Téma: Sherlock

10/10
Démétér456 2013 jan. 21. - 14:47:43 10/10
(292/9892)
Én kiváncsi voltam a sorozatra, teljesen függetlenül Benedict Cumberbatch arcától - nevétõl is, te jó ég, ennyire fura brit nem lehet valaki. Azonnal elvarázsolt, és gondoltam, majd megszokom, hogy a fõszereplõ ennyire furcsán csúnya, mivel a karaktert zseniálisan hozza. Pár rész után úgy éreztem, hogy nem csak remek színész, de igazán mutatós is. Mostanra elvarázsolt az arca is, épp azért, mert annyira idegen: még mindig van rajta megfejtendõ részlet. Akár kezdve az érthetetlen színû szemével. Színészként pedig remek.

És igen, kifejezetten szeretem a Guy Richie - Robert Downie Junior - Jude Law feldolgozást is. Egészen más a hangulat, de remek.

Ez viszont nagyon, nagyon angol, és nagyon, nagyon szórakoztató. Okos, sokrétû, gazdag. Szerintem is érdemes megnézni. Benedict Cumberbatch meg imádnivalóan fura arcú, remek színész.
10/10
bruderlein 2013 jan. 20. - 15:49:15 10/10 Előzmény Sonic8
(291/9892)
SZerintem mindenkeppen adj neki egy eselyt, mert zsenialis sorozat! Benedict pedig rendkivul tehetseges... teny, h fura arca van van, de szerintem is irto jo kepu :)
10/10
Sonic8 2013 jan. 19. - 18:14:02 10/10 Előzmény revolrtol
(290/9892)
Nem tudom.Martin Freemant nagyon bírom az egyszer biztos de sajnos a másikat nem. :( Talán adok ennek a sorozatnak egy esélyt mert egyre jobbakat olvasok róla de nekem Sherlock Holmes marad Robert Downey Jr. Jude Law-val fûszerezve! ;)
egyébként ebben ,hogy angol keltse is életre dologgal egyetértek :D )
Lehetséges ,hogy miután meglestem pár részt majd a Sherlock-ból akkor talán azon a véleményen leszek mint Dinocska777.
10/10
revolrtol 2013 jan. 18. - 23:27:44 10/10 Előzmény Sonic8
(289/9892)
Hát ha csak amiatt nem vagy hajlandó egy esélyt adni a sorozatnak mert fura képe van a fõszereplõnek, akkor csak sajnálni tudlak mert nem tudod mirõl maradsz le :( elég sekélyes ok. RDJ nagyon király, nagyon bírom, és Benedict (az itteni fõszereplõ színész) is nagy rajongója az õ Sherlockjának, de hidd el, ez a változat olyan plusszot ad a történetnek, amilyet a Guy Ritchie-féle akciófilmes változat soha nem tudott (és a folytatás sem fog, azt garantálom). Különbenis, egy ikonikus brit figurát egy igazi brit keltsen életre!! :D
10/10
revolrtol 2013 jan. 18. - 23:15:01 10/10
(288/9892)
Egy cikkben Moffat (az egyik író) azt mondta, hogy olyan függõvéget ígérnek a rajongóknak a harmadik évad végére mint amilyet még nem láttunk. Asszem ez utalás arra, hogy lesz folytatás :) még attól se kell félniük, hogy túl nagy sztárok lesznek Benedicték a Hobbittal mega Star Trekkel stb. mert maga a Sherlock is egyre népszerûbb és nagyobb lesz. Ráadásul maguk a színészek is többször kijelentették, hogy imádják csinálni, és hogy még fiatalok, szóval addig fogják csinálni amíg csak lehet. :)) azért ez megnyugtató. És igen, tudom, hogy a 3. évadra megadott kulcsszavak egyike az a "bow", ami az utolsó Sherlock sztorira utal... de ugyan, emberek, tudjátok, hogy mennyire imád bennünket b*szogatni Moffat meg Gatiss!!! Azok ketten igazi trollok...
sirrobin72 2013 jan. 12. - 20:58:08
(287/9892)
Az a II. évad 3. része lesz majd.
Én a fõcím zenéjét szeretem nagyon, meg a "Mátrixos" belassított képeket. :D
Már várom, hogy mikor jön a III. évad. És szerintem nem is lesz azután több
anita27 2013 jan. 12. - 19:09:18
(286/9892)
Az utolsó rész nem úgy ért véget, hogy Sherlock Holmes megrendezi halálát ? Meg az a nyomi gonosz is állítólag kinyiffant. Most csak simán elkezdik vetíteni mintha semmi sem történt volna? Vagy ez hanyadik évad? :-D Lehet nekem maradt ki rész?
10/10
Sonic8 2013 jan. 12. - 18:45:02 10/10
(285/9892)
Nekem ez a fõszereplõ iszonyatosan nem jön be.Valahogy irritál a feje.Mondjuk a Star Trek: Into Darkness-ben tuti jó fõ gonosz lesz de ,hogy õ legyen Sherlock Holmes? Na nee. Maradjunk csak Robert Downey Jr-nál.
10/10
galen 2012 nov. 09. - 22:59:57 10/10
(284/9892)
Szerintem ez a legjobb rész, amikor elöször láttam szinte Sh(erl)ockolt, eszméletlen jó Moriarty is...csak a film végén vettem észre, hogy most már lélegzetet is kéne venni...kösz a képet, ezt még nem láttam :)
10/10
bruderlein 2012 nov. 09. - 22:00:33 10/10
(283/9892)
*****Spoiler*****

Moffatek azt a trukkot sutik el a Reichenbach Fall-ban, mint amit Conan Doyle sutott el eredetileg.. csak hozzaadva meg a hiteltelenitest csavarkent, es ez a huzas az, ami szerintem igazan zsenialissa teszi a reszt... es igen, szineszileg hibatlan...
Lala87 2012 nov. 09. - 21:50:25
(282/9892)
A Reichenbach vízeséses résztõl olyan sokan el vannak ájulva, de maikor elõször láttam én olyan csalódottságot éreztem. Cumberbatch színészi játéka zseniális mint mindig, a történettel viszont bajom van. Steven Moffat ugyanezt a poént elsütötte a Dr Who-ban is. Sablonos végjáték.
10/10
bruderlein 2012 nov. 09. - 19:27:35 10/10
(281/9892)
Bocs, h csalodast kell okoznom... 2013 januarjaban kezdik majd forgatni, szoval 2013 nyar vegere / oszre varhato a 3. evad...
Ugek 2012 nov. 09. - 11:17:38 Előzmény galen
(280/9892)
Tavaly októberben nem volt semmi a BBC-n!
10/10
galen 2012 nov. 07. - 19:00:32 10/10
(279/9892)
Benedict nagy komédiás, ezt a Sherlockban is látni, tudom sokaknak nem tetszik annyira a Blind banker, de abban olyan húzásai vannak, :) pl. amikor Van Coon-hoz csenget, és vitatkozik Johnnal, de nem akarom részletezni, hátha még vannak akik nem látták és megnézik és "elítélhetõ módon" tetszik majd nekik...
10/10
galen 2012 nov. 07. - 18:49:55 10/10
(278/9892)
igen, igen a Cabin Pressert én is ismerem... :)
10/10
bruderlein 2012 nov. 07. - 18:33:48 10/10
(277/9892)
Igen, a Sherlock Casebook zsenialis...en hurcolom magammal es a trolin olvasgatom :) de mivel eleg sokszor Cabin Pressure-t hallgatok utkozben, nem ritka latvany, hogy idonkent hangosan nevetek az utcan, meg vigyorgok mint a tejbetok :)
A Cabin pressure egy BBC radio comedy sorozat... Benedicttel az egyik foszerepben, es zsenialis... szoges ellentete a Sherlock karakterenek... imadom :)
10/10
galen 2012 nov. 07. - 18:01:12 10/10
(276/9892)
Én is csak csodálni tudom, Gatisséket, milyen zseniálisan csinálták meg a modern változatát SH-nak. Eddig nem foglalkoztam a témával sem, tehát elfogult sem voltam, amikor véletlenül egy késõ este belecsöppentem a történetbe. Fogalmam sem volt róla, kik játszanak benne, csak azt láttam, hogy itt egy színész, aki baromira élvezi a szerepét, és ez annyira elragadó volt és a film hangulata fényképezése is nagyon eredetinek hatott. szerencsére egymást követõ napokon voltak a részek, úgy hogy végképp megfertözõdtem. Pláne mikor sikerült angolul is megnéznem, meg a második évadot,mit mondjak, rég nem tetszett enyire sorozat, holott már belefulladunk (a számomra rémes) amerikai krimi-sorozatokba. Azóta a törtneteket az SH történeteket is olvasom és csatlakozom azokhoz, akik elõttem írták, mennyire követi ez a változat is Doyle szellemiségét.
Úgy látom minden fórumban felbukkannak olyan emberek, akik csak a pocskondiázásért írnak, ez legyen az õ bajuk.

Hétvégén megint láthatom az egyik kedvenc részem és Sherlock egyik legnagyobb jelenetét a tetõn,(bocsánat, én így gondolom), amiért sok díjat érdemelne, már csak a két kedvenc mondatomért is:"I'm not my brother, remember? I am you. Prepared to do anything." etc. Sherlock- mániások, gondolom tudják a folytatást... :)
A Sherlock casebook, amit nagy örömömre ma kaptam meg, egyébként nagyon klassz, nyilvánosan, nem biztos, hogy ajánlatos olvasni, ciki, ha az ember idönként hangosan felröhög...
10/10
Sil78 2012 nov. 06. - 19:55:31 10/10 Előzmény atomotnektek
(275/9892)
Én nem láttam, hogy valaki is személyes sértésnek vette volna a véleményedet, mi még csak le se ostobáztunk téged, csak rámutattunk, hogy miben tévedsz, amikor rögtön ítélkezel valamirõl, amibõl csak pár percet láttál. Nem tudom, miért lenne szánalmas, hogy érvelünk, veled ellentétben. De ha neked egy feldolgozás rögtön kretén, csak mert a modern korban játszódik (de minden mást megtartottak), akkor nem tudom, mit szólnál pl az Asylum stúdió viktoriánus korban játszódó, dinoszauruszos "remekmûvéhez", vagy az Elementary-hoz, ami nemcsak modern, de Amerikában játszódik, és Watsont Lucy Liu játssza...
10/10
böbe12 2012 nov. 06. - 19:34:36 10/10
(274/9892)
Minden szavaddal egyet értek.
10/10
Acis 2012 nov. 05. - 21:58:37 10/10 Előzmény bruderlein
(273/9892)
Fogadd együttérzésem! :-) "atomotnektek" (beszédes név...) csak azt teszi, amit a fanyalgók többsége: gyalázkodik, de érvei nincsenek. Kategorikus kijelentéseket tesz, de nem tud érvelni az állításai mellett, sõt, lehülyézi azokat, akik tudnak, mondván, õk a "mûveletlenek". Nem érdemes felvenni velük a kesztyût, bár az engem is kihoz a sodromból, amikor en bloc "gagyi"-nak nyilvánítják ezt a sorozatot (egyesek), ez tényleg a felszínesség netovábbja. Azt hiszem, tényleg a felszínesség a közös ezekben a "kritikusokban". Megrekednek a díszleteknél, képtelenek a modern külsõségek (mobiltelefon stb.) mögé nézni, észrevenni a forgatókönyvek kimunkáltságát, a motívumokkal való játékot, és legfõképp a színészi teljesítményt. Mindegy is. A lényeg, hogy vagyunk egy páran, akik látjuk: B. Cumberbatch maga a tökély ebben a szerepben, egyszerre angyali, ördögi és bohóc, Oscart érdemelne ezért az alakításért.