Téma: Sikoly 4.

ludmilla-kamilla 2011 ápr. 22. - 11:53:23
(74/214)
ja, még nem láttam, de alig várom!
Oh, és most látom h elég sok pozitív hozzászólás érkezett. Akkor nem is szóltam elõzõleg....;)
ludmilla-kamilla 2011 ápr. 22. - 11:50:16
(73/214)
Akinek nem felelnek meg a filmek, készíthet jobbat(ha tud).
Elég nehéz mûfaj folytonosan megújulni, legyen szó most csak a filmekrõl.
Pozitívan kell nézni, beleéléssel egy filmet, és értékelni a mögötte lévõ munkát - mindenki a legjobbat szeretné készíteni - kritikus szemléletet félretéve, élvezni kell a filmeket, hiszen azért ülünk le megnézni!
Naphinel 2011 ápr. 22. - 07:02:58
(72/214)
Ghostface-et egyszer nevezik meg a magyarban, akkor talán Rémpofaként. De egyébként õ csak "a gyilkos". :)

De tényleg egy csomó jelenetet kihagytak a trailer-hez képest. Sebaj, így is tetszett.
Ja, igen, az elsõ résszel rengeteg volt az egyezés, ennek ellenére tetszett.
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 21. - 23:21:10 10/10 Előzmény King Diamond
(71/214)
Igen,a szinkornosba szinte fellehetett ismerni a gyilkos hangját,például Mickyét...elég béna volt :)
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 21. - 23:12:05 10/10 Előzmény PivarnyikKrisz
(70/214)
Nem.Nekem ez így nem rémlik!Biztos vagyok benne hogy nem így nevezték.
Valaki más tudja esetleg?
Ghostface=???
8/10
nojcsykaaa 2011 ápr. 21. - 19:57:37 8/10
(69/214)
Jaj, és nagyon nehéz volt kiolvasnom a feliratot, mivel fõként világos háttér elõtt szerepeltek a fehér betûk:( Így is kicsi a képernyõm:O
8/10
nojcsykaaa 2011 ápr. 21. - 19:56:18 8/10
(68/214)
Tetszett, hozta a formát, azért nem kap 10-est tõlem, mert túl sok volt benne a hasonlóság az elsõ résszel. Azért éri el a 8-at, mert a vége nagyon ütõs volt, csupa meglepetés, végre kaptunk valami újat is-kórházas rész..
Phoeni'X 2011 ápr. 21. - 15:18:40
(67/214)
Ezer köszönet a forgalmazónak, hogy több városban, köztük Szegeden is 1 hét után sem jutott el a Sikoly 4. a mozikba. Felhívtam a mozit és közölték, hogy nagyon sajnálják a dolgot blablabla...menjek el Debrecenbe megnézni (Facepalm magamba:). Ezzel nagyon alátettek a rajongóknak, fõleg azoknak, akiknek tiszteletjegyük volt arra a premierre, melyet már 1 hete le kellett volna adni. Utólag is THANK YOU!!!:)
10/10
Dean88 2011 ápr. 20. - 23:15:58 10/10
(66/214)
Én is ezen agyalok. A kép amikor a felakasztott csaj mellett helyszinelnek, a véres felirat a falon, a csaj meggyilkolása a nyitányban és amikor a fiatalok beszélgetnek a szökõkútnál. Rengeteg dolgot kihagytak ami szerintem tök jó volt az elõzetesben. Kár, sajnálom, de a film így is fantasztikus:-)
pleb 2011 ápr. 20. - 23:00:06
(65/214)
Egyébként volt olyan hír, hogy a gyilkosnak többféle jelmeze lesz, na ezt se láttuk.
pleb 2011 ápr. 20. - 22:56:26
(64/214)
Egyébként a filmet megvágták? Mivel vannak olyan képek, ill. jelenetek egyes trailerek-ben, amik nem szerepelnek a filmben. Vagy esetleg létezik egy rendezõi változat is? Gondolok itt a nyitánygyilkosságra, láttam olyan jelenetet, amikor a gyilkos épp Marnie-val végez, miközben a filmben ezt nem láthattuk. Láttam olyan képet, amin Dewey, Adam Brody és Mary Shelton épp helyszínel, és még sorolhatnám.
Naphinel 2011 ápr. 20. - 18:41:35
(63/214)
Ez tök jó volt! A gyilkos olyan szinten meglepett - egyszerûen álmomban sem gondoltam volna, hogy azok, akik. De még tippem sem volt. :)
A "túlélõkön" látszik az a tíz év, fõleg Daviden és Courtney-n - hogy annak a nõnek milyen csúnya szája lett. Pfff. Neve viszont szinte semmit sem változott.

A sztori okés, végig lekötött, a lökött poénok kicsit oldották a feszkót - bár annyira nem volt parás, csak a szokásos Sikoly-érzés. Könnyed borzongás.

Jaj, Ghostface hangja! Apááám, még most is ráz a hideg, ha visszagondolok rá. Eszméletlen jó volt, fenyegetõ... brrr!
A fiatalok is remekül játszottak, le elõttük a kalappal, totál beleillettek a szereplõgárdába - bár Viola... nem, Oliviát alakító csaj annyira nem tetszett, õt mintha csak a ribisége miatt tették volna be. :(

Ja, az eleje meg... már a fejünket fogtuk, hogy melyik gyilkosság lesz már a valódi. :)

És eredetiben ezerszer élvezhetõbb, mint szinkronnal. De már lassan minden filmmel, amit eredetiben látok, így vagyok.

Jó, voltak benne néha vontatottabb részek, plusz az eredeti zene jobban tetszett. Ja, Dewey helyettesét meg azt hittem, az elején megverem, annyira irritált a nõ.
Naphinel 2011 ápr. 20. - 10:35:06
(62/214)
Ezek a hülye képek totál lelövik a poént. :( Minek ilyen képeket berakni, hogy honnan jön elõ a gyilkos? Pfff :(
8/10
CTU 2011 ápr. 20. - 08:52:10 8/10
(61/214)
Énis voltam már úgy, horrort nézni egyedül egy moziban.... Elég izgalmas másfél óra volt...:)
8/10
CTU 2011 ápr. 20. - 08:50:00 8/10
(60/214)
100%-ig egyetértek veled!
Naphinel 2011 ápr. 19. - 22:21:49
(59/214)
Hol néztad, meg mikor, hogy egyedül voltál? Én holnap szeretném, és jó lenne, ha minél kevesebben lennénk. Bár egyedül én összesz@rtam volna magam, az is tuti. :)
8/10
King Diamond 2011 ápr. 19. - 21:54:56 8/10
(58/214)
Elolvasgattam itt az eddigi hozzászólásokat, és egyes embereket nem értek, hogy miért csalódtak a negyedik részben.
Ilyen se történt még velem, mindössze én voltam a moziban, egy horror filmen, jobb volt, mint itthon. Így rohadt jó volt megnézni a filmet, így az igazi megnézni moziban egy horrorfilmet, egyedül.
Lehet, hogy csak a moziban nézés miatt, de egy kicsit jobban tetszett, mint az elõzõ 3 rész. Pedig szinte minden ugyanolyan volt, amit már megszokhattunk. Hasonló gyilkolások, szereplõk, több vér, az igaz.
MOSTANTÓL SPOILER IS LEHET!!!
A túlélõ hármast is jó volt újfent látni, és megint csak kaptak õk is a 'jóból', ami a szúrásokat illeti. A gyilkos(ok) továbbra is hozzák a formát, kicsit nevetségesek voltak megint, ahogy már szintén megszokhattunk. Annyira nem tetszett az új rokoni szál, én a végén szinte vártam, hogy megjelenik még egy Ghostface, aki kinyírja a csajt, de nem így történt. Dewey már nem bicegett, és kevésbé is volt tutyi-mutyi, ez is tetszett. Hayden Panettiere rövid hajjal is dögös volt. Csak úgy, mint Courteney Cox, aki döbbenetes, hogy már az 50 éves korhoz közelít. Neve Campbell is már a 40-et súrolja, õ is jól néz ki.
Többen is megjegyezték, hogy a telefonban jó a gyilkos hangja. Hát, az nem a 'gyilkos' hangja, hanem csak egy hang, aki az összes részben benne volt, és a telefonban mindig ugyanaz a hang beszél. Legalább is az IMDb szerint, egy bizonyos Roger Jackson a hang, aki a telefonban beszél. Mondjuk az biztos, hogy jó hangot találtak, én a többi részt szinkronnal néztem, de a telefonos hang nem volt olyan jó, mint az eredeti. Meg az idegesített a magyar szinkronban még, hogy a 3 rész alatt szinte minden fõszereplõ különbözõ hangokat kapott. Ez rendkívül zavart.
SPOILER VÉGE
Szóval tetszett, hogy nem szinkronosan láttam, jó volt hallani a szereplõk eredeti hangját. Ha lesz még folytatás, kíváncsian várom, ha nem, az sem baj, jók voltak az eddigi részek.
8/10
pleb 2011 ápr. 19. - 20:40:27
(57/214)
Fúú hát. Figyelem, ***SPOILER*** (aki nem látta még, ne olvassa, mivel vannak benne spoilerek.)
SPOILER!!! Elõször is, a nyitány bejött úgy, mint ötlet, de nekem túl gyors volt, több izgalom kellett volna bele, túl gyorsan pörögtek az események. A film a filmben, és ezzel a nézõket 2-szer beugratni jó ötlet volt, bár nem koppantam nagyot. Azt hittem a film nem lesz nagy eresztés, annak ellenére, hogy én megrögzött Sikoly-fan/mániákus vagyok, és én mind a 3 részt imádom, hiába mindenki ócsárolja a folytatásokat. Nos, a 4. rész tudott ismét újat mutatni, lehet, hogy jót tett a 10 év eltelte a franchise-nek. Olivia halála nagyon durva volt, hasonlított anno Drew Barrymore karakterének halálára. A nyitánygyilkosság kicsit hasonlított Tatum halálára az 1. részére, Rebecca az igazgató meggyilkolására. Az egész film pörgõs volt, ez nagyon tetszett benne. Hozzáteszem Neve Campbell megasszonyosodott, neki is jót tett az eltelt 10 év. Elõször izgultam érte, mivel az elsõ 3 részben számítottam rá, hogy túl fogja élni. Gale-ért is szorítottam, azt hittem, hogy a 4. részben nagyot mer a forgatókönyvíró és rendezõ lépni. De ez így volt jó. Az indítékot is elfogadhatóbbnak tartom, mint a 2. és 3. részben. A filmnek megmaradt a tipikus Sikoly-feelingje, sok jelenet utalt a nagy elõdre (székhez kötözés). Azonban haladt a korral is. Apróság, végre nincs hangja a késnek (SHING effektus) amikor a gyilkos meglendíti, mint az elsõ 3 részben, de azt is megfigyeltem, hogy a gyilkos itt elég erõszakos, erõs, és nem csetlõ-botló, szerencsétlen. A korábbi részekben mindig elesett üldözés közben. Viszont a gyilkos kiléte miatt nem értem, hogy miért volt ennyire erõs (a fiú miatt). 2011-ben is megállja a helyét, nagyon izgalmas volt végig, más filmnek a 4. résznél már nagyon rosszak. A vége nagyon tetszett.
Tinuska 2011 ápr. 19. - 11:08:19 Előzmény Phoeni'X
(56/214)
Hát lehet, akkor várok. Mert a Cinema city honlapján még a jövõheti mûsorban sem látom :/ Azért köszi :)
10/10
fenegyerek18 2011 ápr. 19. - 01:34:51 10/10
(55/214)
Szerintem ez a legbetegebb része a sorozatnak, de tetszett hozta az elõzõ részek hangulatát!

SPOILER
De úgy kiakadtam rajta, hogy megöli az anyját és simán kibelezi a barátnõit megölt mindenkit csak a hírnévért!
És akármilyen nehéz volt neki felnõni az ember attól nem lesz pszihopata, aki ilyenekre képes au már hibásan születik!