Scal 2010 jan. 13. - 01:05:50
(171/511)
hm, szerintem ezzel a filmmel két baj lehet, egyrészt mindenkinek élt egy SH kép az agyában (barátnõm pl. azt várta, amit Brett alakított) és ahhoz viszonyít

másrészt a szinkron sem a legjobb, engem Bucitól kirázott a hideg, és ha a Múmiát, meg a Karibi kalózokat (a két legjobb modernkori kalandfilmet, imho) nem feliratosan látom elõször, akkor lehet hogy más véleményem lesz, merthogy akkoriban kezdõdtek a szinkronförmedvények gyártása, és mind a kettõt elcseszték, utóbbiban, különösen Deppet herélték ki
Scal 2010 jan. 13. - 00:58:40
(170/511)
azt nem vitatom, hogy nincs benne pár jó beköpés, pl Bruce is játszik benne, ami jó pont nálam

de maga a film, egy tök öncélú himnusza a drognak, az erõszaknak, a trágár ocsmány beszédnek, nem gyere be

tök furcsállom, hogy egy csomó magát értelmesnek gondoló ember meg tömjénezi
offtopic
bencehorvat 2010 jan. 13. - 00:17:20
(169/511)
Huhúúú, a Ponyvaregény nem tetszik???!!!

Persze szíved joga, csak az egy mestermû!
1/10
Megfejtõ 2010 jan. 13. - 00:10:22 1/10
(168/511)
Szörnyû. Ez mitõl Sherlock Holmes? Nem értem, hogyan kapta meg ezt a címet, ill. "brand"-et.
valamit 2010 jan. 12. - 23:06:14
(167/511)
Pedig ez egy nagyon jó mondat a Ponyvaregénybõl: "Áldott legyen az, ki az irgalmasság és jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert Õ valóban testvérének õrizõje és az elveszett gyermekek meglelõje." ;)
Scal 2010 jan. 12. - 22:51:35
(166/511)
hm, szerintem a Sherlock és a Blöff között készített Ritchie annyi filmet és olyan minõségûeket, ami megdobja a Sherlockot

sok film jobban tetszik másodjára, pl. elsõre tök értelmetlenségnek tartottam az Ötödik Elemet, aztán másodjára már sokkal jobb volt,

az a bizonyos 7-es film a Szárnyas Fejvadász volt, ahhoz meg kellett érni egy kicsit

de ott van a Ponyvaregény, az szvsz sosem fog megtetszeni, akárhányszor és akárhogy nézem :)
Scal 2010 jan. 12. - 20:01:18
(165/511)
az a helyzet, hogy ehhez a filmhez kell egy kis türelem, én se tudtam mihez kezdeni vele az elsõ órában, nagyon keresi önmagát, de szerencsére a második felében megtalálja

hidd el, nekem is volt olyna film, aminek a 7. nézésre kezdtem felismerni az érdemeit

persze elképzelhetõ, hogy tök ellenszenves (de a Karibi kalózók óta, pedig az már 2003-ban volt, én nem láttam ilyen jó kalandfilmet)

de én inkább arra írtam ezt, hogy valaki kritikusok lesúlytó véleménye miatt (akikben igenis buzog az, hogy ütni kell Ritchiet mint a bokrot) valaki ne nézze meg, azért írtam, hogy ha valakinek ez számít, nézze meg a mienkét, az pozitív, és mellette objektív is

peace
Scal 2010 jan. 12. - 19:38:29
(164/511)
szóval úgy juttok el oda, ahol írtak egy normális kritikát róla, hogy beírod a keresõbe, hogy fatumteam

ugyanis ez nem egy 6/10-es mozi,

és pláne megéri a mozijegy árát, csak valamiért divat lett ütni Ritchiet
Scal 2010 jan. 12. - 19:37:03
(163/511)
elég jól dolgoznak itt a moderátorok, esetleg foglalkozzanak azokkal, akik mocskosul beszélnek
Aldente 2010 jan. 12. - 19:13:09
(162/511)
Azt kell mondjam: remekül döntöttél. Nem éri meg a mozijegy árát.
Scal 2010 jan. 12. - 18:57:01
(161/511)
mármint itt http//:www.fatumteam.com
Scal 2010 jan. 12. - 18:56:07
(160/511)
Ha jól tudom egyedül a Mom parkban :)

kritika az oldalunkon, olvassátok gyerekek

www.fatumteam.com
offtopic
kudit 2010 jan. 12. - 18:25:18
(159/511)
Ki tudja, hogy hol lehet megnézni angolul ezt a filmet?
Swarm1 2010 jan. 12. - 16:01:11
(158/511)
Tudtam, hogy nem szabad összehasonlítani a korábbi Holmes-okkal. Persze ott a név, az elvárások, aki mégis össze akarja hasonlítani a Conan Doyle írásaiban levõ Holmes-al, az érdekes következtetésekre fog jutni. Ezek tükrében néhol fordulatos és szórakoztató mozit kaptam. A sztori kissé gyatra, de nem voltak túlzott elvárásaim. Közel sem krimi, de kikapcsolódásnak tökéletes volt.
2/10
Kattrin 2010 jan. 12. - 15:43:15 2/10
(157/511)
Elolvastam a filmmel kapcsolatos kritikákat, és ezek alapán úgy döntöttem, hogy nem nézem meg. Nem szeretem a csihi-puhi akciófilmeket, jobban örültem volna egy csavaros kriminek. Kár, hogy nem valaki más rendezte a filmet.
Szerintem ez a kritika a legjobb: http://www.revizoronline.com/hu/cikk/2075/sherlock-holmes/
shoc 2010 jan. 12. - 14:37:19
(156/511)
Nem a Blöffhöz szeretném hasonlítani, és örülök hogy probáltak látványos dolgokat összehozni, de a Sherlock Holmes karakterbõl ezerszer érdekesebb történetet kellett volna írni... ÉS MINEK CSINÁLTAK ilyen ezerrel pörgõs elõzetest? csalódtam cseppet!
shoc 2010 jan. 12. - 14:30:14
(155/511)
Volt egy csomó párbeszéd, meg egy csomó akció. És ezek egymás után lettek összepakolva. Ha a 40%-a kimarad bármelyiknek akkor is ugyanez lett volna a film. A végén meg két percben gyorsan elvarrják a történetet. Hol van az az eredetiség ami megvolt a Blöffben? Nem is kell hogy olyan jó legyen mint a Blöff, de legalább legyen érdekesebb a történetvezetés. Annyi lehetõség van ebben a SH sztoriban. Lehet hogy nem volt rá elég pénz vagy idõ ???

Röviden: szerintem nem volt jó film. Meg lehetett nézni. Talán ha nem csapnak ilyen nagy hûhõt körülötte, vagy nem guy ritchie rendezi hanem valaki noname akkor jobban esik a dolog.

Egyik részrõl a bemutató alapján hatalmas elvárásokkal indultam a moziba. Az elõzetes szenzációs volt! Hónapok óta várom a filmet. Nagyon szimpatikus számomra mindhárom fõszereplõ, Robert Downey arcjátékát pedig imádom. Másrészrõl pedig mindig keresem azt az eredetiséget amit a Blöff cimû filmben találtam meg, és azóta sem látom egy Ritchie moziban sem.

Kérdem pl.: bementek egy hajójavító mûhelybe és ott szétvertek mindent. Minek? Mert jól mutat? A történethez köze nem volt, a bemutatóban ellõttek mindent, ha kimaradt volna észre sem veszem.

A végén meg felszaladnak a hídra. Minek? Mert látványos? Oké, nekem is tetszett, de olyan mintha egy ovis rakta volna össze a történetet. valahogy olyan "buta" filmvezetés volt. A Blöffhöz képest olyan mintha nem is ugyanaz az ember rendezte volna.
Aldente 2010 jan. 12. - 13:44:24
(154/511)
Egyet kell értsek...
6/10
Semprini 2010 jan. 12. - 13:22:22 6/10
(153/511)
Hát márpedig ha egy filmnek az a címe hogy Sherlock Holmes, akkor talán nem teljesen jogtalanul várná el az átlagnézõ, hogy valami olyasmit kapjon ami ennek a címnek megfelel, akárhányas évet is írunk.
Én mielõtt a filmet láttam, már tudtam, hogy nem a megszokott Holmes-képpel fogok találkozni de még ehhez képest is nagy csalódás volt. Az 5 csillag kizárólag a látványnak szólt (na persze nem Jude Law látványának, mert helyette szinte bárki más jobb lett volna Watsonként... :-P) Maga a sztori pedig kifejezetten harmatgyenge, meg se közelíti az eredeti Doyle-könyvek színvonalát!
Aldente 2010 jan. 12. - 13:11:46
(152/511)
Hatalmas, óriási, orbitális, megagiga : CSALÓDÁS.

Röviden: nem tetszett. Nagyon nem. Guy Ritchie filmesítse meg inkább újra mondjuk Indiana Jonest. Persze NEM Harrison Forddal.

De ez így nagyon gáz lett. Antipatikus fõhösök, dirrdurrbimbumcsitcsat, na és a kikötözés... Óanyám...