Téma: Sean Bean

10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 18:01:01 10/10
(171/431)
Én se nézek Bondot, nem érdekel. Ezt az egyet megnéztem, ki tudja miért... :)
Fel kell készülni arra, hogy nagyon kis gonosz lesz a filmben. És ravasz.
frenchbullie 2013 jún. 25. - 17:46:04
(170/431)
Így már érthetõ, hogy nem emlékszem, James Bond-ot nem szoktam nézni:-) Majd most, Bean-ért mindent:-)

Az edzõcipõ-öltöny variációnál már csak az öltöny-lábujjközi papucs variáns a rosszabb, szerintem. Tán Aston Kutcher-nél láttam ilyesmit, és le voltam döbbenve egészen. Csak az a vicc, hogy a színészembereket - úgy tudom -, stylist-ek öltöztetik. Jujj!

Stylist-ról eszembe jutott, hogy divatbemutató. Divatbemutatóról meg a Fény ösvényei. Annyira szeretem azt a filmet. Szeretek elmerengeni az egyes jelenetekben visszaköszönõ, késõbb jelentõséget nyerõ, apró részleteken.

A Nastassja Kinski-s Tess-t láttam, ez az új Tiszta nõ azért keltette fel a figyelmemet, mert - azon kívül, hogy Redmayne játszik benne -, olyan igazi tragikus szépségnek tartom a színésznõt, aki a fõszerepet kapta.
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 17:34:40 10/10
(169/431)
És nagyon hasonlít a páromra, ez cefet.
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 17:25:35 10/10
(168/431)
Edvard Norton nem tud nevetséges lenni, csak akkor, ha az akar lenni, õ imádnivaló. A legtehetségesebb fiatal színész, akit ismerek. Már a Legbensõ félelemért Oscart kellett volna kapnia, annyira zseni volt.Biztos nem jó a keresztlevele. Minden karaktert el tud játszani, nagyon szeretem tõle a Mágus c. filmet, tetszik a végén a végsõ csavar, ahogyan felépít egy új életet magának, és annak, akit szeret.
Norton veszettül intelligens fazon, ez átüt a mûvészi ábrázolásmódján is. És nagyon aranyos egy emberke.
Egy képet õ is megérdemel. :)
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 17:17:33 10/10
(167/431)
Hehhe-akkor te is optimális keretek között filmezel. Ez tetszik. :)
Ez a kis leégetett arcocska a James Bond GoldenEye (Aranyszem)-bõl származik, ahol õ játszotta Alec Trevelyant, az orosz maffiózót, aki Bond ellensége volt. Nem a napsütés okozta eme égési hegeket, hanem egy gyulladásos baleset. Szépen fejezted ki az érzelmei kettõsségét, én is valahogy úgy éreztem, keveredik a kettõ. :)

Most nézd meg ezt a barom Nikolaj Coster-Waldau-t, hát nem igaz, edzõcipõt húz az öltönyhöz. Na ez egy gusztustalan szokás, fuj. A többiek szépen felöltöznek, ez meg bohócot csinált magából. Vá.

Jaj most esett le, hogy a Thomas Hardy féle Egy tiszta nõt kérdezed-most megnéztem a porton, na ez lesz az a film, amit leghamarosabban megnézek, kösz, hogy említed.Imádom ezt a történetet. Képzeld el, hogy rádiójáték formájában ismerkedtem meg vele. Zsurzs Kati volt Tess, Szakácsi Sándor (imádtam) volt Angel Clare, és Lukács Sándor Alec D'Urberville-valami isteni volt az egész. Eddie Redmayne remek választás Angel szerepére, ez most nagyon érdekel. Leszedem valahonnan. Egyébként Hardy stílusát kedvelem, pedig rém szomorú történeteket ír.
És láttam tõle A weydoni asszonyvásárt is, emlékszem, az sem csattant ki a vidámságtól, mégis olyan szép történet.
A végén, már nem emlékszem a pontos idézetre, de elment meghalni a fõszereplõ férfi, mert mindenkiben csalódott, és valami olyan üzenetet hagyott hátra, hogy jeltelen sírban temessék el, könnyet senki ne ejtsen érte, a nevét ne írják a sírja fölé, és senki ne emlékezzen rá. Döbbenet volt.
frenchbullie 2013 jún. 25. - 17:12:36
(166/431)
Én valami fájdalmas hitetlenkedést is látni vélek a tekintetében. Olyan, "Úristen, ez nem lehet igaz!"-félét.
frenchbullie 2013 jún. 25. - 16:48:09
(165/431)
Most magamból indulok ki, ha nekem így összecsúnyáznák az arcomat, én megbántott lennék. És gyûlölködnék arra, aki ezt tette. Ezért gondolom, hogy benne is viaskodik az általad felhozott mindkét érzés, nem csak az egyik vagy másik:-) Azon tanakodtam, ez a kép melyik filmbõl való? Most hirtelen nem emlékszem.

Nem írtam, de úgy gondoltam, hogy DVD-n vagy laptopon láttad-e, az általam említett filmet? Mert a tévéadók mûsorait én sem nézem. Egy ideje feladtam a próbálkozást, mivel minden kereskedelmin ugyanaz megy. Ráadásul nem is érdekelnek azok az ugyanazok. A kedvenc tévékészülékem nincs adásra hangolva, össze van kötve egy DVD lejátszóval, és csak DVD filmet lehet nézni rajta.
Napközben meg folyamatos üzemben van a laptop.

Délelõtt, amíg a szokásos házimunkákkal bajlódtam, laptopon ment a Színes fátyol. Érdekes módon, Norton nem nevetséges pizsamában (mint, Harrison Ford félig öltözötten), õ inkább olyan sután szeretnivaló:-)
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 15:32:41 10/10
(164/431)
Egy újabb elem az arcképcsarnokba pozícionálva. Csak most azt nem tudom eldönteni, hogy ez Mr. gyûlölködõ, vagy mélységesen megbántott.
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 15:26:11 10/10
(163/431)
De akkor most tanácstalan vagyok. :D
Azt hittem, a cikkíró beletrafált. És nem? Akkor fogalmam sincs még mindig, hogy milyen a macsó. Akkor mondj egyet, de élõt, mert Gaston csak egy kisarkított kreálmány, túl egyértelmû, az élõk biztosan rejtettebbek, egyébként Gastonnál még Csészike is jobb pasi, pedig csak három éves :):)
Banderas sem lehet az, mert neki azért nem nulla az érzelmi IQ-ja,ahogy írod, mert attól eltekintve, hogy nekünk nem jön be, azért látszik, hogy vannak érzelmei, és egész erkölcsös életet él, és feltételezem, nem egy tanulatlan bunkó.
Valami tipikusabb kell, hogy végre megértsem, mi a franc az a macsó.

Eddy Redmayne szerintem sokoldalú. Nemigen ismerem, de a Fekete halálban egy személyiségében totálisan átfordult embert játszik a végén, ahhoz pedig tehetség kell. Emellett azt hiszem, az Anne Hathaway féle Nyomorultakban láttam, ott is más karaktert játszott, és jól, még énekelni is tudott.Érdekes jelenség, nem az a szépséges fajta, ami nem is baj, de szimpatikusnak tûnik.

Most elárulok egy titkot. Nem nézek sorozatokat, mert nem üzemeltetjük a tévénket. :)
A következõ okból: hat évvel ezelõtt kidurrant valami a készülékben, és akkor itthon közösen egymásra néztünk, és eldöntöttük, hogy most jött el az igazság pillanata. Nem javíttattuk meg, szándékosan, hogy ne nézzünk mindenféle baromságot, mint azelõtt. A TV ott henyél a padláson, ami kell nekünk, azt letöltjük, és kész. Minden megvan, több meg nem kell. Ugyanis mindenféle kajacsatákért meg valóságshow mûsorokért nem fogok fizetni a UPC-nek, önmagában az HBO-t nem lehet üzemeltetni, meg kell venni egy egész csomagot.A filmeket én szeretném eldönteni, hogy mikor, melyiket nézem, és ne egy mûsorszóró vállalat döntsön helyettem, hogy mit engedélyez nekem. Hát így van ez. Nem biztos, hogy én vagyok a legmegfelelõbb levelezõpartner, de majd elválik a vallatásnál. :)
frenchbullie 2013 jún. 25. - 14:28:30
(162/431)
Jókat kuncogtam, mikor olvastam, találó leírás ez az unciklopédiás szösszenet.

Az említett cikkíró talán nem volt tisztában a szó jelentésével, csak úgy vaktában használta. Vannak ilyen egyének. Ezzel persze magukat minõsítik.
10/10
gladiolus 2013 jún. 25. - 14:01:44 10/10
(161/431)
Igen, valami ilyesmire gondoltam én is.De találtam egy humoros meghatározást az "macho" kifejezésre, eme linken, elég szórakoztató:

http://unciklopedia.org/wiki/Macs%C3%B3

Mindez csak azért bosszant, mert valami agyatlan valahol, valami cikkben azt találta írni Sean Bean-re is, hogy macsó, és ezt nagyon nem díjazom.Macsó a francokat.
A linken talált meghatározásban is benne foglaltatik, hogy miért nem az. Azt hiszem, miden lederiválható abból, hogy ránézésre mennyi idõt tölthetett el a tükör elõtt egy pasas, beszélgetés közben mennyire igazgatja a haját, és milyen mozdulatokkal, értem ezalatt, hogy férfias, vagy buzis kézmozdulatokat használ e. Keresztbe kulcsolt lábakkal ül e , mint egy nõ, vagy átteszi a lábát sréjen a másikon, ahogyan a fiúk szoktak, lezseren.Külön ügyel e arra, hogy mindig nett és higiénikus Winnetou legyen, és nem esik e kétségbe, netán hisztizve azon, ha esetleg csodálatosan belõtt kreálmány frizuráját szétzilálja a szél, a hófúvás vagy a mennydörégs.És felveszi e azokat a bizonyos röhejes, kötött, meg selyemharisnya anyagú sapkákat, amiket egyszer-egyszer látok bizonyos Hollywoodi sztárokon.

Nos hát célszemélyünk messze nem ilyen. A legférfiasabb jelenség, akit ismerek, eltûnõben lévõ fajta, aki mindenféle lónyál, erõltetett szépítkezési szokások nélkül is képes ragyogni, egyszerûen azért, mert ilyen, és nem azért, mert tudatosan törekszik rá, és nem azért, mert órákig tartó szépészeti beavatkozásokat vesz igénybe naponta kétszer. Nem csöpög a zselé a hajáról, nem jár selyemfiús vagy ultramodern öltözékekben, inkább zsebes nacit, vagy farmert hord, mit byealexféle trottyos nadrágot, és minden, amit a megjelenésérõl, személyiségérõl és hangjáról el lehet mondani, az egy markánsan kifinomult szépség, aminek van súlya.

Hát ennyi hozzáfûznivalóm lett volna a macsó témához, így hirtelen. :)
frenchbullie 2013 jún. 25. - 13:50:35
(160/431)
Sean Bean-rõl eszembe jutott Eddie Redmayne, mert együtt játszanak a Fekete halál-ban. E. R. a pap. Láttam õt egy Kísérleti gyilkosság-utánérzés filmben, a Like Minds-ban is, a film nem nagy szám, de Redmayne meggyõzõ. Van az a "Tiszta nõ" minisorozat, amelyben a srác alakítja Tess férjét. Angel a neve, úgy emlékszem. Láttad már ezt a minisorozatot? Vajon milyen lehet?
frenchbullie 2013 jún. 25. - 13:39:19
(159/431)
Íme, egy - külsõleg és mentalitását tekintve is -, igazi macsó; Gaston. Így legalább a hús-vérek sem sértõdhetnek meg:-)
frenchbullie 2013 jún. 25. - 13:09:39
(158/431)
Igen, éppen erre a filmre gondoltam:-) A múlt titka.

Én ott tartottam, hogy a "macho" spanyol nyelvterületen férfi-t jelent, amit magyarosítva macsóként használunk. Ezért aztán, ha valami hatványozottan romantikus filmet nézek, a férjem pedig vigyorogva közli, hogy mindjárt hoz egy vödröt, mert folyik a tévébõl a cukros lé, akkor szoktam azt mondani neki vihogva, hogy na, itt a macsó. A "látszik, hogy férfiból vagy:-)" kifejezés helyett. De mindenféle bántó szándék nélkül. Pejoratív értelemben az alacsony érzelmi IQ szintet mutató, kiglancolt, "legyet is röptében", ösztönlény fickókra alkalmazom.

Utánanéztem a neten a pontos jelentésnek. A latin masculus szó az alap, ebbõl ered a spanyol macho, angol male stb. Elsõdleges jelentése hím, kan, másodlagos pedig férfias. Ezek után eszembe jutott a kutyás körökben használt "champion stud male", és ez a kifejezés szerintem nem csak kutyákra, hanem a tárgyalt típushoz tartozó férfiakra is illik:-)

De nekem Gerald Durrell meghatározása a legszórakoztatóbb, ahogy Margo nõvére egyik hódolóját festi le. Ebben minden benne van.

"A török megérkezett; magas fiatalembernek bizonyult, gondosan göndörített hajjal és bûvölõ mosollyal, melyben minimális humor párosult maximális leereszkedéssel. Olyan simulékony, nyalka öntudat áradt belõle, mint egy párzó kandúrból. Úgy szorította ajkához mama kezét, mintha kegyet gyakorolna, majd ránk ragyogtatta mosolyát."
10/10
gladiolus 2013 jún. 24. - 22:32:53 10/10
(157/431)
Na ezt összehoztuk. Ez a kép pont abból a kísértethistóriás filmbõl való, a Múlt titka címûbõl. Telepátia, vagy mi ez? :)

S mi vagyunk a telepatikusok?
10/10
gladiolus 2013 jún. 24. - 22:28:58 10/10
(156/431)
Huncutszemû, gyûlölködõ, delejezõ, félénk, elfogódott, ravasz, gunyoros, cinikus, ellágyult, megrendült, megbántott, reménykedõ, bizakodó..ezeket már mind láttam az arcán. Azért szeretem ezt az arcot, mert nem mozdulatlan, hanem színes. Az érzelmek teljes skáláját felvonultatja, mindegyik annyira más, és eddig még mindegyik nyert.
Csak ha valaki látta már ezt az arcot, momentán pl. azt az öltönyös képet itt alant, akkor utána nehéz emberi mércével mérni.
Említetted itt a latin bikánál a macsót, egyébként látod ez az a férfitípus, ez a spanyolos, fekete, vaskos, símára vaxolt és hátul összefogott hajú, sötét tekintetû pasas, amit én sem bírok elviselni. Annyira süt belõlük a közönséges, lehengerlõ, durva testiség, hogy viszolygok tõlük.Te hogyan értelmezed a macsó fogalmát, ez érdekelne, mert én fogalom zavarban vagyok. Nekem a macsó valami alsóbbrendû kategória, és nem szeretem, amikor kifinomult szépségû férfiakra ezt mondják. Szerintem azok nem macsók. Vagy igen?

Még egy szép kép, békésebb álmok érdekében, jó éjszakát….
frenchbullie 2013 jún. 24. - 22:17:40
(155/431)
Azért ez a tekintet se semmi:-) Csak, hogy visszatérjek a szokott témához. Tudom, hogy a Férfias játékok-ban Bean a rosszfiú, Ford meg a jó, de én akkor is elfogult vagyok. (Harrison Ford amúgy elég viccesen fest a jelenetben, mikor a feleség megjelenik egy álomszép neglizsében, õ pedig ingben, alsónadrágban szerencsétlenkedik az ágyon:-)

Van egy film, amiben Sean Bean mûvészembert alakít, félelmetes és gyönyörû, kies vidéken, magányosan álló farmházban éldegél és alkot, ott látogatja meg a külön élõ felesége, meg a lánya. A film egy átlagos kísértethistória-féleség, de Bean abban is férfiasan tökéletes. Tetszett a zilált mûvészfrizurája:-)
frenchbullie 2013 jún. 24. - 20:48:49 Előzmény gladiolus
(154/431)
Ez a dal úgy jó, ha becsukom a szemem, és csak hallgatom, Banderas-t pedig kiküszöbölöm ezáltal. Én fojtogatónak érzem azt a férfiasságot, azt a "macho"-ságot, ami árad belõle. Olyan ragacsos, mint az az izé, amit a hajára ken, mikor hátrafésüli. Jobban nem tudom megfogalmazni, ez csak egy érzés, olyan brrrr...
frenchbullie 2013 jún. 24. - 20:34:35 Előzmény gladiolus
(153/431)
Én meg Odüsszeuszt írtam, Odüsszeia helyett :-)

Azért említettem meg Assante-t, mert láttam az õ Odüsszeusz alakítását is. Jó,jó, de õ nem huncutszemû, hanem inkább keménytekintetû hõst alakít, és hiányzik belõle az a kedves humor, amit Bean-nél szeretünk. A film látványos, monumentális, és tele van zsúfolva az Odüsszeia-ban fellelhetõ összes furcsa teremtménnyel. Sõt még fokozni is bírták a furcsaságot, Kalipszót (így magyarosan írom, jó?) Vanessa Williams alakítja. Aki egy gyönyörû nõ, de sötét bõrû. Nem rémlik, hogy Homérosz négernek képzelte a szépséges nimfát. Amerikaiak megreformálták a görög mitológiát:-) (Gimiben kötelezõ volt végigolvasni az Odüsszeia-t, de ilyesmire nem emlékszem.)

Azt hiszem, láttam a Mambó királyait. Csak mikor megpillantottam Banderas-t, akkor elterelõdött a figyelmem, mert nem csípem õt. Assante, - szégyen ide, szégyen oda - nekem a Dredd bíró-ban alakított szerepe miatt emlékezetes. Zseniális gonosz volt, Stallone hataloméhes testvéreként.
10/10
gladiolus 2013 jún. 24. - 13:34:05 10/10
(152/431)
Rendszeresen nem tudom rendesen leírni, hogy Odüsszeusz, a mindenit! :)