Téma: Saul fia

10/10
4427 2015 máj. 25. - 00:03:04 10/10
(92/612)
Vajon volt-e már példa arra Cannes történetében, hogy egy elsõfilmes rendezõ ilyen rangos díjat kapjon?
Mindenesetre most egy magyar srácnak sikerült! Nagy gratuláció!
eIemes 2015 máj. 24. - 22:27:48
(91/612)
Philip Zimbardo híres börtönkisérletében véletlenszerûen rabokra és börtönõrökre, osztotta a jelentkezõ stanfordi egyetemistákat. A "börtönõr" szerepre beosztott egyetemisták néhány nap után józan ésszel elképzelhetetlen durvaságokra vetemedtek "rab" szerepbe beosztott társaikkal szemben, a kisérletet félbe kellett szakítani. A "börtönõr" szerepet kapott egyetemisták mindössze 10%-a maradt ki a brutalitásokból.

Szóval a fotelból könnyû erkölcsi szilárdságról prédikálni, de éles helyzetben... "oly korban éltem én e földön, mikor az ember úgy elaljasult, hogy önként, kéjjel ölt, nem parancsra"

90%, jegyezzük meg. ekkora eséllyel válunk meghunyászkodó rabbá vagy szadista börtönõrré, ha a sorsunk ezt a szerepet osztja ránk.
eIemes 2015 máj. 24. - 22:21:50
(90/612)
Röhrig Géza mai nyilatkozata:

- A legtöbb holocaust film úgy néz ki, hogy vannak jók és rosszak. Vannak "jó" emberek és vannak "rossz" emberek. A mi filmünk más. Itt a jó és rossz közötti határvonal az embereken belül van. Ebben a filmben nincsenek rossz emberek. Nincsenek nácik.

(igyekeztem tartalmilag pontosan leírni)

szerintem ez sok kérdésre jó választ ad.
de a gondolkodást nem lehet megspórolni.
eIemes 2015 máj. 24. - 21:22:43
(89/612)
Megkapta a zsüri nagydíját - ha az aranypálmát nem is.
eIemes 2015 máj. 24. - 21:21:13
(88/612)
a priori 90% az esélye, hogy te is ugyanúgy beálltál volna deportálni.
folytatásként idézhetném Radnótit ("oly korban éltem én e földön...")
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 24. - 21:10:27
(87/612)
Könnyû ebben a témában az észt osztani de jobban bele kellene gondolni az akkori magyar emberek hátterébe is.

Fellázadni a rendszer ellen, hogy én ezt vagy azt nem csinálom? Persze, meg lehet tenni.
Egy családos ember viszont ilyenkor a szeretteire gondol és nem fogja azok életét kockáztatni forradalmian hõsies magatartással.
offtopic
szonya1 2015 máj. 24. - 20:52:39
(86/612)
Gratulálok!!
Kovács kolléga 2015 máj. 24. - 20:09:40
(85/612)
Szerintem is szép teljesítmény volt. Mivel simán esélyes a film az Oscar-díjra is, ezért még nagyon sokáig napirenden maradhat.
Edmond Dantes 2015 máj. 24. - 20:02:18
(84/612)
Grand Prix a Saul fiának! Bravó Saul fia! Bravó Nemes Jeles László!
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 24. - 19:49:27
(83/612)
Én soha nem értem ezt az " igazi hungarikum" vagy "vezekelni sem árt"-hoz hasonló gondolatokat.
Anno talán népszavazás volt a deportálásokról? Szerintem nem.
Kolókapitány 2015 máj. 24. - 15:32:08
(82/612)
Nagyon kíváncsi vagyok rá. Fõleg a jelen politikai helyzetünket nézve egyáltalán nem lenne rossz az ország megítélésének egy ilyen filmes elismerés ebben a témában. Az meg, hogy sok az ilyen film, hát istenem. Emberiség elleni tetteken alapuló történet a nem olyan távoli múltból. Nem árt , ha néha lát ilyet az ember , hogy tudja az ördög nem alszik. A gulagról is vannak filmek, de nincs meg a kellõ háttérismerete az embereknek ahhoz, hogy ezekre nagy pénzt adjanak a stúdiók. Valaki írta , hogy ezek a filmek azért károsak, mert elferdítik a tényeket, az arányokat. Ezek nem dokumentumfilmek! Imádtam a Róma címû sorozatot, de tudom , hogy a történet nem egészen úgy volt, ahogyan az a sorozatban . Azzal teljesen egyetértek , hogy a filmalap nem egészen úgy osztogatja a pénz , ahogy kéne. Viszont ez úgy tûnik siker lesz, tehát jó helyre ment a támogatás.

Nagyon gyerekes dolog, hogy valaki úgy pontoz egy alkotást, hogy nem is látta még, bár lehet akik pontozták, mind ott voltak Cannesban , de nem hiszem , hogy ilyen rossz lesz ez. :)

Egyébként kicsit félek a 4:3-tól , nem is igazán értem miért volt jó így felvenni, de a rendezõ dolga. Moziban nézõs mindenképpen.
abisztriczky 2015 máj. 24. - 12:13:13
(81/612)
Lehet nem szeretni, szeretni, sokmindennel a filmmel kapcsolatban egyetérteni, nem egyetérteni. De azért annak örüljünk már emberek, hogy Cannes-ba 2 díjat is kapott a film, magyar készítésû filmként!!
offtopic
moderator3 2015 máj. 24. - 12:09:03
(80/612)
Kedves Felhasználók!

Kérünk Benneteket, hogy politikai meggyõzõdéseteket valamint etnikai faji és vallási értékeléseteket félre hagyva a filmrõl folytassatok hasznos disputát , különben kénytelenek leszünk hozzászólásokat törölni, végsõ esetben - bármennyire is sajnáljuk - pedig bezárni a topikot! Ami azért is sajnálatos mert többet érdemelne elõítéleteknél. Elõre is köszönjük a megértéseteket!
Továbbra is a személyes jellegû közléseket, nem a filmre vonatkozó megjegyzéseket offtopic módban posztoljatok!
Üdvözlettel:
PORT.hu
offtopic
barna pólós 2015 máj. 24. - 10:13:55
(79/612)
off
Nem magunkat nevezzük ki jónak. Én pl. nem vagyok német, sem amerikai, az amcsikat hol jónak, hol rossznak tartom a háborúkban, pontosabban a jobbiknak és a rosszabbiknak. Sõt, minket magyarokat is kevésbé jónak tartom a 2. vh kapcsán, mint a németeket, mi nem meggyõzõdésbõl voltunk benne, csak a harács miatt, és majdnem el is árultuk õket. A vietnámiak még így is csak fele, harmadannyi embert öltek meg Vietnámban, mint az amerikaiak, és a kommunista rendszer csak utána volt, belekényszerítették õket, amúgy a vezetõség addig egyáltalán nem volt kommunista, hanem nagyon is nacionalista volt, úgy tudom. És nem is váltak volna kommunistává, ha nem jönnek az amik.
offtopic
eIemes 2015 máj. 24. - 09:56:54
(78/612)
"a vietnámiakat ... az amerikaiakkal szemben"

a vietnámiak szovjet segítséggel elkalapálták az amerikaiakat, ezután évtizedeken át igazi kommunista diktatúra volt vietnamban, koncepciós perekkel, kínzásokkal, sorozatos kivégzésekkel, az országot átszövõ korrupcióval. bravó, "jó" vietnamiak, gratulálok.

ezzel nem akartam állást foglalni az ameriakaik (vagy az õket támogató vietnamiak) mellett, csak rámutatni arra, hogy ami a gyagya amerikai "jó-rossz" kategóriákban gondolkodó filmeken nevelkedett (egyébként amerikautáló) emberek világképében jó és rossz, az esetleg nem olyan egyszerû.
offtopic
eIemes 2015 máj. 24. - 09:52:24
(77/612)
Elõször jókra és rosszakra osztjuk a szereplõket. mi vagyunk a jók õk a rosszak.
Aztán (mivel mi vagyunk a jók), elkezdünk mocskos eszközöket is felhasználni a rosszakkal szemben.
Hiszen a cél szentesíti az eszközt, õk (a rosszak) pedig megérdemlik, mert hiszen õk a rosszak.

És egyre több lesz az áldozat.

Emlékszel a történetre, Ádám és Éva kiûzetésére az Édenkertbõl?
Miért is kaptak büntetést?
Népszerû verzió szerint ettek az almából? -- Semmilyen alma nincsen a történetben.
Másik népszerû verzió szerint ettek a tudás fájának gyümölcsébõl.
Langyos, de még mindig alapvetõen torzítja a mondanivalót.

Nem "A TUDÁS" fájáról van szó a történetben.
Hanem a JÕ és ROSSZ tudásának fájáról.
Arról szól, hogy a dolgokat jónak és rossznak nevezzük, saját hiányos tudásunk alapján.
Ítéletet mondunk mások fölött, anélkül, hogy ismernénk õket.
Cordelia 2015 máj. 24. - 09:52:01
(76/612)
A Saul fia kapta a nemzetközi kritikusok díját
offtopic
barna pólós 2015 máj. 24. - 09:38:10
(75/612)
nehéz lenne nem a jóknak tekinteni az adott konfliktusban az 56-osokat a szovjetekkel, a németeket a szövetségesekkel, az amerikaiakat az angolokkal szemben 1780 körül, a vietnámiakat, afgánokat, irakiakat, szíriaiakat az amerikaiakkal szemben, stb.
offtopic
eIemes 2015 máj. 24. - 09:11:40
(74/612)
az áldozat: az áldozat. mindig a saját oldalán van. az áldozat nem csoport, hanem ember.

a bûnösök pedig azok, akik úgy osztják fel a világot, hogy mi vagyunk a jók és õk a rosszak.
eIemes 2015 máj. 24. - 08:55:00
(73/612)
összekeversz valakivel, én ilyent nem írtam. még csak hasonlót sem. ha nekem válaszolsz, olvasd el, amit írtam és gondolkodj.