Téma: Seherezádé

10/10
baba24 2011 ápr. 22. - 08:05:40 10/10
(48/1288)
Hétvégén, április 23-án és 24-én újra képernyõre kerülnek a Seherezádé eddig adásba került epizódjai. A török sikersorozat elindult hódító útjára, még nem késõ bekapcsolódni! Az elsõ 7 rész szombat és vasárnap délután a TV2-n!

A telenovella, melyet a világ 42 országában vetítenek nagy sikerrel és több tízmillió nézõ szívét hódította meg, most megérkezett Magyarországra is! Azok számára, akik lemaradtak az elsõ hét epizódról, szombaton és vasárnap a TV2 újra vetíti az eddig képernyõre tûzött részeket. A Seherezádé hétvége jó alkalmat kínál, hogy mindenki megismerje a szereplõket és a cselekményt, hogy aztán jövõ héten a szokott idõpontban, délután 17:20-tól már naprakészen követhesse Sehrazat történetét.

A sikeres és fiatal mérnöknõ életét szerelem, aggódás, ármány és szégyen szövi át. Beteg gyermeke gyógyulása érdekében elfogadja fõnöke ajánlatát: együtt töltenek egy éjszakát, melyért cserébe a férfi állja a kisfiú gyógyíttatásának költségeit. Az ominózus este után azonban Seherezádé undort és szégyent érez és természetesen a hír gyorsan tovaterjed, így hamar elõkerülnek azok, akik ártani szeretnének neki…

Seherezádé lebilincselõ története a kezdetektõl!

Az elsõ 7 rész szombat és vasárnap délután a TV2-n!
10/10
Rebbeka 2011 ápr. 21. - 19:24:14 10/10
(47/1288)
Szia,
Foleg a gazdag csaladok. Isztambulban gyonyoru katolikus templomok is vannak, erdemes megnezni. Sokan vannak en lattam keresztelot is teljesen veletlenul, de termeszetesen nem ez a fo vallas. Azt kerdezted hogyan lehetseges, szerintem ugy, hogy az emberek vandorlasa kovetkezteben mindenhol minden vallasi forma megtelepszik es idovel egyre bovul a hivek szama.

Kulonben elolvastam az angol nyelvu teljes ismertetot. 90 reszes a sorozat es nagyon fordulatos lesz. Persze jo lenne, ha nem szaggatnak szet a hosszu reklamjaikkal.
10/10
Rebbeka 2011 ápr. 21. - 19:15:32 10/10 Előzmény alena
(46/1288)
Elnezest Alena,

Ha egy kereskedelmi csatorna nem nepjoleti intezmeny akkor miert kell elofizetesi dijat is fizetni, akkor amikor azokat a botranyos sajat munkatarsaikat szorakoztato musorokat adnak es ha van valami nezheto nagyritkan azt meg megkurtitjak, vagy olyan idopontban adjak amikor mar csak azok nezik akik nappal aludni tudnak !?
eltim 2011 ápr. 21. - 08:53:17
(45/1288)
Nagyon tetszik ez a sorozat. Hosszú idõ óta ez az elsõ, amit várok délután!
offtopic
ildimix 2011 ápr. 20. - 21:32:31 Előzmény alena
(44/1288)
Szia Alena!

Én úgy látom ismételni fogják a filmet. Neked ki mondta, hogy elmarad az ismétlés? A mûsorújságban benne van!

Üdv: Mixi
Alicante 2011 ápr. 20. - 17:26:28
(43/1288)
Végre!
Van már epizódismertetõ a TV2 port.hu-n!
10/10
DarkGirl 2011 ápr. 20. - 17:08:23 10/10
(42/1288)
Szimpatikus a sorozat,csak még idõm nem volt belenézni. :(
Cia 2011 ápr. 20. - 16:15:46
(41/1288)
A kisfiú meggyógyul?
sorozatkedvelõ 2011 ápr. 20. - 15:34:35
(40/1288)
Onur arcán soha semmilyen érzelem nem látszik."Csodás" lehet a munkatársának lenni.
alena 2011 ápr. 20. - 12:48:31
(39/1288)
Tisztelt TV2!

Gratulálok, ismét nagyot alakítottak a nézõk átverése terén, azzal, hogy kivették a Seherezádé c. film
ismétlését. Végre egy értelmesnek tûnõ sorozat helyett, megint nézhetjük az agyalágyult, agymosó, párnás
pocakperzselõ reklámjukat, amivel nagy segítséget nyújtanak néhány szélhámos cégnek, akik méregdrágán árulják a kritikán aluli áruikat. Persze az ott bemutatott szuper olcsó kacatok, miniatûr, "1001:1-ben" változata eltünteti
a pattanásokat, ráncokat, lefogyaszt, megnöveszti a tar kopaszok haját és még a füvet is lenyírja.
Mindemellett ezek a "reklámok" megtanítanak egy csomó politikust, hogyan kell az embereket tök hülyének nézni.

Végül is értem, hogy egy kereskedelmi csatorna nem népjóléti intézmény, de hogy egy színvonalas, más európai kultúrát
bemutató film helyett, az említett telemarketinget választják, azt gondolom busásan megfizetik Önöknek, más meg nem számít. Még az sem, hogy sorra pártolnak el a nézõk. Nekünk már elegünk van abból, hogy semmi mással nem
tõrödnek, csak azzal, hogy hogyan múlják felül a másik nagy kereskedelmi csatorna nézettségét.
Szerintem irtó nagy baklövést követnek el, már sokadjára. Például az is érthetetlen, hogy a visszatekerhetõ
kábel TV programban sem vesznek részt. A mûsoridõ kezdések pontos be nem tartásában szintén Önök
járnak az élen.
Esetleges válaszukban azzal ne fárasszák magukat, hogy a délutáni idõpontot ajánlják, mivel a konkurencián futó sorozat sokkal jobb, csak azért néztem ezt is, mert láttam, hogy délelõtt ismételni fogják. Persze már a legelsõ felvételnél lemaradt 20 perc a film elejébõl, ami már akkor is roppant bosszantó volt.
Mindenesetre én valószínûleg átpártolok egy másik adóhoz, az említett filmet, meg majd megnézem az interneten.
Az aki meg nem tudja ezt megtenni, legfeljebb majd meg sem nézi, de nem hiszem, hogy ez egy pillanatig is érdekli Önöket.
üdvözlettel
alena
tarjana17 2011 ápr. 20. - 10:58:33
(38/1288)
Igen amugy ezt én is tudtam csak elsõre kicsit furcsa volt.:)
Petterson 2011 ápr. 20. - 04:24:10 Előzmény tarjana17
(37/1288)
Amúgy a muszlimoknál a fejkendõ viselésének semmi köze nem volt a valláshoz. A fejkendõt azért viselték, mert õk fordítva gondolkoznak, mint az európaiak.

Ha Európában egy nõ kimegy az utcára, akkor felveszi a legszebb ékszereit, a legszebb ruháját és az utca emberének akar tetszeni. Este pedig mikor a férje hazamegy, akkor egy szál melegítõben várja õt.

A muszlim azt mondja, hogy ne az utca emberének mutassa meg hogy milyen szép, a nõ, hanem a férjének. Amikor a muszlim nõ otthon van, akkor veszi fel a legszebb ékszereit és a legszebb ruháit, mert a férjének akar tetszeni és nem a vadidegen embereknek.

A másik, hogy a fejkendõ viselésére semmilyen törvény nem kötelezte a nõket, ez egy szokás volt náluk, amit illett betartani.
10/10
Rebbeka 2011 ápr. 19. - 20:05:47 10/10
(36/1288)
Istambulban mar 20-25 eve sem viseltek fejkendot azok a nagyon gazdag csaladok asszonyaik akik a villanegyedben eltek. Ez a resz a hid tuloldalan van. Nagyon sok torok lany tanul epitesznek ma is Magyarorszagon. Ezek a lanyok nagyon jomodu csaladok gyermekei es nem lehet oket megkulomboztetni mas fiataloktol, sem oltozkodesben, sem viselkedesben. Raadasul nagyon sok a katolikus is.

Amit hianyolok a TV musor ujsagban, rendkivul elegans lenne, ha visszaternenek ahoz a regi jo szokashoz, hogy a sorozatoknal kiirnak, hogy hany reszes az adott sorozat. Pl. 3/156, 4/156. Regen ezt meg az ujsagban is feltuntettek. Manapsag odairjak, hogy hanyadik az adott resz. Ez egy apro figyelmesseg lenne.
tarjana17 2011 ápr. 19. - 15:13:53
(35/1288)
furcsa hogz egy nõsem visel fejkendõt,tudom hogz már régen betiltották,de még most is so nõ viseli.Nem mintha barmi ellenvetésem lenne csak furcsa.
10/10
baba24 2011 ápr. 19. - 13:35:42 10/10
(34/1288)
Jah minden sorozat egyben van de nekik ez megéri nekem nem annyira bár amit nem tudok a Tv-ben meg nézni azt meg nézem a neten!De ennek a sorozatnak olyan érdekes vége van ahogy nézegetem!
vaek 2011 ápr. 19. - 13:02:03 Előzmény ildimix
(33/1288)
http://online-sorozatok.hu/index.php

Minden ami szem-szájnak ingere, itt megtalálod.
CsizmásPandúr 2011 ápr. 18. - 20:38:34
(32/1288)
Nem gondolom, hogy átteszik, mert a kereskedelmi tévéknek a fiatal tévénézõk a legfontosabbak 8óra kürül, azért kapnak nagyobb pénz. Pl. az árva angyalt 1,5M ember néztem, de valami 200e csak a fiatal. Esetleg 7-8 között ...
sorozatkedvelõ 2011 ápr. 18. - 13:34:04
(31/1288)
Miben látod a hasonlóságot?
sorozatkedvelõ 2011 ápr. 16. - 18:16:17
(30/1288)
Nekem tetszik a Seherezade,érdekes bepillantani egy más kultúrába.
littlebunnny 2011 ápr. 16. - 15:18:14
(29/1288)
Szerintem kellemes sorozat, végre nemcsak a dél-amerikai sorozatokat nyomják agyba-fõbe, teret kapnak más nemzetek is. Tényleg hülyeség, hogy egyszerre nyomják az EZEL-el, de ha mégis mindkettõt szeretnétek követni, letölthetõ az, amelyiket éppen nem tudtatok megnézni a párhuzamos vetítés miatt.

http://sorozatokneked.blogspot.com