7/10
efes 2008 márc. 27. - 18:38:51 7/10
(56/256)
Jó, hát ez azért a "mi volt elébb, a tyúk vagy a tojás" klasszikus esete. Nem lettek volna azok a megalázó párizsi békeszerzõdések, ha a németek nem erõsködnek az elsõ nagy háborúval... pararam pararam, így bonthatjuk tovább egészen odáig, amikor nem tudom, hány százezer évvel ezelõtt az egyik õsember elõször vette el a másiktól a friss, vértõl csöpögõ mammutsteaket...
luko 2008 márc. 27. - 14:57:03 Előzmény Pandamaci
(55/256)
Én is egyetértek Setennel.

Szerinted akkor az egész második világháborúról a németek tehetnek. Ha nem lettek volna azok a megalázó párizsi békeszerzõdések, talán nem lett volna háború sem.

A németek voltak az agresszorok?
Mégis az angolok és a franciák üzentek hadat Németországnak. Ez a háború egyszerûen a világuralomért folyt. Mindkét oldal agresszor volt.
Pandamaci 2008 márc. 16. - 21:56:28
(54/256)
Úgy nem kértek bocsánatot Drezdáért, ahogyan a németek Coventryért nem kértek... Drezdát sem bombázták volna le, ha a németek meg Coventryt nem bombázzák le és kész.
Az egész háborúban amúgyis a németek voltak az agresszorok, nem érdemes errõl beszélni se...
netvaris 2008 márc. 07. - 17:11:55
(53/256)
Ajánlom mindenki figyelmébe az Auschwitzi gázbuborék c. filmet. Elgondolkodtató... A pláne, hogy egy zsidó fickó készítette.
Natalie000 2008 márc. 04. - 19:26:29
(52/256)
Szörnyû hogy vannak olyan emberek(?) akik azt hiszik hogy nem voltak haláltáborok.
luko 2008 febr. 10. - 13:32:45
(51/256)
A szovjet Gulagokról, vagy az amerikai koncentrációs táborokról, ahová az amerikai japánokat zárták, miért nem készítenenek egy ilyen nagyszabású filmet?

Mert a történelmet a gyöztesek írják........

Félreértés ne essék én nem tagadom a Holocausot, és nem is értek vele egyett és remélem, hogy ilyen soha többet nem történik meg.
goodboy 2008 febr. 09. - 11:53:41
(50/256)
Kevés olyan film van amin elérzékenyülök ez ilyen volt. Le a kalapom Spielberg elõtt és természetesen az egész stáb elõtt akik részt vettek ennek a filmnek az elkészítésében.
Dantes 2008 febr. 09. - 10:44:43
(49/256)
Off
Hm, van olyan itt aki megkérdõjelezi a haláltáborok létét, vagy azt mondja jobb lett volna ha a németek nyernek?
HA van ilyen az kezeltesse magát, az igy vélekedõ embert csak szánni tudom ,hogy milyen ostoba.
netvaris 2008 febr. 09. - 09:17:42
(48/256)
Nem a filmmel kapcsolatban ... magyar vagyok, nemzeti érzelmû, de megkérdõjelezni a haláltáborok létezését véleményem szerint értelmetlen. Voltak, és a XX. század történelmének egyik legsötétebb idõszakát jelentik. (egyik, mert népirtás, erõszak és egyéb istentelen események sajnos bõven voltak) A múltat meg kell érteni, tanulni kell belõle...de az is igaz, hogy folyamatosan bocsánatot kérni, pláne azért, amit nem is én követtem el nem lehet. Elkövették azt a hibát, hogy a csapból is a Holochaust folyt, és már a falnak mentek az emberek tõle. Ellenérzést váltott ki sokakból ez a nagy mértékû (elõre is bocsi, de) nyál, önsajnálat, siránkozás. Ennyire azért nem kellene...

Ember ember elleni kegyetlenségének jelensége mindig volt, és sajnos mindig is lesz. Reméljük a lehetetlent, hogy egyszer elmúlik. Az SS, a NKVD, az ÁVO mind ennek a rossznak megtestesítõi.

A film amúgy meglátásom szerint 10 pontos, jól egybe gyúrt, átgondolt és megrázó. A színészek kiválóak, a rendezés jól alkalmazza a hatásvadász kellékeket.

A hozzászóláshoz, mely szerint jobb lett volna nekünk, ha a németek (direkt nem nácik) nyerik meg a II. világháborút csak annyit, hogy a Mein Kampfban Hitler leírja, hogy miután megnyerik a háborút, és kiirtják a zsidókat, cigányokat és a szlávokat, az aljanépeket, mint a francia, a belga, stb és a magyar rabszolgaságba kényszerítik, és az új német nemzedék szolgájává teszik. Ez a verzió nekem annyira nem jönne be. (az I. világháború elvesztése persze más téma)
Dóra néni 2007 júl. 22. - 12:43:33
(47/256)
Csak annyit mondok, ha nem hiszel a haláltáborok létezésében, akkor menj el valamelyikbe pl. Auschwitzba vagy Buchenwaldba és nézd meg a saját szemeddel!! Ilyeneket nem lehet kitalálni!! Na meg akkor mivel magyaráznád a több mint 6 millió ember halálát??
Normálisnak tartod magad?
És azok az emberek akik túlélték, kitalálták volna, és hobbiból nem ettek, és szadizták magukat? Ezt Te sem gondolhatod komolyan!
Magyar vagyok és néha szégyellem, hogy magyar vagyok...
Nem éltem a II.világháború alatt ez tény, de ilyet nem lehet kitalálni!!!
Zolkó 2007 júl. 11. - 21:27:55
(46/256)
Öreg, amit itt te mûvelsz, az már túlmegy minden határon. Ez itt a Schindler listája topicja, és semmi köze a te "magyarkodó" baromságaidnak. Biztosan van azokon a honlapokon is fórum, ott biztos szívesen olvassák.
A modiknak lesz megint egy kis dolguk.
zszoltan 2007 júl. 11. - 20:09:51
(45/256)
OFFTOPIC
Ha jól tudom, a faj neve, amit itt éppen védeni vagy támadni szándékoztok: Homo Sapiens. Próbáljunk meg a vita megvalósítási formájában is felnõni a névhez!
Zolkó 2007 júl. 11. - 17:18:25
(44/256)
Ez a hsz akár a 110-es hsz-re is ugyanúgy illene válaszként:)
cherry baby 2007 júl. 11. - 09:22:41
(43/256)
egyébként spilberg csak azért csinálta ezt a filmet, mert mondták neki, hogy kéne egy olyat készítenie, amivel végre megkaphatná az oscart. és mivel õ is zsidó, mi más lehetett volna a mûvészfilm témája? amúgy a Hitler film nekem sokkal hitelesebb volt.
cherry baby 2007 júl. 11. - 09:18:35 Előzmény kárérte
(42/256)
bemutatva vele, hogy a nácik mégsem voltak olyanok...
Bov 2007 máj. 03. - 11:05:13
(41/256)
Sztem alapfilm.. elgondolkodtató, megrázó, megdöbbentõ és drámai ..
Vikke 2007 máj. 02. - 22:02:55
(40/256)
Ez egy feledhetetlen alapmû. A téma egyik legprofibb filmje.
zszoltan 2007 ápr. 07. - 13:57:45
(39/256)
Ezzel teljes mértékben egyetértek. Igen gyakran éppen azok nem nézik meg a komoly filmeket, akiknek legnagyobb szükségük lenne a bemutatott tartalomra. És nem tudom, miért lenne ez idealizmus. Persze egyetlen ember sem ért meg minden filmet vagy könyvet, de amit sikerült a mûnek átadnia, annak hasznát veheti.
zszoltan 2007 ápr. 07. - 13:52:51 Előzmény Zolkó
(38/256)
A Schindler listája azt mutatja be, hogyan próbáltak a zsidók a náci üldözés következtében egyre nehezedõ életfeltételek mellett megmaradni. Életben maradni, embernek maradni és megtartani hagyományaikat. Számomra az egyik legmegrázóbb jelenet az volt, amikor a zsidókat kényszerítették elhurcolt társaik értéktárgyainak átválogatására. Milyen érzés lehetett látni a fotókat, amikrõl mintha csak saját családja mosolygott volna vissza a boldog idõk emlékeként, és tudni, hogy nem csak a hittestvéreiket, de még az emléküket is el akarják ezzel törölni?

A film elején nem értettem, miért fekete-fehér. Talán ezzel is jobban ki akarja emelni az alkotó, hogy a náci katonák nem színes egyéniségeknek, hanem csak szürke tárgyaknak tekintették a zsidókat? De aztán feltûnt a pirosruhás kislány, és más értelmezést is nyert a fekete-fehér ábrázolás. A piros ruhácska feledhetetlenül (az elmúlt 15 évben mindent elfelejtettem a filmbõl, kivéve ezt a piros ruhát) kiemelkedett a színtelen háttérbõl, fontos mondanivalót sugallva. Ez a kíméletlen gépezet még ezt a láthatatlan és ártalmatlan kis tündért sem kímélte.

Ez a film nem az értelmetlen pusztítást, hanem az ellene fellépõ embert helyezi középpontjába. Talán néhol eltúlzott a címszereplõ pálfordulása (a lista készítésénél vagy a gyûrû átvételekor már-már idegesítõ a viselkedése), de egy ilyen folyamatot nehéz jól ábrázolni. De más szereplõket is érdemes figyelni, és fõleg, amit be akarnak mutatni: emberség, kitartás, leleményesség, az emberek (még ha nácik is) jóságába és racionalitásába vetett hit. Vagy ahogy Schindler próbálja a táborparancsnok hatalomvágyát könyörületességbe átfordítani. Még ha nem is tartós sikerrel, de - ahogy az a filmben is elhangzott - ilyen körülmények között "egy óra élet is nagy ajándék". Ez a film pedig három órányi Élet.

Forma:3 + Tartalom:4
10/10
10/10
Miki1900 2007 febr. 10. - 14:57:18 10/10
(37/256)
Talán a témát tekintve egy kicsit groteszk lenne azt mondani, hogy a Schindler listája a kedvenc filmem, de azt mindenképpen mondhatom: ez egy mestermû.

A történet( jellemfejlõdés), a téma, a casting, a magyar szinkron, a színészek játéka, az operatõr (rendezõ) munkája (lásd a film elején mikor Schindler az étteremben fordítja a fejét. mögötte a kamera is ugyanúgy fordul), a díszlet és egyébként is minden tökéletes benne.