6/10
Kolókapitány 2014 aug. 28. - 17:22:15 6/10
(50/90)
A karakterek és a színészek jók voltak, a látvány se hagyott kívánni valót maga után, az ember ennyi év után azonban sokkal jobb forgatókönyvre számít. A dialógusok és monológok se olyanok voltak, mint az elsõ részben. Összességében csalódás, viszont Jessica Albáért és Eva Greenért én is ölni tudnék.

6/10
petimbo 2014 aug. 28. - 16:13:54 Előzmény pipacs a fenegyerek
(49/90)
Engem a kritikák nem érdekelnek. Ha egy filmet meg akarok nézni, akkor megnézem, és nem hagyom, hogy a kritikák eltántorítsanak, mert attól, hogy valakinek nem tetszett és ír egy negatív kritikát attól még nekem tetszhet a film.
Lincoln Hawk 2014 aug. 28. - 09:12:59
(48/90)
(jah, alba, persze, nem biel, bocs.)
Lincoln Hawk 2014 aug. 28. - 09:11:33
(47/90)
Amiben erõs volt, az a látvány. Rodriguez még ütõsebbé tette az elõzõ részhez képest - ebben már vannak olyan jelenetek, amelyek csaknem egy az egyben a képregény kockáit idézik. Mondjuk, nekem helyenként kissé sok is volt, hogy így van (SPOILER: a kifehérített nyílvesszõk fejbe csapódása inkább röhejes, mintsem akciófilmes hatást keltett), és azt is kissé öncélúnak (és esetlegesnek) éreztem, hogy mi színes és mi nem; de ezek apróságok.

Két dolog viszont komolyan zavart: a karakterek valahogy nem váltak élõvé. Nem jut elég tér, lehetõség nekik, hogy megmutassák magukat, és az egyes sorsfordulatok túl gyors tempóban torlódnak egymásra ahhoz, hogy be tudjam fogadni õket. (SPOILER Konkrétabban: Josh Brolin lelövi élete szerelmét, ez talán ütne, aztán Powers Boothe végez a saját fiával, ez már nem hat annyira, végül Jessica Biel áll bosszút - hát, ez már fel sem izgat.) Valamivel súlypontozóbb dramaturgia, és átgondoltabb cselekményvezetés segített volna a dolgon.

Christopher Lloyd viszont nagyot villant abban a kis szerepben is, Eva Green pedig csakugyan nagyon dögös - mind ruhában, mind anélkül. Összességében tehát nagyon is nézhetõ film, egyáltalán nem olyan rossz, mint amennyire a pénztáraknál nyújtott teljesítménye alapján egyesek gondolnák. Nem érdemelt volna ekkora bukást - de hát a mozibizniszben nem érdemeik alapján dõl el a filmek sorsa.

Értékelésem: 10/6
Doc Holliday 2014 aug. 28. - 07:40:18
(46/90)
Az elsõ rész után nekem ez nagy csalódás. Ahhoz képest itt a karakterek eléggé két dimenziósak. Megvan a szerepük, azt be is töltik úgy ahogy kell, de hiányzik az a mûködõ dramaturgia ami az elõdjében megvolt. Nincs megdöbbenés, nincs rémület érzés amit kiváltana... Marv is elvesztette azt az kegyetlen impulzív inkvizítor karakterét. Joseph Gordon meg tulajdonképpen a paródia határait súrolja, amit mûködött benne...De ezt nem spoilerezem el...Érdemes megnézni természetesen de csakis egyszer...
10/10
beo71 2014 aug. 27. - 21:03:21 10/10
(45/90)
Látványorgia !
Végre nem csak az elsõt kell rongyosra nézni, itt van egy újabb csoda, ami talán nem olyan jó, mint az elsõ rész összképe, de bizonyos dolgokban felül múlja azt : gondolok itt Eva Greenre. Mert van Rosario Dawson, meg Jessica Alba, sõt még egy kis Lady Gaga is, de az örök emlékezetnek : EVA GREEN. 10/10.
Mickey Rourke pedig újra hatalmas.
10/10
johnny63 2014 aug. 27. - 19:20:35 10/10
(44/90)
Ma megnéztem és szerintem egész jó lett, mind látvány és sztori terén is.
hupika91 2014 aug. 27. - 14:52:25 Előzmény Semprini
(43/90)
Sajnos Miho cseréje elkerülhetetlen volt:
Az elsõ részben õt alakító Devon Aoki terhes volt a forgatás kezdetekor, így nem tudta vállalni a szerepet.
10/10
mariszoul 2014 aug. 26. - 20:08:49 10/10
(42/90)
Õszintén szólva egyszerûen hihetetlen...
A látványvilága(3D) vetekszik az Avataréval...
A szereplõk jók, utalások megvannak de valami mégis azt mondja,hogy annyira nem volt jó mint az elsõ rész

SPOILER

Joseph-Gordon Lewitt örök kedvenc, a története nem utolsó,de meghalnia nem kellett volna
Eva Green odateszi,valamit öröm töltött el amikor elpatkolt,Josh Brolin inkább volt egy megkeseredett szeretõ, mint Clive Owen
Alba kisasszony jóval hitelesebb volt mint az elsõ részben,ide már azért felnõtt...
Mihot imádtam,és az egész Óvárosi brigádot
És ami hiányzott belõle az a kis Tarantino volt,nem más
Valaki árulja már el hogy most mi lett a vége,mert sötét képernyõ mind a két tagnál pisztoly,de ha azt mondaná valaki, hogy a Szenátor hal meg,emlékezzünk Willis is beszélt az elsõ részben a halála után...

SPOILER VÉGE

Minden apró hibától eltekintve ez is 10/10, a kult.filmek listájára felírta magát,de nem az elsõ rész után közvetlen...
8/10
Semprini 2014 aug. 26. - 13:32:36 8/10
(41/90)
***SPOILR***
Az a baj, hogy a 6. epizód elõbb kellett hogy történjen, mint az 5-ös, hiszen Marv kivégzésekor Roark szenártor még él és virul, így Marv nem segédkezhetett Nancynek Roark megölésében. Ezt valahogy figyelmen kívül hagyták az alkotók.
Blindmouse 2014 aug. 26. - 12:00:42 Előzmény Mr. D
(40/90)
Ez egy egész hihetõ kronológia. :)
6/10
Steel89 2014 aug. 26. - 04:29:18 6/10
(39/90)
Kiforgatták az elsõ rész karaktereit és az elsõ rész misztikumait is kiábrándítóan döntötték le. Sajnos a hõsökkel se egyformán foglalkozik a film.

SPOILER:

Dwight egy kemény, mégis halál laza macho az elsõ részben, itt egy szerelmes, manipulálható balek. Clive Owennel sokkal jobban lehetett azonosulni, mint Josh Brolinnal.

Marvból az igazi antihõsbõl csináltak egy jóságos golyóálló apafigurát akihez nyugodtan bármilyen problémával lehet fordulni mert szétver neked bárkit és gyakorlatilag mindent elintéz helyetted.

Joseph Gordon-Lewitt jeleneteinél éreztem azt, hogy végre kapok valamit a régi Sin citybõl, de igazából azok is csak arra szolgáltak, hogy bemutassák mennyire gonosz Roark szenátor.

A filmben összevissza halnak meg az emberek, akit az elsõ részben kivégeztek azt megint megölik, akinek nem kéne meghalnia az meghal akinek nem kéne élnie az él. Utólag Hartigan hõsies áldozatvállalását is elbagatellizálták. Reméltem, hogy majd kidolgozzák az elsõ részben megjelenõ sorozatgyilkost akit Josh Hartnett játszott vagy legalább új fõhõsöket hoznak be a képbe, de nem...

Egy-két erõs jeleneten kívül nem tud újat mutatni a film. Igazából nem csodálkozok, hogy nem nézik a mozikban, inkább az szomorít el, hogy a kritikailag elismert elsõ részét se nézték.

10-es skálán egy jóindulatú 6-os.
10/10
molnar_bence 2014 aug. 25. - 15:49:58 10/10
(38/90)
Nekem nagyon tetszett!:) nem értem ezt az eszméletlen lehúzást itt az oldalon a szavazatokból kiindulva..nem volt olyan jó, mint az elsõ rész, viszont nekem nagyon adta a hangulata ugyan úgy az igazi Sin City érzést.

Egyedül Dwight okozott csalódást, az elõzõ részben jobb volt a színész:)

10/10
10/10
zoliman 2014 aug. 25. - 15:42:37 10/10
(37/90)
Jóóóósááááág! :)
pipacs a fenegyerek 2014 aug. 24. - 19:16:34
(36/90)
A kritikák alapján nem egyszerü dönteni.DE ennek a filmnek a hangulata meg sem közeliti az elözõ részét az biztos.Akkora a különbség mint a 300 és a 300 folytatása között.Ég és föld.
petimbo 2014 aug. 23. - 22:59:29
(35/90)
Engem a kritikák hidegen hagynak. Egyszerûen nem hagyom, hogy befolyásoljanak.
petimbo 2014 aug. 23. - 22:57:23 Előzmény Castleon
(34/90)
Majd vedd meg DVD-n, és akkor a kimaradt/törölt jelenetekkel együtt kell megnézni, úgy biztosan lesz 2 órás. :)
Egyébként én még nem láttam, de meg fogom nézni, de nem moziban.
8/10
Semprini 2014 aug. 22. - 10:29:24 8/10
(33/90)
Az elsõ rész zseniális volt, kultfilm lett, abszolút megérdemelten. Senki nem gondolhatta komolyan, hogy AZT még egyszer meg tudják ismételni, vagy pláne felülmúlni. Ez egész egyszerûen nem sikerülHETett. Vannak egyszeri, megismételhetetlen dobások, amiket vagy lehetetlen folytatni, vagy elõre borítékolható, hogy nem lesz még egyszer ugyanaz az élmény, mint elsõre. Ilyen volt a 300, amelynek a folytatása meg sem közelíti az elsõ részt, a Ponyvaregény, amit nem nagyon lehetne folytatni, pontosabban nem érdemes, és még sorolhatnánk. De a Sin City folytatása be lett ígérve még anno, így aztán 9 évnyi huzavona és odázgatás ellenére a rajongók kedvéért elkészült ez a film. Persze mindig vannak, akiknek nem lehet a kedvére tenni, akiknek semmi sem elég jó, akik csak azért ülnek be egy filmre, hogy a hibákat keressék, de ez a film szerintem JÓ lett. Nem zseniális, nem korszakalkotó, nem hibátlan, szimplán "CSAK" jó. Ez azonban nem kevés.
Látványban természetesen pontosan ugyanazt hozza, mint az elsõ rész, ebbe abszolút nem lehet belekötni, ugyanaz a megelevenedett képregény pereg a szemünk elõtt, fekete-fehérben, helyenként némi színezést alkalmazva. A baj a sztorikkal van, nem mindegyik egyformán jó, a nyitó Marv-os jelenet pl. nagyon össze lett csapva, máshol meg kicsit le-leül a film (a két pókerparti kicsit soknak tûnik), és bizony van egy-két logikai baki is, ha az elsõhöz akarjuk kötni a szálakat. De végülis összességében azért megvan az élmény, Sin City ez is, csak kicsit másképp, persze oda az újdonság varázsa, és nem vág úgy mellbe, mint elsõre, de hát ez természetes, aki mást várt, az nem tudom, mit várt. A szereplõkkel nincs különösebb baj, hozzák a figurát, ahogy kell, visszatér Marv, Nancy, Hartigan és Dwight, utóbbit nem Clive Owen, hanem Josh Brolin játssza, de ezzel sincs baj, hiszen meg van indokolva. Jessica Alba Nancyként meglepõen dögös és vadóc, sokkal nagyobb szerepe van, mint az elsõ részben, Rosario Dawsonnak ezzel szemben sokkal kevesebb, Miho-t pedig sajnos más játssza, érthetetlen módon, teljesen új viszont Eva Green, megint nagyon neki való szerepben, igazi DÖG, így csupa nagybetûvel, maga a femme fatale. A másik új fõszereplõ Joseph Gordon Levitt, akitõl nem vagyok elragadtatva, de végülis nem volt rossz egynek, a motivációja viszont kevéssé volt érthetõ szerintem. Mivel Michael Clarke Duncan 2012-ben elhunyt, az õ szerepét más vette át, Willis és Rourke pedig természetesen jóval öregebbek lettek, pontosabban rajtuk látszik legjobban az eltelt idõ. A szinkron is egész jól sikerült, bár nem mindenki kapta ugyanazt a magyar hangot, mint az elsõ részben, Brolinhoz viszont remekül passzol Kõszegi Ákos, amit legjobban sajnálok, hogy Marv-nak nem Rajhona Ádám a hangja, hanem a sokkal karcosabb orgánumú Faragó András, ami zavaró, de nem vészes, meg lehet szokni.
Szóval jó film lett ez, meg is fogom még nézni párszor, ha kijön DVD-n, talán idõvel meg is kedvelem ugyanannyira, mint az elsõt, de akkor is az elsõ marad az "igazi", ez meg a "második". De ez van, ilyen az élet.
8,5/10
Gyenes07 2014 aug. 22. - 10:27:55
(32/90)
Ige igen, én is hasonlóképp képzeltem el.
Mr. D 2014 aug. 22. - 00:19:22
(31/90)
Ha a 2 film epizódjainak idõrendjére kíváncsi valaki, akkor az valahogy így néz ki: 1. leghamarabb van az, hogy Hartigan megmenti Nancyt és kinyírja Roark szenátor fiát, majd végül végez saját magával. (1. film) 2. Ez után jön az, hogy Dwight életében ismét felbukkan Ava Lord és átplasztikáztatja az arcát. (2. film) 3. Dwight és a prostik afférja Jackie Boy megölése miatt a maffiával. (1. film) 4. A Joseph Gordon-Levitt által játszott karakter pókeres balhéja Roark-kal. (2. film) 5. Nancy szövetkezik Marvval és bosszúhadjáratot indít Roark szenátor ellen. (2. film) 6. Marv bosszúhadjáratot indít Goldie halála miatt. (1. film)