Téma: Skins

10/10
"károly" 2008 nov. 30. - 22:30:58 10/10
(199/759)
Kicsit megértettem amit múltkor a lányok mondtak, mégpedig hogy nem fogta meg õket annyira ez vagy az a rész, mert "csak Sidrõl/Chrisrõl/stb szólt". Nem ragadott magával ez a rész, persze végignéztem tetszett, ütõs kulcsmondat ("ráértek még elcseszni az életeteket" megvolt. De a kikapcsolt tv elõtt sötétben tízpercig ülõs katarzisélmény nem. Ez van. Következõ milyen lesz?
10/10
Vinogradov 2008 nov. 28. - 20:32:36 10/10 Előzmény Vinogradov
(198/759)
Már megint nagyon nagy a csönd...

Pedig talán volna mit írni a 2X08-ról is.
Nem egy könnyed epizód, de hát ilyen ez a Skins...
10/10
Vinogradov 2008 nov. 27. - 21:53:16 10/10 Előzmény pansyparkinson
(197/759)
"egyébként meg ja, a fehérnemüs dolog nekem is feltünt, mondjuk elég nehéz nem észrevenni. zárójelesen megjegyzem ha tehetném mindig fehérnemübe lennék, ez lehet hogy beteges"

Sztem egyáltalán nem beteges...
(Sõt!)



"a kacsintás pedig tényleg jó lezárása a résznek, lehet ha más csinálja idétlen, de Effynek pont jól állt"

Hát igen, az a kacsintás sztem is nagyon jó a végén - nekem az jutott eszembe róla, amit Tony mondott neki - ha jól emlékszem, szintén ebben a részben: "Engem nem csapsz be, Effy Stonem..."

Annyit zárójelesen megjegyeznék, hogy Effynek még lesz egy hasonlóan érdekes kacsintása - a sorozat egyik lélektanilag emelkedett pillanatában...
10/10
pansyparkinson 2008 nov. 26. - 17:56:26 10/10
(196/759)
egyébként meg ja, a fehérnemüs dolog nekem is feltünt, mondjuk elég nehéz nem észrevenni. zárójelesen megjegyzem ha tehetném mindig fehérnemübe lennék, ez lehet hogy beteges
a kacsintás pedig tényleg jó lezárása a résznek, lehet ha más csinálja idétlen, de Effynek pont jól állt
10/10
Vinogradov 2008 nov. 25. - 16:52:20 10/10 Előzmény "károly"
(195/759)
"Azt vettem észre hogy a legnagyobb közhelyeket is helyénvalónak láttam ebben a részben, is. Pl amiket Effy mond az "érzelmekrõl" a vége felé, amik körülöttünk vannak és... hát elég ócska, elcsépelt szöveg, egy erõltetett duma a kirúgás után. De mégis, nagyon rendben volt, igaz volt.
Aztán a végén a kacsintás. De az is nagyon rendben volt minden közhelyesség ellenére."

KÖZHELYES???

Ez nem igaz, egyáltalán nem közhelyes...
Éppen, hogy egy nagyon intelligens és eredeti kifejtése annak, hogy - hoppá - hát ezt bizony nem igazán akartam megcsinálni...



"Kíváncsi vagyok már eredetiben milyen hangja van a lánynak, szerintem rohadtul magával fog ragadni ha angolul is megnéztem.
Azt hiszem az õ szinkronja a legócskább, még a hangsúlyozások se voltak rendben ( de ez csak most tûnt föl, hogy végre BESZÉLT :))"

Ennyire iszonyú lett???

Hál' istennek én nem láttam ezt a produkciót...
Effynek - természetesen - nagyon érdekes az angol hangja...

Ahogy Angie sem tudja akárhogy mondani azt, hogy "What?", vagy Cassie azt hogy "wow", úgy Effy is elég jellegzetes hangszínnel bír.

(Amúgy beszélt õ már korábban is - 1X09)...
10/10
Vinogradov 2008 nov. 25. - 16:47:50 10/10 Előzmény Madmoiselle Dee
(194/759)
Dehogynem...

Reagáltam volna én már elõbb is, de nem nagyon volt rá idõm...

Amúgy hogy tetszett a vasárnapi rész???
10/10
Vinogradov 2008 nov. 25. - 16:46:49 10/10 Előzmény Madmoiselle Dee
(193/759)
"Visszatérve a Chris-es részhez.fúúú h is fogalmazzam meg..nem is tudom,de én olyan haragot és dühöt éreztem szinte mindenki iránt..Sid és Michaell..Cassie..h gonosz lett..ill nem gonosz mert nem az lett,megértem mert eltudom képzelni h milyen érzés lehetett ez neki,csak azt nem értettem h miért kívánja azt h Jal-nak is rossz legyen.azt mondta h eddig én szenvedtem most te jössz..vagy vmi ilyesmi volt.."

Ugyan már, senki nem lett gonosz, csak a motivációik változtak meg...
Sid és Michelle esetében ez elkerülhetetlen volt - csak idõ kérdése. Gondoltam, hogy belõlük még ki akarnak hozni valamit az alkotók - és, hát, amit ebbõl a kapcsolatból ki lehetett hozni, azt sztem, úgy ahogy ki is hozták...

Cassie-nél már írtam vagy két-három héttel ezelõtt, hogy egyáltalán nem lett gonosz...
Egyszerûen: ha csinál valamit, azt nagyon csinálja, ha meg valamilyen, akkor nagyon olyan. Ilyen lett a személyisége a hosszú évek alatt - de hamarosan úgy is láthatjuk a róla szóló részben (2X09), hogy hová és meddig jutott el, és hová fejlõdött a karaktere, így egyelõre nem is mondanék semmit...



"viszont az a pofon amit Sid-nek adott..nah az nagyon szép volt!!"

Na igen: egy pillanat, amiért nem tudom eléggé sajnálni a sorozatot magyar szinkronnal abszolváló nézõket...

Ugyanis el tudom képzelni, mit mûveltek ezzel a résszel (is)...

Az egy utánozhatatlan és párját ritkító (tehát kihagyhatatlan) vmi, mikor Cassie szájából halljuk elhangozni a következõ mondatot (a pofon elõtt): "Lovely Sid and lovely Michelle fucking..."

Õszinte részvétem azoknak, akik megfosztattak ettõl az élménytõl...

(És akkor még nem is emlegettem Cassie almahámozós jelenetét, ugyanebbõl a részbõl - "Jal and Chris... Chris and Jal... More couples... More and more...")


"aztán ott van Chris..én õt annyira imádom mint párszor már elmondtam,õ h lehet ekkora hülye..jah meg persze az a lotyó Angi(nem tom h írják)..fúú nah õt pl 1kanál vízben tudtam volna megfolytani..nagyon jól tudta h van barátnõje Chrisnek..és látt rajta h nem akar már tõle semmit..erre elmegy a "házavatóbuliba" és kihasználja h Chris részeg.."

Én, megmondom õszintén, bár eléggé szeretem a 2X05-öt, ezt a fordulatot nem igazán értettem. Angie-t nem errõl az oldaláról ismertük meg az elsõ évadban...
Jó, rendben, hogy a végén otthagyja nekik a lakást, de azért nem kellett volna ilyen gonosz módon kiírni a sorozatból...



"volt benne azért jó is pl Jal az elején a sapi szerzõ akcióban:D meg amikor Anwar végre rájön h az a csak tényleg nagyon kattant:D:Dh néztek már ki:D:D
jah és amikor Chris lerajzolta az életét..:O:O nah az nagyon megható volt szerintem : ( én úgy sajnáltam : (
- most így hirtelen ennyi jut az eszembe ezzel a résszel kapcsolatban..de lehet h majd még jön vmi:D"

Igen, nekem is nagy kedvenceim az általad emlegetett részek. A sapkalopás vicces és aranyos, a Jal-lel való kibékülõs jelenet pedig remekül van kitalálva és megírva...



"A következõ Tony..ah írták többen is én sem értettem benne sokmindent..de azért tetszett..szerintem igazán érdekes rész volt..bár arra azért kiváncsi lennék h ki az a lány benne..arra is gondoltam h csak képzeli õt de nem hiszem mert akkor a szexet is képzelte?az azért húzós lenne..akkor ott van a tetoválás..h az h is volt..meg a fazon a vonaton..az nem ugyan az volt mint a tanár a suliban??
a végén viszont anyira jó volt amikor megmondta Sidnek meg Michaellnek h õk nem tartoznak össze."

A 2X06-ról gyakorlatilag már mindent leírtam - szóval ahhoz én sem nagyon tudok többet hozzáfûzni...



"Effy..még nem láttam ezt a rész mert éppen tök részeg voltam a gólyabálomon xD szóóval alig váárom már a holnapot^^"

Na neee, ezt nem hiszem el...
Ugye nem azt akarod mondani, hogy te is a Szegedi Tudományegyetem Bölcsészkarán tengeted életedet?
(Csak mert a mi Gólyabálunk is csütörtökön volt - már mint nem az enyém, mert az még tavaly volt)...
Bocs, ha rosszul következtettem...



"Nagyon szeretem õt is mert nem is tudom szimpatikus..meg titokzatok és kiváncsivá tesz..jah és a sminkek..arra is kivi vagyok már:D:D Effy mindíg olyan jól néz ki vagy érdekesen..az elsõ évadban amikor Tony értemegy a buliba..akkor is az a smink..
szóóval H.O.L.N.A.P. ^^"

Na, tessék - annyit elárulnék, hogy nem tévedtél sokat a sminkeket illetõen (ha vasárnap láttad ezt a részt) - ld. korábbi hozzászólásomat...
10/10
Madmoiselle Dee 2008 nov. 23. - 15:04:02 10/10
(192/759)
Az én hozzászólásomra senki nem reagál?
pedig kiváncsi lennék h ki mit mondd..
10/10
"károly" 2008 nov. 23. - 14:44:42 10/10
(191/759)
Azt vettem észre hogy a legnagyobb közhelyeket is helyénvalónak láttam ebben a részben, is. Pl amiket Effy mond az "érzelmekrõl" a vége felé, amik körülöttünk vannak és... hát elég ócska, elcsépelt szöveg, egy erõltetett duma a kirúgás után. De mégis, nagyon rendben volt, igaz volt.
Aztán a végén a kacsintás. De az is nagyon rendben volt minden közhelyesség ellenére.
Kíváncsi vagyok már eredetiben milyen hangja van a lánynak, szerintem rohadtul magával fog ragadni ha angolul is megnéztem.
Azt hiszem az õ szinkronja a legócskább, még a hangsúlyozások se voltak rendben ( de ez csak most tûnt föl, hogy végre BESZÉLT :))
10/10
Vinogradov 2008 nov. 22. - 21:36:37 10/10 Előzmény pansyparkinson
(190/759)
"Effy! az õ karakterét szeretem talán a legjobban a lányok közül, persze Cassie melett c: szóval, ez a rész amolyan hogy is fogalmazzak, helyre rakott néhány szálat, pontosabban nem a rész, hanem maga Effy, mert hogy mindenki más szennyesét elintézi, csak a sajátját nem, az biztos!"

Végre, ismét feléledt a fórum!

Ja, igen, Effy helyre rakott pár szálat az elõzõ részben (én is bírom a karakterét, ez után a rész után lett Cassiet követõen a legnagyobb kedvencem)...




"Egyébként Pandora szerepe nekem kifejezetten nem tetszett, kicsit erõltetett volt az egész, egyedüli rész vele kapcsolatba ami viszont nagyon is megmosojogtatott az a salátás!:)"

Igen, igazából Pandora kicsit tényleg idegesítõ... Nem sikerült belátnom, hogy miért volt szûkség az õ karakterére, de nem rontott sokat a részen, sõt, beleillett ebbe a furcsa atmoszférába...




"Cassie és Sid kibékülésénél Chris: DD!! imádom!
Tonynak pedig igencsak jól áll a rózsaszín, és hamár itt tartunk, számomra az elözõ rész jelentette a nagy betûs KATARZIST.."

Már emlegettem a múltkor ezt a részt, mint az a különleges ruhák és smink teremtette atmoszféra kitûnõ példáját...

Nem tudom, észrevette már valaki, hogy ebben a részben gyakorlatilag (asszem csak Sid és Pandora kivételével) minden szereplõ, legalább egy jelenetben fehérnemûben van...
(És milyen fehérnemûkben!)

Tony nagyon durva rózsaszín fehérnemûje is jelzés értékû ("már k*rvára nem érdekel, hogy kimutatom e a legbelsõbb érzéseimet, v nem, mert nincs már más célom, csak visszaszerezni Michelle-t")...

Effy-nél (hány éves is most, tizenöt?) elég bátor húzás volt az a (egyébként rettentõen hmmm...) fehérnemûs összeállítás...

De a csúcs Cassie...
(Nem tudom és nem is akarom véka alá rejteni mennyire jól néz ki abban a...
Huh...
Na mindegy)

Szerintem ez, és a nagyon színes (meglehetõsen csajos) látványvilág talán minden eddigi résznél intimebb és belsõségesebb hangulatot teremt, ami szerintem hihetetlenül meg tudja fogni az embert...




"Tony engem nagyon zavart, kifejezetten irritált a második évad elsõ pár részében, ahogy görcsösen akarja visszakapni a régi életét, kicsit illúzióromboló volt az eddigi lehengerlõ, magabiztos, rém intelligens Tonyhoz képest, akit megszoktunk.. aztán jött ez a rész, ami elsimított sokminden, és úgy értelmezheti mindenki ahogy akarja, mert ugye egyértelmûnek semmiképp sem mondható. Zseniális."

Nem tudom, miért borultak ki ennyien Tony változásán. Engem kifejezetten izgatott, hogy milyen típusú lesz az õ új karaktere.
A hölgyekre meg, úgy látszik, teljesen más hatással volt...
Nos, hát nem akarom minõsíteni az elsõ évados Tony-t és nem akarom megsérteni a rajongóit sem, mert az egyik kedvenc karakterem volt az elsõ és a második évadban is, viszont, hogy egyik haveromat idézzem: Ha Tony hozzánk jár suliba, biztosan kap néhány verést, aztán egy kicsit visszavett volna az arcából - kb. ezt fogalmazta meg, csak kissé karakteresebb kifejezéseket használt.




"ja és 'akinek nem tetszik, kapja be': D"+""

Huh, nem szeretnék azoknak a helyében lenni, akiknek nem tetszett...
10/10
Madmoiselle Dee 2008 nov. 22. - 20:24:05 10/10
(189/759)
Elõre szólok h most sokat fogok írni,mert nem volt idõm mostanában,így felhalmozódtak a gondolataim:)

Visszatérve a Chris-es részhez.fúúú h is fogalmazzam meg..nem is tudom,de én olyan haragot és dühöt éreztem szinte mindenki iránt..Sid és Michaell..Cassie..h gonosz lett..ill nem gonosz mert nem az lett,megértem mert eltudom képzelni h milyen érzés lehetett ez neki,csak azt nem értettem h miért kívánja azt h Jal-nak is rossz legyen.azt mondta h eddig én szenvedtem most te jössz..vagy vmi ilyesmi volt..viszont az a pofon amit Sid-nek adott..nah az nagyon szép volt!!aztán ott van Chris..én õt annyira imádom mint párszor már elmondtam,õ h lehet ekkora hülye..jah meg persze az a lotyó Angi(nem tom h írják)..fúú nah õt pl 1kanál vízben tudtam volna megfolytani..nagyon jól tudta h van barátnõje Chrisnek..és látt rajta h nem akar már tõle semmit..erre elmegy a "házavatóbuliba" és kihasználja h Chris részeg..volt benne azért jó is pl Jal az elején a sapi szerzõ akcióban:D meg amikor Anwar végre rájön h az a csak tényleg nagyon kattant:D:Dh néztek már ki:D:D
jah és amikor Chris lerajzolta az életét..:O:O nah az nagyon megható volt szerintem : ( én úgy sajnáltam : (
- most így hirtelen ennyi jut az eszembe ezzel a résszel kapcsolatban..de lehet h majd még jön vmi:D

A következõ Tony..ah írták többen is én sem értettem benne sokmindent..de azért tetszett..szerintem igazán érdekes rész volt..bár arra azért kiváncsi lennék h ki az a lány benne..arra is gondoltam h csak képzeli õt de nem hiszem mert akkor a szexet is képzelte?az azért húzós lenne..akkor ott van a tetoválás..h az h is volt..meg a fazon a vonaton..az nem ugyan az volt mint a tanár a suliban??
a végén viszont anyira jó volt amikor megmondta Sidnek meg Michaellnek h õk nem tartoznak össze.

Effy..még nem láttam ezt a rész mert éppen tök részeg voltam a gólyabálomon xD szóóval alig váárom már a holnapot^^
Nagyon szeretem õt is mert nem is tudom szimpatikus..meg titokzatok és kiváncsivá tesz..jah és a sminkek..arra is kivi vagyok már:D:D Effy mindíg olyan jól néz ki vagy érdekesen..az elsõ évadban amikor Tony értemegy a buliba..akkor is az a smink..
szóóval H.O.L.N.A.P. ^^

bocsi h ennyit írtam de ez kellett!! :)
10/10
pansyparkinson 2008 nov. 22. - 19:03:08 10/10
(188/759)
Effy! az õ karakterét szeretem talán a legjobban a lányok közül, persze Cassie melett c: szóval, ez a rész amolyan hogy is fogalmazzak, helyre rakott néhány szálat, pontosabban nem a rész, hanem maga Effy, mert hogy mindenki más szennyesét elintézi, csak a sajátját nem, az biztos!
Egyébként Pandora szerepe nekem kifejezetten nem tetszett, kicsit erõltetett volt az egész, egyedüli rész vele kapcsolatba ami viszont nagyon is megmosojogtatott az a salátás!:)
Cassie és Sid kibékülésénél Chris: DD!! imádom!
Tonynak pedig igencsak jól áll a rózsaszín, és hamár itt tartunk, számomra az elözõ rész jelentette a nagy betûs KATARZIST.. Tony engem nagyon zavart, kifejezetten irritált a második évad elsõ pár részében, ahogy görcsösen akarja visszakapni a régi életét, kicsit illúzióromboló volt az eddigi lehengerlõ, magabiztos, rém intelligens Tonyhoz képest, akit megszoktunk.. aztán jött ez a rész, ami elsimított sokminden, és úgy értelmezheti mindenki ahogy akarja, mert ugye egyértelmûnek semmiképp sem mondható. Zseniális.
ja és 'akinek nem tetszik, kapja be': D
9/10
gemus87 2008 nov. 22. - 18:25:36 9/10
(187/759)
Én sztem csak hétfõn szólok hozzá, mert a csütörtöki rész nekem is kimaradt, de amint olvastam az Effy c rész volt, ami mellett sztem nem lehet szó nélkül továbbsuhanni :)
10/10
"károly" 2008 nov. 22. - 14:13:18 10/10
(186/759)
Nem vagyok normális, tudom, de már álmodtam Effyvel egyszer. Így hát... vasárnap is meg kell nézzem.
10/10
Vinogradov 2008 nov. 22. - 12:02:39 10/10
(185/759)
Hölgyek és urak, mi ez itt???

Mindig nekem kell nógatni mindenkit, hogy írjanak az elõzõ részrõl???
10/10
Evelin... 2008 nov. 21. - 19:31:17 10/10 Előzmény gemus87
(184/759)
Akkor a csillagaidat olyan 9 és fél csillagnak számoljuk, nem probléma:).
Amugy milyen volt a tegnapi rész? Sajnos elfelejtettem felvenni, de milyen jó az a vasárnapi ismétlés:).
9/10
gemus87 2008 nov. 19. - 23:19:05 9/10
(183/759)
Viszont most pedig újra itt van ::S:S:S Bocsi a vaklármáért, lehet csak az én gépem sz@arakodott :S:S
9/10
gemus87 2008 nov. 19. - 19:39:56 9/10
(182/759)
Igen, az a régi szavazatom volt, nem akartam az új statisztikát rontani. És az értékelésem is kb vhol félúton van a 9 és a 10 között :) Amúgy grat a szemfülességért ;)
10/10
Evelin... 2008 nov. 19. - 17:45:09 10/10 Előzmény gemus87
(181/759)
Hiszen ez 9 csillag Nálad:)
9/10
gemus87 2008 nov. 18. - 22:17:02 9/10
(180/759)
Na, találtam vmit, ami eddig úgy látszik (a hsz-ek szerint) csak nekem tûnt fel: eltûnt a "film értékelése", majd újból elõkerült, igy az összes szavazat lenullázódott. Gyorsan szavaztam is egy 10-est :)