offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 15. - 12:36:32
(156/256)
Holokauszttémában nem a 70-es években készült elõször film. De hagyjuk, ez egy parttalan beszélgetés, Te kampányharcos vagy.
offtopic
ibacs 2010 júl. 15. - 12:28:56
(155/256)
Csak nehogy a szintén haláltábort megjárt Kerényi Gráciától olvasson beszámolókat, mert akkor aztán tényleg nagyon összezavarodna.Nem csoda, hogy Hollywood nem az õ beszámolói alapján csinál filmet, nem passzolna a megszokott formákhoz.
Érdekes, hogy elõbb készült holokauszt film egy 70-es években született angliai pasas könyvébõl, csak mert jobban passzol a megszokott képekhez, mint mondjuk egy auschwitz-ot megjárt költõnõ könyvébõl.
offtopic
pozsizsuzsi 2010 júl. 15. - 09:39:19
(154/256)
Nagyon egyszerû: meg kell hallgatni azokat, akik ott jártak így vagy úgy és még élnek. Vagy elolvasni a beszámolóikat, ha hiszel az írott szónak néha. Ha nem tudsz hinni abban, hogy az írott szónak lehet igazsága is, akkor ne higgy soha senkinek, és a történelemórákat nyugodtan mellõzd el. De akkor ne higgy ám a neten terjeszkedõ hülyeséghalomnak se.
10/10
Jennyfer18 2010 júl. 15. - 09:29:44 10/10
(153/256)
Nagyon elgondolkodtató dolgokat írtál... Nekem csak egy gondom van ezekkel kapcsolatban: hiába a józan ész és a logika, nem tudom megfejteni, hogy mi is történt akkor valójában. És erre senki sem képes. Ami a múlté, az már (sajnos) megtörtént, nem lehet rajta változtatni és sok esetben valóban nem is tudjuk, pontosan mi is zajlott le akkor. Az ember olvassa a történelmi könyveket, nézi az valóságon alapuló, történelmi témájú filmeket, és azt hiszi, hogy tájékozott és mindent tud. Pedig nem. Csak azt tudja, amit a történészek mondanak, és az nem biztos, hogy igaz, ennek ellenére szerintem hinnünk kell benne, különben nem lenne múltunk, történelmünk és jövõnk se, ha minden apróságot vagy hatalmas tettet megkérdõjeleznénk. Mi kevesek vagyunk ahhoz, hogy a múlt rejtélyeit megfejtsük.
10/10
Jennyfer18 2010 júl. 14. - 19:00:46 10/10 Előzmény ibacs
(152/256)
Mit szeretnél megkérdõjelezni? Azt, hogy a zsidók tömeges gyilkolásában a németeknek volt a legnagyobb szerepük? Esetleg magát a Holokausztot szeretnéd megkérdõjelezni?? Ennyi erõvel bármibe bele lehet kötni, én csak egyvalamiben hiszek: a történelemben. Ami persze nem a Szentírás, hiszen a történészek, tudósok is tévedhetnek. De nem õskori leltekbõl való következtetésekrõl van itt szó, hanem egy alig 70 évvel ezelõtti szörnyû eseményrõl, melyrõl szemtanúk, túlélõk beszéltek. Akkor mit akarunk itt még megkérdõjelezni? Oskar Schindler létezését? Én nem vagyok történész, és csekély 20 évemmel nem is voltam részesei az eseményeknek, de - lehet, hogy naiv vagyok - hiszek a könyvekben leirtaknak, amelyek élõ személyként nevezik meg Schindlert, s életérõl, "munkásságáról" is a film történetéhez híven szólnak.
Mellékesen a katyini tömeggyilkosságnak kb. 20 000 áldozata volt, a Holokausztnak pedig kb. 7 millió zsidó halottja. Ebbõl csak arra szeretnék következtetni, hogy ilyen óriási mészárlás esetén véleményem szerint igen kevés esélye van a tévedésnek... (Ezzel nem arra akarok utalni, hogy 20 000 halott az kevés!! Még mielõtt félreértenének, ahogy már ez megszokott ezen a portálon...)
ibacs 2010 júl. 14. - 12:42:28 Előzmény Jennyfer18
(151/256)
Kedves Jennyfer!
Mit értesz azon, hogy megkérdõjelezhetetlen? Úgy konkrétan leírhatnád, mik azok elemek amiben (és miért) nem szabad kételkedni.

Azt tudtad, hogy több évtizedig a katyini mészárlást a németeknek tulajdonították,megkérdõjelezhetetlenül? És több évtized után kiderült, hogy a ruszkik mûve volt?
Errõl is érdekelne a véleményed, mint megkérdõjelezhetetlen dologról.
10/10
Jennyfer18 2010 júl. 13. - 15:21:16 10/10
(150/256)
Jah és nem fiktív a történet, utána lehet olvasni... Persze egy filmtõl se lehet elvárni, hogy képkockáról képkockára a valóságot jelenítse meg, akkor már dokumentum- vagy természetfilmrõl kéne beszélnünk. Szükség van a történet valamilyen fokú kiszínezésére, hogy film értékû lehessen az alkotás, de ettõl még a lényeg - az alaptörténet százszázalékos valóságalapja - megkérdõjelezhetetlen!
10/10
Jennyfer18 2010 júl. 13. - 15:09:13 10/10
(149/256)
Hát persze hogy sz@r!! Valószínûleg azért kapott ennyi díjat! Imádom az ilyen agyatlan hozzászólásokat... Kíváncsi lennék az ilyen emberek érzelmi és értelmi képességeire, de ebbe inkább ne menjünk bele, nem akarok sértegetni...
Az egyik legcsodálatosabb film, amit valaha láttam!! Nem sok szót tudnék rá találni, ami igazán kifejezné a véleményemet. Ezelõtt is láttam már párszor, de fiatal voltam ahhoz, hogy megértsem és átérezzem. Most, 20 éves fejjel tudtam igazán értékelni ezt a filmet, amely szerintem mérföldekre esik a Hollywood-i giccses, hatásvadász alkotásoktól. Ez színtiszta Mûvészet: mind színészileg, zeneileg, mondanivaló és képi megjelenítés tekintetében. Nem kell velem egyetérteni, de tudom, hogy igazam van. Aki nem érti, hogy mirõl szól ez a film, azt csak sajnálni tudom...
offtopic
musicclown 2010 júl. 01. - 18:47:29
(148/256)
Alapvetõen nem szeretem az ilyen filmeket.De ez nagyon tetszett!!Ez alap 10!
tinodialfred 2010 júl. 01. - 09:42:34
(147/256)
Félreértés ne essék! Én zsidó vagyok, és a holokausztot, az antiszemitizmust, és a nácizmust az emberi ostobaság kiteljesedésének, és emberiségellenes bûnnek tartom. Nekem rokonaim haltak meg Dachauban. (viszonyomat a témához tovább nem ragozom)
Ettõl függetlenül gondolom azt, amit írtam. Ehhez a témához kapcsolódva sokkal jobb, szebb filmeket láttam már. (legalábbis olyanokat, amik engem jobban megérintettek) Rengeteg erénye mellett sz a film szerintem egy nagyon naív, hatásvadász közhelyes cirkusz a népnek. Egyébként profi munka.
matuschkapista 2010 júl. 01. - 09:08:58
(146/256)
A Schindler listája a témájától és a valóságtartalmától függetlenül valóban jó film volt. Szerintem Spielberg legjobb filmje.
A Sorstalanságról csak annyit. Évekkel az irodalmi Nobel díj elõtt Imre Kertész a rádióban olvasta fel mûvét folytatásokban. Fárasztó, hosszú követhetetlen körmondatok, élvezhetetlen katyvasz. Nagyon aktuális a téma, hiszen napjaink legfontosabb problémája természetesen a holocaust, de Imre Kertész egyszerûen nem tud írni. A kommunizmus rémtetteirõl nem kell annyit beszélni, régen volt, a jövõvel kell foglalkozni nem a múlttal. természetesen ez nem vonatkozik a holocaustra.
Drogba56 2010 júl. 01. - 00:09:25
(145/256)
Inkább írj egy-két giccses jelenetet, és egy-két közhelyet. Különben meg ha csak azok a filmek lennének jók, amelyek hozzátennének valamit az egyetemes filmmûvészethez, a filmek 99%-a a kukában landolna. Még jó, hogy nem antiszemiták döntenek az ilyen dolgokról... Mert azért valljuk be: ha ez a film ugyanezzel az eszköztárral és ugyanezekkel színészekkel, a kommunizmus bûneirõl szólna, vagy ha a Sorstalanságban Köves Gyuri nem zsidó lenne, és nem Buchenwaldba a németek, hanem Kolimára deportálnák a ruszkik, fele ennyien sem mocskolnák eme 2 mûvet.
Drogba56 2010 jún. 30. - 20:30:40
(144/256)
Megemlékeznek az összes áldozatról. Azt csak egyes szélsõjobboldali körök terjesztik, hogy nem. A holokauszt felülreprezentáltságát elismerem, mint ahogyan azt is, hogy a kommunizmus és a nácizmus nincs egyenlõ mércével mérve (ugye pl. a Che Guevara-s pólók és társaik). Azonban nem csak a zsidó áldozatokról emlékeznek meg, ez csak a kurucos húgyagyúak agyszüleménye. Elég vaskos könyvek születtek a komcsi rémtettekrõl, csak 89-ig nem jelenthettek meg, illetve nem is íródhattak. Van emlékmûve a többi áldozatnak is, és van emléknap is. Amikor meg a békérõl emlékeznek meg Európában, a mocskos kurucok a náci gyõzelemrõl merengenek. Az ilyen barmok persze hogy nem akarnak észrevenni más megemlékezést, hiszen nekik az az "érdekük", hogy legyen miért gyûlölködni. A II. vh. áldozatairól tehát sokan megemlékeznek. Mindazonáltal a "hazafiaknak" nem kukákat kéne gyújtogatniuk, hanem mondjuk szervezni egy megemlékezést azokról az áldozatokról, akik nekik fontosak. Persze ez akarat és tudás nélkül nem megy. Az én lakhelyemen pl. a Jobbik szervezett megemlékezést a faluban a román megszállók által megölt emberekrõl. Szóval csak akarni kell, és tenni a megemlékezésért. Kutatni, írni, beszélni róla. Mint ahogyan a gonosz zsidók is teszik. Nem pedig itt mocskolódni a fórumokon, hogy a "má' megint holokauszt".
ibacs 2010 jún. 30. - 19:57:23 Előzmény Drogba56
(143/256)
Ennek lenne egy egyszerû módja. Nem csak a 6 millós bûvös számot kéne emlegetni naponta 20-szor,
hanem mind a 62 milló áldozatról meg kéne emlékezni.
matuschkapista 2010 jún. 30. - 19:10:30
(142/256)
Légyszi! Rettegjünk együtt! Jóóó?
Drogba56 2010 jún. 30. - 17:52:43
(141/256)
Nem igaz. Akkor lennék elégedett, ha a mocskos kurucnácik lakat alatt lennének, és nem éltethetnék a hazámat megszálló mocskos nácikat, és az õket kiszolgáló, kötélre való hungaristákat. Akkor lennék elégedett, ha be lenne fejezve a húgyagyúak általi, faji alapú gyalázkodás, és az áldozatok mocskolása.
ibacs 2010 jún. 30. - 10:36:43
(140/256)
Igazad van! Aki rosszat mond erre a filmre az mind náci xD
Csak akkor elégülnél ki, ha minden eladott dvd lejátszó mellé ezt adnák ajándékba. És a tankönyvcsomagok kötelezõ tartozéka lenne. És ha évente öt ilyen filmet forgatnának Fóton, ja, ez már teljesült...
10/10
Leonidas300 2010 jún. 16. - 12:44:57 10/10
(139/256)
Sértegetést mellõzve csak annyit fûznék hozzá hogy nagyon el vagy te tévedve,a hazaszeretetnek még csak szikráját sem látni az irásodban.Vázolhatnám most oldalakon keresztül hogy miért nincs igazad, de inkább nem irom le mert úgyis a legtöbb ember elitéli az ilyesféle magatartást.Én inkább mélységesen sajnállak azért hogy tévúton jársz,téveszméket követsz,és hazád s nemzeted sorsa illetve ha háború esetén végveszélyben volna,ami bármikor megeshet lásd. történelem,téged teljességgel hidegen hagy és ezek szerint hagynád elpusztulni.Ajánlom hogy fordulj magadba és gondolkozz el rajta.
10/10
Leonidas300 2010 jún. 16. - 12:34:30 10/10
(138/256)
Ez igy igaz,de ugyanigy igaz a kommunista hordákra is,akik miatt 40 évi elnyomás lett az ország jussa.És a hazát kötelessége az embernek megvédenie, ha tetszik ha nem.Ebben szerintem a legtöbb épeszû ember egyet ért.Bármely korban éljünk is.
10/10
gawi0413 2010 jún. 03. - 00:30:54 10/10
(137/256)
Szuper film, nagyon ott van a színkiemelés!