Eper006 2010 jan. 30. - 15:52:33
(249/509)
Nem mondtam,hogy biztosan nem boxol,csak arra,hogy nem emlékszem!!! Ezzel együtt elõfordulhatott,ha már így emlékeztettél:)
judybee 2010 jan. 30. - 14:37:52
(248/509)
Máshol is boxol. Ez a korabeli úriemberek kötelezõ sportja volt, amiben, ha szabályosan csinálták, akkor illett kitünni. Csak a mai nyápicok hiszik azt, hogy verekedni illetlenség. Abban a korban ez teljesen hiteles. Elvárták, hogy egy férfi meg tudja védeni magát.
Eper006 2010 jan. 30. - 13:52:43
(247/509)
Én pénteken láttam,nem bírtam ki, hajtott a kíváncsiság:)
Szerintem jó film,de meg kell hagyni,és elkülönítettem a a Jeremy Brett-féle Sherlock Holmestól.
Arra nem is nagyon emlékszem,hogy boxol vagy birkózik....a könyvekben mindig úgy olvastam,hogy tanulmányozta a keleti harcmûvészetet,amivel le is gyõzte Moriarty professzort:)
Spoiler:
Amúgy ha valaki tedd lépéseket az elõismeretek felé,vagy netán véletlenül Shelock Holmes-on nõtt fel,mint én, akkor tudta már szerintem,hogy ki ült a hintóban Irene Adlerrel krétás talárral.......
Apropó,a pisztolyt nem mindig Watson kezeli? Nagyon úgy emlékszem...
Összegezve:Jó film,egészen jól lekötötte a figyelmemet az apróságokra való odafigyelés:) Szerencsére megmaradt a Holmes-féle módszer,amikor a legvégén mindent elmond....
raczkia 2010 jan. 30. - 12:07:11
(246/509)
Jó film!Robert Downey Jr. jót alakított. Egy bajom volt vele, hogy nem olyan volt az egész film hangulata, mint az eddigi Sherlock Holmes-os filmeké. Persze ez nem baj, de nekem összességében nem volt elég hiteles. Ettõl függetlenül tetszett.
8/10
ghollog 2010 jan. 30. - 10:28:24 8/10
(245/509)
Jó a film, bár én nem értek egyet azzal, hogy ez Ritchie eddigi legnagyobb sikere. Szerintem a Ravasz, az agy vagy a Blöff sokkal inkább nevezhetõ annak.
A történet kicsit sutára sikerült. Egyébként a megvalósítás mindenféle tekinteben kiváló, esetleg kicsit hosszabbnak mondható a film a kelleténél.
Mindenképpen érdemes megnézni! 8/10
10/10
frutta82 2010 jan. 28. - 13:07:41 10/10
(244/509)
Teljesen egyet értek Aggiep-pel!!!!

Nagyon frenetikusan fantasztikus a film, a színészi alakítások pedig lehengerlõek !!!! :-)

Mindenkinek csak ajánlanmi tudom.....nézzétek meg!!!
Én tuti megszerzem, amint kijön dvd-n!!!
És az már most biztos, hogy melegíthetitek nekem a moziülést a következõ részéhez.....:-)
9/10
time warp 2010 jan. 27. - 15:11:22 9/10
(243/509)
Nagyon király film fõleg az elején a végiggondolt ütések sajnálom hogy nincs benne olyan több :(
1 hibája hogy sztem elég hosszú lett a történethez képest kicsit még szinezhettek volna rajta
10/9
11messi87 2010 jan. 27. - 12:52:57
(242/509)
Tetszett. EGYNEK JÓ. 7-ES.
kudit 2010 jan. 26. - 19:18:35
(241/509)
mondhattok, amit akartok, szerintem a magyar szinkron reménytelen. nekem tányéros UPC-m van, szoktam kapcsolgatni: angol-magyar-angol, hát érdemes kipróbálni. hihetetlen száraz, nagyon precíz angol mondatokból tirádás érzelgõs magyar hangok és szövegek. a gügyögésrõl nem is beszélve. és ehhez nem kell baromira angolul tudni. a filmeket egyébként NEM CSAK 50 felettieknek játsszák.
Anditos 2010 jan. 26. - 13:30:13
(240/509)
Tegnap láttam a filmet, nem mentem elvárásokkal (nagy Sherlock-rajongó vagyok, és tudtam, mire (ne) számítsak :-) így aztán tetszett a film. Csak az iszony hangos és természetellenes hangeffektektõl ugrottam ki az elején az ablakon (a pofonok úgy hangzottak mintha egy lõszerraktár robbant volna fel), de aztán papírzsebpendõvel bedugtam a fülem, és onnantól élvezhetõ volt. :-) Ami még nagyon zavart, az a gyors kameramozgás, a szemem nem tudta követni ki kivel verekeszik és mit csinálnak, így aztán teljesen élvezhetetlenek voltak az akciójelenetek.

Amit nem értettem, hogy a nõ miért kábította el Holmes-t a borral, és a végén miért ment fel az épülõ Tower Bridge tetejére. Ráadásul a Westminster igen messze van a Tower Bridge-tõl, nagy teljesítmény volt onnan elrohanni a hídig.
10/10
Necros 2010 jan. 26. - 12:33:42 10/10 Előzmény damienisback
(239/509)
Így van, és örülök is, hogy nem sokat változtatott! A film kiváló lett, nálam simán 10/10. :)
Zsákos ember 2010 jan. 24. - 20:41:42
(238/509)
Nekem is nagyon bejött,ez a új verzió pedig az elõzetesek alapján egy új Vadiúj vadnyugat bontakozott ki.
De szerencsére nem így történt. :)
Már nyáron forgatják a folytatást.
Sherlock Holmes ellenfele ezúttal Prof.James Moriarty lesz.
Prof.James Moriarty állítólag Brad Pitt lesz !
Miri 23 2010 jan. 24. - 19:56:40
(237/509)
Én egyik korábbi filmjét sem láttam, de ez nagyon tetszett :) Jópofa kis film, bár picit hosszú nekem.



********** SPOILER **********





Az tetszett a legjobban, amikor elõször eltervezte, hogy fog "végezni" az ellenségeivel és ezt mind lassítva mutatták, utána pedig lepörgött gyorsba:)
10/10
rubber 2010 jan. 24. - 18:39:38 10/10
(236/509)
Nekem nagyon bejött a film az elején nehezen álltam neki de minden nagyon jól megvolt csinálva nem lehetett igazán rajta unatkozni jó volt végig 10/10.
10/10
offtopic
damienisback 2010 jan. 24. - 11:20:30 10/10 Előzmény tarantinofan
(235/509)
szvsz nem érdemes a ravaszhoz vagy a blöffhöz hasonlítani, hiszen ott kb azt talált ki és valósított meg a rendezõ, amit csak akart, de itt részben meg volt kötve a keze.
Norbi Stinson 2010 jan. 23. - 20:52:12
(234/509)
Nem volt rossz a film de nem 1 tipikus Guy Ritchie 1 ravasz az agy és két füstölgõ puskacsõ meg a blöff után gyenge a storya a spíler se volt már nagy durranás de szegény Ritchie nm talál önmagára 10/7 a film
6/10
tarantinofan 2010 jan. 23. - 19:51:21 6/10
(233/509)
A ravasz, az agy és két füstölgõ puskacsõ és a Blöff után nekem csalódás volt ezt végignézni. Minden adott volt egy hatalmas film-hez (rendezõ, zeneszerzõ, szereplõk) mégis miután kijöttem a moziból enyhe hiányérzetem volt... kár érte:/
10/10
damienisback 2010 jan. 23. - 12:43:46 10/10
(232/509)
mielõtt láttam volna a filmet, azt gondoltam, hogy a két óra túl sok(pl az angyalok és démonok is kb ilyen hosszú és ott bizony nem egyszer éreztem azt, hogy kár volt ilyen hosszúra nyújtani), de tévedtem. egy másodpercig nem unatkoztam, Robert Downey Jr zseniális színész, amit ebben a filmben alakított, leginkább Johnny Depphez tudnám hasonlítani. Jude Lawt nem bírom, de jól alakította Watsont és szerencsére nem õ volt a középpontban. és akkor ugye ott van az a plusz, amit Guy Ritchie, mint rendezõ a filmhez tett. egy szó mint száz, nálam telitalálat a film, kár hogy a Becstelen Brigantyk nem sikerült ilyen jól(pedig Tarantinot is nagyon bírom)...
Charles Foster Kane 2010 jan. 23. - 09:46:17
(231/509)
Még valami. Attól, hogy valakinek emberfeletti deduktív és megfigyelési képességei vannak, még lehet balfasz. Sõt! Általában ezek az emberek zsenik, és így az élet minden más területén is problémával küszködnek. Lehet, hogy megoldja a legnagyobb rejtélyeket, de egy teát nem tud elkészíteni. Ez ilyen. Ez hiteles volt.

Oh, és visszatérve a filmre. Forgatókönyvírói szempontból azt sem találtam szerencsésnek, hogy kizárólag Sherlockot követtük. Ha már így különváltak Watsonnal, alkalmat adott volna, hogy két szálat futtasson. Ami nem csak azért lett volna indokolt, mert ettõl a lineáris szerkezettõl komolyan unalomba fulladt a film, hanem azért is, mert az eljegyzés fontos része volt a történetnek, a párt összesen mégis csak egyszer láttuk. Talán egy villanás erejéig kétszer. Arra emlékeztetett a dolog, mint a sorozatokban, ahol 40 percbe kell beférni, és a mellékszálakat csak elmondani van idõ. Márpedig ez egy kétórás film, igazán lehetett volna a másik szálra is áldozni még pár percet.
Charles Foster Kane 2010 jan. 23. - 09:39:17
(230/509)
Nem is tudom. Érdekes. Én épp, hogy nem várok többet Guy Ritchie-tõl. Nem ismerem mélyrehatóan a munkáit, de általában igaz, hogy túlrendezi õket, most is ezt kaptunk. Általában az is igaz, hogy egy konzekvens rendezés helyett gyakran alkalmi gegekre koncentrál. Talán csak annyiban múlta alá magát, hogy még ezek a gegek sem sikerültek olyan ötletesre. Néhol pedig kifejezetten nehezen voltak értelmezhetõek.
Amit moldtun írt a London utcakövébe vésett WB logóról, tökéletesen igaz. Engem is azonnal megvettek vele. De sajnos onnantól nem sikerült ezt az ötletességet túlszárnyalni, vagy akár csak elérni.

Nem voltak ezzel a filmmel annyira komoly problémák, mint ahogy a fenti borongós megközelítésbõl következhet, ugyanis voltak itt igazán jó rendezõi, forgatókönyvírói gegek, és nem lógtak ki ezek annyira a film szövetébõl, hogy az már zavaró legyen. És még az Angyalok és Démonok meg az NCIS utánérzés sem rontott sokat a film hangulatán - egyszerûen csak arról van szó, hogy valamivel meg kell magyaráznom, miért áll "ennyire" távol a kedvenc filmjeimtõl. 10/7