Téma: Saul fia

offtopic
baktertom 2015 máj. 15. - 22:01:55
(12/612)
na...gyülekezik a szélsõjobb, hogy lecsillagozza a filmet, úgy, hogy meg se merik nézni.
lesz dolga a moderátornak.
offtopic
Edmond Dantes 2015 máj. 15. - 19:43:29
(11/612)
"csodálatos": hol láttad? Itthon június 11-étõl vetítik. Netán Cannes-ban? Jó neked.

"véleményünk": kiké? "tesz"-é és "vesz"-é? ;)
1/10
tesz-vesz 2015 máj. 15. - 17:53:46 1/10
(10/612)
még egy csodálatos holokausztfilm! alig várom már a következõt!
tessék mondani, készülnek magyarokról szóló filmek is ebben az izraeli városállamban?

(ki lehet törölni a kommentemet, a véleményünk akkor se fog változni)
smartdrv 2015 máj. 15. - 13:20:08
(9/612)
na, megcsinálták a Mesterségem a halált filmen?

lehet, hogy megvan a második legjobb film a Holocaustról? (az elsõ az Összeesküvés)
perry 2015 ápr. 17. - 15:02:14
(7/612)
Mindketten jól tudjuk , hogy a Remény nevû õnagysága hal meg utoljára.:D
Igen, a Mefisztóban tényleg csak utalás vagy egy mellék szál példának okáért a zsidó öltöztetõ epizódja az ami sejteti a "véget".
Szívesen írtam volna többet is a Saul fiáról de akkor tele lett volna a poszt SPOILERREL, meg aztán jöjjön ki a film -ami remélem a DVD kiadással nem késik annyit mint a Fehér Isten- , akkor érdemes több szem többet lát alapon kommunikálni.
olahmiki1959 2015 ápr. 17. - 12:44:25
(6/612)
Én a magam részérõl a Mefisztót nem sorolnám az ún. holokauszt-témájú filmek közé, ott a vészkorszak inkább csak háttérként, keretként szolgál egy ember személyes tragédiájához, az egyén és a hatalom viszonya problémájának a körüljárásához, az emberi tartás és a belsõ értékek fokozatos, észrevétlen elveszítése folyamatának az ábrázolásához.
De ez csak mellékes megjegyzés.
A Saul fia kifejezetten érdekel, pláne ezek után, amiket leírtál, meg amit olvastam róla.
Ezek szerint tulajdonképpen a haláltábor iszonyata csak hátteréül szolgál egy ember vívódásainak az ábrázolásához, egy hagyomány - a halott gyermek tisztességes eltemetése, - foggal-körömmel történõ megvalósításához, az egyéni érdek és a csoportérdek összeütközésének a problematikájához.
Én drukkolok a filmnek, kíváncsi vagyok, az üzenete "átjön-e" a külföldi zsûrinek és az ottani közönségnek.
Reménykedjünk...:D
Edmond Dantes 2015 ápr. 17. - 10:12:27
(5/612)
Csupán tudósítani akartam a jó hírrõl, amint azt mások, más filmeknél megteszik: "ekkor és ekkor lesz a bemutatója". Nos, én még ezt sem tudom, mindenesetre 1988 óta ez csak a 4. film (1xTarr, 2xMundruczó után), ami bekerült a cannes-i fõsodorba=nagyfilmek közé.
perry 2015 ápr. 17. - 09:00:31
(4/612)
"SPOILER" Értve iróniádat, volt szerencsém azt a verziót látnom amely lehet, hogy még nem a végleges -bizonyára lesznek még vágási utómunkálatok-, a film sajtós elõvetítésen.
Amennyiben magam is szeretnék ilyen eszközökkel operálni /irónia/ akkor írhatnám azt, hogy Szálasi anyja vagy "Tûz van hungarista babám", ne tán Tiszaeszlár a dicsõ múlt címekkel maximum a Jobbik Filmfesztiválra válogatnák be ezeket a filmet.
De ezt is csak azért írom , hogy a keretes szerkezet meglegyen és lehetõséget adjak valakinek bele kötni a posztba.:)))
Azt szeretném elmondani milyen élményeket okozott nekem a Saul fia.
Az tény, hogy sok holokauszt témájú film készült a II. Világháború után és készül a mai napig. Utalhatnék Szabó István Mefisztójára vagy Koltai Lajos Sorstalansága ezeknek a filmeknek sajátja, hogy hol a társadalom és egyén , hol pedig a zsidóság és a társadalom vonatkozásában mûködik a konfliktus.
A Saul fia számomra teljesen új szemszögbõl járja körül a témát. Itt az egyén az aki történet és mondhatnám a történelem fókuszába kerül. A filmen végig vonul a személyes emberi sorstragédia nyomasztó légköre. Az a soha sem gyógyuló seb ami a mikróközösség a család elpusztulásának drámája. Ugyan akkor a film kettõs szerkezetû vagy írhatnám két szálon bont ki választási és viselkedési formákat. Az elsõ szinten a mérhetetlen fájdalmat mutatja fel, a gyermek elvesztését és az ezzel járó elszigetelõdést írhatnám "bezárult" cselekvéssorakt, a már-már az õrület határán mozgó elhatározást a tradíció megõrzésére egy olyan világban ahol minden ennek ellenére "szól" és mûködik. Ennek az ember monomániává váló igyekezetét amely szörnyûséggel körülvett élettérben kilátástalan de az elvekhez való ragaszkodást jelenti. A post mortem végtisztesség krédója ez az elsõ síkja a filmnek, sötét és kilátástalan -a film érdekes választ ad erre- igyekezet a fõhõs lelki békéjének megszerzésére abban a világban ahol ennek a lehetõségnek a végrehajtása és még kísérlete is kilátástalannak tûnik.
A film másik aspektusa Saul viszonya társaihoz. Milyen az a pillanat mikor a közös érdek felé helyezi az egyén a saját "útját". Utak és választások egyén és közösség ezeket a lehetõségeket járja be a film. Mert mindkettõ önmagában is, drámai mindkettõ viszont olyan súlyos és fontos kérdés amit elvonatkoztatva a film alaptörténetétõl az én olvasatomban a mai napig is nehezen megítélhetõ társadalmi probléma.
Ennyit tudnék mondani a filmrõl amely élménye számomra még koránt sem feldolgozott.
olahmiki1959 2015 ápr. 17. - 06:08:01
(3/612)
"Április 16-án délelõtt kihirdették a 68. Cannes-i Nemzetközi Filmfesztivál Hivatalos Versenyprogramját. A listán sorakozik Nemes Jeles László alkotása, a Saul fia, amellyel a rendezõ már a bemutató elõtt filmtörténelmet írt: Makk Károly, Kósa Ferenc és Sára Sándor nyomdokain járva, közel fél évszázad múltán újra hazai elsõfilmest válogattak be a programba!"

Ha kissé ironikusan akarnék fogalmazni, akkor azt mondanám, hogy az lett volna az igazi botrány, ha ezzel a címmel és ezzel a témával NEM válogatták volna be a filmet a versenyprogramba!...:)))
olahmiki1959 2015 ápr. 17. - 06:03:15
(2/612)
Ez eddig oké, de a filmet láttad? Tudsz róla valamit mondani?
Vagy egyelõre még a magyar nézõk számára nem hozzáférhetõ?