Téma: Shop-stop 2.

devil-doll 2009 febr. 16. - 20:35:41 Előzmény Moldávia bánata
(71/171)
sokadszorra néztem újra a napokban, és be kell valljam nem értem a sok negatív kritikát. tény az, hogy hiányzik az elsõ rész sajátos hangulata, ahogy az is igaz, hogy sokkal inkább tûnik a hollywoodinak, mint bármelyik osztálytársa. de ez néhol egészen elõnyös tulajdonság, mert szerintem direkt van így, ez benne a legszebb. randal értelmetlenül kritizál mindent ami él és mozog? hogy ezt ráadásul ok nélkül, felháborító stílusban teszi? mit is várnánk egy embertõl, aki legbelül az egész világot feleslegesnek érzi, és egyre elkeseredetteb. a randal karakter logikusan olyan amilyen. Dante bárgyú, bugyuta, idegesítõ? ugyanolyan az élete, mint a barátjáé, de elkeseredetten keresi azt ami jobb, minden kötelet megragadva. ez éppoly logikus. jay és bob csak olyan amilyen volt. a poénok a maguk módján pontosan oda találtak ahová céloztak. ahogy maga a film is. smith jól átvert mindenkit, és titeket provokál drága közönség. de miért rossz látni mindenkinek, hogy most NJ hõsei egy kicsit egyenesbe jöttek a végére? még akkor is ha sablonos lovestory, ilyen hõsökkel együtt kell örülni.
offtopic
Moldávia bánata 2009 jan. 26. - 18:11:45
(70/171)
"Nem érek rá én ilyen hülyeségekre."

Hehe, Shop-stop 3. :D
6/10
zee944 2009 jan. 26. - 16:54:26 6/10
(69/171)
Másodjára már úgy néztem, hogy számoltam a *tényleg* jó poénokat. Azt hiszem, 6 darab jött össze úgy, hogy a fizikaiakat is belevettem.

Én is meglepõdtem rajt', mert elsõ alkalommal azért jobban elvoltam rajta, de így, hogy közvetlenül az elsõ Shop-Stop után tettem be, már elég ócskának tûnt.
8/10
csimpyaki 2008 szept. 26. - 15:46:25 8/10
(68/171)
Az elsõ rész varázsa az volt, hogy Kevin Smith autodiktata módszerekkel, haverok segítségével csinálta, és a hiányos filmezési ismereteket, meg a bizonytalan kameramozgást kompenzálta a brilliáns forgatókönyv. Ezért lehetett kultfilm a 90-es évek útkeresõ ifjúságának körében. 12 év nagy idõ, s ez rányomta a bélyegét Kevin Smith munkásságára is. Sokat tanult Hollywoodból a szakállas mester, megismert több filmezési módszert, megismerte a nézõi igényeket. És talán ezért nem tekinthetünk a Shop stop 2-re kultfilmként, inkább úgy lehetne nevezni, ez egy kultfilm folytatása.Persze a maga nemében nem rossz film, de már nem találjuk benne az elsõ varázsát. Viszont megtalálhatjuk benne a vígjátékok jellegzetes elemeit, a finom szerelmi szálat, és a mindent elsöprõ happy endes befejezést. Ezeket keresve sem találhatjuk az elsõ részben.Hál' isten Kevin Smith megszokott, morbid humora a régi ( tán még morbidabb), a szereplõk is a régiek, egy- két új arccal kiegészülve, szóval a jó szórakozásban nem lehet hiány. Mert nem, nem rossz film a Shop Stop2, de aki egy jól összerakott, kicsi, független vígjátékra számít az csalódni fog. Ez már egy nagy hollywood-i produkció...
bouba 2008 szept. 01. - 17:20:07
(67/171)
Feltétlenül eredeti hanggal nézzétek meg meg a Jay és Néma Bob-os filmeket...Ritka sz@r szinkronhangok vannak benne
9/10
3000 2008 aug. 18. - 02:12:13 9/10
(66/171)
Talán ez tetszett legjobban Néma Bobék produkcióji közül,bár mindegyikben volt egy pár ütõs poén.
Moldávia bánata 2008 aug. 13. - 21:47:23
(65/171)
Ááááááá, haláli ez a film!!! :DDDDDDD

Ez már nem is 10-es, hanem minimum 11-es! :DDD

- Érdekes ez a hamburger...
- Olyan legyes-hugyos ízû!

:DDDDDDDD
manci5 2008 aug. 13. - 21:23:02
(64/171)
Sztem nagyon jó volt!
Fõleg a szexi dögös rész=)
10/10
CrazyBoy 2008 júl. 26. - 16:54:58 10/10
(63/171)
Hatalmas jó. Én pl. nagy gyûrûk ura fan voltam, de ebben a filmben úgy lefikázzák ahogy azóta sehol sehogyse, meg a szamár, meg a szexi dög...:D Némi mondanivaló is van.
10/10
dominoizzy 2008 júl. 26. - 16:51:45 10/10
(62/171)
szerintem ez a legjobb film a view ask view-tõl...bárki bármit is mond ez vicces!
6/10
zee944 2008 júl. 06. - 19:30:20 6/10
(61/171)
Figyelemreméltó ez az elemzés. Nem csodálom, hogy gery78 nem is tudott rá mit válaszolni.
leopard26 2008 júl. 06. - 17:28:36
(60/171)
:))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))
kaizer chiefs 2008 júl. 02. - 19:39:28
(59/171)
Valóban akad benne kivetnivaló, de nem feltétlenül rosszabb az elsõ résznél. A dumák továbbra is nagyon jók.
leopard26 2008 júl. 02. - 15:17:32
(58/171)
csináltad már seggbõl -szájba?:)
Siliana 2008 jan. 18. - 22:31:23
(57/171)
Nekem kicsit hosszú volt a beszélgetés a cellában, mintha soha nem akart volna vége szakadni. Egyébként kikapcoslódós sz*rráröhögõs:)
Mr.Smith 2008 jan. 16. - 11:12:37
(56/171)
Hát sikerült überelni az elsõ részt, ahogy egy méltó folytatáshoz illik! Poénhegyek ezerrel! Kultuszfilm ez is!
leopard26 2008 jan. 16. - 00:37:21
(55/171)
Ebben a filmben van a lehetõ legjobb gyûrük ura kritika,amit valaha hallottam!
Tenebra Mors 2008 jan. 14. - 14:54:00
(54/171)
Kétségtelen, hogy alulmarad az elsõvel szemben. Azt nem lehet felülmúlni, az A Kevin Smith-film.
Ez már érezhetõen a felmelegített-verzió. Én nem is vártam tõle sokat, fõleg, hogy egy parodisztikus-komédia-dráma (jujj XD) folytatása. (Szerintem vígjáték-szerû filmeket nem szabadna folytatni. Mást sem, de vígjátékokat végképp nem. )
Szerencsére pozitívan csalódtam. Nem volt valami koherens (az elõzõ sem, de ez még annyira sem), nem érzõdött belõle olyan markáns életérzés, mint az elsõbõl, de a szekvenciális poénáradat bejött. Ez a film jelenetek összessége, olyan, mint egy novelláskötet pl.. Igazán a rész-egységek ütnek, összességében, mint film, igazából nem állja meg a helyét.
Kedvenc jelenetem a Gyûrûk Ura vs. Star Wars szópárbaj illetve a Bárányok hallgatnak "paródia", mikor Jay elkezd Buffulao Bill-hez hasonlóan buzis táncot lejteni XD. Azon sírtam a röhögéstõl.

S szerintem a Clerks-nek ez is a lényege: leülni, élvezni a filmes reflexiókból fakadó poénkodást és szarrá röhögni magunkat.
Bár az elsõ után hiányzott egy kis komolyabb tartalom, tanulság (jó, itt is volt beszélgetés Dante és Randal között), de azért jól szórakoztam ezen. Ez a lényeg.

8/10
davee24 2008 jan. 03. - 00:14:23
(53/171)
Hello!
Szerintem nagyon jóra sikeredett ez a film is. Akik negatív kritikával állnak a filmehez talán csak a blõd humort látják, ami nekem sem mindíg tetszik, de itt nagyon jól alkalmazzák, de amit mondani akarok hogy ennek a filmnek kemény mondanivalója is van aki meg nem ismeri fel hát naon felületesen vagy nem nézte végig vagy aludt vagy mittom én... :-).
Nyilván mindenkinek más jön le ebbõl a filmbõl, de talán ráébreszt, hogy nem minden a sok pénz az amit a média sugall és hogy sikeresnek kell lenned akkor lehetsz csak boldog, mert ez nem így van és erre néha emlékeztetni kell az embereket erre meg ez a film nagyon jó.
Mert lehet hogy csoró vagy csak egy kis boltod van amibõl meggazdagodni nem fogsz de boldog lehetsz vele, ha nem sóvárogsz állandóan. És még ennél is több van benne mégpedig a szerelemrõl, csajokról is vannak jó gondolatok ami gondolat ébresztõ lehet a mindennapokban. Amit negatív kritikával illetnék az csak a csoportos tánc jelenet azzal nagyon hazavágták a hangulatát a filmnek. Szal amelett, hogy vígjáték szerintem még szép is.
kisbogáncs 2008 jan. 02. - 17:27:04
(52/171)
nekem meg az elsõ rész tetszett sokkal jobban,szerintem kár volt beleerõltetni a hálivúdi romantikát, amitõl sablonosabb lett.