Keresztapa 2006 okt. 05. - 16:34:36
(16/256)
Ez egy nagyon jó film!!! Már vagy 1-2 éve keresem szinkronosan,de Magyarországon nem lehet megszerezni..tiszta gáz...Ha valakinek megvan az írhatna.
Brambilla 2006 szept. 16. - 08:38:05
(15/256)
Én szeretem a magyar filmeket és magyarnak vallom magam, de a Sorstalanság kifejezetten gyengére sikerült történelmi szempontból, nem tükrözi a valós helyzetet, akárki akármit mond. Azt senki ne próbálja meg elmagyarázni, hogy egy egyszerû magyar csendõr jobban utálja a (magyarországi) zsidókat, mint a táborban lévõ õrség, ami a SS-Totenkopf hadosztályból került ki (valójában elõszõr õrök voltak utána lett hadosztály) és a legbrutálisabb volt. És amúgy is elég érdekes jelenetek voltak a filmben.
10/10
Wicky 2006 szept. 15. - 19:21:41 10/10
(14/256)
Nekem annyira nem tetszik,de néha igen!Ez a féligmagyar?
:D
Newcastle United 2006 szept. 15. - 12:42:01
(13/256)
A második vh nem errõl szólt, ez csak az egyik fejezete. Tanulj több történelmet.
10/10
Wicky 2006 szept. 14. - 17:03:21 10/10
(12/256)
Nekem nagyon tetszett(ha lehet mondani egy ilyen témájú filmre)!Igazán megható és minden részlete remek volt!!
amatõõr 2006 szept. 14. - 13:09:12
(11/256)
Nekem tetszett, szerintem jó film.
Ralph Fiennes elõtt meg le a kalappal.
Newcastle United 2006 júl. 24. - 08:55:31
(10/256)
A csapból is ez a téma folyik, a Schindler listája legalább igényesen van megcsinálva, de a Sorstalanság...
kolibri 2006 ápr. 20. - 19:51:00
(9/256)
Bocs x-tro, de azt hittem, hogy Newcastle United válaszolt! A kérdés természetesen neki szól! :) A Schindler listája szerintem nagyon jó film, nem véletlen, hogy elkészülte óta a holokauszt témájú filmek alapmûveként emlegetik. A Sorstalanságot nem láttam, a könyvet viszont olvastam, az tetszett. Úgy gondoltam, hogy a film valószínûleg nem adja vissza a könyv hangulatát, ezért nem néztem meg. De azért kíváncsi is vagyok rá! :)
kolibri 2006 ápr. 20. - 19:40:52
(8/256)
Köszönöm a giccs szó részletes és aprólékos értelmezését, de nem sok újat mondtál vele! Tudom, mit jelent! Nem ez a lényeg! Azt magyarázd meg, miért gondolod, hogy ez a szó jellemzi ezt a filmet. Erre lennék kíváncsi!
x-tro 2006 ápr. 20. - 19:36:08
(7/256)
az elõbbi offtopic volt kicsit, elnézést, megtévesztett az elõttem szóló szisz nevû júzer mellébeszélése... a csõd kezdetû bekezdés a Sorstalanságra vonatkozik természetesen.. :)
x-tro 2006 ápr. 20. - 19:33:06
(6/256)
A giccs német eredetû szó, az eredeti németben kitsch formában élt. 1870 körül jelenik meg, elsõsorban a festõmûvészek körében, és a velük társult emberek körében. Az eredeti szó jelentése sárgereblye, ilyesfélét jelent, nem is gereblye, lapos, mint a partfis, amivel a sarat elsimították a kocsik után, hogy amikor megszárad, az út lehetõleg szép sima legyen.

.... ilyenek.

Csõd, de nem azért, mert semmitmondó. Mond, szól, beszél, csak te nem érted. Azért csõd, mert egy operatõr, tehát alapvetõen képekben gondolkodó rendezõ nem volt képes egy végig belsõ beszédben, egy szakadatlan belsõ monológban megírt, gyakorlatilag filmrevihetetlen, cselekmény nélküli regényt megfilmesíteni. Ezenkívül szerencsétlen és rossz volt körülette a felhajtás, amely sokakban éppen az ellenkezõ hatást érte el, már akkor utálták az egészet, amikor még el sem készüt.

Az, hogy valamit leadnak a tévében, nem jelent automatikusan értékvesztést, a pénz nem minden.
x-tro 2006 ápr. 20. - 19:23:21
(5/256)
A giccs édes és megnyerõ, állandó és jelenvaló, túlzott szellemi erõfeszítés nélkül befogadható. Birtokláson alapuló kultúránk mindennapos esztétikai kifejezõje, a megvásárolható boldogság tömeg(ál)mûvészete.
Állandóan jelen van, de sohasem divatos, a személyes érintettségeknél felmentést élvez. Bazári áru, bóvli, souvenir.
A giccs lelkiállapot – a szív komfortja, egy stílus, létezési mód, a kisemberre méretezett életforma, a valóságra való rálicitálás.
szisz 2006 ápr. 20. - 19:22:03
(4/256)
Bezony! :-) A sorstalanság amúgy nekem azért nem volt szimpi, mert bár nagyon szépek a képei, de a sztorija tényleg semmitmondó, bár ott igazából az ilyen elmélkedõs dolgokat teszik elõtérbe. Röhejes volt, hogy mennyire el voltak szállva, hogy húú ez mekkora film, meg mit tom én, és a mozikban meg csak pár hétig vetítették, a dvd iszonyat drága, és máris leadták a tv-ben, amivel szerintem végleg elvesztette az értékét. Egy nagy csõd lett az a film!
kolibri 2006 ápr. 20. - 19:04:46
(3/256)
Nekem nem az jut eszembe Az élet szép kapcsán, hogy giccses. Egyáltalán nem az! Ugyanarról a filmrõl beszélünk? Az giccs, hogy a fõszereplõ kétségbeesetten megtesz mindent, hogy megóvja a gyermekét, még az életét is feláldozza érte???
Az biztos, hogy más szemszögbõl mutatja be a dolgokat, mint a többi ilyen témájú film. De pont ezért egyedi és különleges. Szerintem utánozhatatlan alkotás!
Newcastle United 2006 ápr. 20. - 15:44:04
(2/256)
Az egész film az érzelmekre épít, bár nem olyan giccses, mint Az élet szép és nem is olyan unalmasan semmitmondó, mint a Sorstalanság.
Mindenesetre a témaválasztás már elõrevetíti a sikert is.
szisz 2006 ápr. 20. - 15:06:33
(1/256)
Egy rendkívüli fim! Steven Spielberg egyik legjobb filmje. Nagyon megható, és valósághû, rengeteget megtudhatunk belõle az akkori vilgáról. Liam Neeson nagyon jól játssza Oscar Schindler szerepét, de nekem inkább Ralph Fiennes alakítása tetszett. Mindenki nézze meg, de készítsen elõ egy csomag zsepit is!