Téma: Sherlock

10/10
bruderlein 2012 nov. 04. - 00:40:07 10/10
(272/9892)
Tudom, hogy mire gondoltal, csak nem ezt irtad...
Es miert is lenne sertes? Mert neked nem tetszik... A Vukot egy mondatban emlegetni a Vuk2-vel, ahogy tetted, az mar akkor inkabb sertes... de egyaltalan ki akar itt megsertodni? Mar rajtad kivul... Bar jo uton haladsz, hogy nagyon sok embert verig sertsel... kerlek, hogy hagyd abba a szemelyeskedest! Nem tudom miert szolsz le valakit, aki "el van alelva" egy tobbszorosen dijnyertes sorozattol... de persze szerinted a BAFTA es Emmy es sok egyeb dijra jelolok / dijat odaitelok es biztos mind muveletlen tuskok, mert mas a velemenyuk, mint neked... vagy biztos Steven Spielberg is egy idiota, mert o is oda volt Benedictert, mint Sherlock Holmesert...
Ezt a sorozatot rajongok csinaltak, szellemisegeben rendkivul huen az eredeti sorozathoz, ami feltunne, ha venned a faradsagot, hogy vegignezzed, es lehetoleg angolul (a magyar szinkron forditasat sajnos irtora elrontottak..) a 6 reszt, vagy legalabb egyet beloluk, felteve hogy ismered egyaltalan az eredeti muveket, mert akkor feltunne a rengeteg utalas, ami az eredeti tortenetekre van. Ez nem sertes, ez tiszteletadas es hodolas az eredeti mu fele. Es az hogy nekem tetszik ez a sorozat, neked meg nem, az nem azt jelenti, hogy en muveletlenebb / butabb / whatever lennek mint te, hanem csak annyit jelent, hogy nyitottabb vagyok uj dolgok fele, es nem utasitom el merven, csuklobol, azert mert Sherlock tortenetesen internetet hasznal es taxiba szall, ahelyett hogy surgonyozne es fogatra szallna...
es nem mellesleg a hivatalos Sherlock Holmes Tarsasag is az aldasat adta a sorozatra! Ok talan jobban el tudjak donteni, hogy a BBc sorozata melto-e az eredeti konyvekhez, vagy sem... vagy talan oket is idiotaknak tartod?
atomotnektek 2012 nov. 03. - 23:41:12 Előzmény bruderlein
(271/9892)
Akkor mégegyszer, hátha felfogod végre: párba állítani az eredeti Sherlock Holmes történeteket és ezt a fost, valamint a Romeo és Júliát és a West Side Story-t, kapitális ökörség.
Ugyanis a négybõl a topik témáját képezõ gyalázatot sértés együtt emlegetni a másik hárommal.
Mondjuk, aki ettõl az izétõl el van alélva, hogy milyen szuper, attól nem is várom, hogy mindezt felfogja.
10/10
Shapira 2012 nov. 03. - 20:17:24 10/10
(270/9892)
Bocs, én tévedtem.
A magyar szinkronfordítás tényleg nem sikerült valami jól.
10/10
Shapira 2012 nov. 03. - 20:15:56 10/10 Előzmény bruderlein
(269/9892)
Köszi, ez érdekes volt!! :)
10/10
bruderlein 2012 nov. 03. - 11:28:07 10/10
(268/9892)
Szovegertes elegtelen...
Nem a Sherlockot hasonlitgattam a West side storyval, hanem a West side story viszonyul hasonloan a Romeo es Juliahoz, mint a Sherlock az eredeti Sherlock Holmeshoz... es ki kell, h abranditsalak, de nagyon jol ismerem az eredeti Romeo es Juliat is, szamtalan szinhazi verziojat is lattam es a West Side Storyt is jol ismerem... Miert lenne muveletlenseg az, h nem egyezik a velemenyem a Tieddel? Es mar ne is haragudjal, de milyen alapon minositgetsz masokat, es adod elo a nagy beszedet, h milyen felhaborito, h vki megsertodik azon, amit irsz, amikor minden szavadbol arad a rossz indulat es a lenezes? Biztos vagyok benne, hogy nagyon muvelt, tajekozott, vilagot latott ember vagy, aki ennek tudataban lenez mindenki mast, csak azt nem tudom, hogy akkor mit keresel ezen a forumon, es foleg hogy mit keresel meg mindig a Sherlock forumon... Csak azert visszajarni egy forumra, h tamadd a filmet amit te elvbol utalsz (te mondtad, h nem szereted a modernizalasokat - bar ennek tukreben nem tudom, hogy szeretheted a West Side Storyt...) es leszold az embereket akik azt szeretik... biztos nagyon unatkozol, hogy erre fanyalodsz, ahelyett, hogy a magas kulturat elvezned valahol... ha pedig nem birod a szennyet ami a teveben megy, akkor kolcsonozz ki(vagy tolts le) filmeket, menj el szinhazba, operaba... ott meg neha lehet talalni minoseget... vagy csak fogj egy konyvet es olvassal, Anderson...
10/10
offtopic
Pickwick 2012 nov. 03. - 11:00:32 10/10
(267/9892)
"Sikerült kiemelni a lényeget... szokás szerint.
Fel sem tûnt, hogy szimplán arról van szó, hogy az összes tévécsatornák mûsorának minõsége a béka s*gge alatt van?"
Dehogynem, de nekem az már x évvel ezelõtt feltûnt.
atomotnektek 2012 nov. 03. - 09:03:15 Előzmény bruderlein
(266/9892)
Na, még egy utolsó, ami lemaradt: jelen esetben, ha hasonlítgatni akarsz, inkább a Vuk-Vuk2 vagy a két Pál utcai fiúk film páros lenne ideillõ.
atomotnektek 2012 nov. 03. - 09:01:33 Előzmény bruderlein
(265/9892)
Már ne is haragudj, de összehasonlítani a West Side Story-t ezzel a sherlock c. fassággal...
Nagy fokú igénytelenségre és mûveletlenségre vall.
offtopic
atomotnektek 2012 nov. 03. - 09:00:22
(264/9892)
:D
Sikerült kiemelni a lényeget... szokás szerint.
Fel sem tûnt, hogy szimplán arról van szó, hogy az összes tévécsatornák mûsorának minõsége a béka segge alatt van?
10/10
Pickwick 2012 nov. 03. - 08:53:11 10/10 Előzmény bruderlein
(263/9892)
De jó! Köszi!

Egyébként nektek nem hiányzott Sarah? Szerintem egész aranyos volt. :)
10/10
Pickwick 2012 nov. 03. - 08:49:40 10/10 Előzmény Shapira
(262/9892)
" Lestrade akkor járt ott elõször." MIKOR? Mert ha figyelmesen nézted az elsõ évad, elsõ részét, akkor kb. az elsõ negyed óra után érkezik Lestrade a 221B-be. Megáll a ház elõtt, majd rohan fel a lépcsõn, egyenesen Sherlockhoz, és rögtön közli, hogy történt egy negyedik öngyilkosság is, és ezúttal üzenet is van. Tehát már tudja, hol lakik Sherlock, hiszen felment hozzá. Aztán valahol a 60. perc környékén jön az a jelenet, amikor Lestrade felügyeli a házkutatást. Majd a beszélgetés, ami eredeti nyelven egyértelmûen a lakás "tisztaságára" kérdez rá, nem pedig az ott lakásra (az csak az elszúrt magyar fordításban zajlott így).
Tehát Lestrade nem a házkutatáskor járt ott elõször, és a magyar fordítás semmiképpen sem helytálló.
10/10
offtopic
Pickwick 2012 nov. 03. - 08:44:05 10/10 Előzmény atomotnektek
(261/9892)
"Az elmúlt hónapban alig találtam olyan mûsort, amit el tudtam volna viselni legalább háttérzajként (hogy ne a szomszédék nemi életét hallgassam :D)" A zenehallgatásra, filmletöltésre/filmvásárlásra még nem gondoltál? Vagy olvasásra - füldugóval? (Vagy ami a legkézenfekvõbb, beszélni a szomszéddal, hogy próbáljon meg halkabban közösülni.) Vagy már sikerült minden nem hulladék filmet megnézni és könyvet elolvasni? Azt a mindenit!
10/10
bruderlein 2012 nov. 03. - 00:29:25 10/10
(260/9892)
****Spoiler alert*******

Nehany erdekesseg, ha vkit erdekel :) a frissen megjelent Sherlock, The Casebook c. konyvbol (hivatalos, rendkivul szorakoztato es erdekes BBC Sherlock kiadvany :) )

Sherlock szuletesnapja: 1981. januar 6
John randija Sarahval a cirkuszban Sherlock szerint: Best Date Ever... mikor elraboltak oket az elhagyott villamos alaguthoz: second best date ever!
A koponyat Billy-nek hivjak
Az uszodabeli esemenyek utan Sherlock kommentje: You've just described one of the best nights of your life and you know it,,, mire John valasza ennyi volt: Yes
MindPalace helyett John azt fontolgatta, h epit maganak egy "Memory Bungalow" :)

a konyv alapjan Sherlock es John post it note-okkal uzentget egymasnak... :)
10/10
bruderlein 2012 nov. 03. - 00:21:04 10/10
(259/9892)
A West Side Story vs Romeo es Julia hasonlat egeszen tokeletes volt szerintem! Es Sil78 hozzaszolasa is teljesen korrekt volt... vmiert Te sertodtel meg rajta, mert a velemenye - es itteni 9.3 es az IMDB 9.2es szavazata alapjan vilagszerte sok ember velemenye - nem egyezik meg a tieddel. Mely velemenyedet az osszes teny ismerete nelkul, es korabbi hozzaszolasod alapjan toredek reszek alapjan alkottad.
Egyebkent nem kotelezo szeretni a modern feldolgozasokat - sokat kozuluk en sem szeretek... a megoldas konnyu: ne nezzed! ha pedig csak a szomszedok zajat akarod kizarni tegyel fel egy lemezt, vagy egy regi klasszikus DVd-t es ne kinozd magad, egy egyebkent zsenialis sorozattal.
Es egyebkent en is ugy vagyok teljesen oda a Sherlockert, hogy olvastam kb az osszes eredeti tortenet, lattam kb a teljes Granada sorozatot, es meg jonehany masik feldolgozast is ismerek, de Brett is mar a sokadid szinesz volt, aki eljatszotta Sherlock Holmest, es ketsegkivul zsenialis volt, viszont sokkal neurotikusabban jelenitette meg a figurat, mint azt a konyvek alapjan feltetlenul muszaj lett volna, szoval aki akar, abba is belekothet, h mas, mint a konyv... illetve a BBC sorozat egy masik nagy elonye, h Sherlock es John is egeszen fiatal, 30koruli, amikor eloszor talalkoznak, ez a korabbi feldolgozasok nagy reszebol hianyzott, most viszont ket zsenialis, fiatal (!) szinesszel inditottak a sorozatot! Es meg nagyon sokaig tudnam sorolni a BBC Sherlock erdemeit, de nem teszem, mert aki szereti, annak nem kell, aki meg elvbol nem szereti, azt meg ugy sem fogom meggyozni...
10/10
Shapira 2012 nov. 02. - 22:50:04 10/10
(258/9892)
Számomra érthetõ a többiek sértõdöttsége, hiszen ez a sorozat - ha valóban olvastad az összes Holmes-novellát és regényt, ha érdekel maga az alak, a módszerei, Watson és a többi szereplõ - egészen egyedi. Nem a névvel akarták eladni, a készítõi, kiötlõi maguk is lelkes Holmes-rajongók. Kellett a vérfrissítés a névbe, hiszen ha ugyanúgy az 1890-es években játszódna, akkor mindenki a Granada-féle, Jeremy Brettes változattal akarta volna összehasonlítani, és úgy szavazták volna le, hogy csak ránéztek a plakátra vagy láttak belõle fél jelenetet. Modernizálták hát, igen, Sherlock internetet, mobiltelefont használ, de kérem, ha Doyle ma élt volna, vajon híres nyomozója hagyta volna ezeket az eszközöket, miközben rengeteget segíthetnek egy-egy ügyben? Nem egy novella gerincét - pl. Empty House - a különös, új technikai eszközök adják... A sorozat jól felépített, jól megírt, pörgõs, és megmarad benne az a letisztult, baráti hangulat, ami az összes Holmes-történetet jellemzi, a bohémikus logika atmoszférája. Nem mellesleg egy-egy rész, pl. a harmadik hat kisebb bûntényt tartalmaz, és van pár egészen egyedi operatõri megoldás is a sorozatban. Nem véletlen, hogy hatalmas népszerûségnek örvend, ebben az évben a második legnézettebb program volt a BBC-n.
10/10
Shapira 2012 nov. 02. - 22:42:49 10/10 Előzmény Pickwick
(257/9892)
Csakhogy Sherlock pont az epizód elsõ felében költözik be a Baker Street 221b-be, addig, az elmúlt 5 évben nem ott lakott. Lestrade akkor járt ott elõször.
atomotnektek 2012 nov. 02. - 22:03:59 Előzmény Pickwick
(256/9892)
Nem csak és kizárólag errõl beszélek, bár ha kicsit alaposabban olvasod a negatív véleményekre érkezõ reakciókat, itt is érzékelhetõ a megszokott, sértõdöttségbõl eredõ, lekezelõ stílus.

És hát ahogy elnézem a mai részt, ezek végeredményben az eredeti Sherlock Holmes történeteket tették át modern környezetbe, tehát nem csak a neveket használták fel. (azért a West Side Story vs Romeo és Júlia kicsit durva volt itt valakitõl - azért vannak fokozatok. Az mûvészet, ez meg...)
Számomra egyre idegesítõbb ez az egész. És elöntik a tévét az ilyen hulladékok. Az elmúlt hónapban alig találtam olyan mûsort, amit el tudtam volna viselni legalább háttérzajként (hogy ne a szomszédék nemi életét hallgassam :D)
10/10
offtopic
Pickwick 2012 nov. 01. - 13:33:47 10/10 Előzmény atomotnektek
(255/9892)
"Csak tudnám megérteni, hogy miért ennyire ostobák az emberek!"
Pedig könnyen meg lehet érteni. Jelen esetben arról van szó, hogy elöntik õket az érzelmek, hiszen kedvelik az adott sorozatot. Ennek köszönhetõen túlreagálják a dolgot és úgymond, "felindulásból" írogatnak mindenfélét, amit nem gondolnak át eléggé. Ez egy teljesen normális jelenség. Függetlenül attól, hogy tetszik-e vagy sem, létezik.
Azért megjegyezném, hogy itt most nem errõl volt szó, vagy ha szerinted mégis, akkor nem láttál még olyat, amikor tényleg vérig sértve érzik magukat. :D
10/10
Pickwick 2012 nov. 01. - 13:28:47 10/10 Előzmény atomotnektek
(254/9892)
És itt most szerinted ki sértõdött vérig? Én olvastam Sil78 kommentjét, mit mondhatnék... Teljesen normális véleménynyilvánítás, érvelés volt, aki ezt egy vérig sértõdött ember kirohanásának fogja fel, az egész egyszerûen idióta. (Csak mert az õ hozzászólására válaszoltál, nem különálló kommentként.) De szerintem mások sincsenek itt vérig sértõdve, egyszerûen csak védik azt, ami szerintük jól sikerült és értéket képvisel, illetve próbálják elmagyarázni az ellentábornak, hogy miért is jó a sorozat.
Egyébként ez ezzel jár. Velem is elõfordult már, hogy beírtam egy filmhez, hogy véleményem szerint nézhetetlen borzalom, és tízen letámadtak (ott valóban vérig voltak sértõdve az emberek, nem ilyen nyugodt érvelés ment, mint itt).
Ha nem tetszik, hogy vitatkoznak veled, akkor egész egyszerûen NE írj véleményt a mûsorokhoz, hiszen ez benne van a pakliban.
Sherlock17 2012 okt. 31. - 21:34:09
(253/9892)
A harmadik évadot januártól-áprilisig forgatják, õsszel lesz a premier. Már nagyon várom!!!