Rahar 2010 márc. 26. - 19:35:58
(329/509)
***SPOILER***
Gondolom te már az elsõ felirat elõtti nanomásodpercben tudtad, hogy a mérges gázt elõállító szerkezet távirányítóját akarta az egyetemi oktató ellopni? Aha.
***SPOILER VÉGE***
Nekem tetszik a film, jó alaptörténet és cselekményvezetés, kiváló színészi munka és közepes képi megvalósítás jellemzi. Aki látott és/vagy olvasott Sherlock Holmes történeteket azoknak a történet és a cselekményvezetés valóban tartalmazhat kiszámítható elemeket. Számomra végig izgalmas és érdekfeszítõ volt a megtekintése, néhány megvalósítási túlzás ront csak az összhatáson(robbanások hatása a fõszereplõkre, verekedõs jelenetek), ezért 10 pontból 8 pontra értékeltem.
tinodialfred 2010 márc. 20. - 19:17:44 Előzmény oliverdapro
(328/509)
Én még nem láttam, de a Tom és Jerry kurva jó!
9/10
Atis88 2010 márc. 19. - 22:40:06 9/10 Előzmény Gerane
(327/509)
OFF! Jaj hagyjuk már ezt. Persze te már az elsõ 5 perc után tudtad a történetet teljes egészében mi?? Akkor javaslom neked, hogy rendezz filmeket.

ON!

Maga a film tényleg jó. Szerintem visszaadja a korabeli Angliát. Jó zenék vannak látványos jelenetekkel karöltve. És nem vettem észre hogy 2 órás alkotásról van szó ami azt jelenti, hogy lekötött. Ez a lényeg.
7/10
Gerane 2010 márc. 18. - 14:22:38 7/10
(326/509)
Én egy Sherlock Holmes filmtõl többet várok. A színészek jók és az akciójelentek is, de a történet lapos és kiszámítható. Semmi csavar nincs benne.
4/10
solva_air 2010 márc. 18. - 09:21:58 4/10 Előzmény spermophilus lateralis
(325/509)
Gyenge, unalmas film.
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:21:02 Előzmény FElepHánt
(324/509)
OFF

jó a commented (komolyan, de szerintem ezt te magadtól is tudod), hol találtad, honnan ollóztad, vagy te valamilyen célzó vizen élsz?

írja többi filmhez is, amiket én még nem láttam. elolvasom és véleményed alapján eldöntöm, hogy megnézem e majd! visszaadtad a lényeget. megbízható leírás! rövid és frappáns, ha az összes kritikák átlagát is figyelembe vesszük, akkor 10/10 (mert nem csak pontos és jó, de rövid és frappáns is ami az a bizonyos plusz). jobb mint a profiké!

sok sikert...
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:11:17
(323/509)
OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF

Tisztelt PICKWICK fórumozó tag

ez persze mind OFF volt....

halló egy fórum az egy élõ médium...

de legköz.esk.

OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF --- OFF
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:07:23
(322/509)
a szépségbõl sosem elég, de azért ez az utolsó :-D

nézzétek meg a producereket vidám, szellemes, kellemes, üdítõ és vidító gyönyörû umával megspékelve (mit spékelve olyan mint a tejszín a tortán, nem ped. mint a spék) és még énekelnek is benne. nem lehet nem imádni!

hála tesco apónak 999 FT/stück, de túrni kell
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:04:12
(321/509)
elég lesz?
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:03:49
(320/509)
mert csak egyesével lehet
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:03:20
(319/509)
és még egy
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 23:02:31
(318/509)
kedves (a megszólítási formájában használva)...

igyekszem...igyekszem... mert lejár az idõõõõõõõõõ (tudod a nyuszi)...

;-D


PS:
tudtátok, hogy 1213 túlélõ van a pandorumban, na az aztán a baljós szám
-most gyerünk és féljünk!
de addig is míg eljön a végsõ vég nem szeretné valami csinos 170 - 180 közötti uma thurman típusú és alkatú leányzó a védelmemet, szoros testi kontaktus formájában igénybe venni? állok készen a kulcsot meg eldobjuk az ablaktalan szobában. everybody keep a smile ...csíííz... or not)
7/10
NADALFAN 2010 márc. 15. - 22:14:08 7/10 Előzmény Pickwick
(317/509)
hát egyszer nézõs film,közepesnél valamivel jobb,a szinészek jobbak mint maga a történet...
offtopic
Pickwick 2010 márc. 15. - 18:02:29
(316/509)
Legalább írnátok ezt a sok szöveget offtopicba...
A legtöbb hozzászólásnak mindenhez van köze csak a filmhez nincs.
10/10
FElepHánt 2010 márc. 15. - 15:51:44 10/10
(315/509)
FeHér ElpHánt Kulturális Ajánló Portál------------
SHERLOCK HOLMES Guy Ritchie címszerep: ROBERT DOWNEY Jr.
Legendás figura, hallhatatlan regényhõs, de kit érdekelne ma, ha nem ennyire tökéletes
dramaturgiával, következetes cselekmény-vezetéssel, csodálatos vizualitással került volna a vászonra. Briliáns forgatókönyv, amely a legrejtettebb logikai finomságokat is képes
megmutatni, amely a Nagy Detektív karakterének kidolgozásával, a spleenes dialógusokkal, az izgalmas helyzetek frappáns feloldásával biztos alapja a kiváló rendezésnek. Vannak paródiába illõ akció-jelenetek, de a lényeg mégis a két nyomozó csavaros agymunkája, amely elképesztõ fordulatok után végül is minden kérdésre választ talál.
Robert Downey Jr. szikkadt arcvonásai nagy színészt rejtenek: elõször láthattuk filmen
a töprengõ, probléma-megoldó ember hihetetlen mimikáját. Sherlock Holmes megállja
helyét verekedésben, szerelmi csatában egyaránt, de mi inkább fekete szemének sugárzó intelligenciája miatt szeretjük. Megkapjuk a társadalomkritikát is, a szálak váratlanul a
Parlamentbe vezetnek, az igazi bûnözõ nagyvadak, úgy látszik, már a XIX.században is az
elit legfényesebb rétegeiben bujkáltak. Kedves humor, szüntelen izgalmak, hibátlan tempó, tökéletes arányok: Guy Ritchie rendezéséhez csak szuperlatívuszok illenek. Ami a
néznivalót illeti: a korabeli London képei egyenesen észvesztõek! Sarah Greenwood abszolút professzionalizmussal alkotja meg a nosztalgikus szépségen felül is rendkívül hatásos látványvilágot. Kis gõzösön vágunk át a dokkokat rejtõ öblön, box-meccsen õrjönghetünk, bejárjuk a temetõket, kocsmákat és exkluzív klubokat. Philippe Rousselot operatõri munkája méltán nevezhetõ remeklésnek, szórt fényben derengõ külsõi, míves közelképei, lendületes kameramozgásai realizálják a hatásos képi megjelenítést.
Ennek a filmnak nincs korhatára, akció-zabálók éppen úgy szeretik, mint a mûvészfilmeken szocializálódott vájtabb szemûek, felnõttek, gyerekek, DVD-függõk, TV-rabok.
offtopic
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 14:23:55
(314/509)
hallottátok, hogy megint ufók száltak le... szerintem menjünk és nézzük meg õket is... mielõtt még összeesküdnek ellenünk! pandorum, féljetek! mert eljõ a nap (2012), mit eljõ itt van a nyakunkon, ahol sátáni szekták elkezdik majd a föld magmáját ellentétes irányba forgatni és már csak az éli könyvében lehet a bizodalmunk... a hülyeség fog eluralkodni a földön, testvéreim avatarról gyülekezzetek, mert közeleg a vak ember országa és ne hagyátok magatokat, fegyverkezzetek. a 12 szám majd mindenkit elpusztít közülletek... mert ugye 1 + 2 = 3 és abban megvan minden, amit az univerzumról tudni érdemes a pi jegyében meg elmarad a húsvéti nyuszi és tojások nélkül szaladgálhatunk majd barka nyílás idején! és mivel a vörös királynõ is meghal addigra, már csak SHERLOCK HOLMES -ban reménykedhetünk.

...gluuugs...megittam a locsoló vizet... asszem... és megártott az orgona illata! tavaszi fáradtság
spermophilus lateralis 2010 márc. 15. - 14:02:26
(313/509)
már jó néhány hete láttam és csak egyszer, de valóban egy jó kis szórakoztató film nekem tetszett. 10/7 alice sem kapott többet, ezért reálisan ez sem kaphat, bár ez a jobbik, már csak azért is mert ezt máshogy nézed, vagy felette is kaphatna felõlem akár, de azért hagyni kell még valamit a tényleg remek mûveknek is

8: hibátlan
9: tökéletes, grandiózus
10: tökéletes + valami extra plusz, amitõl különösen egyedi és nem csak jó

persze hozzátartozik, hogy nem is vártam tõle el többet, mint laza szórakoztató kalandot és az meg van benne szépek a kosztümök, jó a hangulat, a világítás, a karakterek, a vágások.

és szórakoztató a: jobb egyenes a 3. bordára, megreped, ball horog az áll alá kábultság, egyet a szemgödörbe tudat kikapcsol, vagy hasonlóan... (ezek a részletek klasszak, más mint máshol). ezenfelül volt egy sajátos humora is... szóval rendben van.

tényleg szívesen nézhetõ kategória... kukorica + cola megvan = mehetünk!
10/10
Phileis 2010 márc. 14. - 13:35:04 10/10
(312/509)
221= 2012??? Ez meg honnan jött??? A 2012 jó film, de nem ennyire, hogy már mindenben ezt kelljen észrevenni.
Erõsen ajánlom, hogy ha valamit kritizál az ember, akkor nézzen egy kicsit utána az elõzményeknek. Ugyanis kapaszkodjatok meg, hihetetlenül fog hangzani: az eredeti Doyle (õ írta a S.H. novellákat) történetekben Holmes a Baker street 221b házban lakik. Ilyen egyszerû.
6/10
salvadorlynx 2010 márc. 14. - 00:19:47 6/10
(311/509)
Most megleptél. Azt hittem majd nekem ugrasz, ahogyan azt sokan tennék feleslegesen.
Egyetértünk, legalább ebben.:)
9/10
Singaporeflash 2010 márc. 13. - 22:38:24 9/10
(310/509)
Biztosan nem haragszol meg, ha nem beszelem meg ezeket olyasvalakivel, akivel meroben ellentetes a velemenyem, mivel annak semmi ertelme:-)