Téma: Sherlock

10/10
bruderlein 2013 febr. 04. - 11:53:36 10/10 Előzmény Démétér456
(312/9892)
Teny,h a foszereplok nagyon keresettek lettek Hollywoodban is, de Steven Moffat kb mult heten nyilatkozta, h remeli, h meg sokaig tudjak visszahivni Benedictet es Martint, es korabban is mondott olyat, h a 3. evadnak is koromragos vege lesz, es a nezok majd varjak a folytatast, es a szineszek is azt nyilatkoztak, h szeretik csinalni, es mivel meg fiatalok, remlik, h meg sokaig csinalhatjak... remeljuk a legjobbakat.. a legjobb kombinacio a tovabbi Sherlock evadok, jo angol filmek es nehany hollyowoodi nagy film lenne :)
10/10
Démétér456 2013 febr. 02. - 14:14:13 10/10
(311/9892)
Ja, csak nem ezt kérdezted :) Bocs. Igen, úgy tudni, hogy csak három évad lesz. A vezetõ színészeket jelenleg épp szétszedi Hollywood, és ha mindez így marad, akkor nemigen lesz idejük a sorozatra. Ami elég nagy kár, de ez van...
10/10
Démétér456 2013 febr. 02. - 14:12:50 10/10
(310/9892)
Lesz harmadik évad, már lehet tudni a három témát is, de a színészek még nem ismerik a forgatókönyveket. Egy-két hete nyilatkozta ezt Martin Freeman.
Tényleg õrjító, de sajnos nagyon jó a sorozat, úgyhogy én mindenképpen várom - legalább meg kell élni a jövõ évet. Biztosan nézem majd élõben a BBC-n, mert nem bírom ki, amíg behozzák :) Érdemes eredetiben nézni, részint Cumberbatch hangja, részint a sorozat tényleg szép angolja miatt.
10/10
Démétér456 2013 febr. 01. - 14:11:52 10/10
(309/9892)
Nincs. Most készül a 3. évad, év végére - jövõ év elejére lesz meg. További 3 rész :) Jóból keveset adnak, én tudom, de ez extrém.
kavilág 2013 jan. 31. - 21:36:46
(308/9892)
Sherlock miért nem egy csatornában rendezte meg a halálát a 2.évad végén?
tedina 2013 jan. 30. - 12:43:47
(307/9892)
Maga a pasi nagyon nagy karakter, az egyik legütõsebb angol színésznek tartják. Részemrõl.. :DD
tedina 2013 jan. 30. - 12:27:34
(306/9892)
Ez a sorozat nekem nagyon tetszik, nem mellékesen az, h nem egy szépfiú, még csak nem is vonzó a fõszereplõ, de van benne valami, ami olyan, mint a mágnes....Istenem! Beleszerettem :D
kadet93 2013 jan. 29. - 19:50:32
(305/9892)
Szerintem hatásvadász. Iszonyatosan hatásvadász sorozat. Annyira lehet érezni, hogy valami áll leejtõs végkifejletet akartak a készítõk. Izzadtság szagú az egész. 1. évad sokkal jobban tetszett. Moriarty pedig nem az atyaúristen, hanem egy ripacs. A színész annyira sikertelenül próbálja hozni az õrült zseni szerepét, hogy a nézõnek is kínos. Watson és Sherlock karakterét megformáló színészek jó munkát végeznek, viszont a mellékszereplõk elég gyengék. Hangulatot viszont adom. Jó az operatõri munka és a zene is passzol. Nem a legjobb sorozat a jelenlegi kínálatból, viszont a csi, ncis meg hasonló helyszínelõs szemetekhez képest jó irány a krimi mûfajban.
PainDemon 2013 jan. 29. - 18:28:40
(304/9892)
SPOILERes
nem vagyok olyan lángelme, mint Sherlock, ezért is nem volt világos nekem a második évad végén: mivel hatott úgy Moriartyra?
10/10
galen 2013 jan. 26. - 21:38:02 10/10 Előzmény nuiii
(303/9892)
Csak egyetérteni tudok...egyébként a mai este "súlyos" dilemma elé állított, töbnyire nem nézek tv-t, mert nem szeretem a reklámokat és a müsorok nagy részét, de a mai este kicseszés volt a müsor szerkesztõk részérõl. 3 müsor egyidõben, amit néztem volna: Doctor Who,(Gatiss miatt rákattantam arra is) Sherlock és Watson és Sherlock, ráadásul Reichenbach fall. Nálam Sherlock gyõzött...csak egy félpercig bírtam a Sherlock és Watson nézni.
PinkOrange 2013 jan. 24. - 15:24:22
(302/9892)
A másik dolog pedig, hogy majdnem mindenki a Robert Downey Jr-os változatot írja úgymond összehasonlítási alapnak, pedig az etalon a BBC-s Jeremy Brett által megformált Sherlock Holmes sorozat a '90-es évekbõl. És az bizony valóban zseniális alakítás. Ajánlom mindenkinek! Robert Downey Jr. által megformált Sherlock figura pedig nem is titkoltan valami egészen mást vitt a karakterbe, mésként ábrázolja õt több szempontból is, de pont ez volt a cél, mert õ pl. külsõleg nem egy Sherlock Holmes-forma, a zsenialitását kivéve. Azokban a filmekben, nem is titkoltan a rendezõ valami egészen mást akart kihozni a figurából, persze azért meghagyva alap dolgokat, amik nélkül Sherlock Holmes már nem is Sherlock Holmes lenne, és amúgy is mozifilmnek készült.....persze nagyon jó lett, ez tény! Nekem ez az új sorozat, (úgy hogy a 'Jeremy Brett'-es figura az etalon, és nem csak szerintem, mert még könyvek, albumok is jelentek meg róla, a kritikákról nem is szólva, és hogy az angoloknak 'Õ' testesíti meg Sherlock Holmes-ot) nagyon tetszik, a fõszereplõ nagyon jól hozza a régi formát elegyítve a mai világba áttéve, mert az alapkarakter azért megmaradt. Jó választás volt Benedict Cumberbatch!!! 10/10 pont nálam mindenképp a sorozat.
PinkOrange 2013 jan. 24. - 15:08:23
(301/9892)
Én láttam, hallottam eredetiben is és a szinkron, fõleg Sherlocké el lett találva, bár az eredeti utánozhatatlan! Ha valaki egy kicsit is ismeri a Sherlock Holmes történeteket, tudhatja, hogy Benedict kinézete pl, tökéletesen megfelel Sir Arthur Conan Doyle Sherlock-ábrázolásának - ezt fõként Benedict Cumberbatch külsejét kritizálóknak írom. Ebbõl a szemszögbõl nézve ez a sorozat zseniális, mert meghagyja az eredeti légkört és sok mindent az eredeti történetekbõl, de mégis át tudja helyezni a mai korba, fantasztikusan elegyítve a kettõt.
10/10
Démétér456 2013 jan. 24. - 12:30:22 10/10
(300/9892)
Ez abszolút így van - Watson szinkronja különösen jó - na de eredetiben Sherlock hangja?! És Mycroft posh modora? :) Isteni. Akinek van lehetõsége, hallgassa meg eredeti nyelven is.
nuiii 2013 jan. 23. - 21:36:56 Előzmény Marika néni
(299/9892)
Szerintem meg kibaszott nagy király ez a színész és a kinézete is tökéletes a szerepre. Miatta és Freeman miatt érdemes nézni. Még szinkronosan is.
9/10
gyuri1956 2013 jan. 23. - 19:56:11 9/10
(298/9892)
Én láttam a 2 évadot nekem bejött...izgalmas ,érdekes film...nálam 9/10... :O)
9/10
-greghouse- 2013 jan. 23. - 18:09:31 9/10
(297/9892)
Bocs, a Micsoda Nõ nem csipkerózsika, hanem Hamupipõke, de a lényegen nem változtat. Nem az dönti el egy film értékét, hogy feldolgozás-e vagy sem, hogy más korba helyezi-e vagy sem, hanem az, hogy érvényes, jó, élvezhetõ-e. Miközben megadja a tiszteletet az eredetinek. Nem kellene ennyire elzárkózni minden újtól. (Bár kicsit magam ellen beszélek, mert én kifordultam a székrõl mikor a Casablanca számítógéppel színesített változatát láttam...szerencsére azóta be is vonták.) A számítógépes színezés azért "bûn", mert az alkotó eleve feket-fehérben gondolkodott, árnyak és fények, tükrök (Hitchcock, Bergman), és ha színesíted, lehet, hogy "Y-generációsabb" lesz, de nem jobb.
...A történet áthelyezése, mint Sherlocknál, teljesen más téma. Tudjuk jól, hogy a dr. House alkotói is Sherlockról alkották meg a figurát, amit nem is tagadnak (ugyanaz a lakáscímük), csak épp... más kor, más foglalkozás,
Na és?
Indul megint egy feldolgozás ahol Dr. Watson nõ lesz.
Mi a gond?
Amíg jó a film, és hûségét minõséggel bizonyítja, és vállalja az eredeti forrásait, tényleg, mi a gond????
9/10
-greghouse- 2013 jan. 23. - 18:02:22 9/10
(296/9892)
Ostobaság. A világ irodalmának vannak örök témái. Ezek szerint a Rómeó és Júliát nem hogy feldolgozni (pl. West Side Story), de eleve Shakespeare-nek megírnia sem lett volna szabad, mert latin és görög legendákat ír meg. Robin Hoodról soha nem jelent meg könyv, csak mondák gyûjteménye, mint ahogy Rózsa Sándorról is csak Móricz írt (három) egységes könyvet a népi hagyományok után. A Csipkerózsikát sem kellett volna feldolgozni a Micsoda Nõben, stb. Bármit, bármikor fel lehet (ha szabad, jogilag) dolgozni. Más kérdés, hogy nem mindig jól sikerül, de van, amikor még jobban.
...Szerintem nem a feldolgozás a hiba.
...Hanem az, ha valaki ilyen elõitéletekkel áll hozzájuk.
Marika néni 2013 jan. 23. - 17:40:07
(295/9892)
Nahát! ez a pasas megcsúfolása Sherlock-nak ezt a sorozat nézését inkább kihagyom.
offtopic
Bubu24 2013 jan. 23. - 15:41:07
(294/9892)
Ennél ostobább hozzászólást ritkán produkálnak...Benedict azért lehet a Sherlock fõszereplõje,mert a színészi tehetsége megvan hozzá.Szerintem.
ötödik elem 2013 jan. 23. - 15:16:21
(293/9892)
Szerintem az a normális, ha az ember a széphez és a harmóniához vonzódik. A Benedict féle torzókkal szoktatják hozzá az embereket a csúfság elfogadásához. Mint ahogy tudvalevõ, a filmeket alapvetõen vélemény és világkép formáló hatásuk miatt készítik (vagyis agymosás céljából) és nem azért, hogy szórakoztassanak. És mint a kommentekbõl kitûnik ez pompásan sikerül is nekik...