Téma: Shop-stop 2.

10/10
El Fary 2007 aug. 27. - 18:21:13 10/10
(32/172)
Nem tudom, miért váltottak Néma Bobra, mikor eredetileg Csendes Bob volt, és az sokkal találóbb is.
A Jay és Néma Bob visszavág szerintem egy idióta bénaság lett, az nem méltó Kevin Smith-hez, de ez a Clerks 2 újból telitalálat.
A legjobb rész szerintem, mikor visszajönnek a gokartozásból és egy néger pár várja, hogy végre kiszolgálják õket. Aztán némi bonyodalom támad. :D
Randal eszmefuttatásánál fetrengtem a röhögéstõl:
"Nem értek veled egyet, egyszerûen öreg volt (mármint a nagyanyja), akkoriban az emberek így beszéltek, és ettõl még nem voltak rasszisták. ...bár egyszer azt is mondta egy törött sörösüvegre, hogy nigger-kés." :DDD
Jaj, kegyetlen.
Platypus L.K. 2007 aug. 23. - 16:44:48 Előzmény FEB1
(31/172)
Az, de nem ilyen formaban (ha erted mire gondolok...) Hasonlitsd ossze az eredeti hanggal es a tobbi Jay-szinkronnal (kiv. Alfoldi Robi...), a kulonbseg nagyon feltuno. Igen, tajparaszt, de nem kellett volna a szinronban ennyire eroltetni, mert az mar zavaro...
FEB1 2007 aug. 07. - 20:20:39
(30/172)
Jay-t tajparasztnak allitotta be? Miert, nem az?

A kuszobmajom mint olyan, teljesen ertelmetlen, es ertelmezhetetlen a magyar nyelvben
Platypus L.K. 2007 aug. 03. - 19:23:09
(29/172)
nem tudom... nekem a JNB visszavag jott be a legjobban, talan azert, mert azt lattam eloszor. De az a film osztonzott arra, hogy azota minden Kevin Smith-filmet megnezzek (kiv. Jersey Girl, de az nem is erdekel)... a szinkron nem lett rossz, de lehetett volna jobb is. szerintem a Dogmaban kurtak el Jay szinkronjat: Markovics Tamas egy akkora tajparasztnak allitotta be Jayt az akcentusaval, amekkora nincs is. szerintem az volt nagyon gaz...
10/10
King Diamond 2007 aug. 02. - 23:06:23 10/10 Előzmény FEB1
(28/172)
Szerintem jó lett a szinkron, nagyon is. A porch monkey-t küszöbmajom-nak fordították.:))))
FEB1 2007 jún. 20. - 12:29:26
(27/172)
En felirattal lattam tegnap, de eleg gyatra volt a minosege. Remelem a szinkron azert jobban sikeult.

Hogy volt leforditva a poch monkey?

Nem tudom miert lenne zavaro, ha minden masodik szo fuck, ill miert kene a magyarnak valtozatosabbnak lennie
Dave10 2007 ápr. 30. - 14:16:34
(26/172)
Kevin Smith második legjobb filmje...A Jay és Néma Bob visszavág után!
Ani77 2007 ápr. 17. - 10:10:17
(25/172)
A Bárányok hallgatnak-jelenet Jay-féle tolmácsolása felülmúlhatatlan :)
anonymus75 2007 ápr. 16. - 22:15:46
(24/172)
Sõt, sorban nézd végig a Kevin Smith életmûvet... :) nem fogsz csalódni! :))
10/10
King Diamond 2007 ápr. 16. - 21:44:11 10/10
(23/172)
Nekem iszonyatosan tetszett ez a film! Kib.szott jó. Nem hiába van benne King Diamond filmzene is:))
Az elsõ részt még nem láttam, de ezek után mindenképp kiveszem dvd-n.
5/10
Newcastle United 2007 márc. 22. - 11:09:04 5/10
(22/172)
Most valahogy többnek találtam az altesti poénok sokaságát, ezért nem igazán fogott meg a film. Voltak benne nagy beszólások, de annyira nem szórakoztam jót rajta, amennyire számítottam. A szerelmi szál pedig nyálas volt.
Timon 2007 jan. 28. - 07:25:21
(21/172)
Az elsõ részt nem múlja felül, ugyanis az tökéletesre sikerült. Ez méltó folytatása az elõdjének rengeteg humorral, a régi, jól bevált karakterek újfent poént poénra halmoznak. A hagyományos témák (Star Wars, stb...) is visszatérnek, emellett újabbak (Transformers, LOTR) és színesítik a történetet. Még Ben Affleck és Jason Lee is feltûnik egy-egy apró szerep erejéig. Számos jelenetet felvonultatott a film, amely maradandó élményt nyújtott számomra, Kevin Smith-nek még mindig rengeteg ötlete maradt. A filmben lévõ zenékkel is meg voltam elégedve, azóta már a Soundtrack-et is leszedtem;)
Összességében a film kötelezõ minden Kevin Smith fan-nak, garantáltan nem fog csalódást okozni ez a rész sem!
Nezelodo 2007 jan. 28. - 00:35:44
(20/172)
Jajjbocsanat, kimaradt egy fontos osszetevo az elozo postombol, nevezetesen a "AZ INDEX MEG BEKAPHATTYA!" tartalmu ;)
Nezelodo 2007 jan. 28. - 00:33:20
(19/172)
Fergetesen jo film, tokeletes folytatasa az eredetinek, en ugyan felirattal lattam, de kifogastalan az egesz :) Raadasul a csaj (Rosario Dawson) nagy kedvencem az MIB ota :)
resz2 2006 dec. 17. - 13:03:10 Előzmény LeslieTheHorse
(18/172)
mi van? Szerintem a Dogmába ezerszer jobb a szinkronjuk már nemazért... a Jay és N.Bob visszavágot is csak angolul vagyok hajlandó megnézni :) bár ízlések és pofonok :P
10/10
Necros 2006 dec. 15. - 02:09:40 10/10 Előzmény GoM3Z
(17/172)
Én csak azokat listáztam, amik tényleg az õ filmjei. Ezeken kívül persze számtalan filmben benne volt a keze, meg más projektekben is, de amit õ írt és rendezett, azok egyelõre csak azok a filmek. :) Remélem, minél hamarabb jelentkezik valami infóval a horrorfilmjérõl, biztosan jobb lesz, mint a régóta készülõ tucathorrorok/mészár-horrorok....

A szinkron témához visszatérve. :) A szinkron színészek teljesítménye egy dolog (én is imádom Alföldi Robit, de a Clerksben és a Chasing Amyben bûnrossz volt :(), de a fordítás is olyan lett, hogy más hangot ad a filmnek. Nagyon idiótára veszik a figurát, bugyuta szöveget adnak a színész szájába, mondjuk, ezt sok más filmnél is meg lehet figyelni. :(
Az igaz, hogy a magyar nyelvben van több szavunk a f*ck helyettesítésére. De ettõl nem lesz jobb a magyar nyelvû változat. Mellesleg csak megjegyezném, ha figyelitek az angol szöveget, nem kell aggódni Kevin Smith tehetsége miatt, mint forgatókönyv író. ;) Eddig egy olyan magyar szöveget nem hallottam, ami legalább közel olyan jó lett volna, mint az eredeti szöveg.

Valaki kérdezte, melyik szám megy a film végén. Itt egy lista, ezek közül lesz valamelyik. :)

Talking Heads - (Nothing But) Flowers
King Diamond - Welcome Home
James L. Venable - Neckin' on the Swing
King Diamond - The Invisible Guests
Q Lazzarus - Goodbye, Horses
B.J. Thomas - Raindrops Keep Fallin' On My Head
Jackson 5 - ABC
All Too Much - Think Fast
James L. Venable - Goin' Away Party
Samantha Fox - Naughty Girls (Need Love Too)
Alanis Morissette - Everything
Soul Asylum - Misery

A Jackson5 szám kizárva, arra táncolt Rosario. De jó kis tánc volt az... :)
jaku 2006 dec. 06. - 22:33:09
(16/172)
Most volt szerencsem megnezni a filmet, es azt mondom jo lett. A legjobb folytatasok kozott van. Aki latta az elso reszt, annak ez is kotelezo darab.
sulimarton 2006 nov. 30. - 16:18:30
(15/172)
Sziasztok! Nem tudja valaki hogy mi az a szám a clerks2 trailer végén? az k**va jó szám szerintem!!! légyszi segítsetek. Köszi!
silencio 2006 nov. 26. - 17:25:29
(14/172)
Újabb Kevin Smith-remek. Félelmetes, ennek a hapsinak csak önmaga lehet a mérce... Azon rendezõk közé tartozik, akik nem tudják önmagukat meghazudtolni, és ez most sem sikerült. Egy évtizedben ha egyszer találni olyan filmet, aminek a folytatása jobb lenne, mint az eredeti. Nos, szerintem ez most sem sikerült, közel sem, de ez nem azt jelenti, hogy rossz lenne ez a Clerks 2, inkább azt, hogy az elsõ felülmúlhatatlan...
A szinkron-témában Trevornak adok igazat. Nagyon azok közé tartozom, akik azt a könnyedséget, hogy ne kelljen feliratot olvasni elcserélnék egy, a film ízét elvévõ szinkronra, így mindent eredetiben szeretek. (Ennek köszönhetem, hogy lassan megtanulom az angol nyelvet, és nem a sok Headway-nek... :-) ) A Shop-Stop is "megvolt" mind eredetiben, mind szinkronnal, és inkább utóbbi... Jay dumájának édes anyanyelvünk sokkal nagyobb teret ad... :-)
wakond 2006 nov. 26. - 11:52:45
(13/172)
uffff az összes Jay & Néma Bob filmet láttam!! (csak ezt nem!!)
de sztem ez is fasza lessz!