katkunder 2010 jan. 10. - 10:39:35
(129/509)
Nagyon jó volt a film, a színészek a rendezés a zene : egyszóval minden! Megérte megnézni! Csak ajánlani tudom.
10/10
tiadam 2010 jan. 10. - 03:15:59 10/10
(128/509)
Jó története van és sokat lehet röhögni:D Van egyfajta hangulata a filmnek. Jól játszák a rájuk szabott szerepeket a színészek. Robert Downey Jr. és Jude Law tökéletes párosítás. Várom az újabb részt. 10/10
6/10
Hörcsögg 2010 jan. 10. - 00:23:11 6/10
(127/509)
Nem volt nagy szám, többet vártam. A köztes 1 óra nagyon leül.
Sajna csak 10/6
offtopic
Meadow 2010 jan. 10. - 00:11:08
(126/509)
annyira,de annyira tetszett!
nem gondoltam,hogy ennyire jó lesz.
külön dicséret a bunyós részekért:)
Élveztem nagyon:)
Charles Foster Kane 2010 jan. 09. - 23:37:42
(125/509)
Az voltál, objektív. Bár a lelkesedésed több helyen átütött a papír másik felén. :) No nem baj. Errõl függetlenül érdekes és tartalmas volt, amit írtál. Mint kritika a kritikáról, még annyit fûznék hozzá, hogy a színészekre túl nagy hangsúlyt fektettél - szerintem.

Fõleg annak fényében, hogy (bár látatlanban, de) azt gondolom, egyiküket sem állították megoldhatatlan helyzetek elé. De olyan elé sem, amit ne csináltak volna meg eddig százszor.

Meg aztán kicsit úgy kezeled ezt a filmet, mintha szerzõi film lenne. Történetrõl nem esik szó, meg az abban rejlõ tartalomról. Mert úgy tûnik, mintha a stílus lenne maga a tartalom - ahogy a szerzõi filmekben általában. Ehhez nekem túlságosan klisésnek tûnik, vagy úgy mondom, mûfaji filmnek. Amibe túl sok stílus nem fér. Szóval inkább az lenne érdekes kérdés, hogy mûfajon belül hogy állja meg a helyét.

Bár azt gondolom, ez téged kevéssé érdekelt, sokkal inkább el voltál foglalva Guy morzsáinak csipegetésével. :) Hát millióképpen lehet megnézni egy filmet, az biztos.
10/10
a n g e l 2010 jan. 09. - 22:51:28 10/10
(124/509)
10/10 imádom Robert Downey Jr-t:)
Remélem lesz 2. rész is:)
8/10
Ezekiel 2010 jan. 09. - 22:46:59 8/10
(123/509)
Nagyon jó film
MartinDuke 2010 jan. 09. - 21:40:14
(122/509)
SPOILER!!!

Nekem kicsit scooby doo-s beütése volt a dolognak más csomagolásban :D Nem?:D
grisly 2010 jan. 09. - 13:06:51
(120/509)
többre számítottam, voltak jó részek a filmben, sõt benne vannak a zseni elemek, de szerintem több van ebben a Richie gyerekben, talán még nem heverte ki a Madonna sokkot. és már elnézést, de kicsit sokaltam az okkult fûszert, zavaró, igaz a végén kapunk magyarázatot, mégis nyomokat hagy... mégis minek ilyennel összezavarni a nagyérdemût?
2/10
Csorti 2010 jan. 09. - 00:44:01 2/10
(119/509)
Szerintem is nagyon unalmas film volt sajnos, kicsit túl van értékelve, volt aki el is hagyta a termet, annyira nem tetszett nekik. Azért jó szorakozást a nem éppen színvonalas jelenetekhez és sztorihoz.
DeeZ 2010 jan. 09. - 00:34:49
(118/509)
Szerintem nagyon gyenge es unalmas film volt, bocs.
snickers 2010 jan. 08. - 22:14:34
(117/509)
hát nem tudom... én hatalmas Guy és R.D.Jr fan vagyok.... de aki nem az sztem unja magát a moziba... ha néha nem robbant volna vmi akkor a mellettem ülö elaludt volna.. direkt számoltam, 3man is mobiloztak (sms v net) a film alatt....
félreértés ne essék nekem nagyon tetszett és jo kis könnyed film volt.. de hát messze messze elmarad pl a ravasz az agytol :) ne is várjon senki oylan szintû filmet...
tudjátok ki jutott eszembe a film felénél h kire hajaz a Holmes karakter? J.Depp-Jack Sparrow(karib tg kalozai)-jára.... teljesen.. bohokás,poénos,kergetik de mindig megtalálja a modját h megoldja a problémát ....

sztem azok a jelenetek mentették meg a filmet mikor vagy a kutyán kisérletezett v pl egymást szivatták.... :)

nem bántam meg h kicsengettem egy ezrest de többet vártam...

remélem a vasember 2 jobb lesz :)
8/10
tünõ 2010 jan. 08. - 21:38:12 8/10
(116/509)
Igazán szórakoztató és könnyed film, pár merész, morbid jelenettel. Nem nyomaszt, nem gondolkoztat el: minek is?
Nem igazi krimi ez, hanem igazi "stílusfilm", tûrhetõ forgatókönyvvel, nagyszerû színészekkel, hatásos zenével.
A látvány is remek. Nem hatalmas darab, nem mérföldkõ, nem térdcspkodós, de kikapcsol. Hagyományos, mosolygós, Guy Ritchie!
10/8
Bigpapa 2010 jan. 08. - 21:35:08
(115/509)
Mindig megfogadom, hogy a Corvinba nem megyek többet moziba,de valami szerencsétlenség folytán oda lyukadunk ki. Koszos,büdös (Filmpalota)és tele van buckalakóval, akik mindig akkor esnek be,amikor már elkezdõdött 10 perce a film.Mindegyiknél van egy nagy kosár kukorica (fussaja segélybül)és nachos,ami qrva büdös.Legalább elnyom más szagot:)

Na mindegy.A film zseniális.
Végre visszatért Guy Ritchie.Az igazi. Mert Madonna rendesen hazavágta szegényt. Hatása még érezhetõ volt a Spíleren,mert valljuk be, nyomába sem ér a Blöffnek,vagy a Ravasznak.De már felcsillant a remény, hogy látunk valaha még igazi Guy filmet. És íme, megjött.
Ehhez persze kellenek olyan zsenik is,mint Downey és Law.Régen imádtam Downeyt, aztán õ is hazavágta magát a drogokkal és piával.De szerencsére visszatért jó pár éve az élvonalba.Van pár színész, akik mindent el tudnak játszani. Ilyen Johnny Depp és Robert Downey Jr is.Még egy görögdinnyét is hitelesen el tudnának játszani.

Én is szerettem régen a klasszikus Holmes filmeket. Aztán az újabb feldolgozásokat már nem. Itt ugyan egy koszos Holmest kapunk, aki inkább bomlott elméjû néha,mint zseni,de a mocsok mögött ott van egy XIX. századi MONK :), aki elmondja"hogy volt" :) Holmes mellé kell Wattson, aki fess,nett és mégis halálosan precíz,ha kell.
A figurák nagyon jók, minden karakter,de ez ugye megszokott Guy Ritchie filmjeiben. Írta valaki, hogy neki "kilógott a blue box" technika.Hát lehet, nem egy filmet láttunk,mert én abszolút nem láttam ilyen hibákat, hogy nagyon számtech hatása lenne. Van ennél szarabb is, amire itt verik a farkukat, pedig abban aztán olyan technikai megoldások vannak, hogy azokhoz képest a Pom Pom meséje egy ûrtechnika.:))
Ha rövidre fogtam volna, akkor csak annyit mondanék, Qurva jóóóó,menjetek moziba és nézzétek meg, mert ha ezt letöltöd,nem látsz semmit.
A zene atom jó, a szinkron ehhez kellett nagyon.Tudok angolul,de nem lett volna most kedvem fejben fordítani és sasolni a feliratot,ha valami nem lenne világos,mert szétesett volna a film.Majd dvd-n megnézem inglisül :) is.


10/10 nekem nagyon bejött
Rozlind 2010 jan. 08. - 20:20:30
(114/509)
nincsen ilyesmi. néhány beszélgetésbõl lehet így érzeni, hogy Holmes és Watson nagyon közel áll egymáshoz, de nem feltétlenül lehet/kell így értelmezni
Rozlind 2010 jan. 08. - 20:19:09
(113/509)
na én is leírom már a véleményemet XD személy szerint nem a rendezõ/színészek vagy ilyesmi miatt mentem megnézni, hanem azért, mert nagyon érdekesnek tartom S.H. figuráját és Doyle történeteit, és õszintén szólva kicsit féltem a filmtõl, hogy nagyon lerombolja majd az elképzeléseimet, és egy egyszerû bunyós amerikai film lesz, amihez pedig nem tartanám jó ötletnek Holmes karakterét - õ szerintem ennél sokkal több. Na szóval, hogy a lényegre is rátérjek - a film nagyon tetszett, bár az elején a mágia miatt kicsit féltem, hogy elrontják, de kellemesen csalódtam. a szereplõk karakterei illenek az eredetire, NEM a sorozatra (FONTOS: az eredeti karaktereket nekem a regény jelenti és NEM A JEREMY BRETT-féle sorozat! (amit egyébként szintén szeretek, habár eléggé különbözik ettõl)) és egyáltalán nem zavart, hogy Holmes pl. nem a szokásos sapkájában és kabátjában szerepelt (ha valaki esetleg ezen felháborodna, Holmest ezekkel a jelzõkkel csak a Strand Magazine illusztrátora ruházta fel). szóval összességében bírtam, London megjelenítése egyszerûen gyönyörû volt, és a végébõl igazán reménykedek egy folytatásban :)
Lúúúúú 2010 jan. 08. - 19:07:52
(112/509)
Számomra csak Robert Downey Jr. és a poénok tették nézhetõvé. Nagyon jól hozza a karaktert és nagyon jól néz ki. Néhol vonatatott a történet. Szerintem sokkal jobb forgatókönyv is lehett volna ebbõl, elég sok alapanyaguk volt Doyle-nak hála.(remélem jól írtam a nevét)
A zenéje nagyon tetszett. De akkor is csak 10/7 és az is csak a jól megjelenített régi Anglia és Robert Downey Jr. miatt.
kymara 2010 jan. 08. - 18:58:58
(111/509)
Engem csak a bunyók alatti hegedûszó zavart.
7/10
CsengoZoli 2010 jan. 08. - 11:51:06 7/10
(110/509)
Szeretem Guy R.-t,de ez a filmje maximum 10/7.
A színészek jók, a képivilág és a zene is,de a történet nem nyûgözött le,sõt!
A végén a dolgok megmegyarázása is elég fura, nemtetszett.
Ennyi erõvel bár mit bele lehetne magyarázni bármibe.
Egyszer azért érdemes megnézni.