Téma: Saul fia

10/10
offtopic
4427 2015 máj. 25. - 17:13:06 10/10
(112/612)
Köszönöm! Nem tudtam. Pedig '89-ben éppen Párizsban voltam, és ott és akkor láttam (elõször) ezt a filmet.
offtopic
Edmond Dantes 2015 máj. 25. - 16:17:46 Előzmény 4427
(111/612)
Az abszolút rekordot Steven Soderbergh tartja: 1989-ben (26 évesen) Arany Pálma a Szex, hazugság, videoért.
offtopic
Edmond Dantes 2015 máj. 25. - 16:14:02
(110/612)
Nekem két rövidet, az egyik neked volt "válasz" (és tán nem is off), bocsánat :)
szonya1 2015 máj. 25. - 15:18:02
(109/612)
Ez mindenesetre nagyon szép gondolat, akárkitõl származik!
offtopic
szonya1 2015 máj. 25. - 14:32:21
(108/612)
Ezt nem azért írtad, mert általánosítani akartál, ugye? :)
offtopic
szonya1 2015 máj. 25. - 14:31:13
(107/612)
:)))
offtopic
barna pólós 2015 máj. 25. - 14:27:54
(106/612)
Ezt a topikot is miattam fogják lezárni? Amúgy nem igazán értem, miért rasszizmus, ha egy népre általánosítok, amikor gyakorlatilag 99-100%-ára igaz valami. Nem értem, hogy ez miért hibás gondolkodás. És ez nagyon is a témába vág! De ne is az ellenoldal akarja megmondani, mi logikus, akiknek az nem is tûnik fel, hogy minden terrorista bevándorló volt, teljesen más kultúrából, ill. bevándorlók gyermekei. Az õ logikájuk szerint az már nem bevándorló... Nem, õ ugyanolyan, mint Kossuth Lajos. Logika...
offtopic
eIemes 2015 máj. 25. - 14:00:51
(105/612)
óbakker, a hosszú fejtegetésemet is kitörölték. no mindegy.
eIemes 2015 máj. 25. - 13:56:29
(104/612)
Rossy De Palma, Guillermo del Toro, Xavier Dolan, Sienna Miller, Ethan Coen, Rokia Traore, Sophie Marceau, Joel Coen, Jake Gyllenhaal -- melyiküket ismered ilyen jól?
dzsordzs dzsunior 2015 máj. 25. - 12:24:12
(103/612)
Elsõsorban volt Jézus Krisztus és másodsorban zsidó szerintem, a lényeg, hogy ki volt az mindegy milyen volt a származása. Én úgy tudom nem ismerik el mint megváltót, rengeteg helyen ezt olvastam, és még mindig várnak a messiásra.
szonya1 2015 máj. 25. - 11:38:34
(102/612)
Négy díjat is kapott a film:
- a Zsûri Nagydíja
- a Nemzetközi Filmkritikusok Szövetségének (FIPRESCI) díja
- Francois Chalais-díj
- Vulcain díj Zányi Tamásnak a hangmérnöki munkáért
eIemes 2015 máj. 25. - 09:43:25
(101/612)
"A rasszista, szerény szemléletem, érzéseim szerint az aki nem fogadja el a másként gondolkozókat, cselekvõket és dönt más élõlények sorsa, akarata felett azt manipulálva, visszaélve a gyengeségükkel."

Persze, a rasszisták igyekeznek úgy definiálják a rasszizmust, hogy ÕK MAGUK nem esnek bele :) pedig valójában:

"Akinek csak és kizárólag a gyors meggazdagodás az anyagi haszon ezen körök elismerése számít az olyan azonosul a tárggyal"

Tehát faragtál elõítéletet: ÕK azonosulnak a pénzzel (amivel te nem). Az õ gondolkodásukat te nem fogadod el, az õ cselekedeteiket te nem fogadod el....
eIemes 2015 máj. 25. - 09:39:10
(100/612)
Szarkazmus volt.

Van egy aranyos mese (vicc?) errõl

Egy férfi mászkál a Kálvin téren, nézegeti a kirakatokat, és az egyikben lát egy kicsinyke táblát, alig lehet észrevenni: IGAZSÁGBOLT. Ez felkelti az érdeklõdését, bemegy. Ott áll a pultnál egy nagyon csinos hölgy, megszólítja.
– Szeretnék érdeklõdni: itt tényleg igazságot lehet venni?
– Természetesen. Mindenféle igazságaink vannak: tudományos igazság; a férj és a feleség igazsága; részigazságokat is árulunk. Nagy a választék, erre specializálódtunk.
Erre a férfi elgondolkodik, hogy milyet vegyen, majd bizonytalanul megkérdezi:
– Teljes igazságot lehet kapni?
– Ahhoz át kellene fáradni a belsõ terembe, ott egy úr fogja kiszolgálni.
A férfi bemegy, megszólítja az urat:
– A teljes igazságot szeretném megvenni, mibe kerül?
– Teljes igazság...? Sose lesz nyugta.
– Olcsóbban nem lehet?
– Sajnos nem, az olcsóbb áruk elöl kaphatók.
– Akkor elnézést, majd késõbb visszajövök.
offtopic
Sz Peter 2015 máj. 25. - 09:33:51
(99/612)
A 42 nem az EGYETLEN igazság.
Hanem a világmindenségrõl feltett kérdésre a válasz.
eIemes 2015 máj. 25. - 09:20:55
(98/612)
példálul észre sem vetted, hogy az a kétsoros hozzászólásom, amire "válasz"
gombot nyomtál, qmpp-nek szólt. egy kicsit lehiggadva olvasd el még egyszer.
eIemes 2015 máj. 25. - 09:18:27
(97/612)
A pontszám azt tükrözi, hogy abból a 10 (tíz) emberbõl, aki nem a film, hanem a témaválasztást pontozza, heten megelõlegeztek neki 1 pontot.
eIemes 2015 máj. 25. - 09:16:06
(96/612)
"egyetlen igazság Isten igazsága"
- EGYETLEN igazság...? Az a 42. Mint köztudott.

"Nem tudnak megbocsátani!"
- De kik nem tudnak megbocsátani és kiknek?

"Nem hiszek ebben a filmben ezért nem töröm magam, hogy megnézzem."
- Hinni csak istenben kell. A filmet érteni. Ahhoz meg gondolkodás kell.

"akkor én már rasszista gondolkodású vagyok"
- Akkor vagy rasszista, ha gondolkodás nélkül ítélkezel.

"Ezek"
- Na ez a rasszizmus: kijelölsz egy ellenséget, akikrõl úgy beszélsz, hogy "ezek", mert tárgynak tekinted õket.

"Jézus még Hitlernek is megbocsátana, keresné benne a jót, segítené megtalálni a helyes utat még élete árán is."
- Így van, sõt, Jézusig sem kell elmenni. Néhány hónappal ezelõtt Magyarországra látogatott egy amerikában élõ öreg zsidóember, akit Budapestrõl deportáltak és egy éven át raboskodott Auschwitz-ban. Õ megbocsátott, mindenkinek. Történeteket is mesélt. A rasszistát onnan lehet megismerni, hogy ezeket nem veszi észre, mert valami neurotikus allergia mûködésbe lép, és már nem azt látod, ami van, hanem azt látod, ami táplálja a benned élõ ellenséges érzéseket. Ez sajnos, sajnos, meglehetõsen gyakori...
eIemes 2015 máj. 25. - 05:22:55
(95/612)
A számháborúban (hol hány millió) egyébként van egy különös emberi vonás.

- Az utcában tavaly koccant egy fabia és egy swift, a fabiának elfolyt a hûtõvize. Két hét múlva is errõl beszéltek a szomszédok.
- Az ötös úton a minap négyen haltak meg pár másodperc alatt egy átgondolatlan elõzés következtében. Fényképes hír.
- Chilében szakadékba borult egy busz, harminc halott, tíz sebesült. Kishír.
- Kínában naponta tíz embertelen körülmények között dolgozó szénbányász hal meg bányabalesetekben. Újságba sem kerül.

Emlékszik valaki, hányan haltak meg négy éve a fukushimai atomerõmû robbanásakor?
offtopic
eIemes 2015 máj. 25. - 03:48:53
(94/612)
három porbléma van ezzel a hozzászólással.

1. nem láttad a filmet, de még csak nem is olvastad az összefoglalókat, tehát nem tudod mirõl szól.

2. nem olvastad el a korábbi hozzászólásokat és ezért kurva eredetinek hiszed magad.

3. nem olvastad el a moderátor alábbi figyelmeztetését, amely elõrevetíti szellemi terméket rövid életét.
Dr. Kotász 2015 máj. 25. - 01:19:02
(93/612)
Egy film a zsidókról?
A második világháború idején?
Auschwitzban?
Ez valami zseniálisan eredeti kell legyen!
Melyik díjra jelölték?
Az év zsidófilmje díjra?
Nincs ilyen kategória? Ki mondta?

Hát ez már baromi unalmas - remélem nem magyar adóforintokból készült.

Valaha elözönlöttünk egy népet itt - az avarokat. Vezekelnünk kellene - csináljunk egy filmet belõle.
Meg a Besenyõk is jönnek egy filmmel nekünk. Meg a tatárok. Meg a törökök. Meg a bajorok is, ha már azt illeti. Ja, meg az osztrákok. És a ruszkik. Meg az amcsik is egyel, az ország 70%-áért. Ebbõl sosem futotta még filmre.

Azt tudtátok, hogy min. 20 000 000 kínai halt meg a II. világháborúban? Az legalább zsidó film x4.