Téma: Sas kabaré

10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 12:52:14 10/10
(105/245)
Mondod te.................
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 12:49:45 1/10
(104/245)
Mijaza Szvsz? :D
10/10
idõjós1010 2009 jan. 02. - 12:47:18 10/10
(103/245)
Eltaláltad :-)
Ez csak a te hibád, és nem az övé :-D
pozsizsuzsi 2009 jan. 02. - 12:45:06
(102/245)
Talán, mert nem jó humorista. Szvsz nem is humorista.
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 12:42:07 1/10
(101/245)
Nem szeretem, tudom, én tehetek rõla. :)
10/10
idõjós1010 2009 jan. 02. - 12:39:53 10/10
(100/245)
Nagyon jó humorista, mért nevezed ripacsnak ?
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 12:36:26 1/10
(99/245)
Ha a Sasra gondoltál, igen. :)
szotske 2009 jan. 02. - 12:35:08
(98/245)
ripacs...
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 12:34:00 1/10 Előzmény neugassaman
(97/245)
Ja és a kedvencemet, meg majdnem kihagytam, a 3200 önkormányzatot, megyei, városi, kerületi...a világ legnagyobb tékozlásda. :(
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 12:01:26 10/10
(96/245)
Volt egy véleményed, ennyi.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 11:51:20 10/10
(95/245)
Mire mi odáig jutunk még jöhetnek pozitív változások a politikában.
Úgy mint pályakezdõt pedig szerintem nem kell félteni, mert utánunk kedvezmények járnak a munkáltatónak.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 11:42:16 10/10
(94/245)
Szakértõk szerint ez már csak romlani fog.
Azt mondják, nagyon közel vagyunk ahhoz hogy a nyugdíjak eltûnjenek a föld színérõl Magyarországon.
Szerintük ez csak egy nagyon radikális változtatással lenne elkerülhetõ, ami szerintem nyilvánvalóan nem fog bekövetkezni, mert a politika nálunk ilyen amilyen.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 11:32:17 10/10
(93/245)
Ez szomorú.
Azt mondják Magyarország Nyugdíjas ország.
Túl sok a nyugdíjas, és túl kevés az aktív keresõ, és ez a helyzet ezidáig csak romlani látszik.
Ezért annyi egyesek nyugdíja amennyi. (a többségnek túl kevés)
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 11:19:45 10/10
(92/245)
Meglehet, nem tudom mi alapján számolják a nyugdíjat.
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 10:48:49 1/10
(91/245)
Igazad van, nem tudom, miért kell megkülönböztetni, ráadásul önkényesen közalkalmazottat és köztisztségvisaelõt.

Nos jó, a problémáim:
1.)talán most már az egyetlen munkavállalók, ahol egyszerûen az, hogy megöregszel, díjazandó (bértábla)
2.)A bértáblán szerinti besorolás erõsen szubjektív, nem egységes, és csak alapbérrõl szól, felsõ korlát a csillagos ég.
3.)automatikusan jár a 13.havi bér, hidd el nekem, ez csak az állami alkalmazottaknál, tudom, ez nem az õ bûnük, hanem egy ostoba döntés, de ha nincs pénz, akkor tudomásul kéne venni, hogy nincs
4.) nem igazán az alkalmasság dönt, hanem a kapcsolatok, lehet, hogy van vmi papírja, csak nem szakirányú a végzettsége, de ez senkit se zavar
5.)elfelejtik, hogy szolgáltatók....tudod vállalkozóhoz bemegy az ügyfél, tisztességesen kiszolgálják...
6.)átláthatatlan, szinte titkos kedvezményrendszer – tudom ez sem az alkalmazott, hanem a besorolók, törvényalkotók bûne
7.)a túlerõszakos, tarthatatlan érdekképviselet – amit már írtam is, szinte csak akkor lehet kirúgni/felmenteni, ha megölt valakit, vagy meghalt. Ilyen a világon nincs.

Így aztán számtalan olyan elõnyt élveznek, ami gusztustalan. Vállalkozó bemegy a bankba kölcsönért, szinte csak akkor kap, ha nincs is rá szüksége. Közalkalmazott/köztisztségviselõ kénye kedvét keresik a bankban, és még sorolhatnám hány helyen, tudva, hogy „kapcsolatai „ vannak...
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 02. - 10:28:22 1/10
(90/245)
Pedig én pont a pedagógusokra gondoltam elsõsorban. :) A számuk éppen sok-e, vagy kevés? Úgy érzem, hogy sok, de a legnagyobb baj, a minõség. Igaz, hogy az oktatás problémáit a túl sok, ostoba módszer bevetése is okozta, de leginkább az oktatók/tanárok alkalmatlansága. Ne az iskolázottságot értsd ez alatt. Õk nevelik/oktatják az eljövendõ nemzedéket, szerencsére normális családban csak részben.
A rendõrség nálunk egy kiherélt, semmi, tûzoltóság detto. Túl nagy a vízfej, a sok nélkülözhetetlen ember...:(
Igen, én sem értem, hogy ha egyszer annyira rosszul állunk, akkor hogy mûködtethetünk egy olyan szociális ellátó rendszert, mely szinte egyedülálló a világon, megterhelve ezzel úgy a munkavállalókat, munkáltatókat, hogy még a viszonylag becsületes vállalkozó is kikerül, lecsal néhány adónemet(ben).
Nyugdíjasok: évek óta alig mozdultak abban, hogy a sok változtatás veszteseinek nyugdíját rendezzék, ehelyett ostobán 13.havi nyugdíjat osztottak.
A betegnyugdíjasok: igen. évek alatt változás alig.. Van némi látszattevékenység, de még mindig túlzás. A féllábút is behívják évente, néhány szerencsétlennek visszaveszik a százalékát, de mindenki tudja, hogy nem sok mindent oldottak meg. Aztán azt tapasztalom, hogy a magas összegû betegnyugdíjas ezek után tovább tud dolgozni...Ez a „kis „összegû beteg nyugdíjjal dolgozóknál is irritáló, de ott egye fene....ne haljon éhen.
A nyugdíj korhatár kedvezmény nem csak nálunk van, de nálunk ezzel is visszaélnek. És a hatalom úgy tesz, mintha nem látná ezeket....
A nagycsaládosok. Hát igen, itt is átestünk a ló túlsó felére. Sokan ebbõl most már nagyon jól megélnek, ha beledöglünk is. Kiegészítik számtalan csalással: alibi válások, megfelelõ számú gyerek átmeneti állami gondozásba adása- és rokonok általi kivétele, ebbõl aztán jobban élnek, mint aki dolgozik, sõt le is hülyézik azt.
Ma sem tudom, hogy miért ér többet a három - x gyerek, mint a kettõ, az egyedülálló gyereke? Miért van több joguk, mint az átlag embernek? Álmodik a nyomor nálunk.
Azt, hogy a politika, közigazgatás terén mennyit sívoltak el, sose fogjuk megtudni.
Adózottá kellene tenni minden jövedelmet, és akkor közös érdekké válna az adócsalók feljelentése, egyszerû volna a tettenérés. :)
Vagyis ugyanoda jutottam, mint az elõzõ hszemben, beteg ez az ország is, morálisan, és nem az öszödi beszéd óta.
10/10
offtopic
idõjós1010 2009 jan. 02. - 10:26:54 10/10
(89/245)
"Azért mert elloptak annyi pénzt, amennyi a következõ 10 év összes állami nonprofit mûködésére elég lenne!?"
Az a legszomorúbb az egészbe hogy ne mind "lopott" pénz. Rengeteg pénzt vágnak úgy zsebre hogy mindenki tud róla. Évente, két évente lecserélt luxusautók, különbözõ juttatások (mibilteló, annak számlája, laptop annak minden költségével, az autó annak üzemanyagárával, még bútorpénzt is kapnak, plusz külön juttatás a ki nem vett szabadságokért) (És még biztosan sorolhatnám).
Saját maguk bevallása szerint is az efféle juttatások ez idáig való mellõzésével elkerülhetõ lett volna ez az újabb hatalmas összegû kölcsön.

A nyugdíjasokkal kapcsolatban még annyit, hogy aki már hozzájut nyugdíjas évei alatt havi 200-hoz az általában már ledolgozott az életébõl egy masszív 40-évet.
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 23:52:03
(88/245)
Igen, de épp ennyire kell pedagógus is - mert manapság nem tul vonzó már a pedagógusnak lenni, de ugyan ez az EÜ is.
Kell rendõr is, és most a teljesség igénye nélkül - ne firtassuk a rendõrség mibenlétét, és azt sem hogy (a politika mindíg felhasználta)mire használják ma a rendõrséget. Mindenre, csak nem arra amiért volna...
Tûzoltó is kell, nem sok, és az összes eddíg felsorolt sem sok.
Aztán vannak még mások is bõven a listán.
Sokáig tartana felsorolni.
Van ahonnan lehetne egy 5%-ot elvenni, de normális állami mûködtetés mellett erre semmi szükség nem volna, és most sem ez a megoldás !
Azért mert elloptak annyi pénzt, amennyi a következõ 10 év összes állami nonprofit mûködésére elég lenne!? De lehet hogy 20 vagy 50 évnyit loptak el, ezek akik kb 5000-ren vannak (minisztérium és "állam"), illetve közvetetten még másik párszázezer ,az állam kedves jóvoltából herévé, a termelésben impotensé avanzsált kretén - akik még büszkék is erre!
A pénzért vett 50,67%-os ok, (és nem a valójában betegekre gondolok), a szegény faji megkülönböztetettek a 4-10 gyerekkel, akik úgy csüngenek a szoci hálón mint zsíros cápák a csóró öreg halász szákjában!
A nyugdíjasokkal nincs bajom, mert kapjanak nyugdíjat, csakhogy! Ahogyan van minibál bér, ugy legyen már végre maximál nyugdíj is!
Az a nem is kevés 40 éves korától nyugdíjban lévõ hivatásos alkoholista katonatisztecske, és egyebecske, mint köztisztviselõcske, stb, stb akik szaros netto 160-380 ból tengetik az életecskéjüket!
Most nem akarok más aljas , gennyes módon elsikkasztott pénzekrõl beszélni, mert tele van vele a sajtó , ( bár amirõl a sajtó beszél az csak a jéghegy csúvcsa - és a kommentálás sem feltétlen hiteles)ugy hogy tudod Te is hogy errõl is lehetne mesélni a színskála összes alkotója szerint is naphosszat!
Talán eddíg ezt az egyet nem értem, miért a közalkalmazottakra gondoltál!
Örülnék ha jobban megvilágítanád ezt a részt.
Tényleg érdekel, mert biztos megértem mire tgondolsz, de ez így még nem tiszta számomra mi a sok a közalkalmazottak létszámában...
Jó éjt!
:)
1/10
offtopic
meszag 2009 jan. 01. - 21:20:02 1/10
(87/245)
Abban biztos lehetsz, hogy nem személyeskedek, nem akarlak bántani. :D. Nem azokról van szó, akiknek a munkájára szükség van, és értenek hozzá. Az eü-ben más a baj, nem a túlzott létszám. Bár ezt Te belülrõl jobban tudod, én azt csak kívülrõl látom, hogy ott is vannak anomáliák, de ha gondolod ezt a témát ki is kerülhetjük. :DD
Egyébként tényleg az egészségügy eszembe se jutott eddig. :)
offtopic
neugassaman 2009 jan. 01. - 21:12:15
(86/245)
Drága Meszag!
Biztos nem akartál megbántani, és nem is közalkalmazottra, hanem köztisztviselõre gondoltál!
Én közalkalmazott vagyok!
Az EÜ ben dolgozom!Sok éve!
Rang, pozíció nem érdekes.
Mi így is kevesen vagyunk, mindíg felvesznek már szinte bárkit szaktudás nélkül is, és gyakorlat nélkül is - csak hogy csinálja valaki ezt a ..., szóval igen, szart csináltak belõle!
Persze itt is megvan az hogy xy valakije jön, vagy jöhet, az utcáról bárki nem!
Szoval biztos hogy köztisztviselõre gondoltál, nem közalkalmazottra, ebben biztos vagyok!
Minden másban kb egyet értünk!