webulon 2014 febr. 16. - 17:53:48 Előzmény Tom Francesco
(102/142)
egyetértek veled ..

Még annyit fûznék hozzá,hogy azért valahol ilyen a világunk ,- egyre jobban átszövi a az üres szexualitás..
Tom Francesco 2014 febr. 12. - 02:34:41
(101/142)
Nagyon erõs színészi alakítások egy igen erõs filmben. Nyilván nem mindenkinek való, mind a nyílt szexualitás ábrázolása végett, mind azért, mert nem egy Transformers. Engem napokig a hatása alatt tartott. Fassbender kivételes színész. Kevés olyan tehetség van ma a színészek között, mint õ.
A lefosozó, lesz*rozó véleményeket nem tudom hova tenni. Elfogadom, hogy valakinek ez nem jött be, de eltagadni az értékét ostobaság. Úgy gondolom, nem a filmmel van a baj, hanem az elvárásokkal.
Edmond Dantes 2014 jan. 20. - 14:53:51 Előzmény Mr. D
(100/142)
Na szóval, mint már írtam morábban, szó sincs Fassbender "hattyúdaláról": itt az újabb Oscar-jelölése, lehet neki szurkolni! http://oscar.go.com/nominees/actor-in-a-supporting-role/michael-fassbender
8/10
m3246 2013 nov. 11. - 22:31:24 8/10
(99/142)
Egy kicsit lájtosan indul a film, de aztán igazán belelendül. Nagyon súlyos, nagyon nehéz és csak egyre rosszabb lesz. Annyira jó a színészi alakítás, hogy szinte látod a kétségbeesést és a fájdalmat. Imádom a beteg filmeket, nagyon jól sikerült. Kétség kívül nem minden pillanatban van az embernek végignézni egy ilyen filmet, de ha épp hangulatban van az ember, rendkívül élvezetes ez a beteg film. Azért Az egy szexõrült naplója még veri és ez más stílus is, de ez is megéri a pénzét. Kicsit féltem, hogy happy-end lesz a vége de ahogy lezárták, nyitva hagyva a következõ lépést szerintem zseniális. Majdnem olyan jó mint az elõbb említett film lezárása, mert az meg tökéletes :) Nem mondom hogy mindenkinek való, de nálam simán 8/10
1/10
E. Luca 2013 okt. 30. - 22:28:15 1/10
(98/142)
Unalmas és rossz, akármilyen jók is benne a színészek.
2/10
Jagdglück 2013 ápr. 13. - 09:42:17 2/10 Előzmény gladiolus
(97/142)
Én is ugyanígy értelmezem a filmet, de sajnos nekem kevés volt ahhoz, hogy élvezhetõ is legyen. Nem értem a 7,3-as IMDb értéket...
Grieux 2013 febr. 23. - 13:45:42 Előzmény gladiolus
(96/142)
Nekem csak egy jelenet tetszett a filmben: Mikor szemezett avval a nõvel a metrón, és közben alatta ment a zene, irtó jó volt!. De a film elég gyenge volt.
gladiolus 2013 febr. 18. - 14:04:10
(95/142)
Nem mostanában láttam ezt a filmet, de a lényegére emlékszem, és úgy gondolom, hogy itt nem a felszínen van a történés, hanem a lélekben. Ezért nincs sodró lendülete, a lélektani filmeknél szerintem ez gyakran elõfordul.
A pasas pedig nem szégyentelen, hanem beteg. Éli a kiüresedett, szexmániás életét, egyre bizarabb szexuális helyzetekre van szükséges az egyre nagyobb kétségbeesésének a kompenzálásához, és ezeket a perverz dolgokat természetesen ismerõsökkel azért nem képes megcsinálni, ezért kellenek hozzá idegen és viszonylag közönséges emberek.
Végül egy borzalmas trauma átélése rázza fel ebbõl a lassú haldoklásból, és teszi lassacskán képessé arra, hogy elinduljon egy másfajta, normálisabb élet irányába azzal a nõvel, akinek a végén az ujján már nincs karikagyûrû.
Én így értelmezem, aztán mindenki maga dönt. Nem semmitmondó film, csak nem dobja fel az embert,nehéz érteni, az enyém is csak egy lehetséges elgondolás, nem szentírás.
3/10
barbéka 2013 febr. 10. - 11:47:15 3/10
(94/142)
Ez a szexmániás férfi? Minden pasi szõke és ázsiai hármasról álmodik, meg hogy ennyire tapadjanak rá a nõk! Jó, a buzi bárba nem megy le hancúrozni, de az átlag férfi, amég nem állapodik meg, ilyen, vagy ha tehetné, ilyen lenne. Nem tudom, miért szégyentelennek fordítják a filmet. Maximum azért lehet az, mert mikor elõjönnek érzelmek, vagy a függés kérdése a munkatársánál, nem tud vele lefeküdni. De ez is elég hétköznapi... Szóval kösz, ennél a barátok közt is jobb :D
zsoszi23 2013 febr. 09. - 08:03:37
(93/142)
Egyetértek Snyd 21-el. Kár volt megnézni. Egész végig arra vársz, hogy majd csak történik már valami, aztán meg nem törénik semmi. Meg mikor a csaj énekelt a bárban!! Szörnyû rossz énekhang egy szörnyû unalmas lassú dalban, egy szörnyû unalmas lassú filmben! 1/10
1/10
Snyd_21 2013 jan. 18. - 14:29:48 1/10
(92/142)
Én elfogadom mindenkinek a véleményét, hiszen mindenki azt néz amit akar és más tetszik az embereknek. Én személy szerint ennél unalmasabb és vontatottabb filmet már rég láttam. Örökké sajnálni fogom, hogy megnéztem... még a színészi játékot sem tudom értékelni, mert egyszerûen röhejes volt az egész! 1/10
zampano 2013 jan. 15. - 18:03:14
(91/142)
Nem rossz film, de az ablak elõtti dugás dramaturgiailag teljesen elhibázott, semmi funkciója sincs. És hát Fassbenderrõl elõbb hiszek el bármi mást, mint azt, hogy gondolkodás nélkül rávetik magukat a nõk, egyszerûen nem a fazon.
10/10
lampikari 2013 jan. 15. - 15:51:39 10/10
(90/142)
Óriási mozi,sokáig a hatása alatt tart.Fassbender alakítása,arcjátéka egészen egyedülálló.Bár kíváncsi lennék,hogy aki a "shame"szót szégyentelennek fordította,az egyáltalán látta a filmet?Vajon miért kell az eredeti mondanivalót elferdíteni?Talán éppen az a tehetség lehetett,aki a "Fur"-t a Szépség és a Szõr-nek fordította,ezzel az ostoba fordítással több száz filmrajongót tartott távol szerintem a világ egyik legcsodálatosabb filmjétõl!
8/10
whh 2012 dec. 24. - 16:24:41 8/10
(89/142)
Most láttam a filmet és egyenlõre ott tartok, hogy wááá.... Ez egy olyan film, ami egy idõre fogvatart, amin még sokáig agyalsz.. Fassbender hihetetlenül nagyot alakít benne és Carey Maligan is tetszett.
Jó lett volna némi infó, mit tette ezt az embert ilyenné...
Számomra 9/10.
9/10
King Diamond 2012 dec. 23. - 19:46:15 9/10
(88/142)
Hát...hát. Egész sokat olvastam már errõl a filmrõl, meg a fõszereplõrõl, hogy mennyire jó az egész, az alakítása, meg minden. Az origo-n a legjobb férfi alakítások 2012 cikkben is Michael Fassbender lett az elsõ ezzel a filmmel. Azt meg kell hagyni, hogy nem egy szokványos filmrõl van szó, nem lát/néz minden nap ilyen vagy hasonlót az ember. Legalábbis én nem. Fassbender alakítása remek volt, le a kalappal elõtte, habár a Prometheusban is valami hasonlót alakított, érzelmek nélküli, sivár 'ember', igaz, ott robot volt. És nyilván nincs köze a két filmnek egymáshoz, még az alakításának sem, csak megemlítettem, hogy hasonlóan játszott ott is. Nekem bejöttek a meztelen jelenetek, szexjelenetek, meg úgy az egész. Nem tudom pontosan, de valószínûsítem, hogy nem dublõr alakította Fassbendert, meg Mulligant se, amikor meztelenül mutatták õket, ez sem semmi azért, minden tiszteletem az övék, hogy bevállalták. El lehet gondolkodni, hogy ki vállalná be ezt egy film kedvéért, talán azért, hogy még több pénzt kapjon érte. Fassbendert láttam már több filmben is, valóban, szerintem is õ volt a legjobb választás erre a szerepre, hasonlít Ryan Goslingre, valamint Christian Bale-re a fizimiskája, kisugárzása. Egyre jobb és komolyabb filmekben játszik, ami teljesen megérdemelt.
Teljesen indokolatlan ez a 6.8 itt, mikor az IMDb-n 7.4-en áll, és szerintem sem egy tucatfilmrõl van szó. Csak hát sajnos sok az olyan majom, aki csak azért regisztrál, hogy lehúzhasson egy-egy filmet, és többet be se lép. Vagy akinek mindössze pár hozzászólása van, és már 4-5 éve nem lépett be. Az ilyeneket törölném a rendszerbõl.
8.5/10
cherie comanche 2012 dec. 03. - 13:55:38
(87/142)
Fassbender nekem ezzel bizonyította, hogy komoly színész, ezt a szerepet elvállalni is jelent valamit, szerintem jól hozta. A külseje is tökéletes volt, "férfias férfi" és így még erõteljesebbek lettek az érzelmes jelenetek. A témát nagyon jól elõadja, de ezt a filmet nem szórakozásnak nézi az ember, nem jó nézni, kényelmetlen a téma ezért sok embernek nem tetszhet. Nem lett tökéletes, láttam már jobb mûvész filmet, de sz*rnak nem mondanám. Nekem elég volt egyszer, talán sok is. Sokan soknak találták a szexjeleneteket és a maszturbációt, kellettek. A szexjelenetek szerintem azért is mert hõsünk férfi vágyálmokat élt meg, pl. a végén az ázsiai csaj szõke csaj hármas, és semmi volt neki az egész. SPOILER?* A testvérével való kapcsolata nekem nem volt egyértelmû, eleinte azt hittem arról van szó, hogy izgatja a húga is és ezzel küzd, de a végefelé amikor bedobja a nem vagyunk rosszak, csak rossz helyrõl jöttünk mondatot nekem is az jön le, hogy gyerekkorukban együtt lehettek, bár én hiányolok valami kicsit konkrétabbat, ennél azért adhattak volna több információt, mert érdekelt volna a háttértörténet. SPOILER
Egybevéve szerintem jó a színészi játék és a rendezés is, a történet nekem egy kicsit kevés.
lipjud 2012 nov. 02. - 01:38:00
(86/142)
Rögtön az Amerikai pszichó ugrott be.
Lehet, hogy pont emiatt, Fassbender nekem valami Christian Bale és Viggo Mortensen keverékre hasonlít.
*SPOILER* Amikor elmegy a buzibárba azt hittem, hogy megoldódik a történet, és kiderül hogy az eddigi kapcsolatai azért nem mûködtek, mert saját magának sem merte bevallani a másságát. De aztán rájöttem, hogy ez túl iskolás feladat lett volna a rendezõnek. Viszont akkor meg nekem nem illeszkedik olyan szervesen ez a rész. Nagyon tetszett az a jelenet, amikor a hármas szex végén szenvedve, erõlködve elélvez Fassbender karaktere. Mintha a sok kudarctól teljesen megöregedne az arca és a végtelenségig el lenne keseredve. Nem tudom, hogy a filmben hogy volt elgondolva, hogy a kamera a tükör helyzetébõl mutatta õt, vagy csak egyszerûen velünk szemben volt? *SPOILER*
Le a kalappal Fassbender elõtt, hogy bevállalta ezt a filmet.
Dius 2012 okt. 17. - 10:22:20 Előzmény Serpentes
(85/142)
Micsoda? Gyerekkorukban szeretõk voltak? Ez mikor lett egyértelmû a filmben? (nekem nem esett le...)
8/10
NoQuality 2012 okt. 16. - 22:26:38 8/10
(84/142)
Tetszett a film, lekötött elejétõl a végéig. Izgalmasan volt megcsinálva, kicsit féltem, hogy unalmas, vontatott lesz. Amikor viszont vége lett, akkor bennem is vége lett. Nem sokkolt, nem gondolkoztatott el. Olyan hatással volt rám, mint a Veszélyes viszonyok. 10/8
Serpentes 2012 okt. 14. - 08:43:46
(83/142)
Sokaknak nem tetszett...pedig ha belegondolnának abba, hogy a film nem szól másról, mint arról ( az összes közös jelenetrõl és párbeszédbõl ordít) hogy egy testvérpár milyen menekülési útvonalat választ azután, hogy fiatal korukban szeretõk voltak, teljesen más szemmel néznék a filmet. Az eredeti cím is erre utal. Igazi csemege azoknak, akik szeretik a lélekturkászást.