zolten 2007 jan. 08. - 19:53:12
(22/382)
Alapvetõen félreértesz!
Nem a kamerakezeléssel volt, van bajom, hanem az adott technika tálalásával. Ha a normális lejátszási sebességet egy kicsit visszavették volna, akkor a részletekre is marad egy kicsi idõ, de így csak a rázkódás jutott a nézõnek, élvezet nélkül. Persze díjaznám az ötletet egy 3dés filmnél, de itt kifejezetten zavaró. Attól, hogy húsz percen át szaladgál valaki a kamerával, még messze elmarad az élethûség visszaadásától. Azt meg már régóta tudjuk, hogy az Oscart különbözõ érdekképviseletek itélik oda és csak ritkán játszik szerepet az érdem.
Visszatérnék még egy kicsit a kézikamerás megoldásra.
A 90-es évek elején készítettek egy kisérletet a Lengyel pszichológusok. Egy kaszkadõr pasasra ráerõsítettek egy normáloptikával (50mm) ellátott kamerát. Ez a lencse közelít legjobban az emberi látáshoz. Na mindegy! Szóval! Ez a krapek legurult egy kb. 120méteres dombról úgy, hogy a végén a fejét odacsapta a földhöz. Kétféle fordulatszámmal játszották le 439 páciensnek a filmet, azzal a szándékkal, hogy kiderítsék az emberek empatikus fejlettségét. A végeredmény: 98,7%!!! Tippelj! Az eredeti fordulatszámra érkezett ez az eredmény, vagy a lassított felvétel tett nagyobb hatást az emberekre? Értitek már, hogy mi a problémám!?
Newcastle United 2007 jan. 08. - 11:49:50
(21/382)
Szerintem is nagy húzás volt a kézikamerás felvétel.
Frank 1 2007 jan. 07. - 22:01:37
(20/382)
baromsag amit irsz legalabbis az elsõ része!
kézikameraval testközeliséget akartak érzékeltetni, sikerült is.
az meg hogy kinek hogy rázza a fejét,...talan nem eléggé a valos eseményekhez képest!
zolten 2007 jan. 07. - 20:54:35
(19/382)
Szia Brody!
Még anno, mikor moziban néztem meg a filmet, emlékszem, napokig szídtam azt az elvetemült barmot, aki kézikamerával forgatta le az elsõ húsz percet. Ha ötvenes lencsét használt volna, azt még megérteném, de így csak szétrázták a nézõ fejét. A másik problémám, hogy a partraszállók 40 százaléka fekete katona volt, de a filmben csupa fehér ember szerepelt. Ilyen csúsztatásokat nem lehet elkövetni a történelem rovására. Ez a film egyetlen díjat sem érdemel!!!
vizinyúl 2006 aug. 26. - 12:54:44
(18/382)
Mert, ha Tom Hanks minden jó filmjéért Oscart kapna, akkor kb a 80-as évek közepétõl csak neki lenne a "Legjobb férfi fõszereplõ"-nek járó díja... (húdenyakatekertmondatvolt:)
Ihar 2006 júl. 21. - 10:35:46
(17/382)
Nem vagyok háborús film rajongó, de ez a film mindent visz.
Nem értem, hogy Tom Hanks miért nem kapott rá Oscar-t.
csingacsucsu 2006 júl. 16. - 13:58:50 Előzmény Lilla
(16/382)
nem szoktam katonás és háborús filmet nézni,de ez kivétel.örülök hogy megnéztem,habár a "belek szabadságát" kihagytam volna(kicsit hányigerem volt töle hogyott mutatzták a beleket)
na mindegy amúgy jó film
Lilla 2006 júl. 10. - 08:03:06
(15/382)
Sziasztok!Ti leírtátok amit gondolok errõl a filmrõl,ígyhát már nem tok újat írni.Nekem is az egyik kedvenc filmem!:)
Sügi 2006 júl. 10. - 07:37:21
(14/382)
Nagyon jó film az egyik kedvencem!!! Szép film!!!
durumdara 2006 jún. 19. - 07:44:40
(13/382)

Sziasztok !

Azért megnéznétek a katonák mennyiségét is ?

Köszi: dd
durumdara 2006 jún. 14. - 15:24:56
(12/382)
Szia !

Köszi !

A szívednek különösen köszönöm ! :-)

dd
amatõõr 2006 jún. 14. - 10:21:08
(11/382)
Upham:
-Hande hoch! Fela a kezekkel!
Die waffen niederlegen! Le a fegyvert!
Die waffen niederlegen! Le a fegyvert!
Hande hoch! Fel a kezekkel!

fritz:
-Ich kenne Ismerem ezta katonát.
den soldaten. Ismerem õt.
Ich kenne den mann.

Upham:
-Und haltet die schnauzen. És pofa be.

fritz:
-Upham. Upham.

[Body Falls] [Kinyírja Upham a fritzet]

Upham:
-Haut ab. Mnjetek. Tûnjetek el.
Verschwindet!

Az átkozott jó szívem, és persze nem hittél nekem, de tényleg azt mondja, hogy pofa be.
durumdara 2006 jún. 14. - 08:26:19
(10/382)
Szia !

Az biztos, hogy jó film, annál is inkább, mert valamelyest minimalizálták benne ezt a nagy amerikafanatizmust, amit mondjuk más (régi) filmekben láthatunk...

Nekem akkor is fura a too many soldiers, mert sokszor néztem meg és gyanús !!!

A német szöveg nagyon érdekelne, csak nem tudom, hogyan keressek rá.

Azért köszi:
dd
amatõõr 2006 jún. 10. - 13:16:57 Előzmény durumdara
(9/382)
Nagyon jó film, eszméletlen jó.

Én már régen láttam utoljára, anno én is figyeltem, hogy kik hullanak el, nekem rendben volt. Hogy mit mondott, nemtom már, asszem azt, hogy pofa be(Halt's Maul), de nem vagyok biztos benne, régen láttam.
Ennek az Uphhamnak szörnyû volt a magyar hangja. Mondja ott az eleje fele, hogy akcentusmentesen beszél németül, errre jobban törte, mint egy általános iskolai némettanár. Eredeti nyelven nem láttam, úgy nemtom milyen volt.
durumdara 2006 jún. 08. - 11:34:05
(8/382)
Két kérdés:
1.)
Miért van az, hogy a film vége elõtt összegyûlva alig vannak 12-15-en, utána meg annyi ember hal meg, hogy nem gyõzöm számolni ?
Ha Miller szakaszát nem számolom, akkor:
1 - Parker a toronyban
1 - M30-asnál (talán Henderson ?)
1 - õ kezelte a robbantás elõtt a detonátort
5 - a tank tetején
1 - õ berepült az üvegen
1 - õt puskatussal verték szét
2 - földön fekve jajgatott, agyonlõtték õket
1 - lelõtték, a vízbe esett
és még volt pár. Ezt így számolva: 13 ember legalább.
Ennyien nem is voltak !!!

2.)
Tudja vki, hogy Upham mit mondott németül a Wehrmacht-os fickónak, mielõtt lelõtte volna ?

Köszi:
dd
Newcastle United 2006 máj. 29. - 12:22:27 Előzmény lujzi
(7/382)
A filmtörténet legjobb partaszállós jelenete az egyszer biztos.
lujzi 2006 máj. 28. - 18:04:00
(6/382)
Sziasztok.

Én annak idején, amikor elõször ment a motzikban, akkor láttam...és fejvesztve kerestem utána DVD-n mert az egyik legjobb háborús film amit valaha láttam (nála már csak a Kelly hõsei ragadott el jobban)
Hozzáfüzöm, rühellem a háborús filmeket.......de ez!....a leghüebben ábrázolja nem csak a partraszállás borzalmait, hanem az emberi érzéseket, amit a borzalom és a terror vált ki. Voltak részek amikor legszívesebben én is a szinésszel együtt sírtam, vagy nevettem, valami õrületes ahogy megélték ezeket a figuráékat a színészek. Mr. Hanks megint azt adta ami tõle elvárható...lélekfacsaró alakítás, bár nõ vagyok, de férfiasan bevallom, végigsírtam az utolsó 20 percét a filmnek.

a lényeg: kolosszális film.

:))
Anteris 2006 máj. 27. - 21:44:33
(5/382)
annál rosszabb párosítás nincs a film világában, mint amikor egy alapjában véve mozgalmas filmet át- meg átszõnek véget nem érõ dialógusokkal. Én megnézem mndkét típusú mozit de így együtt a kettõtõl heves lábrázást szoktam kapni.
phoenix1 2006 máj. 24. - 19:31:55
(4/382)
Csak ajánlani tudom mindenkinek!
Wade 2006 jan. 29. - 18:12:28
(3/382)
Ez a film fantasztikus szerintem hûen adja vissza nem is csak a normandiai partraszállás hanem a 2. villághábórú borzalmait.Csatlakozom az elõttem szólóhoz hogy szinte érezni lehetett a golyókat a saját testemen is.Nagyon megható volt nekem nagyon tetszett.