Ezüstliliom 2008 márc. 14. - 09:16:23
(13/73)
Igazad van.:) De mégvalami, ami alátámasztja, hogy tudatosan nem valóságosnak tervezték: mindkét szereplõ csodálkozik a nõ hirtelen megjelenésén, ez is aláhúzza, hogy nem véletlen.
Ezüstliliom 2008 márc. 13. - 22:43:42
(12/73)
Nekem egyértelmû volt a nõrõl, hogy nem valóságos. Sivatagban egy lovaskocsival egyszercsak ott terem a semmibõl?:) De már a másik is gyanús volt a szövege miatt.
Ezüstliliom 2008 márc. 12. - 22:34:41
(11/73)
SPOILER

A pipázó indián és az utazó árus nõ volt szerintem a legjobb rész a filmben. Igazán azoknak a jeleneteknek volt fontos mondanivalójuk.:) Fel akartam írni, de csak elfelejtettem, amit az indián mondott Neesonnak.:((( Nem vette fel, nem tudja valaki idézni? Talán valahogy úgy van, hogy "Ami téged illet, az visszakerül hozzád"? A második felére emlékszem: "és amit elveszel mástól, azt veszik el tõled is." Az az egész párbeszéd nagyon tetszett. Amikor a pénzt odadobja: "Ez jár neked. Nem a lóért, hanem a vízért.":) És hogy egy golyóért odaadja a sivatagban a lovát, a másik meg a vizét...:)
8/10
Zolkó 2008 márc. 10. - 18:13:06 8/10
(10/73)
Azért, mert aki a kategóriát ráaggatta, csak a bevezetõ szöveget olvasta el. Egyébként szerintem is tök jó film volt, Brosnantól az eddigi legjobb alakítását láttam. Lehet hogy azért, mert nem kellett a szövegtanulással vergõdnie:)
norton15 2008 márc. 10. - 14:35:26
(9/73)
Nem volt rossz, de ezzel a választási izék miatt meg sem néztem végig... Eléggé dühítõ volt, hogy 15 percenként egy Tények különkiadás volt.
eagleburger 2008 márc. 10. - 13:05:22
(8/73)
Nem volt ez rossz, szvsz.
Gyönyörû képek meg tájak, klasszikus westerneket idézõ lassúság, 2 jó színésszel. Ráadásul az elején nem is tudjuk, kinek kell "szurkolni". Szerintem pont ezért választották Pierce Brosnant erre a szerepre, hogy két általában szimpatikus hõst alakító szereplõ legyen egymás ellen.
Aztán meg rájövünk, hogy ez nem is annyira fontos ---- talán, mert azért az egyértelmû, hogy Liam az áldozat. Viszont abban egyetértek, hogy Brosnan viselkedése a "háztûznézõs" jelenetben még kevés ahhoz, hogy megbocsásson neki Liam, ez tényleg a forgatókönyv hiányossága. Ellenben a film végén a sivatagbeli két jelenetet (a pocsolya mellett pipázó indián, meg a nõ a "mozgópatikával") David Lynch is megirigyelhetné.
Kertévében fõmûsoridõben rég volt ilyen jó film.
pimpernel 2008 márc. 10. - 10:47:00
(7/73)
Csupán a két fõszereplõ miatt néztem, habár Brosnan-nak az egész filmben annyi szövege volt, amire 1 perc is sok :P Arra gondoltam, ennyi szövegért kár volt ilyen drága színészt felkérni. Vagy csak õ (is) csali, h megnézzék a filmet.
Ez volt a legnézhetõbb film tegnap este.
Számomra elég értehetetlen volt az a jelenet, mikor Liam családja benn ég a házban. Ha Brosnan annyira sajnálta, miért nem szólt a katonáinak, h segítsenek kihozni õket??? E helyett, csak értetlenkedve végignézték, ahogy leég a ház... Elég bugyuta és értelmetlen volt ez a megoldás a forgatókönyv író részérõl...
E miatt, én Liam helyébe nem kegyelmeztem volna Brosnan-nek. Jogos volt a dühe. Kicsit csalódtam, h nem így lett.

A kis vajszivû :DDD
ottoci23 2008 márc. 09. - 22:28:37
(6/73)
"ízlések és pofonok" Ilyen jó filmet már régen láttam, végig izgalomban tartott, és az érzelmeket is rendkívüli módon manipulálta.
1/10
Nickolsohn 2008 márc. 09. - 22:16:31 1/10
(5/73)
Érdekesen nevettet meg ez a film...,ugyanis a végén jobban teszi az ember ,ha nevetve fakad ki ,mint sírva ,hogy 115 perc ment el a napjából totál értelmetlenül, már- már szenvedve ,hogy nem történik semmi és a befejezés méltán tükrözi az egész fiml értelmét!
norton15 2008 márc. 09. - 19:25:41
(4/73)
Pierce Brosnan, és Liam Neeson. Mára elmegy, remélem jó lesz a film.
Csokicsaba 2008 márc. 09. - 19:08:56 Előzmény s.zoli
(3/73)
Végre 2 ember aki nem rögtön fikáz vagy égbe emel.
s.zoli 2007 aug. 26. - 21:49:54 Előzmény King Diamond
(2/73)
Érdekes film volt, bár tényleg nem okozott maradandó élményt, semmiképp se rossz film, szerintem is 6-os körüli.
Ami furcsa hogy a Port-os tartalom elég szûkszavú.:) Ahhoz képest hogy nagy nevek vannak benne, Pierce Brosnan és Liam Neeson.

Nekem tetszik hogy a túlzott akciójelenetek helyett inkább a részletekre helyezik a hangsúlyt mostanában a filmkészitõk.
Ilyen nagyon jó western például a Fegyvertársak Kevin Costnerrel, azt ajánlom mindenkinek.
5/10
King Diamond 2007 jún. 15. - 22:37:18 5/10
(1/73)
Ma láttam a filmet és hát, elment egynek. Nem tudok többet írni, jóval eseménydúsabbra számítottam, de nem azt kaptam. Az IMDB-s 7.1 pontot sokallom, nálam max 5-6-ot kap.