Téma: Sikoly 4.

Phoeni'X 2011 ápr. 18. - 22:45:12 Előzmény Tinuska
(54/214)
Szia!
Szerintem nagyon átverhettek Téged a moziban,biztos lefogják adni Szegeden a filmet:)Úgy tudom a mai naptól már lehet foglalni is a jegyeket.
Dwight19 2011 ápr. 18. - 18:51:20 Előzmény Mr. D
(53/214)
köszönöm:) akkor neki állok nézni a többit:D
Tinuska 2011 ápr. 18. - 14:33:49
(52/214)
Sziasztok!
Érdeklõdnék, tudja e valaki, hogy Szegeden mikor óhajtják bemutatni a filmet? Szombaton akartam menni, de hát megdöbbenve láttam, hogy nem játsszák. És sehol nincs infó se róla, sõt, a Cinema City-ben azt mondták, hogy nem is lesz. Tud valaki valamit?
Köszi
10/10
reg23 2011 ápr. 18. - 08:17:49 10/10
(51/214)
Sziasztok!

Tegnap este néztem meg a filmet és nekem nagyon tetszett :)! Az utalások más horror "klasszikusokra", valamint az, hogy ennyire önmaga paródiája is egyben a film, szerintem fenomenális :)! Nekem nagyon tetszett! Féltem beülni rá, mivel elég gagyi folytatásokat kaphattunk az utóbbi idõben... de én pozitívan csalódtam.
Szal egy a lényeg, aki szereti az adott mûfajt, szerintem annak kötelezõ :)!

Szép napot :)!
Mr. D 2011 ápr. 17. - 23:11:08
(50/214)
Semmi értelme megnézni az eddigi részek hiányában, de nem is csak azért, mert nem értenéd (azért persze össze lehet rakni úgy is szentem), hanem inkább mert az elsõ rész az egy stílusteremtõ horrorklasszikus amit vétek kihagyni. A második kicsit gyengébb de még az is nagyon jó, a harmadiknál meg szerintem kissé rossz irányba ment el a dolog. Az új rész megint nagyon jó lett. Örültem, hogy mindhárom fõszereplõ visszatért kiegészülve fiatal tehetségekkel. Nagyon jó a film hangulata, és nagyon tetszik, ahogyan igazodik a film a korszak horrorzsánereihez. Pl. több vér, az interneten közzétett gyilkosságok stb. És az is jó, hogy az adott horrorfilmek-hez köthetõ aktualitásokat elemzi, úgy mint a remake-ek meg a reboot-ok.
BEN1986 2011 ápr. 17. - 22:53:07
(49/214)
Nem láttad az 1-3. részt? A 4.-et addig ne nézd meg.
Dwight19 2011 ápr. 17. - 22:45:47
(48/214)
Nem láttam az elsõ 3 részt. Van bármiféle kapcsolódása ennek a résznek a többihez??? Köszönöm elõre is.:)
Phoeni'X 2011 ápr. 17. - 20:54:34
(47/214)
Megtudná valaki mondani, miért van az, hogy több más város mozija mellett 1 héttel késõbbre, 21-re rakták a premiert???
6/10
PivarnyikKrisz 2011 ápr. 17. - 16:15:37 6/10
(46/214)
Csak tipp:
??? Szellempofa??? :D
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 17. - 15:08:41 10/10
(45/214)
Még azt szeretném kérdezni hogy a Ghostface-t magyarul hogy szokták fordítani???
Mert itt nem fordították le,és még kérdeztem is bnõmtõl h mivan kiaza Ghostface.Sokat említik.Nyilván 1 pillanat alatt leesett cssk arra nem jöttünk rá magyarul ez mi szokott lenni.
Valaki tudja esetleg?
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 17. - 14:58:51 10/10
(44/214)
Nálam aboszolút 10/10 Tudom ajánlani(fõleg így hogy sokkal rosszabra számítottam!
Amúgy nemtudom másnak is vagy csak enekm volt fura látni Sidet egy megöregedve.Annyira szokatlan volt,persze így is szép volt,csak ott volt Courtney Cox,akin meg nem fog az idõ.
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 17. - 14:55:10 10/10
(43/214)
SPOILER SPOLIER Ne olvass bele ha nem láttad!!!!

Ne érts szerintem minket félre.Attól eltekintve hogy mennyire imádom a Sikoly filmeket és mennyire tetszett ez,énis hülyére röhögtem magam a tipikus Sikolyos nagyon béna hibákon.A lépcsõs részen bnõmmel azon röhögtünk hogy a gyilkos mintha valami trambulinról ugrott volna hátra:D.
Másik amikor Gale elhelyezi a kamerákat akkor ide-oda mászkál,bizonyos idõ eltelik a kamerák felállítása között.Mikor látjuk hogy a gyilkos elfordítja õket,sorra teszi ezt közvetlen egymás után,mintha a kamerák egymás mellett lennének.
Aztán miután a kislány,Jill,olyan szinten megsebezte a vállát(késszúrás) úgy hadonászott,tartotta a pisztolyt mereven percekig,mintha semmi baja nem lenne.Kb meg fel sem tudná emelni a karját a valóságban.És még sorolhatnám.De ezeken én nem mérgelõdtem,inkább röhögtem egyet:D.
SPOILER SPOILER SPOILER
10/10
pillangókisasszony 2011 ápr. 17. - 14:50:04 10/10 Előzmény norbikess
(42/214)
szó szerint ezt akartam írni.teljesen egyetértek.nagyon tetszett nagyon jól szórakoztam.a történettõl kicsit tartottam hogy béna lesz,de bejött,és a végén a csavar meglepett!
8/10
CTU 2011 ápr. 16. - 23:14:36 8/10
(41/214)
Akárhány rész készülhet belõle, én biztos várni fogom és megnézem!
13 évesen láttam elõször a Sikolyt videón, aztán a Sikoly 2-t már moziban, és a Sikoly 3-at is 2000-ben.

Olyan szinten izgultam Sidney-ért, Dewey-ért, és Gale-ért, hogy a sok "hullócsillag" tinik kaszabolása nem is érdekelt egyáltalán!!!
***SPOILER***
Megnyugodva és örömtelien jöttem ki a filmrõl, hogy õk hárman, sok késszúrás után ismét túlélték!!!
***SPOILER VÉGE***
Ez a 3 karakter annak idején telitalálat volt!!!
Dewey esetlensége, Gale határozottsága, és Sidney gyötrelmes múltja!!

Nélkülük egy Sikoly film, olyan, mint egy Die Hard John McClane nélkül!!!
6/10
PivarnyikKrisz 2011 ápr. 16. - 22:56:16 6/10
(40/214)
Gigantikus csalódás a film… Abszolút mást vártam. Az elsõ rész utánozhatatlan horror/thriller kalsszikus. A második és harmadik rész egynek elment,de szerintem ez besározta a Sikolyt. Na jó ez egy kicsit erõs,elismerem. Vannak persze ezerszer rosszabb thrillerek is. Ám mégiscsak érthetõ,hogy mi a baj ezzel. Az tény,hogy az eddigi legvéresebb Sikoly rész. Ám ez korántsem javít magán a filmen.
Megemlítenék pár jelentet ami számomra hogy is mondjam, ’paródiává’ tette a filmet. Szerintem elvesztette a komolyságát véglegesen ez a film.
---SPOILER---
Mikor Sidney menekül a lépcsõn a gyilkos elõl és belerúg az vagy 5 métert repül hátra… ot néztem egy nagyot. Az is ’érdekes’ volt amikor a végén a kórházban defibrillátorral megráztak a gyilkos majd az újraéledt… Egy kicsit már hihetetlenné tette a filmet.
---SPOILER vége---
Azt hiszem,hogy sokan belém fognak kötni ezekért a véleményekért,de szerintem teljesen reálisak. Nem ezt vártam Wes Craven-tõl…
10/6… (rosszabbat akartam adni komolyan,de nem volt szívem…)
Azért nem kell túlságosan elkeseredni, akik látták az elõzményeket azok nézzék meg ezt is.
monnci 2011 ápr. 16. - 18:54:53
(39/214)
tegnap néztem meg a westendben. tudniillik rólam, hogy imádom a horrorfilmeket, és a sikoly volt életem elsõ horrorfilmje. emiatt elfogult vagyok vele szemben. ez a rész is eszembe jutatta azt, amikor kilenc éves koromban egyedül néztem meg otthon az elsõ részt, de nem adta vissza azt az élményt, amit anno átéltem. ennek ellenére nem volt olyan rossz, nálam 7/10.
8/10
CTU 2011 ápr. 16. - 16:42:22 8/10
(38/214)
mind a négy sikoly megnézése után szerintem:
SIKOLY 10/10
SIKOLY 2 8/10
SIKOLY 3 7/10
SIKOLY 4 7/10
Persze hogy egyre gyengébbek, mindig az eredeti a legjobb, de a folytatások azért tarthatnak egy bizonyos minõségi szintet!! A Sikoly minden része megállja a helyét!
***SPOILER***
Gyanítom, hogy egy új Sikoly trilógiát akarnak ha minden jól megy.
Ha Freddybõl, Jasonbõl, Myersbõl, Jigsawból letudnak húzni 7-8-10 bõrt is, akkor a Sikolynál a 4. rész még elég visszafogottnak tûnik:)
Akárhogy is eddig hozta a szintet rendesen!
8/10
CTU 2011 ápr. 16. - 16:35:59 8/10
(37/214)
Most láttam a westendbe!
Tetszett, hozta a szintet, izgalmas volt!!!
*SPOILER GYANÚS*
Rengeteg filmes utalás, összehasonlítás, parodizálás, többek közt ezért imádom a Sikoly filmeket!!!
*SPOILER*
És mivel új szabályok vannak, Sidney, Dewey, Gale is jócskán kap a döfésekbõl.
A vége egy kis meglepetés, Scream 5???:)
8/10
CTU 2011 ápr. 16. - 16:30:45 8/10
(36/214)
2 dolgot tudok csak ajánlani!!

1. vagy megtanultok angolul és akkor no problem a feliratokkal.
2. vagy maradtok a minõségileg retek sz*r f*s h*gy okádék csicska magyar szinkronnál, ami évrõl évre olyan szánalmas hogy én is jobban csinálnám alábeszélõsen a fa hangommal!!!!!

Nemcsak a Sikoly filmek, de sok más is ezerszer jobb angolul.... sokkal hatásosabb, átérezhetõbb.
Sajnos ungarische nevekbõl ritka a kiváló hang, (de azért akad...)
mark17 2011 ápr. 16. - 16:18:18 Előzmény Dean88
(35/214)
csak tudod úgyvannak vele az emberek, hogy ha feliratos meg se nézem. Miért? mert a többség nem szeret olvasni. Szereti ha ért mindent, szereti párbeszéd közbe a beszélõk szemét nézni és nem a betûket. Nekem pedig azért nagy csalódás mert így a barátnõmnek se lesz kedve hozzá, és felirattal nem ugyanaz. :s