Arjuna 2009 febr. 15. - 13:58:37
(45/125)
Aberrált, pervertált, beteg film. Nem közönségfilm, nehezen feldolgozható, sokkoló, megbotránkoztató. De kétségtelenül komoly témája van, nekem legalábbis elég sokminden átjött. Kezdve azzal - vajon mi mit cselekednénk egy olyan korlátlan hatalommal a kezünkben, ahol nincs kötelesség, és nincs felelõsségre vonás. Ilyet biztos nem. De mást igen. És észre sem vennénk de a kis ártatlannak induló játékaink egy idõ után súlyos károkat okoznának másoknak. Mi vajon ellenszegülnénk e egy megalázó elnyomásnak tudván, hogy a megtorlás gyötrelmes halál, vagy tûrnénk e a megalázást a túlélésért. Gyengeség e ez vagy túlélési ösztön? Gyávaság vagy életben maradni akarás az amikor az egyik elnyomott elárulja a másikat? Mi vajon hogy tennénk? Az ilyen terrorok kíméletlenül kiirtják azokat akik nem hajlandóak behódolni, de mindenki dönthet arról hogyan reagál. Megalázottan túléli, vagy nem törik meg lelkét és meghal.
asanisimasa 2008 dec. 04. - 23:21:21 Előzmény corsair
(44/125)
Sodoma 120 napja, bármennyire is szimbólikusan, az erõszak-, és a HATALOM-ellenesség jegyében forgatódott, kétségkívül tükre is a rendezõ akkori testi-lelki állapotának. Egy korabeli idézet ezzel kapcsolatban (részletek): „...a testiség és a nemek degenerációja mára minden eddigit felülmúlt…, a szûzi testek ártatlanságának „léte“ odalett, az erõszak áldozatává vált…, a privát szexuális életet – beleértve az enyémet is – sokkhatás érte, …ami eddig az erotikus fantázia örömét és szenvedését adta, öngyilkos csalódássá, alaktalan kedvetlenséggé vált, …a testet és nemi szerveket nem tudom már csak utálni.“ A film radikális ábrázolásmódja, felkavaró vádaskodás a hatalom adta perverzió ellen, de legalább annyira képviseli is azt…
efes 2008 nov. 18. - 17:42:27 Előzmény corsair
(43/125)
Számomra is éppen ez olvasható ki a filmbõl. Az tény azonban, hogy a Szar körét nem - illetve, csak sûrû oldalpillantásokkal - bírtam nézni.

Számomra a film csúcspontja, amikor az egyik srác a fekete szolgálóval normálisan, heteroszexuális módon szeretkezik, amikor beront a Pap, Elnök és a többi, és szétgéppisztolyozzák ezt az "erkölcsi fertõt". Masszív öndefiníció a srác feltartott ökle - igen, a munkásmozgalom jelképe. Itt még Pasolini saját homoszexualitását is megtagadta a Cél, a Megtestesült Gonosz elõtti heroikus mártíromság érdekében.
1/10
Yman 2008 okt. 13. - 07:55:53 1/10 Előzmény Moldávia bánata
(42/125)
Nagyon tré film.
offtopic
Miki1900 2008 aug. 05. - 14:23:05 Előzmény Moldávia bánata
(41/125)
megnézném
Moldávia bánata 2008 júl. 29. - 16:45:27
(40/125)
Állítólag ez a film egy sz.r.
Legalábbis azt esznek benne.
10/10
fota666 2008 júl. 28. - 09:13:06 10/10
(39/125)
én végig röhögtem, szerintem k*rva vicces.
Egyél, EGYÉL!!! Egyél mááár!
Sergio, hol jár az eszetek???
behalok ezen a filmen.
corsair 2008 febr. 28. - 22:38:44
(38/125)
Szimbolista alkotás, meglehetõsen expresszív képekkel terhelve a nézõt... mestermunka.

A Püspök, az egyházi fasizmust, az Elnök a politikait, a Herceg az arisztokráciálist, a Virtuóz pedig õseredeti ösztönös fasizmust jelképezi. Számomra:)
10/10
Kendy 2008 febr. 26. - 20:48:33 10/10
(37/125)
Ma láttam a filmet és tényleg nem habkönnyû.
Igen nehéz film és számítottam is rá,hogy az lesz ezért talán könnyebben emésztettem meg.
Nem olvastam De Sade-nak ezt a regényét.
De A Filozófia budoárban,és Juliette történe-tét igen tehát fel voltam készûlve rá.
A Szodoma 120 napját börtönben írta De Sade márki.
A történet pedig a következõ: négy férfi 120 napra bezárkózik egy várba, ahol a magukkal hurcolt rabszolgákkal végigpróbálják egy képzeletbeli szexlexikon valamennyi szócikkét.
Mivel 2 szerzeménye alapján el tudtam képzelni mi lehet benne.
Ezért/aki olvasta valamelyik mûvét hamar megérti miért?/nem kattantam eme könyvre.
A film szerintem pontosan követi a De sade-i logikát bár nem nagyon volt benne annyi filozofia mint ami azokban a mûvekben amiket olvastam De Sade-tól.
De ez azért is lehetséges mert Pasolini itt a hatalom és a fasizmus kegyetlenségeit ábrázolja véleményem szerint igen hatásosan és sokkolóan.

A mostani filmek közül meg szerintem a Motel 1-2 táplálkozik ebbõl a filmbõl.
Csak ott a szadista perverzek szimpla gazdag emberek akik azért ölnek és kínoznak mert megteheteik.
Igaz abban a filmben is befolyásosak a kínzok,és az áldozatoknak nincs menekvés.
mpy 2008 febr. 08. - 17:51:08
(36/125)
Ezt a filmet még egyetemista koromban több mint tíz éve láttam. Azóta is bánom!!
efes 2007 szept. 30. - 17:21:59
(35/125)
majdnem. csak nüanszok vannak..:)
perry 2007 szept. 30. - 15:58:21
(34/125)
Akkor mi ugyan azt mondjuk ?:D
efes 2007 szept. 30. - 12:02:36
(33/125)
ja a salói köztársaság persze egyáltalán nem volt képzelt. nagyon is valóságos volt.
efes 2007 szept. 30. - 12:01:49
(32/125)
a film egy képzelt társadalom hierarchiáját mutatja be->persze, a fasiszták által alapított ún. "salói köztársaságot.

a ke park télleg nem beteg film. ami beteg az az, amit bemutat. de ezért nem beteg, így nem beteg a salo se. a caligula azért beteg szvsz, mert tinto brass túlment a bemutatáson, már öncélúan fürdõzik caligula perverz játékaiban.
perry 2007 szept. 29. - 19:07:52 Előzmény Tiba7
(31/125)
Valamint ott van Az ezeregy éjszaka meséi is.
perry 2007 szept. 29. - 19:06:10 Előzmény Newcastle United
(30/125)
A Ken parkot nem nevezném be a "beteg" filmek listájára.
perry 2007 szept. 29. - 19:02:54
(29/125)
Amirõl még itt nem esett szó, az a következõ:
Pasoloni ezen filmjét De Sade márki azonos címü
könyve ihlette. Azonban míg az, inkább a szexuális prverziók tárháza a film egy képzelt társadalom hierarchiáját mutatja be. Képzeljünk el egy szétesõ társadalom vezéreit, akik menekülve a "vesztés" elõl egy "mini" államot hoznak létre. Ez a társadalom is tagozódik de csak a "kiszolgálók" és az "uralkodok" szûk csoportja létezik
Már nem a társadaom építése a cél, itt már csak az ösztönök kiélése a "játék" -negatív értelemben - töltik ki a napokat.
Az orgiák bár képileg valóságosak de nem mások mint szimbolikus üzenet a jövõnek, hogy csak az ember képes önpusztításra.
Kritikai körökben megfogalmazódott, hogy a film a fasizmus elleni tiltakozás, ezt igazolhatja
Pasolini kommunista orientációja.
Szerintem, a film üzenet arra, hogy soha sem szabad az emberséget elveszteni és megengedni , hogy egy ilyen világ bekövetkezhessen.
efes 2007 szept. 29. - 18:08:36
(28/125)
ezzel a listával az a baj, hogy a salo nem illik bele. a többi beteg, az tény, de fõleg szar film. a salo más kategória, ezekkel a zékategóriás filmekkel való sorrendbeállítása olyan kb. mint az én csepel bringám jobb mint a te porschéd... nem egy mûfaj, nem egy kategória. a húgom jobb csaj, mint amilyen éhes vagyok... ilyenek.

amúgy a legbetegebb film a tinto brass caligulája, szvsz. ezek a jelzett zombis baromságok viccek legfeljebb....
10/10
fota666 2007 szept. 29. - 17:42:18 10/10
(27/125)
helo
esetleg, ha valaki tudna még ilyen listát küldeni, a legbtutálisabb filmekrõl azt megköszönném.
az a baj viszont, hogy ezeket nem tudom hol lehet megszerezni...
az ichi the killer az meg lesz, a visszafordíthatatlan is, a szodoma ugye megvan, és a cannibál holocaust is.
a ken parknak meg szerintem egyáltalán nincs helye ezen a listán (privát vélemény)
10/10
fota666 2007 szept. 24. - 09:33:17 10/10
(26/125)
Köszi.
Ezekbõl csak a Cannibál holocaustot láttam, de az nekem közel sem tett be annyira mint a Salo, azért utána nézek.