Téma: Saul fia

offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 13. - 09:35:33
(510/610)
Érdekes lenne...én a helyükben inkább 524-et olvasnám el figyelmesebben...már ha értik,mire céloz ott a beíró.
filoszemitabéluska 2019 febr. 12. - 19:59:50 Előzmény Ered Felesz
(509/610)
Szerintem a Madagaszkárral kapcsolatos elképzelés sokkal humánusabb.
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 12. - 19:42:04 Előzmény filoszemitabéluska
(508/610)
rá(d)segítek:
filoszemitabéluska hozzászólása moderálva lett
filoszemitabéluska hozzászólása moderálva lett
filoszemitabéluska hozzászólása moderálva lett
így jó?
filoszemitabéluska 2019 febr. 11. - 23:57:27
(507/610)
Ismét leírom a topicban egyedül engedélyezett mondatot: A hozzászólás moderálva lett.
1/10
Ered Felesz 2019 febr. 11. - 22:02:09 1/10 Előzmény filoszemitabéluska
(506/610)
...úgy értem, a történetet szeretném, ha folytatná valaki! Ha már a nagyok elkezdték, de nem volt idejük befejezni!
offtopic
Edmond Dantes 2019 febr. 03. - 12:55:14
(505/610)
Igyekszem fancy , trendi és kúl lenni.
Edmond Dantes 2019 febr. 03. - 12:06:35
(504/610)
Évek óta már csak elvétve pontozok, főleg ott, ahol nem a film (színdarab) értékeit pontozza a nyájas fórumozó, hanem saját értékrendjét = önmagát. A fórumon többnyire úgyis csak az 1 és 10 pontot ismerik-nyomják. Véleményemet a filmről pedig ld. 2015. jún. 29. - 16:49:29 (265)
elemes 2019 febr. 01. - 17:18:23 Előzmény emmerssaon
(503/610)
hát sokan sokféleképp látjuk a Saul fiát.

(Én azt olvastam, hogy a Testről és lélekről azért nem kapott oszkárt, mert az amerikai forgalmazó nem költött a marketingre, a Saul fiának forgalmazója meg igen. Bár lehetett tényező az is, hogy "megint magyarországi film", de ez nem feltétlenül negatív tényező. Nekem is jobban tetszett Enyedi filmje mint a Saul fia, de más műfaj -- a Saul szinte impresszionista, Nemes Jelesnek ez a stílusa még inkább kijön a Napszálltában)
emmerssaon 2019 febr. 01. - 10:40:20 Előzmény elemes
(502/610)
OK, rendben van, hogy "olyan célt adott magának, ami a személyes életén túlra mutat", de ezt nem kell filmre vinni, ha nem érdekes vagy pláne, ha unalmas! És akkor a borzalmas kézi kamerázásról nem is beszéltünk!

Lehet feszültséget teremteni egy kis közösségben is, el lehet mesélni nagyon komoly dolgokat úgy, hogy érdekes legyen, az MOZIÉLMÉNYT (nem popcorn ropogtatásról beszélek!) adjon.
Nézd meg a Kutyaszorítóbant vagy az 1945 című kiváló magyar filmet!

A Saul fiát nem csak untam. A kézi kamera miatt idegesített is!
És teszek rá, hogy Oscar-díjas, ha gyenge. Meggyőződésem, hogy a remek Testről és lélekről a Saul után (vagyis miatta) nem kaphatott szobrot..holott sokkal inkább megérdemelte volna!
elemes 2019 jan. 25. - 19:40:10 Előzmény Edmond Dantes
(501/610)
oh, én nem vitatom el. csak nekem nem a réteg az adta az "aha" élményt.
Edmond Dantes 2019 jan. 25. - 10:45:47 Előzmény elemes
(500/610)
Fel nem fogom, miért kell időről-időre vitatni-cáfolni sőt quasi restellni azt, hogy egy film, jelen esetben a Saul fia a holokausztról szól vagy a holokausztot mutatja meg egy új -szó szerint- nézőpontból, egyetemes mondanivalóval: felemelve szavát -leegyszerűsítve- az embertelenség ellen. Ahogy teszik ezt más filmek, másutt elkövetett embertelenségekről szólva illetve ellen, egyetemes üzenettel.
Edmond Dantes 2019 jan. 25. - 09:58:39 Előzmény filoszemitabéluska
(499/610)
Oké, a "trágár" szót jelképesen kihúzom előző hszomból: úgy már stimmel, ugye?
elemes 2019 jan. 24. - 14:13:31 Előzmény perry
(498/610)
ha kijelentkezem, akkor vendégként látom a saját kommentemet, csak bejelentkezve nem :)

"január 22. 14:34:24 (511/520) Előzmény (magasati)"

ez az. most csak azért másolom ide a lényegét, hogy én is lássam.

a film alapvetően még csak nem is a holokausztról szólt -- ez volt a történet háttere, mert a 20. század történelmében nehéz ennél kilátástalanabb helyzetet közérthetően bemutatni. Saul Auslander pedig ebben a helyzetben, amikor egészen nyilvánvalóan biztosan meg fogják ölni, akármit csinál: értelmet adott élete utolsó óráinak. aimkor még csak fényképezett, az is egy próbálkozás volt -- de amikor a fiú holttestét cipelte magával, akkor már tudta, hogy ez kevés, mert a túlélés önmagában nem lehet cél. olyan célt adott magának, ami a személyes életén túlra mutat. ahhoz, hogy ezt megérezze a néző a film közben, kellenek a személyes élmények, az, amikor olyan pofont kapott az életétől, amiből nagyon nehezen tudott felállni.
offtopic
Edmond Dantes 2019 jan. 23. - 19:22:36 Előzmény filoszemitabéluska
(497/610)
Vigyázat, ma kicsit figyelmetlen vagy, elírtál 2-3 szót, sztem így akartad:

"Nem vagy tisztában néhány axiómával, amik nélkül csak egy megvetett kívülálló vagy az ún. szittyamélymagyar értelmiség szemében.
Csak trágár, alja módon lehet megnyilatkozni:
-Alföldi Robikáról (akkor is, ha egyetlen rendezését sem láttad)
-Esterházy Péterről (akkor is, ha egy sort nem olvastál tőle)
-a Saul fiáról (akkor is, ha nem láttad)"

Így már stimmel, nemde?
offtopic
perry 2019 jan. 23. - 17:58:58 Előzmény elemes
(496/610)
Nyugi a Porton bármi eltűnhet:) , a moderátori munkába meg logikát keresni az kb. olyan mint a klasszikus tűt a szénkazalban fellelni..
"Én csak simán ráhagytam volna. Nem üti meg azt a szintet, hogy vitapartner legyen. Ahhoz érvek kellenek. A zsidók - kérlek - úgy jönnek a képbe, hogy egyrészt irtó trendi zsidózni, másrészt pedig remekül összecseng a homofóbiával. Igaz, köze nincs a lényeghez, de az itt a port.hun nem akadály."
elemes 2019 jan. 22. - 23:17:28 Előzmény pappulisszesz
(495/610)
nyah. az egyik zsidózó hozzászólónál rákattintottam a "tiltás" gombra, és erre a fórum eltüntette azt a hozzászólásomat is, amit én írtam kb ma reggel...
pappulisszesz 2019 jan. 22. - 16:22:55
(494/610)
igen, kezdődik a szellemesnek, intellektuálisnak gondolt zsidózás, ez így kerek
magasati 2019 jan. 22. - 15:43:29 Előzmény pappulisszesz
(493/610)
Nem csodálkozom, hogy viszonylag kevesen alkotnak őszinte véleményt bármiről, amit valaki alkotásnak nevez. Az se baj ha nem a wikipédiából vagy jellemtelen és indokolatlan létű kritikusok ömlengéséből kopizza össze azt, amit őszintén gondol (mert iolvasni ugyne nem tud). Biztos hogy megkapja a magáét egy nála magasztosabb szellemi szinten járó, háromnegyed müvvelt csodagyerektől. Az ilyennek a sorstársiasság hiánya fáj a legjobban vagy a magára vett bűntudat. De ő csak egy állat, nagy buta szemekkel. Egy hóbagoly. Nem zsidó térdig a fehérben. Hóba goj.
pappulisszesz 2019 jan. 22. - 14:50:02 Előzmény magasati
(492/610)
nem csodálkozom, hogy nem érti a filmet az, akinek az olvasás is nehezen megy, csak a közoktatástól elvont forintokat siratom
elemes 2019 jan. 22. - 14:34:24 Előzmény magasati
(491/610)
röviden összefoglalva: nem értetted miről szól ez a film. ez nem baj, kell hozzá érettség, amit leginkább személyes pofáraeséseken keresztül lehet megszerezni.

(a film alapvetően még csak nem is a holokausztról szólt -- ez volt a történet háttere, mert a 20. század történelmében nehéz ennél kilátástalanabb helyzetet közérthetően bemutatni. Saul Auslander pedig ebben a helyzetben, amikor egészen nyilvánvalóan biztosan meg fogják ölni, akármit csinál: értelmet adott élete utolsó óráinak. aimkor még csak fényképezett, az is egy próbálkozás volt -- de amikor a fiú holttestét cipelte magával, akkor már tudta, hogy ez kevés, mert a túlélés önmagában nem lehet cél. olyan célt adott magának, ami a személyes életén túlra mutat. ahhoz, hogy ezt megérezze a néző a film közben, kellenek a személyes élmények, az, amikor olyan pofont kapott az életétől, amiből nagyon nehezen tudott felállni.)