offtopic
bencehorvat 2010 jan. 13. - 00:17:20
(169/509)
Huhúúú, a Ponyvaregény nem tetszik???!!!

Persze szíved joga, csak az egy mestermû!
1/10
Megfejtõ 2010 jan. 13. - 00:10:22 1/10
(168/509)
Szörnyû. Ez mitõl Sherlock Holmes? Nem értem, hogyan kapta meg ezt a címet, ill. "brand"-et.
valamit 2010 jan. 12. - 23:06:14
(167/509)
Pedig ez egy nagyon jó mondat a Ponyvaregénybõl: "Áldott legyen az, ki az irgalmasság és jóakarat nevében átvezeti a gyöngéket a sötétség völgyén, mert Õ valóban testvérének õrizõje és az elveszett gyermekek meglelõje." ;)
Scal 2010 jan. 12. - 22:51:35
(166/509)
hm, szerintem a Sherlock és a Blöff között készített Ritchie annyi filmet és olyan minõségûeket, ami megdobja a Sherlockot

sok film jobban tetszik másodjára, pl. elsõre tök értelmetlenségnek tartottam az Ötödik Elemet, aztán másodjára már sokkal jobb volt,

az a bizonyos 7-es film a Szárnyas Fejvadász volt, ahhoz meg kellett érni egy kicsit

de ott van a Ponyvaregény, az szvsz sosem fog megtetszeni, akárhányszor és akárhogy nézem :)
Scal 2010 jan. 12. - 20:01:18
(165/509)
az a helyzet, hogy ehhez a filmhez kell egy kis türelem, én se tudtam mihez kezdeni vele az elsõ órában, nagyon keresi önmagát, de szerencsére a második felében megtalálja

hidd el, nekem is volt olyna film, aminek a 7. nézésre kezdtem felismerni az érdemeit

persze elképzelhetõ, hogy tök ellenszenves (de a Karibi kalózók óta, pedig az már 2003-ban volt, én nem láttam ilyen jó kalandfilmet)

de én inkább arra írtam ezt, hogy valaki kritikusok lesúlytó véleménye miatt (akikben igenis buzog az, hogy ütni kell Ritchiet mint a bokrot) valaki ne nézze meg, azért írtam, hogy ha valakinek ez számít, nézze meg a mienkét, az pozitív, és mellette objektív is

peace
Scal 2010 jan. 12. - 19:38:29
(164/509)
szóval úgy juttok el oda, ahol írtak egy normális kritikát róla, hogy beírod a keresõbe, hogy fatumteam

ugyanis ez nem egy 6/10-es mozi,

és pláne megéri a mozijegy árát, csak valamiért divat lett ütni Ritchiet
Scal 2010 jan. 12. - 19:37:03
(163/509)
elég jól dolgoznak itt a moderátorok, esetleg foglalkozzanak azokkal, akik mocskosul beszélnek
Aldente 2010 jan. 12. - 19:13:09
(162/509)
Azt kell mondjam: remekül döntöttél. Nem éri meg a mozijegy árát.
Scal 2010 jan. 12. - 18:57:01
(161/509)
mármint itt http//:www.fatumteam.com
Scal 2010 jan. 12. - 18:56:07
(160/509)
Ha jól tudom egyedül a Mom parkban :)

kritika az oldalunkon, olvassátok gyerekek

www.fatumteam.com
offtopic
kudit 2010 jan. 12. - 18:25:18
(159/509)
Ki tudja, hogy hol lehet megnézni angolul ezt a filmet?
Swarm1 2010 jan. 12. - 16:01:11
(158/509)
Tudtam, hogy nem szabad összehasonlítani a korábbi Holmes-okkal. Persze ott a név, az elvárások, aki mégis össze akarja hasonlítani a Conan Doyle írásaiban levõ Holmes-al, az érdekes következtetésekre fog jutni. Ezek tükrében néhol fordulatos és szórakoztató mozit kaptam. A sztori kissé gyatra, de nem voltak túlzott elvárásaim. Közel sem krimi, de kikapcsolódásnak tökéletes volt.
2/10
Kattrin 2010 jan. 12. - 15:43:15 2/10
(157/509)
Elolvastam a filmmel kapcsolatos kritikákat, és ezek alapán úgy döntöttem, hogy nem nézem meg. Nem szeretem a csihi-puhi akciófilmeket, jobban örültem volna egy csavaros kriminek. Kár, hogy nem valaki más rendezte a filmet.
Szerintem ez a kritika a legjobb: http://www.revizoronline.com/hu/cikk/2075/sherlock-holmes/
shoc 2010 jan. 12. - 14:37:19
(156/509)
Nem a Blöffhöz szeretném hasonlítani, és örülök hogy probáltak látványos dolgokat összehozni, de a Sherlock Holmes karakterbõl ezerszer érdekesebb történetet kellett volna írni... ÉS MINEK CSINÁLTAK ilyen ezerrel pörgõs elõzetest? csalódtam cseppet!
shoc 2010 jan. 12. - 14:30:14
(155/509)
Volt egy csomó párbeszéd, meg egy csomó akció. És ezek egymás után lettek összepakolva. Ha a 40%-a kimarad bármelyiknek akkor is ugyanez lett volna a film. A végén meg két percben gyorsan elvarrják a történetet. Hol van az az eredetiség ami megvolt a Blöffben? Nem is kell hogy olyan jó legyen mint a Blöff, de legalább legyen érdekesebb a történetvezetés. Annyi lehetõség van ebben a SH sztoriban. Lehet hogy nem volt rá elég pénz vagy idõ ???

Röviden: szerintem nem volt jó film. Meg lehetett nézni. Talán ha nem csapnak ilyen nagy hûhõt körülötte, vagy nem guy ritchie rendezi hanem valaki noname akkor jobban esik a dolog.

Egyik részrõl a bemutató alapján hatalmas elvárásokkal indultam a moziba. Az elõzetes szenzációs volt! Hónapok óta várom a filmet. Nagyon szimpatikus számomra mindhárom fõszereplõ, Robert Downey arcjátékát pedig imádom. Másrészrõl pedig mindig keresem azt az eredetiséget amit a Blöff cimû filmben találtam meg, és azóta sem látom egy Ritchie moziban sem.

Kérdem pl.: bementek egy hajójavító mûhelybe és ott szétvertek mindent. Minek? Mert jól mutat? A történethez köze nem volt, a bemutatóban ellõttek mindent, ha kimaradt volna észre sem veszem.

A végén meg felszaladnak a hídra. Minek? Mert látványos? Oké, nekem is tetszett, de olyan mintha egy ovis rakta volna össze a történetet. valahogy olyan "buta" filmvezetés volt. A Blöffhöz képest olyan mintha nem is ugyanaz az ember rendezte volna.
Aldente 2010 jan. 12. - 13:44:24
(154/509)
Egyet kell értsek...
6/10
Semprini 2010 jan. 12. - 13:22:22 6/10
(153/509)
Hát márpedig ha egy filmnek az a címe hogy Sherlock Holmes, akkor talán nem teljesen jogtalanul várná el az átlagnézõ, hogy valami olyasmit kapjon ami ennek a címnek megfelel, akárhányas évet is írunk.
Én mielõtt a filmet láttam, már tudtam, hogy nem a megszokott Holmes-képpel fogok találkozni de még ehhez képest is nagy csalódás volt. Az 5 csillag kizárólag a látványnak szólt (na persze nem Jude Law látványának, mert helyette szinte bárki más jobb lett volna Watsonként... :-P) Maga a sztori pedig kifejezetten harmatgyenge, meg se közelíti az eredeti Doyle-könyvek színvonalát!
Aldente 2010 jan. 12. - 13:11:46
(152/509)
Hatalmas, óriási, orbitális, megagiga : CSALÓDÁS.

Röviden: nem tetszett. Nagyon nem. Guy Ritchie filmesítse meg inkább újra mondjuk Indiana Jonest. Persze NEM Harrison Forddal.

De ez így nagyon gáz lett. Antipatikus fõhösök, dirrdurrbimbumcsitcsat, na és a kikötözés... Óanyám...
piskóta007 2010 jan. 12. - 13:08:34
(151/509)
Muszáj megvédenem a filmet! Ahogy a Blöff, ez is vmi más film! Ez nem holmi Sherlock Holmes 2009ben, régi kalandok új köntösben és hozzuk el így a pálmát! Csak az alapkoncepciót dolgozták fel és akárcsak a Blöffnél ez a film a végletekrõl szól! Ettõl pedig tökéletes! Senki nem akart egy újabb angolos Sherlockot megformálni, te el vagy tévedve barátom! Már a trailerbõl is kiderült, he z vmi új, egy szórakoztató kalandfilm inkább, olyan Indiana Holmes stílusban. Kalandos, tele fordulattal, akcióval és az akciók viccesek és szórakoztatóak és meg sem próbál eg ykomoly akciófilmet imitálni, ahogy egy komoly krimit sem!
Szóval nem tudom te mit hittél, mikor beültél rá a moziban, de valószínûleg az olvasás-értés kompetenciád hagy némi kívánni valót maga után! Én úgy mentem oda, mint mindenki más, hogy egy szórakoztató kalandfilmet fogok látni Sherlock elõadásmódban, és ezt kaptam! Ennyi! A film nálam 10bõl 10es! Tele van fordulattal, minden logikus, viszont nem minden következik hirtelen. Gyakoriak a visszautalások, ettõl lesz jó és izgalmas és racionális! Wikipedián a Dr House-ra rákeresve olvasható, h a House sorozat alapkoncepciója is Sherlock Holmesra vezethetõ vissza. A sorozat ettõl jó, és ez a film is pontosan ettõl jó!
Aki csak a címét olvassa el és kimért angolos nyomozósdira kíváncsi el se menjen, aki szórakozni akar egy 2010es filmadaptáción, annak melegen ajánlom!
2/10
dévédy 2010 jan. 12. - 00:24:27 2/10
(150/509)
Hát nem is tudom... hogy is mondják, nagyobb a füstje mint a lángja. Na de milyen láng valójában? A nagy kérdést számomra az vetette fel, hogy mi köze van James Bondnak Sherlock Holmeshoz? Véleményem szerint semmi. Namármost drága amerikai rendezõink mindent elkövettek azért, hogy összehozzák. Ez a film nem más mint James Bond 16 1891-ben. Aki ismerte és szerette annak idején a Sherlock Holmes sorozatokat, netán könyvben is olvasta õket és megérintette azok hangulata, az igen csak csalódni fog, ha elmegy megnézni, mert ennek a filmnek ahhoz semmi köze. Talán nem ártott volna ha amerikai barátaink nem a James Bond filmeket, hanem a Sherlock Holmes sorozatokat nézték volna végig a film készítése elõtt. Kár érte...