét, történetüket, stb.. Éppen azt, amit Stoppard csinál Rosencrantzal és Guidensternnel.

Tehát Stoppard mûve nem eredeti, csupán eljátszik a más által széjjelhagyott játékokkal. És zseniálisan mûveli a szakmáját, de eredetit nem alkot, azt megtette elõtte Shakespeare.

De mondom, kitûnõ film és fõleg, szórakoztató is. De úgy gondolom, ha Hamlet másik arcát akarod felfedezni, akkor inkább a különbözõ Hamlet-megformálásokat kellene összehasoinlítanod, kezdhetnéd, mondjuk I.Szmoktunovszkij és L. Olivier alakításának összehasonlításával. Ezt a két pasast meg hagyhatnád könnyû szombat esti kikapcsolódásnak, nempedig a nagy tutiság megmondóinak.

A "szótenisz" sem Stoppard találmánya, majd' minden Shakespeare mûben van hasonló éles, vicces, briliáns stb. szóváltás, és nyilván még õelõtte sem volt példanélküli. Viszont Stoppard is jól csinálja!

Végül: az okost az különbözteti meg a butától, hogy sohasem nézi le a butaságot mondó, butasággal foglalkozó, butaságot gondoló embert, hanem elgondolkozik rajta és levonja a konzekvenciát, tanul belõle. Sõt, ha valamibõl, hát a legtöbbet a butaságból tanulja az okos. Emígyen nem nézi le se a buta filmeket, és méginkább nem azok nézõit.
x-tro 2007 jan. 18. - 13:28:26
(6/45)
"... Az egy nagy butaság, hogy a történet nem eredeti, mert Shakespeare Hamletjét koppintja. Aki ezt mondja, az vajmi keveset ért a mûvészethez. ..."

Nem koppintja, errõl szó nincs. Csupán azt mondtam, Stoppard ezt nem írta volna meg, ha nincs Shakespeare. Ez nem butaság, ellenben lebutázni azt, aki ezt mondja, már inkább...

Arról meg végképp nem is szólva, milyen MÁS Rosencrantz és Guildenstern halott mûvet láttál még? Persze filmen? A színház már más mûfaj.