Téma: Sherlock

Porker 2012 szept. 01. - 20:58:25
(192/9892)
Igen, abbahagyja, de utána el is kezdni, na. :D

Szóval Mark Gatiss meleg?Ezt nem is tudtam.
10/10
Sil78 2012 szept. 01. - 20:44:16 10/10
(191/9892)
De a mostaniban is abbahagyja egy pillanatra a játékot. ;)

A vízesés meg egyébként részben stimmel, hiszen ott az epizód elején Turner festménye, csak a másodlagos jelentés veszik el (de azt nehéz is lett volna belecsempészni)...

Ja, és van még egy cameo az epizódban, bár az nem a könyvekhez kötõdik: Moriarty ügyvédjét Ian Hallard játssza, aki civilben Mark Gatiss férje. ;)
Porker 2012 szept. 01. - 19:46:56
(190/9892)
Köszi, ezt nem ismertem. 1:50-nél az a körbenézés hatalmas, tényleg lopta a BBC. :D De meg is értem, egyszerûen zseniális. Bár a lépcsõs jelenet abban különbözik, hogy a mostaniban játszik tovább Sherlock.
Egyébként a látogatás benne volt a novellában is.
Porker 2012 szept. 01. - 19:39:02
(189/9892)
Vízesés :D szakadok :D a címfordító látta egyáltalán a részt? :D

Na mindegy, mindenki készüljön, aki még nem látta, epic lesz.Ahogy olvastam a statisztikákat, 250 ezren nézik az országban, na ha ennek legalább a fele elõször látja a részeket, már az jó, van 100000 új Sherlock-fan.Merthogy a mai rész után fan lesz, az tuti. :)
10/10
Sil78 2012 szept. 01. - 19:38:07 10/10
(188/9892)
Sherlock Holmes a legtöbbször megfilmesített irodalmi figura, persze, van sok pocsék feldolgozás is, de akad több igazi drágakõ is köztük. Szerintem akiknek a számára csak egy színész az "igazi" Holmes (akár Brett az, akár más), azok sok nagyszerû alakításról maradnak le, arról nem is beszélve, hogy esetleg megismerhetnék a karakter más oldalait is. Mint pl Sherlock Holmest, az ízig-vérig modern embert, hiszen amikor Doyle megírta a novelláit, akkor a viktoriánus kor a jelen volt, nem a nosztalgikus múlt, és Sherlock Holmes mindig a saját kora elõtt járt (lásd pl a nyomozási módszerei mellett a telefon bevezetése, vagy hogy rendszeresen használta a sürgönyt). És sokan elfelejtik azt is, hogy a könyvekben Sherlock Holmes jóval fiatalabb is, mint a legtöbb filmes feldolgozásban: a legelsõ regényben pl valahol a húszas évei végén, a harmincasok elején jár, és Watson elsõ házasságakor sincs még 40.

Hoztam egyébként egy kis érdekességet azoknak, akik Sherlock Holmes rajongói és nemcsak Jeremy Bretté: a mai epizódban a szokásos könyves utalások mellett van két fontos tiszteletadás is a klasszikus Holmes-feldolgozásoknak.
- A Diogenes Clubban az öregembert nem más játssza, mint a 92 éves Douglas Wilmer. Õ volt a BBC 60-as évekbeli sorozatának az elsõ évadában Sherlock Holmes, de mivel nem akart anno beskatulyázódni a szerepbe, a második évadot már nem vállalta, így Peter Cushing vette át a szerepét. (Ebbõl a sorozatból sajnos több rész - nagyrészt Peter Cushing epizódjai - elveszett, nem maradt fent.) Késõbb viszont a Sherlock Holmes okosabb bátyjának kalandjai c. filmben is õ alakította Sherlock Holmest.
- Az a jelenet, amikor Moriarty meglátogatja Sherlockot a Baker Streeten, utalás a Basil Rathbone-féle változatra, konkrétan ennek a jelenetnek az elejére:
http://www.youtube.com/watch?v=lbTvrCrFrcY
10/10
bruderlein 2012 szept. 01. - 17:48:11 10/10 Előzmény bruderlein
(187/9892)
Egy kis erdekesseg:

http://www.animenewsnetwork.com/news/2012-09-01/bbc-tv-sherlock-re-imagining-gets-japanese-manga

Es jo szorakozast / bekeszitett zsebkendovel mindenkinek a ma esti Reichenbach Fall-hoz!!
10/10
bruderlein 2012 aug. 29. - 22:18:48 10/10 Előzmény Petrapetrus
(186/9892)
Termeszetesen lehet negativ velemenyt is mondani.. ez egy forum lenyege...
Nekem egy komoly gondom van az itt 'fanyalgok' egy reszevel - nevezetesen azokkal, akik egyfolytaban a Jeremy Brettes sorozathoz hasonlitjak.. meg pedig az, h nem kene. Az is egy feldolgozas volt - egy a sok kozul... (szerintem is zsenialis egyebkent, mielott barki nekem ugrik, szerintem kb mindet lattam, legtobb epizodot tobbszor is - annak ellenere, h Jeremy Brett Sherlock Holmesa joval neurotikusabb az eredetinel). Ha mar mindenkeppen vmihez akarjatok hasonlitani, ott vannak a konyvek. Olvassatok el es utana talan megvaltozik a velmenyetek.. persze az sem baj, ha nem. Nem vgayunk egyformak. Teny, h a Viktoria korabeli Sherlock Holmeshoz sokat hozza tesz a kod, es az a korszak hangulata, de ez egy modernizalt sorozatnal hazugsag lenne. Viszont annyi aprosagot megragadnak a konyvbol, hogy ha valaki igazan jol ismeri az eredetit, az jo esellyel nagyon fogja elvezni ezeket a kikacsintasokat. En ezek miatt szerettem bele.. (meg persze a foszereplok zsenialitasa miatt :) ) Es a masik az, h Sherlock Holmes mindig egy modern ember volt, kovette a legujabb teechnikai fejlodeseket (pl amint tehette bekottette a telefont a Baker streetre) a sorozat iroi csak eljatszottak a gondolattal, h mi lenne ha Sir Arthut Conan Doyle most irna meg a kalandjait.. valoszinuleg nagyon hasonloan nezne ki... SZerintem.
Petrapetrus 2012 aug. 29. - 07:16:19 Előzmény Acis
(185/9892)
Jogom van NEGATÍV véleményt is nyilvánítani ezen a fórumon. Azért van... Szóval fanyalogni is jogom van... Egyesek olyan tévhitben élnek, hogy bizonyos mûsorok topikjában csak dicsérni lehet meg áradozni az adott alkotásról..? Akkor most szólok, hogy ez nem így van... Fogadd el a negatív véleményt is és ne fájjon neked, hogy nem mindenki ért egyet veled, illetve a többséggel. Ez ennyire egyszerû... :-) Aki fanyalogni akar, tegye, az õ véleménye is vélemény. Nyilván a stílus nem mindegy, de aki normálisan nemtetszikel, azzal nincsen semmi probléma.
10/10
Acis 2012 aug. 28. - 19:53:59 10/10
(184/9892)
Akkor örüljetek Jeremy Brettnek, és nézzétek azt a verziót, senki sem veszi el tõletek, csak ne ismételgessétek szóról szóra ugyanazt a fanyalgást. Mind a két feldolgozás kiváló a maga nemében, és nem összehasonlítható.
Petrapetrus 2012 aug. 28. - 16:46:25 Előzmény Porker
(183/9892)
A CSI szerintem is sz*r (meg az összes többi helyszínelõ), de nekem ez akkor sem tetszik. Még annak ellenére sem, hogy imádom az országot, a brit színészeket és általában a BBC által megalkotott dolgokat. Sõt, Holmes-t is szeretem. De nem ezt a Holmes-t. Holmes nekem mindig Jeremy Brett volt és az is marad. :)
Petrapetrus 2012 aug. 28. - 16:40:47 Előzmény GnrMTE
(182/9892)
Csatlakozom. Hatalmas a rajongótábora a sorozatnak, de én sem értem, mire fel. Nekem is a korhû Holmes az igazi, azon belül is csak és kizárólag Jeremy Brett...
Petrapetrus 2012 aug. 28. - 16:39:54 Előzmény athrael
(181/9892)
A sorozat brit... Csak mondom. :-)
Htom89 2012 aug. 28. - 16:33:33
(180/9892)
bakame 2012 aug. 28. - 01:22:33
(179/9892)
Egyrészt nem értem, hogy ennek a filmnek mi köze van Hollywoodhoz, másrészt nem értem, hogy a karaktereknek mi köze van hozzá. Ezt a sorozatot a BBC forgatta, Angliában, angolokkal, egy angol könyvsorozat alapján.
10/10
honfoglalo111 2012 aug. 27. - 22:47:09 10/10
(178/9892)
Baromira jó volt! 10/10 Zseniálisan játszák Holmes és Watson szerepét!
Alaposan oda kellett figyelni, hogy megértsük a történetet, éppen ezért többször is nézhetõ!
Nem lehetett kikövetkeztetni mi jön, tele volt váratlan fordulatokkal, ilyen egy igazi krimi!!
Mindenkinek csak ajánlani tudom.
1/10
athrael 2012 aug. 27. - 17:38:36 1/10
(177/9892)
szerintem az szánalmas, hogy Hollywoodban lemásolnak egy másik történetet, aztán a karakterek neveit szintén egy másikból szedik, hogy mindenkinek ismerõs legyen, hogy hozzon a film sok pénzt. mert a filmszakmában a pénz a lényeg, mert a nézõ = pénz, nem ember. legalábbis így tanítják...
10/10
Acis 2012 aug. 27. - 12:50:40 10/10
(176/9892)
Talán nem A sátán kutyáival kellett volna kezdenetek, ennél sokkal jobb részek is voltak, már ami a témát illeti, mert a két fõszereplõ most is remekelt. Szerintem az "aktualizálásnak", nevezzük így, ugyanúgy helye van a filmmûvészetben, mint az irodalmi alkotások, operák stb. esetében. De nem is a kosztümös változatokkal kellene összehasonlítani ezt a sorozatot, önmagában jó, persze csak kellõ ráhangolódás után, mert teljesen más szemüveg kell hozzá, mint az eredetihez, és legfõképpen több figyelem a "finomságok" észrevételéhez, mert nem adja olyan könnyen magát, mint egy átlagos krimi.
1/10
GnrMTE 2012 aug. 27. - 12:07:44 1/10
(175/9892)
Hát én is belenéztem ebbe a valamibe, és egyszerûen nem értem mi a lelkendezés tárgya. Az eredeti Sherlock Holmes történeteknek nem csak az adta a savát-borsát, hogy "találjuk meg a tettest és csukjuk le", hanem maga a korhangulat és ami ehhez tartozott. Ezt modern köntösbe csomagolni egyszerûen bûn és förtelem. 1/10, lehetne mínuszt adni...
8/10
Karter 2012 aug. 27. - 09:37:58 8/10
(174/9892)
Értékelésem:

Azt kell mondjam jó, sõt nagyon jó....meglepõen jó...Igaz, pl. a Sátán kutyái résznek semmi köze nem volt az eredetihez, de legalább látható az, hogyan lehet átültetni a sztorit a 21 századba...bravúros megoldások, pörgõs filmsorozat, jó szereplõ, mint sorozat nálam 8/10.
10/10
nimeria80 2012 aug. 26. - 21:02:45 10/10
(173/9892)
Mikor hallottam a sorozatról, némi elõítélettel viseltettem iránta, mert eddig csak Jeremy Brettet tudtam Sherlockként elfogadni. Aztán a kívácsiság kedvéért belenéztem az egyik részbe és bizony el kell ismernem, magával ragadott!Brutálisan jó hangulata van, Benedict pedig zseniális, jobbat nem is találhattak volna a szerepre!Szóval nekem 10/10!