Téma: Skins

Zolika198103 2009 febr. 14. - 23:35:03 Előzmény Vinogradov
(459/759)
Azt a számot Timothy Victor írta, a szám címe This Is My City, hivatalosan nem lett kiadva. Egyébként az egyik nemzetközi közösségi oldalon fent is van. Akinek kell szóljon priviben.
10/10
bewitched 2009 febr. 14. - 21:50:52 10/10
(458/759)
Akárki akármit mond, imádom a harmadik évadot. Sõt, a szememben felülmúlja az elsõ kettõt, szereplõkben mindenképp, de a történet szempontjából is alakul. Skins függõvé tett, amire az elsõ két évad képtelen volt. Szóval ízlések és pofonok. El kell vonatkoztatni az elõzõktõl és csak élvezni a Skins-szellemet.
9/10
gemus87 2009 febr. 14. - 16:21:21 9/10
(457/759)
És akkor kis 3.évad...

4. rész, de még mindig nem gyõzött meg :( Lehet h túl sokat is vártam tõle, de nekem még mindig nem az az igazi Skins-es feeling...:(

Aki még nem látta, az csak a saját felelõsségére olvasson tovább, mert SPOILER:

Hát Pandora nem semmi egy csajszi :) Olyan kis naiv szegény, annyira próbál megfelelni Effynek. És kicsit sajnálom. Télleg csak twisterzni és sütit enni akart, erre bedrgozták az anyját. Nem vagyok meglepve h csalódott volt, pláne, h Effy-ben kellett csalódnia.
Effy, akinek sztem szeretethiánya van rendesen, ilyen család mellett ezen nem is vagyok meglepõdve. Mikor Freddie-nek próbálta elmagyarázni h mit miért tett, de õ rá sem bagózott...Amin szintén nem vagyok meglepõdve...
Jah, és Emily és Noami... :):)
Na, de majd a következõ részt kivételesen várom már, hisz Freddie-rõl szól. Leginkább még Naomi-re lennék kiváncsi, mert róla derült ki a legkevesebb.

SPOILER OFF


És végül egy rossz hir, aki visszavárja a régi szereplõket: én 100%-ra biztos vagyok benne, h nem láthatunk senkit az elõzõ 2 évadból, mivel az eddigi részekben már pár jelenet játszódott a Stonem-házban, de Tony-ról szó sem esett :(
9/10
gemus87 2009 febr. 14. - 16:11:07 9/10
(456/759)
Azért annak örülök, h folyamatosan bukkannak fel az újabb és újabb skins fanok :)

Én nézem közben a 3. évadot is, és nekem még mindig az elsõ volt a kedvenc, a második már gyengébb, a harmadik pedig skins alkotókhoz képest szégyen :(:( Mondom úgy, h már a 4. részt is megnéztem... Siralmas...:( De errõl még késõbb.

Nyitott kérdések: az oké, h nem mutattak be mindent, az ember képzeljen bele 1-2 dolgot, de én egy rettentõ kiváncsi nõszemély vagyok, és én tudni akarom h mit történt!!! :):)
Pl.: Cassie... A semmibõl elutazik New Yorkba? Semmi lóvé, csak bele a nagyvilágba? És Adam: (ha jól emlékszem igy hivták az almás srácot) most vele volt valami, h Cassie az õ ingében ébredt reggel? És õ hova ment, és csak simán otthagyta neki azt a lakást?
Vannak ám gondolatok :P És kövezzetek meg, de nekem Cassie-rõl a szélesszájú kisbéka jut eszembe :) Próbáljátok ki, úgy h lenémítjátok a tv-t, tök olyan :)
Másik: a sokak által utált Sketch, bár sztem csak szimplán mániákus volt a csajszi. Mikor elkocsikáztak Michelle születésnapját megünnepelni, h került oda Sketch? Elrejetteék az egyik bõröndben? Vagy busszal odautazott?

És az utolsó rész: teljesen életszerû. Vége a középsulinak, mindenki másfelé... És h Anwar csak úgy öltönyben felszállt a buszra, semmi cucc nélkül? Sztem túlzás volt kicsit...

Ha elsõ két évad, nekem a kedvenc az 1x06, és Sid.
És ti h gondoljátok? :)
10/10
Madmoiselle Dee 2009 febr. 14. - 12:58:30 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(455/759)
háát ilyen titkos váááágyaim nekem is akadnak ^^
am tetszett,amiket írtál: )
10/10
Obránszky Ármin 2009 febr. 13. - 12:36:12 10/10 Előzmény Vinogradov
(454/759)
Hú, Vino, keresztül rágni magunkat rajtad aztán emberes feladat, de rajta vagyok az ügyön! :-)
Az elsõ két évadon olyan egy hét alatt rágtam magam keresztül, de a végén már spórolnom kellett, h maradjon másnapra is a csemegébõl. Csak kiütközik rajtam a sváb származás! :-P
A Skins tipikusan az a sorozat, amelynek még az olykor kimondottan gyengére sikerült részeket is megbocsátja az ember, annyi fenomenális, katartikussal pillanattal kárpótolják. Például ha vesszünk az elsõ szériából Cassie és Jal epizódjait, akkor nehéz elhinni, h ez a finom gyöngyszem és a másik teljesen érdektelenre sikeredett ugyanannak a "cégnek" a terméke. De ugyanez a helyzet a következõ széria második és harmadik részével is, csak ott épp fordított a leosztás. Sketch színre léptetése egyébként is az egyik legelbaltázottabb döntése volt a készítõknek (erre alighanem õk is rájöttek, mert nem igazán tudtak vele mit kezdeni), de a S2E2 egyébként is gyenge, erõtlen. Még akkor is az, ha az Osama musical szerintem valami halálosan vicces(ha valaki fel szeretné eleveníteni az élményt: http://www.youtube.com/watch?v=FRUjZ1ehwH8 -"that's an ending" :-D). Ezzel szemben a harmadik végén még a könnyem is megeredt, pedig ez aztán igazán kuriózum számba megy.
Különben még nagy kedvenceim még az elsõ szériából Chris része és az utolsó kettõ. A másodikat most fejeztem be, nincs még annyira rálátosm a végére. Per pillanat zseniálisnak látom "cakkumpakk". Valóban körüllengi egyfajta melankólikus elmúlás érzés, ami olykor igencsak rátelepedik a hangulatra, de egyrészt rettenetesen életszerû, sokan átéltünk hasonlót a gimnáium végén, másrészt továbbra is fûszerezik igazi "szkinszes" humorral. Szóval, nálam a második évad még az elsõre is ráver, bár annak a briliáns befejezõ kettõsét nem ismerül megismételni. Sid tolmácsolásában pedig a Wild World talán a legzseniálisabb dalra fakadás, aminek valaha a tanúja voltam. Meglepõ, kellõen humoros, de mégsem zökkenti ki a nézõt (http://www.youtube.com/watch?v=eXWftgXYAzQ&feature=related).
Kedvenc szereplõk? Hú, nehéz. Igazából a jelentõsebb karakterek (Tony, Michelle, Sid, Chris, Cassie és a végére Chris által Jal) annyira jól megírtak, annyira esendõek, emberiek és szerethetõek, h kivétel nélkül megszerettem õket. De ha feltétlenül választanom kellene, akkor Chris és Cassie (utóbbiba nem csak te zúgtál bele :-D), õket tartottam a legérdekesebbnek. Az idõ elõrehaladtával Maxxie és Anwar egyre jobban perifériára szorultak és néha már úgy éreztem, h az alkotók csak a színészek iránti szimpátia miatt írnak nekik is szerepet. Talán belõlük többet is ki lehetett volna hozni. Szerintem, Anwar szerepe az utolsó részben is erre utal.
SPOILER
Lezárás? Szerintem, szándékosan hagytak nyitva bizonyos kérdéseket. Ha belegondoltok az életben is sokszor úgy van, h az emberek kielégítõ válaszok nélkül csak elsodródnak különbözõ irányokba egymás mellõl. Egyébként, azt hiszem, elég világosan kifejezte Michelle, h Tony nélkül képzeli el a továbbiakat. Vagy én néztem be valamit? Különben a "hárman egy kis autóban" jelenet nagyon találó. Én úgy éreztem, h a Tony-Sid-Michelle hármas legtöbb problémájának alapja épp az volt, h a legvégéig nem szálltak ki belõle. :-) Összességében, azt hiszem, így volt ez jó.
SPOILER VÉGE
Harmadik évad: Hát nem tudom... Elég nehéz elképelni, h ismét ilyen magasságokig (mélységekig) jussunk az új gárdával is, de majd meglátjuk. Mindenesetre, lehet, h én most tartok egy hetes pihenõt. Ha most vágnék bele sokkal irreálisabbak lennének az elvárásaim és nagyobb a hiány, mintha jegelem egy darabig.
Mit gondoltok, lesz még valami special episod a régiekkel? Szerintem, érdekes lenne, bár nem biztos, h jó hatással lenne az jelenlegiekkel szemben. Azért én titkon várom. :-)
9/10
Hörcsögg 2009 febr. 10. - 17:42:33 9/10
(453/759)
Elsõ idény jó volt, 2. már gyengébb, ez a 3. meg eddig elég
érdektelen.

Spoiler

Ez a 3. rész is, mint 1 mese, megvan a gonosz + a bugyuta õrei, és jól elbánik vele a jó fiú egy megmérettetésen :o

Spoiler vége

Az effy sokszoros szerepeltetésével próbálnak rajta javítani, remélem hamarosan beindul, mert ez így nem lesz jó.
10/10
n.szandy 2009 febr. 09. - 19:57:07 10/10
(452/759)
Láttam, csak nem értettem, mert nem tanultam sosem angolt. :D Kíváncsi leszek, h mi történik. ^^ Most úgy egy kis bizalmam visszaszállt a legutóbbi rész miatt. (:
10/10
bewitched 2009 febr. 09. - 18:20:52 10/10 Előzmény n.szandy
(451/759)
Spoiler!

És láttad már a 4. részhez az elõzeteseket? Alig várom, hogy Pandora kiakadjon Effyre...
10/10
Madmoiselle Dee 2009 febr. 08. - 18:01:31 10/10 Előzmény marcsu101
(450/759)
ez jóó volt xDDD
10/10
n.szandy 2009 febr. 08. - 17:09:38 10/10
(449/759)
-spoiler-

A 3. rész az elõzõhöz képest sokkalta jobb. Jó arc ez a Thomas, kár, h ennyit volt...remélem lesz még.
10/10
marcsu101 2009 febr. 06. - 23:47:48 10/10
(448/759)
10/10
marcsu101 2009 febr. 06. - 23:45:31 10/10
(447/759)
Jaja én is egyet értek veletek srácok sajna az egész gárdát lecserélték így nem lesz az igazi!Na de a remény nem hal meg, hogy a régi karakterek imitt-amott vendégszerepeljenek... :S Ajjj miket fecsegek úgy fognak hiányozni :(:(:(

Na de egy kis felvidító unseen cuccos az igazi függõk kedvéért. Tudjátok srácok mikor Chris suliba ment ruha nélkül, hááát ezt nem láthattátok a szinfalak mögött!;):D
10/10
pansyparkinson 2009 febr. 06. - 20:54:38 10/10
(446/759)
a postás a Chris-et játszó Joe Dempsie bátyja! (egyébként nekem annyira nem tünt fel a hasonlóság)
10/10
n.szandy 2009 febr. 06. - 09:42:43 10/10
(445/759)
Na gondoltam megnézem imdb.com-on, és ott is kiírja, h az Everyone részben (ami tudtommal a 2. évad befejezõ része volt) szerepelt. Szóvaaal...õ lesz, csak épp nem Chris-ként, hanem postásként. XD
10/10
n.szandy 2009 febr. 06. - 09:39:40 10/10
(444/759)
Tudom, h nem õ, mármint logikusan gondolva. De rá hasonlít. XD
10/10
bewitched 2009 febr. 05. - 21:54:03 10/10
(443/759)
Hát valszeg nem õ, ha arra gondolsz, hogy mi történt az elõzõ rész végén...:S
10/10
kpatty96 2009 febr. 05. - 21:51:54 10/10
(442/759)
Jaja ez már nekem is feltûnt. Amikor elõször néztem, meg is lepõdtem hogy hogy kerül oda:D
10/10
n.szandy 2009 febr. 05. - 20:54:23 10/10
(441/759)
Igen, sztem is jobb lett volna, ha végleg lezárják a 2. évad végén. Bár nem örültem akkor, h vége, de nem is ugrándozok örömömben, h új évad van. Igaz, h még csak 2 rész volt eddig, végülis még javulhat a szezon színvonala, azért megadom az esélyt még. :D De tényleg az elsõ kettõ volt az eredeti, hamisíthatatlan, igazi Skins.

Egyébként már akartam kérdeni. A 2. évad utolsó részében az elején a postás van, aki épp hozta az érettségi eredményeket. Vagy hülye vagyok (az vagyok XD), de én akárhányszor megnéztem azt a részt, mindig Chris-t láttam. :D Mármint az õt alakító színészt, Joseph Dempsie-t. Létezik? xD
10/10
marcsu101 2009 febr. 05. - 14:09:35 10/10
(440/759)
http://www.youtube.com/watch?v=i1LbmmmQxCY
Aki máég nem látta kis kedvcsináló!;)