Téma: Shop-stop

Manchester Utd. 2008 szept. 18. - 14:52:33
(23/83)
Nem vagyok egy Jay és Néma Bob rajongó, a többi filmjüket kifejezetten bugyutának tartom, de ez tényleg remek! Van 1-2 párbeszéd, ami már legendás:

SPOILER

Vevõ - szép macska, mi a neve?
Randal - kellemetlen vevõ.
Vevõ (megsértõdve) - a tied meg faszkalap!

:))

A másik:

Randal - mi a gond?
Dante - ...az excsajom megkefélt egy hullát a mostani meg leszopott 36 faszt...
Randal - na és? Az anyám 30 évig dugott egy hullával, apának hívtam...

:)))))

Megnézni, de sürgõsen!
9/10
CsengoZoli 2008 szept. 01. - 17:13:56 9/10
(22/83)
Nagyon jó film, mindenkinek csak ajánlani tudom! :)
Illetve bocsánat, akinek robbanás, repülõ géppuskás emberek és a rúdon ugráló Demi Moore kell,azoknak nem! :)
bourne 2008 aug. 29. - 11:23:33
(21/83)
HABCSÓK mindenkinek :))))) hatalmas poén ... imádom:))))
10/10
Necros 2008 aug. 27. - 15:09:09 10/10
(20/83)
A francot süllyedtek le... A színészi játék sokkal jobb, a humor és a dumák ugyanúgy megvannak, csak másabb stílusú a film egy picit, ami azért is van, mert Kevin már csinált pár filmet azóta és sokat fejlõdött rendezõként. Plusz nincs meg az újdonság varázsa, ami viszont érthetõ. Szerintem méltó folytatás minden tekintetben.

Sajnos Clerks 3 valószínûleg már nem lesz, de talán Jay és Silent Bob nem tûnik el végleg, legalábbis remélem.
8/10
zee944 2008 júl. 17. - 13:49:35 8/10
(19/83)
Szerintem a gyengébb minõségen túl itt arról a megalkuvó magatartásról is szó van, hogy Kevin Smith filmje, tehát csak jó lehet.
8/10
zee944 2008 júl. 17. - 10:44:10 8/10 Előzmény Necros
(18/83)
Komolyan mondod ezt a magyar szinkronos dolgot? Vicces, mert én eddig csak magyarul láttam, mindkétszer idõnként átkapcsoltam angolra, hogy jobb-e, de nem találtam jobbnak. (A legtöbb filmet felirattal nézem, úgyhogy nem ragaszkodom a szinkronhoz.) Direkt figyeltem, hogy ez még a régi, jóvágású magyar szinkron lehet, mert játszanak a hangjukkal rendesen, és tényleg át akarják adni Randall flegmaságát, Jay alpáriságát, satöbbi. Nekem úgy tûnik, hogy nem rutinmunka volt, hanem becsülettel próbálkoztak. Ha most csinálnák, sokkal rosszabb lenne. Alföldi Róbert Jay hangjaként egyenesen szenzációs.

Ettõl még természetesen igaz lehet, hogy jobb angolul, legközelebb úgy fogom nézni.

---

A film maga zseniális. Nagyon életszerû, jól megírt karakterek, ötletes szituációk, sokadszorra is élvezhetõ darab. Egy-két tökéletlen jelenet van csak (a tökéletes tojást keresõ ürgét pl. kicsit fölöslegesen túlhúzzák), de ez is szinte inkább kiemeli Kevin Smith tehetségét, hiszen egy majdnem hibátlan filmet hozott össze nagyon fiatalon. Nem is értem, hogy a Shop-stop után hogy tudott olyan bántóan ízléstelen és humortalan szemetet összehozni, mint a Jay és Néma Bob visszavág.

8/10
10/10
Necros 2008 jún. 21. - 05:03:53 10/10 Előzmény Tenebra Mors
(17/83)
Szerintem meg nem a káromkodás a legfõbb elem, így feleslegesnek érzem a cifrázást. Pl. a Jay & SB Strike Back-ben az elején, mikor Jay rappel, magyarban azt hajtogatja, hogy f*sz, ami elég idétlenül hangzik... Meg amúgy is, talán nem a fordítással van a legnagyobb gond (persze ez is elég gyenge...), inkább a szinkronszínészekkel, nem találják el a karaktert és mellé még nagyon gyenge alakítást is nyújtanak. A Jersey Girlt leszámítva mindegyik KS filmet láttam már magyar szinkronnal és általában ég és föld a különbség, nem a hazai változat javára...

A Gamerhez visszatérve, szerintem a mesefilm jó volt, aranyos kis valami, szép dalokkal, igaz, nem konkrétan a lap legnagyobb célközönségének szólt, de biztos sokaknak tetszett azért, mesének jó volt. Akinek meg volt akkor kisgyereke, kistestvére, azoknak meg jól jött, megmutathatták a lurkóknak. Az a sci-fi akció cucc volt inkább gyenge, de szerintem annál rosszabb filmeket is adnak a tv-ben, tehát azzal sem jártunk rosszul. A gengszteres szerintem is jó volt. Az meg nagy szerencse, hogy a beígért közepes cucc helyett a Shop Stop került a lemezre utolsóként.
Visszagondolva arra, hogy mondjuk idén milyen játékok kerültek a magazinok mellé, szerintem pár jó filmmel sokkal jobban jártunk volna.
Tenebra Mors 2008 jún. 16. - 18:46:39
(16/83)
Én annak idején kicsit hisztis voltam, hogy filmeket adnak, de a Shop Stop (ami sajnos az utolsó volt) filmnél megbocsátottam mindent (szerintem a Marco Polo, meg az Erõ gyermekei valami istentelen borzalmask voltak 8D - Al Capone bandáját azt még szerettem is).
De egyetértek: azóta nem nagyon van ezeknek a magazinoknak varázsa. A Gamer-rel meghalt a Guru is...

Magyar szinkronnal néztem eddig, nekem nem volt vele bajom. De, ha már így mondod, akkor egyszer majd végignézem angolul is. Szerintem a káromkodások magyarul nagyobbat ütnek, mert cifrábbak 8D. Persze e filmnek közel sem ez a lényege, de tény, hogy sok poén a "fasz" fokozására van felépítve, amin angolul talán nem röhögnék akkorát (pl. Jay és Silent Bob távozása a film végén a boltból).
10/10
Necros 2008 jún. 16. - 04:53:11 10/10 Előzmény Tenebra Mors
(15/83)
Én is a a Gamernek hála szereztem meg DVD-n a filmet, mióta megszûnt, nincs annyira jó játékos magazin... :( A filmmelléklet is nagyszerû ötlet volt tõlük, tényleg sokkal jobb, mint egy gagyi játék, amit max pár percre teszel fel, utána meg dobod el a francba.

Vinogradov, szerintem Kevin maga változtatta meg a végét, legalábbis úgy emlékszek a DVD-rõl, bár biztosra nem mondom. Ha meg nem õ volt, akkor jó barátja, Scott Mosier lehetett az, akivel közösen vágták a filmet. Na ja, író-rendezõ-vágó-színész. :)
A beállításokat mûvészinek mondjuk nem mondanám, olyanból inkább a Jersey Girl-ben láthattunk párat, Zsigmond Vilmosnak hála.

Egyébként nem tudom, ti hogy vagytok vele, de én rühellem a magyar szinkront a filmhez... Egyrészt a fordítás szerintem nagyon gyenge, a szinkronszínészek meg talán még rosszabb teljesítményt nyújtanak. Talán a Dogma az egyetlen KS film, amibõl legalább tûrhetõ a magyar verzió. Ezért is ajánlom mindenkinek, hogy h tudtokk angolul (ami azért nem árt manapság...), nézzétek meg eredetiben a filmeket, úgy sokkal jobb, higgyétek el.
eugénia22 2008 máj. 03. - 18:11:06
(14/83)
Jó film,van benne néhány jó poén.Jó film,csak kár,hogy fekete- fehér,és felirat nélkül, sokal élvezetesebb lenne,de jó film.
Vinogradov 2008 jan. 30. - 22:44:13
(13/83)
Kevin Smith 4ever!!!

Írtózatosan jó film - az elsõ a Jersey Krónikák ciklusból - vagyis a boltos srácok, a képregényrajzoló Waldenék és Jay and Silent Bob históriájának összekeveredése, mi közben Rosario Dawson-tól, Jennifer Lopez-en át Dawson-ig (Dawson's Creek) mindenki feltûnik, aki valamilyen formában számít azok közül, akik az elmúlt tizenöt évben feltûntek valamilyen amcsi filmben.

Persze ezek még csak a kezdetek - a kályha, ahonnan az emberünk elindul. De micsoda kályha!

A Shop-stop a kilencvenes évek egyik legjobb filmje volt, ez vitathatatlan, és nyomán Kevin Smith örökre beírta nevét mindenféle filmtörténetbe.

Nem lehet elemezni, nem lehet magyarázni, egyszerûen önmagában zseniális: a legnagyobb poénok a földön egy kis társadalomkritikával, marha jó történettel, karakterekkel és fordulatokkal, és FEKETÉN-FEHÉREN...

Pedig az egész egy vegyesboltban játszódik, ráadásul egy nap alatt.

Én a becsavarodott, tojásokat vizsgálgató biztosítási ügynökön, a tetõn való hokizáson, a temetés fejleményein és az általam csak "Kaitlin nagy alakítása a wc-n" néven aposztrofált jelenetsoron, valamint a pazar Star Wars- elemzésen röhögtem a legnagyobbakat, de még hosszasan sorolhatnám...

Helyzetkomikum, tanulságos poénok, írtózatosan nagy beszólások, és egyenesen mûvészi beállítások!

SPOILER***SPOILER***SPOILER

Én magam ma vásároltam meg DVD-n a filmet, és volt alkalmam újra megtekinteni már hosszú évek óta elõször. De azt én is nagyon sajnálom - valaki már ezelõtt is írta - hogy utána azonnal megnéztem az alternatív befejezést, ugyanis amikor lepuffantják Dantét az elég kemény és beteg is, ráadásul adjunk buzgón hálát annak, aki lebeszélte róla KS-t, hogy ezt betegye a moziba, ugyan is ez nem csak Dante és a film szánalmas, gagyiba forduló és undorító halálát, hanem egyenesen a Jersey-i krónikáét is jelentette volna.

Márpedig mihez kezdenénk az Apja lánya, a Jay és Néma Bob visszavág, a Shop-stop 2, a Képelen képregény vagy a Dogma nélkül???
El Fary 2008 jan. 18. - 11:02:34 Előzmény Mr.Smith
(12/83)
Én tegnapelõtt is láttam egy csomót egy bizonyos "hülye azért nem vagyok" áruházban 990-ért. Ebbõl az elsõ részbõl, igen.
leopard26 2008 jan. 18. - 04:48:43
(11/83)
elnézést a félrevezetésért!
Tenebra Mors 2008 jan. 18. - 01:38:28 Előzmény leopard26
(10/83)
OFF:
Ez így nem igaz, mert Gamer melléklet volt. A Gamer-bõl van meg nekem is. De az sajnos 4 éve megszûnt már, s nemrég az IPMA is, úgyhogy sok esély nincs a beszerzésére (jó, van, de úgy tudom, azért itt is BAN-olnak XD).
leopard26 2008 jan. 16. - 12:17:01
(9/83)
Gamestar melléklet volt 3 éve!Ha felhívod a gamstar újságot biztos tudnak segíteni
Mr.Smith 2008 jan. 16. - 11:11:43
(8/83)
Kultusz film, de DVD-n még egyáltalán nem láttam, csak a 2. részt! Az elsõ részt igazán szívessne beszerezném DVD-n végre.
leopard26 2008 jan. 16. - 00:36:09
(7/83)
Jay és Néma Bob mindenhol király!
Tenebra Mors 2008 jan. 14. - 15:09:30
(6/83)
Kultfilm. Jay és Silent Bob itt lettek a filmtörténet "nagy" alakjai.
Nekem a következõk miatt tetszett: humor, paródia, szókimondóság, reflexió kultúrára és filmekre, sajátos képi világ.
Persze a sajátos képi világ abból fakad, hogy Smith-nek nem volt pénze színes filmre... De akkor is: ha sznes lenne, nem lenne ilyen stílusos.

Szinte minden jelenete tetszik, minden "rész", epizód tartogat valami kellemes meglepetést. Kiemelném a következõket: SPOILER! 1. Dante régi barátnõje azt hiszi a WC-n meghalt zsidóra, hogy Dante, és szexel vele LOOOL.
2. Mikor egy idõs úr felolvas Dante-nek és Randal-nek az újságból, s erre Randal leköpi.
3. Jay és Silent Bob beköszönése ("Megb**ok mindent ami mozog!" LOL )
4. Jay elköszön Dante-tól ("Gyere Csendes Bob, húzzunk innen a f*szba ennek a f*sznak a boltjából! Te meg kapd be a f*szomat Dante!" LOL)
5. Mikor a Star Wars IV-VI-ról beszélnek.
6. Utolsó "küzdelem" (Randal: "Sírsz mint egy fürdõs k*rva!")

Szóval abszolút bejövõs, kedvenc filmjeim egyike.

A második is rohadt jó (OFF: LOL! Rohadt-at minek csillagozzák ki?), bár az már kissé széttagoltabb, mint ez, és a csúnyabeszéd már nagyon öncélú ott (persze attól még bejön).
9/10
King Diamond 2007 jún. 03. - 01:19:20 9/10
(5/83)
Jó film, de a második rész az jobb. Bár én elõbb néztem a másodikat, csak utána ezt, lehet ezért tetszett az jobban. Van még egy jó pár Kevin Smith film, amit meg kell majd nézni, de ebbõl a kettõbõl kiindulva nem aggódom:).
8/10
mikka 2007 máj. 14. - 00:02:39 8/10
(4/83)
Most néztem meg, egész remek kis film:) Zseniális, hogy ilyen kis költségvetésbõl ennyire furcsa alapötletbõl egy ilyen, másfél órán keresztül is élvezetes filmet csinált Smith. Le a kalappal elõtte! Az egyetlen, amit sajnálok, hogy a dvd-n az extrák közt lévõ "alternatív befejezést" közvetlenül a film után néztem meg:( Még szerencse, hogy nem az került bele a végleges filmbe! (Ezt Smith is így kommentálja.) Egyébként, bár nem a Mediamarkt promós megbízottja vagyok, szerintem érdemes elmenni a nevezett boltba, ugyanis egy ezresért be lehet szerezni ezt és ehhez hasonló remek filmeket. (Én például emellett most szert tettem egy "Kutyaszorítóban"-lemezre is, s ez a két film 2000 ért szerintem abszolút baráti.)