sdt 2013 febr. 03. - 12:29:44
(22/142)
Ritka, de lényegében egyetértek az elõttem szólókkal. Szerintem súlyos hiba, hogy Conan Doyle fõhõse nyomán ezt a két szereplõt Sherlocknak és Watsonnak nevezik, nem ilyennek írta meg õket, tehát a "franchise" átvétele szerintem nem szimpatikus. Ha nem így hívnák õket, a sztori (a sorozat) egy átlagos, mondom átlagos (tízbõl 5 csillag, ippeghogy) krimifilm. Megjegyzem, a Sherlock itt egy idegbeteg fószer, aki minden szimpatikus vonást nélkülöz (ellentétben sok más, szintén karakteropátiás sorozat fõszereplõjével). Kifejezetten kellemetlen, taszító, agresszív. Csak a sztori története, ami jól van megírva, tartja életben a filmet. Watsonként Lucy Liu semmi.

SPOILER *******Valahol írták, hogy a hegedûégetés végképp kiveri a biztosítékot, mert ez az tán az eredeti Sherlocknak legmegbízhatóbb alaptulajdonsága volt SPOILER VÉGE *******

Összességében csak azért nézem, mert alig van más. Csak megrögzött krimifanoknak tudom ajánlani.
1/10
azaki72 2013 febr. 01. - 20:27:06 1/10 Előzmény jeremybrett.eu
(21/142)
Pont ezért akár "Jóska és Juli" is lehetne a cím. Sherlock Holmest lehet szeretni, vagy nem szeretni, felnézni rá, vagy ki nem állni, de semmiképpen nem átlagos. Ez a Sherlock számomra átlagos.
1/10
azaki72 2013 febr. 01. - 20:22:50 1/10
(20/142)
Összességében egyetértek az elõttem szólókkal: a briteken fellelkesülve belevágtak egy "majd lesz valahogy" Sherlock Holmes feldolgozásba, és megkaptunk egy, az eredeti sztoritól elrugaszkodó tipikus amerikai filmet. S.H. feldolgozásnak eladni engem kicsit irritál, akkor is, ha maga a történet nem lenne rossz. Az újítások tetszenek, de eljutottunk odáig, hogy nem a világ Sherlock Holmes játszótere, hanem Õ a világé. Mindenesetre ha nem hallanám a neveket (Sherlock, Watson) talán még tetszene is.
ULTIMATE 2013 jan. 30. - 22:26:57
(19/142)
Ez a rész most tetszett, épp azokat a dolgokat sikerült kiemelni, ami jó volt az elsõben. Listán marad, remélem tartják ezt a szintet.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 30. - 22:25:26 8/10
(18/142)
Nem olyan rossz ez. Csak azért, mert amerikai, még lehet jó. A mai is tetszett, és a nõi Watson sem ördögtõl való dolog. Szerintem fog ez menni.
10/10
mulholland2 2013 jan. 30. - 19:10:54 10/10
(17/142)
Nekem egyenlõre tetszik, nem kell mindig a hagyományokat követni :)) 100.-ra talán már unalmas lehet :)
tedina 2013 jan. 30. - 12:31:30
(16/142)
Képleten vagyok összehozni egy nõi Watsont, egy nem szép és nem is tehetséges színész- és magát a sorozatot. Nem tetszik, mert annyira felrúgja az eredetit, h számomra az már botrány. Ez is valamiféla amerikai "csináljuk valami újat, hátha bejön" elv alapján készült.
ULTIMATE 2013 jan. 28. - 17:57:18
(15/142)
Nos, mivel alapvetõen 0 elvárással kezdtem nézni, így viszonylag kellemes élmény volt, mivel volt benne némi eredetiség. Az elvonós/segítõs szál szerintem jó ötlet volt, de sajnos mégsem ezt a részét domborították ki a nõ (nem vagyok hajlandó Watsonnak nevezni - Watsont Martin Freeman játssza :)) karakterének, igazából nem is volt semmi a személyiségében, amitõl különbözne a krimisorozatok millió nõi segítõjétõl. JLM figurája szerintem tökéletes lenne egy jóféle zseninyomozós krimivígjátékhoz, de itt beárnyékolják a teljesítményét a sokkal jobb feldolgozások. Egyszerûen nem tudom õt Sherlock Holmesnak látni, de elvonatkoztatni sem, mert túl sokat átvettek a brit Sherlock viselkedésébõl.
Összességégben, ha önálló sorozatként csinálják meg, és nem SH-feldolgozásként akkor valószínûleg nézném, mert amúgy érdekel, hogy mit hoznak ki a szituációból. Így kap még egy esélyt, hogy meggyõzzön, mert szerdán úgysincs semmi esti programnak való sorozat. De ha a következõ részben nem sikerül felmutatni valami igazi eredetiséget, akkor kasza. Kár, hogy egy amúgy jó alapötletet elpazaroltak egy reklámfogásra.
3/10
Démétér456 2013 jan. 28. - 14:46:13 3/10 Előzmény Bellafonte
(14/142)
Megnéztem. Számomra most épp a modern BBC feldolgozás az elsõ, mert aktuális, izgalmas, de a Jeremy Brett félét is szeretem. Ezt az... izét... ezt még megnézem majd, hátha. Hátha lesz benne valami érdekes. Talán ha nem Sherlock Holmes történetként állítják be, inkább nézném, mert épp olyan, sem jobb, sem rosszabb, mint az összes többi nyomozós akármi. Lucy Liut amúgy szeretem, de a pilotban például nem volt mimikája, úgy értem: egyáltalán. Mintha márványból faragták volna az arcát. A történet elmegy, a rendezés unalmas, a karakterek nem illeszkednek - ami nem baj, de akkor miért Sherlock Holmes?! Arról nem beszélve, hogy abban a témában nagyon magasab van a mérce: az 1984-es sorozat kimagasló, de a modern is isteni, még az amerikai filmes Robert Downie Juniorral és Jude Law-val remekül sikerültek, egyediek és összetéveszthetetlenek. Minek kellett erre a témára egy sablonos, hétköznapi krimisorozatot ráhúzni?! Nem világos. De adok még neki esélyt, hátha.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 27. - 21:07:39 8/10
(13/142)
Egy rész után nem akarok elõre itélkezni. Nekem nagyon idegen, hogy a gúgl sherlock egyik nagy segítõje, meg technikai kütyük, nálam egyelõre 1. Jeremy Brett klasszikusa, 2. Benedict Cumberbath (már ott is zavaróak a dolgok, de az legalább eléggé õrültre veszi a figurát ahhoz, hogy már érdekeljen, és egyelõre 3. ez. De majd meglátjuk.
Bellafonte 2013 jan. 27. - 19:56:39
(12/142)
Ez annyira, de annyira tipikus. A britek elkezdtek egy hihetetlen jó sorozatot (és ugyebár már az eredeti is az övék volt), és az amerikaiak természetesen nem hagyhatják annyiban a dolgot, õk is belevágnak egybe, amiben nem nemcsak hogy Watson egy kínai nõ, de Holmes neve lehetne akár Martin is, mert semmi köze nincs az eredeti karakterhez. Persze, jó dolog a változtatás, mert különben csak egy ócska másolat lenne, de ez a sorozat olyan, mint egy teljesen tipikus amerikai krimisorozat, minden egyediség nélkül. Valami pluszt igazán beletehettek volna, de tényleg átlagos. Mellesleg, Holmes mikor ismeri el, hogy hibázott? Mikor kér bocsánatot azért, mert megsértette valaki érzelmeit? Soha. Õ a saját világában él, kihúzva magát minden emberi kötelesség alól, és egyáltalán nem érdekli, hogy a másik ember mit gondol róla, és nem egy olyan érzelmes ember, amilyennek itt megjelenik, õ maga a pókerarc. Én nem azt mondom, hogy nem lehet újítani egy karakteren, de azért ha Sherlock Holmesról van szó, akkor vannak olyan dolgok, amik felett nem lehet elsiklani, vagy ne hívják Holmesnak, hanem találjanak ki egy jó kis amerikai nevet neki.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 27. - 00:59:45 8/10
(11/142)
Szerintem is adjunk még neki esélyt, én már sokszor megbántam, hogy sorozatot egy vagy két epizód után csillagoztam, mert a Portnál nem lehet sajnos változtatni utána. Eddig egy nyolcasra tartom.
10/10
jeremybrett.eu 2013 jan. 26. - 22:45:45 10/10
(10/142)
Sziasztok! Nekem tetszett. Ez a Holmes tud más emberekre is gondolni és elismerte mikor Watson rájött valamire.
proskit 2013 jan. 26. - 20:44:39
(9/142)
Számomra nem egyértelmûen poztív. Még adok neki egy-két esélyt, aztán meglátjuk. Lucy Liu-nak a tökös-csaj szerepek jobban állnak, mint ez a szende árvácska szerep.
8/10
-greghouse- 2013 jan. 26. - 19:57:14 8/10
(8/142)
Lehet. (Ámbár én még sorozatot nem láttam, amelyiknél minden rész PONTOSAN 42 perc és 00 másodperc lenne, mindig vannak másodperc töredékek. De ha te mondod, biztos így van.)
offtopic
mmBálint 2013 jan. 26. - 18:12:03
(7/142)
(nekem a 24 avi-ban van meg kiírva, mindegyik PONT 42 perc, talán egyetlen rész (a hetedik évad nyitó?...) ami ennél több)
8/10
-greghouse- 2013 jan. 26. - 15:21:52 8/10 Előzmény adamnagysweetmovie
(6/142)
A 60 perc mindig bruttó. 43 és 48 perc közti tiszta idõ van az amerikai "egy órás" sorozatokban. Minél sikeresebb a sorozat, annál több reklámot dobnak be, tehát rövidebb lesz a nettó (nem tudom, most mennyi az alsó határ, valószínûleg 43 perc/óra lehet, mert House legsikeresebb idejében volt 43 körül, nem ment alá.) A reklámidõt óránkénti percben szabályozzák Amerikában és nálunk is, de ezt (ugyanazon idõsávban) össze is lehet gyûjteni (ezért lehetnek egyes filmek reklám nélkül, nálunk így ment a Gömb valamelyik ker tévén), de utána visszakapod bõven a reklámot. Plusz, az "ajánló" nem számít reklámnak, bár a nézõnek ugyanaz, tök mindegy, hogy mosóport reklámoznak vagy a saját következõ tehetségkutatójukat....
adamnagysweetmovie 2013 jan. 25. - 13:13:25
(5/142)
60 perc az bruttó (telefon, tranzakciós adó+27% ÁFA)?
Amúgy 46 min.
nk009 2013 jan. 18. - 19:45:23
(4/142)
Hol találom meg neten a sorozatot?
mulao 2013 jan. 16. - 14:15:24 Előzmény Fõnix_császárnõ
(3/142)
Igen. Mondjuk én a 3. után kezdtem unni, addig izgik voltak az esetek, de utána már az se volt érdekfeszítõ, hogy SH ezúttal dilis. Kár, pedig Sherlock egy alapjába véve izgalmas téma.