makailaci25 2012 szept. 10. - 18:08:35
(2111/2171)
Anno ez rendõrvicc volt, Zana józseffel.
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 18:05:39
(2110/2171)
Két moderátor beszélget:
- Öregem, ahogy vége a melónak, én hazarohanok, és letépem az asszony bugyiját.
- Annyira kanos vagy?
- Francokat. Annyira szorít.
vénasszonyok -nyara 2012 szept. 10. - 17:24:26
(2108/2171)
"de szerintem megérdemlem én is ugyanazt a pénzt, mint Gyurta Dani."

Akkor szerintem kapjanak a süketek is Liszt-díjat, a vakok Munkácsi-díjat, ha nekik is sok munkájuk van valamilyen zenei, vagy képzõmûvészeti alkotás létrehozásában.

Az OLYMPIA az erõrõl, egészségrõl, ügyességrõl, fiatalságról szól. Lehet, hogy nagyon gonosz ember benyomását keltem, de utálom az álszentséget ezért meg kell, hogy mondjam, groteszk és siralmas látvány, ha pl. két ember
kerekesszékben döföli egymást párbajtõrrel.
offtopic
-csengõzoli-- 2012 szept. 10. - 16:52:36
(2107/2171)
Aki velem kikezd, az az egész moderátor csapattal kikezd :)
_goldie_ 2012 szept. 10. - 16:16:27
(2106/2171)
a vívókat elnézve -az tényleg felért egy viccel
de inkább sírhatnékom volt - mint nevetni

az úszóké viszont igen komoly teljesítmény
egy végtaghiányos ember
nemhogy nem fullad bele a medencébe
de kitûnõ idõvel 3 számban is érmet nyert Sors Tamás!

egyébként nem értek veled egyet
az emberiség egyharmada sérült (saccperkábé)
vagy testileg vagy szellemileg
így igenis kijár nekik egy olimpia
ahol megmérettethetik magukat

http://sport365.hu/olimpia,london-2012-paralimpiai-eremtablazat-kina-vegzett-az-elen-a-hazigazdak-a-harmadikok-magyarorszag-38,33793
agarik 2012 szept. 10. - 15:47:26
(2105/2171)
Hogy lenne már korrekt?

Az olimpia lényege hogy az emberiség legjobbjai mérjék össze a tudásukat.

A paralimpikonok messze gyengébb eredményeket teljesítenek számszakilag (hogy ezt egyénileg hogyan éli meg az illetõ az más kérdés).

Továbbá alapban nem értek bizonyos paralimpikon-kategóriákat, mint pl. ha megvan az összes végtagja csak kicsit alacsony az IQ-ja, akkor mégis milyen alapon van neki saját kategóriája egy úgynevezett "egészségessel" szemben, hiszen AZ ADOTT SPORTÁGRA NÉZVE semmilyen hátránya nincs ahhoz képest?
Ha ugyanannyi pénzt akar akkor induljon a többiekkel együtt mint a vak futónõ.


Lássuk be, a paralimpia egy jótékonysági rendezvény amit morálnövelésre találtak ki, de valójában mint sport egy vicc.
_goldie_ 2012 szept. 10. - 09:15:48 Előzmény -csengõzoli--
(2104/2171)
elviekben igen
"a paralimpikonok díjazása egy kormánydöntésen múlik, a MOB csupán ajánlást tehet a sportolók premizálására, a MOB hétfõi ülésén lesz napirendi pont a parasportolók premizálása"

Mekkora legyen a díjazás?
"Minden magyar olimpikon az elért sporteredményéért díjazásban részesül. Az londoni ötkarikás játékon érmet szerzett ép sportolók az aranyéremért 35 millió forintot, a második helyezettek 25, a bronzérmesek pedig 20 millió forintot kaptak. A negyedik helyezettek 15, az ötödikek 10 millió forinttal lehettek gazdagabbak. Míg a hatodik helyezettek 8, a hetedikek 4, a nyolcadikak pedig 2 millió forintos jutalomban részesültek. Eltérõ vélemények vannak arról, hogy egy paralimpikon ugyanannyi díjazásban részesüljön-e, mint ép sportoló társa vagy kevesebben, netán többen."

"Sors Tamás a Figyelõ Online azon kérdésére, hogy szerinte mennyi jutalmat kapjon egy paralimpián érmet szerzett, vagy pontot szerzõ sportoló, egybõl rávágta: ugyanannyit, mint az ép sportolók. Szerinte igazságtalanság különbséget tenni a javadalmazásban. Sors Tamás szerint neki is rengeteg munkája van abban, hogy a dobogóra állhatott Londonban, és nem csak egyszer, hanem háromszor is. Ne legyen kevesebb a jutalom, tette hozzá újra. Lehet, hogy más nem így gondolja – vélekedett Sors Tamás – de szerintem megérdemlem én is ugyanazt a pénzt, mint Gyurta Dani."
http://www.figyelo.hu/cikkek/375246_mennyit_kapjon_egy_paralimpikonok_disputa_a_bajnok_es_a_sportvezeto_kozott

2004 Athén Ez volt az elsõ alkalom, hogy a paralimpikonok az olimpikonokkal azonos jutalmazásban részesültek.
2000 Sydney A magyar parasportolók elõször tudhatták meg már a kiutazás és a versenyek elõtt, hogy az 1-3. helyezések megszerzése esetén milyen pénzjutalomban részesülhetnek.
http://www.hparalimpia.hu/index.php?c=view&this=19
olahmiki1959 2012 szept. 10. - 08:31:08
(2103/2171)
Melegen üdvözlöm a moderátorokat, megint sikerült nagyot dobniuk...
perry 2012 szept. 09. - 18:21:31
(2102/2171)
Tény, magam nem akartam ennyire drasztikus lenni:), de egy rugóra jár az agyunk.
-csengõzoli-- 2012 szept. 09. - 13:05:00
(2101/2171)
A paralimpián érmeket, helyezéseket szerzõ sportolók is ugyanannyi pénzt kapnak,mint az egészségesek?
Úgy lenne korrekt.
Fõnix császárnõ 2012 szept. 09. - 08:43:16 Előzmény agarik
(2100/2171)
Nekünk is vörös cicáink vannak .)
Fõnix császárnõ 2012 szept. 09. - 08:41:38
(2099/2171)
Érdekes, mert van nekem olyan hogy helyesírás ellenõrzés.

Lehet a mondat szerkezetébe látsz valamit, viszont egy kis stílus nem árt a kutyának se.
_goldie_ 2012 szept. 08. - 23:51:50
(2098/2171)
köszi :)
nem bánom h felhoztam a témát
mert jó olvasgatni a háeszeket
bár némelyik túlméretezett :))
vagy csak én írok túl röviden :D
offtopic
umma 2012 szept. 08. - 23:44:35 Előzmény _goldie_
(2097/2171)
még valamit írtam ezzel kapcsolatban a 451 fahrenheithez, oda jobban illik.
agarik 2012 szept. 08. - 14:35:33
(2096/2171)
<---Ez
offtopic
umma 2012 szept. 08. - 14:03:17
(2095/2171)
Az a lány már nagyon is bõségesen nagykorú volt. Nyilván elszenvedett mentális traumát, de nem keresztényektõl. Leginkább az volt a baja, hogy nagyon csúnya, és a férfiak olyan gonoszak, hogy nekik csak a külsõ számít, megalázó megjegyzéseket tesznek rá; õ tehát esélytelen, ezért azzal próbálkozik, aki legalább elfogadja (a barátnõjével). Annyira dühös volt és annyira rá volt pörögve a dologra, hogy képtelen volt bármiféle tanácsot megfogadni.
offtopic
umma 2012 szept. 08. - 13:52:47
(2094/2171)
Hát, én inkább azt látom, hogy az ún. heteroszexuális kapcsolatokban sem erre a célra törekszenek, tehát általában senkinek nem az a célja férfiként, hogy erõssé váljon, és nõként, hogy segítse, hogy egy férfi erõssé váljon. Igaza van agariknak, inkább mindenki magáért küzd, vagy nem is tudom, miért küzd, de nem ez a célja. És ezért úgy látom, hogy az ún. heteroszexuális kapcsolatok döntõen nagy részében a nõk kezébe kerül az irányítás (pillanatok alatt átveszik a hatalmat, és aztán már sose adják át a vezetõ szerepet). Csakhogy lelki-szellemi síkon az a férfi, aki irányít. Namost, ebbõl az következik, hogy az ún. heteroszexuális kapcsolatok legnagyobb része nem hetero, mivel lelki-szellemi síkon nincs jelen benne a nõ. Hanem két férfi küzd folyamatosan egymással az uralomért. Ha a nõ nem küzdene az uralomért, az nem azt jelentené, hogy õ kiszolgáltatott, alávetett szolga és nincs önálló döntési képessége; hiszen mondjuk a "Derék asszony dicsérete" címû kis szövegrészletben a nõ anélkül vesz mezõt, hogy a döntését egyáltalán közölné a férjével. Eldönti és megcsinálja, kész. Teljesen önálló élete van, magának keres pénzt, gyakorlatilag bármikor leléphet, ha úgy alakul, nem esne kétségbe, ha valamiért egyedül kellene maradnia, szóval egyáltalán nincs függõ és alárendelt helyzetben. Szerintem éppen a függõ, kiszolgáltatott helyzet kényszeríti a nõket arra, hogy irányítsák a férjüket. A feminizmusnak alapvetõen jó a törekvése, hogy a nõk ne legyenek kiszolgáltatott, függõ helyzetben - csak az a gáz, hogy egy még sokkal rosszabb, alárendeltebb, szolgaibb helyzetbe kényszerültek az általános munkavállalással. Szóval az egész nagyon cseles és szinte kilátástalan az elnyomottság ellen küzdeni és megtalálni azt a helyzetet, ahol mindkét fél megõrizheti a szabadságát, és egyik sincs leuralva a másik által. Mert az elnyomás nem vezetés, hanem elnyomás. Ha bármelyik felet is a kényszer, a kényszerû szükség, a hiánytól vagy megsemmisüléstõl való félelem motiválja, akkor kényszeríteni fogja a másikat, valamilyen formában erõszakoskodni fog vele, rátelepszik - akár a nõ a férfira, akár a férfi a nõre, akár egymásra.
Tehát a lényeg. Mivel szinte minden kapcsolatban (szerintem) lelkileg-szellemileg két "egyenlõ" fél küzdelme folyik, ezért a kapcsolatok nagy része nem nevezhetõ heterónak. Úgyhogy végül is majdnem mindegy, hogy explicite ezekben a kapcsolatokban kik vesznek részt. Tehát, megint csak azt tudom mondani - alapvetõen nem az a lényeg, hogy valaki homo- vagy hetero-, hanem az a lényeg, hogy mi a célja, mit akar elérni az életében.
És az is biztos, hogy nem lehet valakit "bemondásra" vagy "ráolvasással", parancsra megváltoztatni. Minden csak lassan és fokozatosan változik meg az életben, ahogy a fû is lassan nõ. Tehát aki kényszeríteni akarja a másikat, hogy változzon meg, az alapvetõen ugyanazt a modellt követi, amit fentebb is leírtam, tehát valószínûleg az sem él lelkileg-szellemileg heterónak mondható kapcsolatban. Mert a kényszer ezt nagyjából kizárja.
Amit az ember eldönthet, az csupán annyi, hogy megváltoztatom a céljaimat. De attól még ugyanott maradok, ahol voltam, és fogalmam sincs, hogy a céljaimat miféle módon érhetem el. De ha kitartok mellettük, akkor mondjuk húsz év múlva egyszer arra döbbenek rá, hogy jé.... hát tulajdonképpen tényleg minden más lett, és nem is értem, hogyan. Mert mindenki mindig csak egyet lép, és egy-egy lépésnek sosincs nagy súlya. Csak akkor tûnik fel, hová is jutottam, ha száz kilométert gyalogoltam egy bizonyos irányba. Akkor az a sok pici lépés összeadódik.
Tehát - énszerintem csak azt lehet vagy érdemes eldönteni, hogy mi a célom. Mondjuk, tegyük fel, az a célom, hogy lelkileg erõssé váljak, és hagyom, hogy egy nõ támogasson. Ha mondjuk ezt eldöntöm, attól még élhetek továbbra is homoszexuális kapcsolatban, hiszen a kásahegyet sem lehet egy harapással eltávolítani. Csak ennyi az egész, szerintem - hagyom, hogy egy nõ támogasson (mármint ha akar, persze). Nem kell más döntést hozni, csak ennyit. Ez nem jár a szexuális szokások megváltoztatásával, csak egy döntés, nem több.
Fõnix császárnõ 2012 szept. 08. - 10:37:58 Előzmény Farmer
(2093/2171)
Mi is inkább a Hírtvt nézzük, ja; fõképp amiatt mert alul a csík a friss híreket kiírja ráadásul azt is amirõl nem készítenek riportot, pl télen volt egy kisvárosba(B.Újfalu) baleset és azt is tudták a többiek, ráadásul a hírtv az még a Vénusz átvonulást is említette(az m1 híradójába leszarták kihagyták csak úgy),
további megjegyzésem, minden híradóba tapasztalni hogy sokáig egy csontot rágnak, viszont a hírtv már az a friss hírek aluli csíknak köszönhetõen a legjobb választás.
-csengõzoli-- 2012 szept. 08. - 10:02:39
(2092/2171)
"Szerintem nem vagyok totálisan elutasító. Bár az tény, hogy logikusan végiggondolva nem látom értelmét."

Kulcs mondat!
Ugyanis párt, nem logikusan végiggondolva, a dologban értelmet keresve választunk.
Hanem szerelembõl, vonzódásból.
Ami ugye szerinted varázslat és fujfujfuj....