-_Roger_- 2014 okt. 06. - 14:34:28
(288/388)
Ryan közlegény nem tagadhatta volna meg a leszerelési parancsot.Vagy Miller parancsnoknak kellett volna akármilyen eszközzel elérni,hogy úgy legyen,ahogy elrendelték.(Ha máshogy nem,úgy hogy megkötözi és elviszik.)
Mert biztos jelentéktelen,hogy már a megtalálásáig meghalt 2 ember.De áldozzunk csak fel többet!Köztük magát Ryan-t is!NANÁ!
A "védõangyalok" úgy is szétbombázták volna azt a helyet,hogy õk valahol árkon-bokron túl vannak.Értelmetlenül kockáztatták a küldetést és az életüket.Miller parancsnok,mint hõs?Hát persze...
4/10
kendarion 2014 márc. 25. - 19:28:36 4/10
(287/388)
Nagyon nehéz elvonatkoztatni a film súlyos propaganda jellegétõl. A film elején amerikai zászló, ahogy a végén is - elengedhetetlenen. Az utolsó 10 perc végignézése kínszenvedés volt. Az elsõ 30 perc kiváló, a filmtörténet (?) talán legjobban eltalált háborús jelenete.
Bõvelkedik erõs jeletekben, de TH-nak nem hittem el, hogy õ az a Miller százados, akinek a "testét halott katonák testrészeibõl" rakták össze, ennél a résznél komolyan felnevettem...
Az alapsztori bõdületesen együgyû, szintén nacionalista propaganda, mi szerint amikor városokat pusztítanak el percek alatt, pont egy ember élete lesz (hirtelen?) nagyon fontos , és 10-15 embert akár fel is áldoznak érte. Háborúban lenne különbség közlegény és közlegény közt? Ekkora biztos nincs.
Mondhatnánk az osztag összetételét is, van nagyszájú new-york-i, zsidó, olasz, vidéki... A zárójelenetben pedig ugye jól látható a "csillagos" sír, ugye többször is elõtérbe kerül. Spielberg imádja ezeket az apróságokat, sajnos egy ocsmány propaganda filmé silányul a végére... Az öt megnyert Oscar díjon már meg sem lepõdök.
7/10
Desmond Hume 2014 febr. 01. - 23:14:01 7/10
(286/388)
Elõször láttam ezt a filmet. Mivel gyakran hivatkoznak rá és elég jó értékeléseket kapott, nagy elvárásokkal kezdtem nézni. Végül az a benyomásom, hogy ez a film kicsit túl van értékelve. Tom Hanks nagyon jó színész, az egyik kedvencem egyébként, itt is tette a dolgát. A film viszont sokszor nagyon lelassul. Talán érdemes lett volna elvenni abból a (nem kevés) 162 percbõl. Azért nem mondanám, hogy rossz film, mert nem az. Számomra úgy 7 és 8 pont között mozog, ha értékelnem kell. A magyar szinkront pedig sok helyen nem sikerült rendesen szájra illeszteni. Nagy kár, pláne ha egy ilyen népszerû filmrõl van szó.

A Tom Hanks-filmek közül számomra eddig magasan a Phillips kapitány (2013) vezet.
10/10
Keló Scofield 2013 dec. 22. - 21:17:31 10/10
(285/388)
Voltál te katona? A katona csinálja a dolgát, amire kiképezték. Én sem szimpatizálok a zsidókkal, de ez egy nagy film, jó szereplõkkel, jó rendezéssel.
Sz Peter 2013 dec. 22. - 15:10:48
(284/388)
A "mentsük meg ryan-t, mert szegénynek meghaltak a tesói" konkrétan valóban megtörtént a háborúban, csak nem Ryan-nek hívták és nem pont úgy történt ahogyan a filmen de attól még valós az alap. ;)
Jim Hacker 2013 dec. 22. - 14:39:54
(283/388)
Minden az alkotó/k szándékától függ. A 'Gallipoli' c. filmben csak az utolsó percekben esnek el sokan, de addigra nagyon sok karakterrõl fontos dolgokat tudunk meg. A 'klasszikus' háborús filmekben az elsõ pillanattól mindenki egyenruhában van, és talán a film közben vagy a végén megtudunk valamit a civil múltjukról. Ezekben a heroizálás szinte mindig tetten érhetõ. Ebben semmi mûvészi megközelítés nincs, szerintem. Attól persze még lehet jó, sõt akár élvezetes, egy háborús film. Nézõ válogatja.
Jim Hacker 2013 dec. 22. - 12:44:13
(282/388)
Azért vannak másfajta, nem vérben bõvelkedõ háborús filmek, pl Gallipoli stb.
A legmegrázóbb számomra az 1979-es 'Nyugaton a helyzet változatlan', a háború értelmetlenségérõl. Abban is van erõszak és sok halál, de az üzenete egészen más.
Sz Peter 2013 aug. 21. - 13:00:10
(281/388)
Ha neked a fegyvertelen, magukat megadó katonákat (akik egyébként nagy valószínûséggel még csak nem is németek voltak) agyonlövõ jenki katonák szerethetõek vagy pozitívak, úgy lelked rajta.
Nem vagyunk egyformák. ;)

Mindenesetre neked egész más jött le a filmbõl mint nekem.
1/10
fenrir 2013 aug. 21. - 12:39:12 1/10 Előzmény Sz Peter
(280/388)
süt a filmrõl, hogy az egyszerû jenki katonák a szerethetõ, pozitív, (néhol bosszúszomjas, de ezt abszolút elfogadható és érthetõ módon tálalva) stb. karakterek, az egyszerû német katonák pedig sötét gonosz velejéig romlott lélektelen brigád, akik megérdemlik a sorsukat. ez mind oké, megszokhattuk már ezt a beállítást (fõleg eme rendezõtõl), hisz más beállítás hálivúdban nem lehetséges. de azt állítani, hogy ebben a háborúban a jenkik az angyalok, a megmentõk, akik nem vér és bél (húha, ezt is nagyon ki kellett hangsúlyozni szegény jenkiken) árán akarnak hatalmat szerezni, na ez az évszázad poénja.
Sz Peter 2013 aug. 19. - 06:49:51
(279/388)
Nagy erõkkel csúsztatsz. Az egy dolog, hogy valójában miért van egy háború, az meg egy másik, hogy az egyszerû amerikai katona hogyan látja/érzi/éli meg azt.

Mellesleg nem gondolnám túl nagy "amcsisztárolás"-nak mikor lelövik a fegyvertelen foglyokat.
DrAgy 2013 aug. 18. - 23:45:51
(278/388)
Ostoba nyálas szarság.
10/10
technokrata 2013 aug. 18. - 19:39:00 10/10
(277/388)
Ezt miért éjfél után kell leadni vajon?! Egyébként remek mozi egy kitûnõ rendezõtõl és egy kitûnõ színészi gárdától.
offtopic
Xbull 2013 aug. 17. - 21:34:51
(276/388)
Remélem nem valami vágott sz@rt ad le a TV2-õ
10/10
Keló Scofield 2013 júl. 28. - 13:39:15 10/10 Előzmény Kratancsik Gábor
(275/388)
Jogos, mert miatta hagyták életben a német foglyot, aki a késõbbiekben leszúrja a zsidó amerikai katonát. Valahogy jogosnak éreztem ezt, mert a német katonák elõtt kiabálta meg mutogatott valami talizmánt, hogy "juden, juden".
10/10
Towner 2013 júl. 28. - 13:02:33 10/10
(274/388)
Egy problémám van a filmmel: ha megnézem, akkor utána el kell telnie egy kis idõnek míg mondjuk megnézek egy akciófilmet, mivel ebben a filmben olyan minõségû akciót hoztak létre az alkotók, hogy utána minden más gyengusznak hat...
Tökéletes film.
Kratancsik Gábor 2013 ápr. 18. - 11:26:04 Előzmény Filmx
(273/388)
Láttam már a filmet 1-2x, de mindíg rettenetesen felbosszant Upham tizedes...lötték volna le a pics....ba!
9/10
Filmx 2013 márc. 08. - 08:28:23 9/10
(272/388)
Nem értem, hogy miért kellene egy filmet is a valósághoz viszonyítani..?? Nekem az a fontos hogy jól szórakozzak, szórakoztasson vagy érzelmeket váltson ki, ez sikerült, a színészek pedig kétség kívül hitelesek, ez a lényeg. De ha valakinek tényleg inkább a film üzenete a lényeg akkor ajánlom a Full Metal Jacket és a Redacted c. filmeket.
10/10
hopszi1 2013 jan. 13. - 20:42:33 10/10
(271/388)
Jó film, jó színészek, jó rendezés, jó sztori!
offtopic
Sz. Péter 2012 okt. 28. - 13:33:49
(270/388)
"3." :)
vino-et-veritas 2012 okt. 28. - 09:31:54
(269/388)
A "Ryan" minden bizonnyal fõleg az amerikai közönségnek készült, ami magába foglalja az üzleti siker fontosságát is. Hogy propagandafilm lenne? Valamennyire persze az, hiszen többek között ezért is sugallnia kell az erõs, de a kisemberen is segítõ Amerika mítoszát, amit Spielberg fel is vállal (más mûveiben is). A korábbi korszakok amerikai háborús filmjei mennyivel voltak ideológiailag "jobbak" (pl. A halál 50 órája, stb.)?

OFF
1. A "Tizedes" valóban egyfajta propagandafilm, de azért tegyük hozzá, hogy a Pálos féle kommunista gyakorlatilag súlytalan a filmben és a többiek nem is veszik komolyan... Persze a végkifejlet már erõsen megmutatja a "kívánatos" irányt...
A másik két olasz filmben (fõleg a Mediterrano-ban) a "propaganda-ízt" nemigen érezhetõ. Sõt inkább azt a sztereotípiát erõsítik, hogy az olaszok a modern háborúkban "rossz" katonák, nincs harci moráljuk, motiváltságuk, stb.
2. Egyébként aki volt katona, az talán eleve is fogékonyabb az ilyen történetekre, mert kicsit újra átéli azt, még akkor is, ha nem voltak alkalmak - szerencsére - "igazi háborús hõstettek" végrehajtására az elmúlt évtizedekben...
3. Nem tudom megjegyzés nélkül hagyni, de ez az erõteljes "ellenszenv" Spielberg irányába azért "érdekes", még ha valaki nem is akar "antiszemita fényben tündökölni" (sic!)....