8/10
-_Roger_- 2015 jan. 28. - 11:35:28 8/10
(70/90)
Nekem sokkal jobban tetszett ez,mint az elsõ.A nagyzolós szövegeket nem vitték túlzásba,és többségük nem is volt felesleges.A legjobb dolog a Dwight és Ava közti viszony volt.Nagyon jól leírja,hogy mit érez a szerelmes nõ és férfi.Egy-egy párbeszéd nagyon színpadias volt.Az új színészeket imádtam egytõl-egyig.Különdíjas nálam az új Miho,aki gyönyörû-pedig nem szeretem az ázsiai nõket.(Az elsõ Miho egy kismalac volt).Valamint Christopher Meloni (Mort). A régiek közül sokat szerepel Powers Boothe (Roark),aki már 66 éves,de ennek ellenére nagyon sármos.A szinkron hangja is tökéletes.Ez ma nagy szó.Az összes színész karakteres és érett.A romantikus szálak-amiket az elsõ részben is szerettünk,de talán nem tudatosult bennünk,hogy igazából ezért szeretjük a filmet-most még erõsebbek.A Sin City beérett.8/10
pihes 2015 jan. 18. - 15:03:23
(69/90)
Rémes mesefilm, de nézhetõ.

Az értékelését, abszolút nem vinném fel magasra!
7/10
Atis88 2015 jan. 17. - 21:16:19 7/10
(68/90)
Jó volt ez akárcsak az elsõ. De nem értem miért kellett ennyit várni a folytatással. Nagyobbat ütött volna, ha az elsõ rész megjelenése után 1-2 évvel jön. 7/10.
Gnomik 2015 jan. 17. - 18:30:52
(67/90)
Hát ez szörnyû lett! Elsõt szerettem, ezt nem!
Az elsõ rész nagyon jól indult, jól fel volt építve a történet.
Ez a másodikat egy kicsit összecsapottnak, csapongónak éreztem!!!
mi értelme volt a kártyás sztorinak?

SPOJLER

Dwight 5szor belelõtt a benga Manute-ba, az meg csak kinevette, erre a Ava egy lövéssel ugyan oda, és elintézte?mi van? És még sok ilyen értelmetlen jelenet volt...
10/10
Ancen 2014 dec. 05. - 20:18:54 10/10
(66/90)
Elég hülyén lett vége, de imádtam! :)
k11zoltan 2014 nov. 26. - 22:13:49
(65/90)
Az elsõ is tetszett, ez sem volt rossz.
7/10
Kulcskészítõ 2014 okt. 24. - 21:36:43 7/10
(64/90)
Nem rossz, csupán közepesre sikerült. Az elsõ részt már évek óta nem láttam, mégis többre emlékszem belõle, mint erre pár hét után. Nem mondom persze, hogy nem jó, hiszen magasan ver sok más filmet, de ahogy az egyik kritika is fogalmaz, a Sin Citybõl nincs, nem lehet olyan, hogy "elég jó" csak tökéletes. Ennek ellenére azért remélem, lesz még belõle - ennél azért egy jobb - rész (és így egy trilógia), mert ezeket a sztorikat még elnézném egy darabig.
8/10
convar 2014 okt. 04. - 21:25:48 8/10
(63/90)
Na eljött az idõ hogy végre eleget tegyek "kötelességemnek". Term. spoileres lesz.


Szóval: azt nem mondanám hogy csalódott vagyok, de azt sem hogy maradéktalanul elégedett.

Merthogy tényleg nem elég jó a film. Nem rossz azért, csak éppen jónéhány dologban elmarad az elsõ filmtõl. Vannak pozitívumai persze (igaz, azok sem új pozitívumok, inkább csak megmaradtak), de bizony, én is éreztem hogy vhogy kevesebbet nyújtott mint az 1. film. Elgondolkodtam azon is hogy ez csak annak köszönhetõ-e hogy a feeling már nem tudott olyan meglepetéssel hatni, nem tudott úgy mellbevágni merthogy már tudtam nagyjából mire számíthatok - de sztem nem csak ennek. Ha a két film fordítva készült volna el akkor is ezt tartanám a gyengébbnek.

Amiben sztem a leginkább elmarad a 2005-östõl ez a film, azok sztem az olyan amabból idézhetõ egysorosok mint pl. az "Azért még felbírom (emelni a pisztolyt)." vagy a "Nesze egy nyom!" vagy Hartigan szívet facsaró monológja a végén "Az öregember meghal, a fiatal lány életben marad. Ez az élet rendje. Szeretlek Nancy." Ebbõl a mostani filmbõl gyaklag egyetlen szöveg sem maradt meg így bennem, és ez baj (helyette viszont mindenki elmondta legalább 2x, jó szájbarágósan hogy milyen kib*szott veszélyes hely ez a Basin City). Talán az egyedüli kivétel Ava Lord "Na végre!"-je volt (tudjátok amikor a fürdõkádban várta a zsaru hívását), na azon ott ezért elmosolyodtam :)

A másik meg, hogy mintha a történetek sem lettek volna olyan kidolgozottak, olyan fordulatosak, árnyaltak, szerteágazóak. Ez az akciókra külön is elmondható, ebben a filmben ezek kb. abból álltak hogy a fõhõsök lelõttek mindenkit akik az útjukba kerültek. Marv vs. Mahut bunyójánál meg különösen hiányérzetem volt (hasonlítsuk csak össze a Marv vs. Kevinnel!). Ezek az 1. részben emlékeim szerint nem voltak ennyire elstilizálva, vagy legalábbis nem ennyiszer, nem ennyire.

Leginkább Nancy bosszúsztorijánál éreztem ezeket. Addig oké hogy alaposan megmutatták hogy jutott el addig az elhatározásig hogy megöli Roarkot, ez jól fel volt építve. Na de a vége... eldönti, szól Marvnak, odamennek, lezúznak mindenkit, bemegy a szobába, de elszúrja, Roark lelõhetné, de neki is megjelenik Hartigan (MI A F*SZNAK? HOGYAN?????), aki emiatt elszalassza a pillanatot és Nancy befejezheti a bosszúját. És ennyi. Nem néztem de ez kb. 5, max. 10 perc lehetett. WTF????????? Bõven lehetett volna még pakolni ezt-azt a történetbe, ez így túl egyszerû volt. Pl. megnéztem volna egy kört Marvval amiben mondjuk megkeresi Roark egyik emberét és kiszed belõle néhány hasznos infót a birtokra való könnyebb bejutás érdekében. Mennyi eksön és poénlehetõség lett volna abban is! Szal ilyenekre gondolok. Emlékezzünk rá hogy neki is hány követ kellett megmozgatnia mire végül eljutott a bíborosig. Igaz, õ sokáig azt sem tudta hogy kit keres, hogy ki az ellenség, Nancy meg tudta. De akkor is........ ide kellett volna még legalább 10 perc játékidõ, ami így kicsit egyébként csonkának is tûnik az elsõ filmhez képest.

Az Ava Lord-os sztori még úgy ahogy rendben volt, ott meg azt nem értettem hogy a záró felvonásban Dwightnak már nem egy az egyben a Clive Owen fizimiskával kellett volna rendelkeznie? Hisz ott már túl volt a plasztikai mûtéten... nem tudták volna arra a pár jelenetre esetleg Owen-t is megnyerni? Vagy hamár nem, akkor legalább lehetett volna "owenesebb" is az a maszk sztem, túlzottan is "brolinos" maradt vele a karakter. Nekem nagyon szemet szúrt.

Egyébként hogy miért gyengébb a film mint az elõzõ, ill. maguk a történetek azt azthiszem elsõsorban nem Rodriguezben kell keresni. Õ úgy érzem - a már említett kissé kidolgozatlanabbnak tûnõ akciójeleneteket meg pár felesleges bölcselkedést leszámítva - azért most is megtette a magáét: jó színészeket nyert meg a filmhez (bár ez nem tudom mennyiben az õ érdeme, lehet hogy inkább a stúdióé), és a látvánnyal most sem volt gond, az most is lenyûgözõ volt, sõt itt-ott talán még rá is tett egy lapáttal. Imádtam most is. Ha ezt külön nézem akkor az most is 10/10, sõt, 10/11. Sztem egyszerûen arról van szó hogy maguk az "alapanyagok", tehát a megfilmesítésre szánt képregények a gyengébbek. Elvégre ahogy pl. a zenészeknek is vannak jobb és gyengébb számaik ill. albumaik, úgy nyilván, érthetõ módon Frank Miller képregényeinél sem egyforma a színvonal, az meg megint csak nem lehet véletlen hogy az elsõ filmben pont a That Yellow Bastard, a The Hard Goodbye és a The Big Fat Kill lett feldolgozva, valszeg ezek lehetnek a képregénysorozat legjobban sikerült darabjai ezért is esett elsõ körben rájuk a választás. Most meg dolgoztak abból ami még maradt. Persze hogy ez valóban így van-e, hogy jó-e a sejtésem azt csak az tudná megmondani biztosan aki olvasta is a képregényeket (én nem).

Am ezen teóriámat az is alátámasztani látja hogy a mozi egyetlen, direkt a filmhez írt új története, vagyis a hamiskártyás Johnnyé lett sztem a leggyengébb, az csak vhogy funkciótlanul lógott a levegõben, se füle se farka nem volt (mintha direkt azért menne vissza hogy kinyírassa magát. pfff). Mintha Miller sem tudta volna hogy mit is akar kihozni az egészbõl így, a többi rész megírása után annyi évvel, már kissé berozsdásodva.... Hát nem is hozott ki semmit. Töltelék epizód, csak arra jó hogy ne legyen még a ténylegesnél is rövidebb a játékidõ, amely az 1. filméhez képest már így is elég rövid (többek között a már említett Nancy sztorijának összecsapása miatt is).

Az egyetlen igazi pozitívum (legalábbis nekem, Jessica fanként :) ) az volt hogy ebben Albának, vagyis a karakterének sokkal több szerep jutott, a saját történetében abszolút fõszereplõvé lépett elõ --> mellesleg ezért is zavar annyira hogy pont az õ része, a Nancy's Last Dance van annyira elnagyolva, legalábbis a befejezése ugye.

Nameg hogy emiatt (vagy nem emiatt, ez mindegy) táncjelenete is több volt, méghozzá azok jobbnál jobban megkoreografálva - de ez inkább csak lett volna pozitívum, hogyha két éve nem olvastam volna arról hogy elvileg úgy kiakadt magára a forgatás során hogy elbõgte magát és testdublõrt kiáltott (szegénykém állítólag egyáltalán nem volt megelégedve a testével, a kis buta...). Ezek után hogy örüljek ezeknek a jelenetnek is tiszta szívvel, amikor egyszer abban sem lehetek biztos hogy közben valóban az õ testét látom ill. láttam? :S Tényleg, ha errõl vkinek van biztos információja, tehát hogy végül kapott is testdublõrt vagy végül Rodriguez meggyõzte hogy nincs rá szüksége, az kérem közölje velem. Tényleg érdekelne, nekem fontos.

Amúgy megszereztem ennek is a plakátját, de! Az azért sokat mondó hogy még mindig nem raktam ki a falra, és nem csak azért mert hamarosan költözök ki Angliába és addig már minek... majd az új szobámba meglátom, addig még átgondolom egy párszor :)


Majd azért késõbb term. újranézem ezt is dvd-n, eredeti hanggal, meglátom úgy jobban átjön-e...... mert egyébként azt sem tartom kizártnak hogy egynéhány szöveget a rossz szinkronszöveg tett tönkre. Majd kiderül.

Mindenesetre azt azért nem gondolom hogy a szinkronon valóban sok múlt volna (magukkal a szinkronhangokkal egyébként nem volt különösebb bajom, még Faragóval se, gyorsan ráálltam) és a film fentebb taglalt gyengeségei miatt semmiképpen sem adhatok rá maximális csillagot - sõt, ha szimplán a cselekményt nézem akkor meg csak 5-6-ot kellene. De hát az összbenyomás a lényeg, vagyis a filmhez tartozik egy látványvilág is, és mivel az most is adta hamisítatlanul a korábbi feelinget ezért legyen 8 csillag. Mégiscsak Sin City ez is.


tehát 8/10
7/10
Ze74 2014 okt. 03. - 20:51:00 7/10
(62/90)
Ugyan olyan jó mint az elsõ rész,csak másodikra már nem üt akkorát....
Eva Green ebben a fekete-fehér világban állati szexi.
7/10
lotto 2014 okt. 03. - 11:56:28 7/10
(61/90)
Az 1.azért sokkal jobb volt, de ezis nagyon el lett találva, megmaradt az elsõhöz hasonló stílus csak talán kicsit vadabbul megfestve. Véletlen adtam rá hetest, a movie rövidsége engem is zavart.
7/10
arcansas 2014 okt. 02. - 01:19:26 7/10
(60/90)
Tetszett. Kicsit egyszerûbb a története,mint az elsõnek. Kifejezetten csípem a fekete-fehér és néhol színes világát.
8/10
bercesnagy 2014 szept. 29. - 09:00:58 8/10
(59/90)
Szerintem nem rosszabb mint az elsõ rész, nekem kifejezetten tetszett. Ajánlom mindenkinek, ha az elsõ tetszett ebben sem fogsz csalódni. A színészek jók, a képi megvalósítás kíváló. 8/10
forvz 2014 szept. 16. - 11:06:47 Előzmény Lizus-ka
(58/90)
láttam én is a Toldiban, és tudok is annyira angolul, h a sztorit megértsem, de pl az kizárt,h mondjuk azt is értsd,h mit mond Marv, amikor épp fogpiszkáló van a szájában.
+ azokra nem gondolt a forgalmazó, h pl vannak ,akik nem tudnak angolul, de eredeti nyelven szeretnék megnézni a filmet??
számomra ez tényleg érthetetlen. ráadásul kult filmrõl beszélünk
Lizus-ka 2014 szept. 14. - 22:37:36
(57/90)
A Toldi Moziban eredeti angol szöveggel láttuk ma délután felirat nélkül.
forvz 2014 szept. 13. - 19:05:10
(56/90)
sziasztok, játszák vhol angolul + magyar felirattal?
ha nem ,akkor vajh mirét nem???? érthetetlen
8/10
sanada 2014 szept. 10. - 23:08:43 8/10
(55/90)
Már nagyon vártam, nagy rajongója is vagyok a képregény részének, szerintem jó alkotás lett, látvány nagyon a helyén volt, színészek is, hozta az elõzõ rész kép világát, tehát mindenképp megéri megnézni. :)
cellasto 2014 aug. 29. - 14:40:12
(54/90)
ez elég nagy baj,nagyon bírtam pedig az elõ részben
8/10
Semprini 2014 aug. 29. - 14:30:19 8/10
(53/90)
Mert a karaktere ekkor még másik arccal létezett, ezért itt Dwight-ot másik színész játssza.
cellasto 2014 aug. 29. - 14:06:26
(52/90)
Clive Owen miért nem kapott szerepet benne?
petimbo 2014 aug. 29. - 14:03:23
(51/90)
Én rövidnek éreztem. Lehetett volna hosszabb is. Ettõl függetlenül szerintem hozta az elsõ rész hangulatát, látványban még jobb is volt, Jessica és Eva pedig lenyûgözõ volt benne. A színészi játék abszolút tökéletes volt.