Téma: Saul fia

offtopic
eIemes 2015 jún. 13. - 15:34:26
(152/612)
"A zsidóknak Jézusból is sikerült Keresztes lovagot faragni."

Én nem vagyok nagyon otthonos a zsidóság világában, de amit olvasgattam róla, számos irányzatuk van - a haszidok, akiknek Röhrig Géza archetipikus képviselõje, olyan istenképet tekintenek hitelesnek, amely igen közel áll Jézus által vallott istenképpel. De vannak olyan zsidó irányzatok is, amelyek kifejezetten megváltonak tekintik Jézust.

Viszont én nem vagyok elméletieskedõ, tehát ezekrõl legfeljebb olvastam (érdekességként). A belsõ hit, a lélek, a gondolkodás, a cselekvés, a vágyak, az önreflexió... ezek fontsabbak. Szerintem.
LexH 2015 jún. 13. - 11:30:10
(151/612)
elemes és 4427

Köszönöm.
10/10
4427 2015 jún. 13. - 10:21:12 10/10
(150/612)
A filmet láttad már? Ha még nem, akkor a Puskint ajánlom, ahol NEM digitálisan, hanem celluloidról vetítik A filmet!
Egyébként, nem tudom észrevetted-e, hogy ebben a topicban is szóba került a "rencerváltás" filmes feldolgozása. (Ill. felNEMdolgozása!)
Neked köszönhetõen, erõsen ajánlgatom Maár Gyula "Hoppá" c. filmjét, a rendszerváltás legkitûnõbb (és legismeretlenebb!) szatíráját!
offtopic
eIemes 2015 jún. 13. - 10:20:06
(149/612)
én pont ellenkezõleg tapasztaltam.
voltak emberek, akikkel elég éles szóváltásaink voltak fórumon beszélgetve.
élõben találkoztunk, hirtelen sokkal több mindent megértettünk egymásból,
és azóta az "elektronikus kommunikáció" is barátságosabb, színesebb...
eIemes 2015 jún. 13. - 07:43:19
(148/612)
ez kellemesebb hangulatú beszélgetés az operatõrrel a vs.hu-n:

"Ez tényleg az az eset, amikor a karakter és a színész, ha nem is egy az egyben, de alkatilag ugyanaz. Géza élete nyilván más, de Saul végtelen konoksága megvan benne. És szuperintelligens, egyáltalán nem volt probléma a gyakorlatlansága. Az elsõ nap pontosan megértette, hogy mit jelent az, hogy a kamera ebben a filmben 75 centire lesz tõle, és hogy nekem tudnom kell, hogy õ a jobb lábával fog-e lépni a következõ snittnél, mert én akkor a ballal lépek hátra, és hogy amikor mögötte megyek, tudnom kell, hogy mikor fog megállni, különben nekimegyek. Ez tényleg egy tánc és izommemória, megjegyzi az ember teste, hogy hogyan kell mozdulni.

Egyébként olyan werkfelvételek készültek, hogy elájulsz: rátettünk egy hátrafelé nézõ GoPrót a kamerámra, és elképesztõ, hogy mi zajlik a kamera mögött. Rángatják ki mögülem a statisztákat, közben jönnek a derítéssel, a mikrofonnal, de úgy, hogy az árnyékuk ne látsszon be, ez olyan koncentráció mindenkitõl, stábtól és színésztõl is, hogy elképesztõ."
eIemes 2015 jún. 13. - 07:33:05
(147/612)
Jah, megtaláltam... jobb lett volna nem...
eIemes 2015 jún. 13. - 07:32:01
(146/612)
hol? hol?
LexH 2015 jún. 13. - 07:24:59
(145/612)
Érdekes gondolatot fogalmazott meg a film rendezõje egy interjúban a mai Kelet-Európáról: "itt valahogy jobban megmutatkozik a civilizáció hanyatlásának elõõrse, s ez el fog jutni Nyugat-Európába is."
És egy jellemzõ sztori a film forgatása elõtti idõszakról:
Az egyik lehetséges támogató "személyesen fogadott, és példát mutatott arra, hogyan kell nagyvonalúan bármilyen fajta segítséget megtagadni." De "felajánlotta, hogy beavat a forgatókönyvírás rejtelmeibe..."
offtopic
eIemes 2015 jún. 13. - 05:48:28
(144/612)
Naaaa, Füles :) Egy internetes beszélgetésbõl hiányzik az a metakommunikáció, ami két élõ ember közötti személyes beszélgetés közben átadja az üzenetek 90%-át. Hangsúly, gesztusok, pillantások ... még az illatok is. Úgy érzem, számodra fontos kérdéseket feszeget(tünk). Ne add fel. Küzdj, és bízva bízzál. Vagy beszéljük meg személyesen.
eIemes 2015 jún. 12. - 10:50:19
(143/612)
A biblia szövegében nem szerepel a TUDÁS fája.

Ter 2,17 - a jó és rossz tudásának fája
Ter 3,5 - ismerik a jót és a rosszat (ezt idézted).

ismerni a jót és a rosszat == minõsíteni. jónak és rossznak nevezni valamit, amit az Úr megteremtett. Aki ítélkezik, anélkül teszi, hogy ismerné azt, ami fölött ítélkezik - mert ha ismerné nem mondana fölötte ítéletet. Az ember önmagát ûzte ki az édenkertbõl azáltal, hogy a megértés nehéz, fáradságos és fájdalmas útja helyett az ítélkezés gyors kielégülést nyújtó útját választotta.

Ez az a film, ami nem ítélkezik. Megmutatja azt, hogyan válik az esendõ ember sorsa játékává, mennyire nehéz megragadni azt a pillanatot, amikor kiléphet a körülmények kényszerének sodrásából. "Nincsenek jók és rosszak - a jó és rossz közötti határvonal az emberen belül húzódik" - Röhrig Géza.

"Azóta az ember bûnösnek születik, de Jézus meghalt értünk."
- de elõtte még elmondta: ne ítélj, hogy ne ítéltess.
eIemes 2015 jún. 12. - 09:37:57
(142/612)
nem tudok minden felvetésedre reagálni :)
eIemes 2015 jún. 12. - 09:12:29
(141/612)
"azok"

stb ajánlom figyelmedbe Hanlon borotváját.

Konkrét példa: A marsi címû sikeres film és könyv filmadaptációját, A marsi címû filmet itthon Mentõexpedíció címmel akarja forgalmazni (asszem) az intercom. Andy Weir, a szerzõ eléggé ki van akadva, de nincs befolyása erre. Csak õ nem azt feltételezi, hogy a külföldi forgalmazók (nem csak a magyar) béna címadása mögött rosszindulat lenne. Öltönyös menedzserek ülnek egy irodában, megnézik a trailert és megsaccolják, hogy szerintük milyen cím fogja a legtöbb nézõt beültetni a moziba az elsõ 1-2 héten.
10/10
4427 2015 jún. 12. - 08:42:05 10/10
(140/612)
OFF
Terjesztem!:)
De, ha azok, akiknek dolga lenne a terjesztés nem akarnak látni kritikus filmet a magyar rendszerváltásról az a film ismeretlen marad a tömegek számára.
Konkrétabban: te, aki jártasnak tûnsz filmek világában,
te például ismered
Maár Gyula "Hoppá" c. filmjét? (A magyar rendszerváltás kitûnõ szatíráját?)
eIemes 2015 jún. 12. - 08:19:45
(139/612)
"Az helyes ha mindig csak magadra gondolsz?"
Az a helyes, hogy ha CSELEKVÉSRÕL van szó, mindig magadra gondolsz, nem másoktól várod el azt.

"De ez mar az elõzõ hozzászólásaiból is kiderült."
Legfeljebb az derült ki, hogy bármit is írok le, te csak azt olvasod ki belõle, amit szeretnél :)
Most például azt, hogy erkölcsileg magasabbrendûnek tartod az álláspontodat, mint az enyémet.
eIemes 2015 jún. 12. - 06:25:58
(138/612)
"És errõl ki tehet?!"

Én. Ha pedig magadnak teszed fel a kérdést, magadnak kell válaszolnod.

"Van különbség a tudatlanság, vagy elbutítás között?!"

Az eredményt tekintve nincs, illetve csak annyi, hogy ha megnevezed a felelõst, akkortétlenségbe süllyedsz.
A cselekvés feltétele, hogy MAGADNAK adj motivációt, nem az, hogy másoktól várd el a cselekvést.
eIemes 2015 jún. 12. - 06:23:13
(137/612)
"De a film azért pereg a vásznon, hogy ne a nézõnek kelljen kitalálni, „elképzelni” mi történik ott a háttérben."

Nem is kell kitalálni, sem elképzelni.
Elég soxor elmondta már a rendezõ is, a fõszereplõ is, hogy ez nem egy holokausztfilm.
Kifejezetten ügyeltek arra, hogy ne legyenek a filmben "jó emberek" és "rossz emberek."

"Összefoglalva, én inkább maradok a Schindler listánál."

Na az például egy holocaustfilm, amerikai gyerekmese szintjén elmondva: mi vagyunk a jók és õk a rosszak.
A jók legyõzik a rosszakat. Lásd még Hófehérke és a törpe, Hupikék törpikék stb.
jesusfreak 2015 jún. 11. - 22:38:29
(136/612)
Féltem ettõl a filmtõl és minden félelmem be is igazolódott. Amirõl úgy áradozott minden sajtó, hogy a látvány és a kameramunka…hát nincs látvány és számomra idegesítõ a kézikamerázás. Az igazat megvallva két óra alatt elég unalmas volt a fõszereplõ arcát bámulni fél méter távolságból. Lehet vitatkozni a modern megoldásokon, új képi hatásokról. De a film azért pereg a vásznon, hogy ne a nézõnek kelljen kitalálni, „elképzelni” mi történik ott a háttérben. Az a könyv. Ott a képzeletemre van hagyva minden. Képzeljünk el egy pár Oscar díjas filmet, ha azokat Nemes Jeles László forgatta volna…Pl. Keresztapa. Az elsõ részben egész film alatt Marlon Brando arcát látjuk fél méterrõl. Minden, ami közben történik – lövöldözés, verekedés, autósüldözés - , az a háttérben homályosan elmosódva látszik. Majd ugyanezt élvezhetjük Al Pacinoval és Robert de Niroval a második, és a harmadik részben……Hmmmm, hát elég bizarr lenne, nem? A Saul fia számomra nem csalódás, inkább egy áldokumentum film, amiben magyar amatõr színészek felmondják a leírt szöveget. Ilyeneket szoktak vetíteni a TV-ben például Október 23-án, amikor eljátsszák milyen lehetett az ellenforradalom. Összefoglalva, én inkább maradok a Shindler listánál.
eIemes 2015 jún. 11. - 22:07:15
(135/612)
"szinte az ismeretlenségben tartott film"

Ismeretlenségben TARTOTT? Tessék terjeszteni. Nézni.
Ha jó a film: lesznek, akik megnézik és elismerik.
eIemes 2015 jún. 11. - 21:42:16
(134/612)
Kedves Gab,
A jobbiknak van kb 15% támogatottság a felnõtt lakosság körében. Ez szûk egymillió ember. Ha ezután a Nemzeti Öntudatot Ábrázoló Filmekre elmegy 1650 nézõ, akkor nem az én véleményem számít.
1/10
offtopic
utke 2015 jún. 11. - 19:10:29 1/10
(133/612)
Nagy nulla ez a film