Téma: Skins

9/10
gemus87 2009 márc. 18. - 23:02:10 9/10
(539/759)
Köszi a linket! :) Tehát igy került ki Hujber Feri a képbõl :)

Cookot Effyre várva én is megsajnáltam, és akkor is mikor szerencsétlent péppé verték, de így se lett szimpibb...
A színész pedig sztem fölösleges lenne kritizálni, az már biztos h nagyon jó színész, csak hát a karakter...Ha vki ez alapján alkot véleményt, nem biztos h szivesen lenne a barátja :)

Interjúkat én szoktam nézni az e4 oldalán és a youtube-n is, de olyan sok van, h soha nem érek a végére :)
10/10
bewitched 2009 márc. 18. - 22:52:41 10/10
(538/759)
Interjúkban pont ezt mondta magáról. Hogy Cook a pár évvel ezelõtti önmagára emlékezteti...
Nem szoktatok interjúkat nézni róluk, mert van egy pár...
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 18. - 21:38:47 10/10 Előzmény bewitched
(537/759)
"Amúgy, mit gondoltok Cook megformálásáról? Jack O'Connell színészi játéka sem tetszik, vagy csak maga a karakter ellenszerves?"

Nagyon jól adja a gyerek a szellemileg alultápláltat. Nagyon meg lennék lepve, ha nem egyfajta Cook Light lenne az életben is. :-)
10/10
bewitched 2009 márc. 18. - 21:29:50 10/10
(536/759)
Amúgy olvastam, hogy MÁR BIZTOS, HOGY LESZ NEGYEDIK ÉVAD!!!

Huh, átböngésztem az elmúlt napok termését. Most, hogy Vinogradov visszatért, hirtelen megélénkült a fórum:)

Nagyrészt egyertértek az epizód értékeléseket illetõen, viszont szereplõket tekintve nem teljesen. Azon kevesek közé tartozom, akik bírják Cookot. Akkora szemétláda, hogy az már szinte jó. Az apjáról ugyebár a 10. részben fogunk megtudni dolgokat, egyébként családi háttere nagyon ködös. Talán a következõ évadra tartogatják a nagy titkokat. Mindenesetre Cook eddig nem sokat tanult, hacsak nem az Effyvel való kapcsolata komolyságáról beszélünk. Olyan kis szánalmas volt ott a 13-as ház elõtt állva. Most elõször életében tett valamifajta erõfeszítést és jól pofára esett. Aztán a maga módján visszafizette Effynek a dolgot, mikor az erdõben fájdalmas igazságokat hozott a felszínre (Pandora/Cook..). A fejezet vége pedig arra a következtetésre juttatott, hogy jelen körülmények között a legjobbak egymásnak. Amíg Effy nem hajlandó az érzéseire hallgatni, addig nem lesz semmi Freddie-vel.

Amúgy, mit gondoltok Cook megformálásáról? Jack O'Connell színészi játéka sem tetszik, vagy csak maga a karakter ellenszerves?

És végül magyarázza már el valaki, miért bírja mindenki annyira Emilyt? Fórumokon olvasgatva õt találja a többség a legszimpatikusabbnak...
Nincs bajom vele (és tényleg jók együtt Naomival), de néha kicsit uncsi. Bár, az elõzetest látva végre beszól a drága nõvérkéjének XDDD
hun_csilla 2009 márc. 18. - 21:15:23
(535/759)
sziasztok! en tegnap kezdtem el nezni a skinst, de ma ejjel asszem, a masodik evad vegere erek... zsenialis! eddig egyetlen sorozat sem tudott lekotni a gossip girl kivetelevel, de a skins azt is sokszorosan tulszarnyalja...
latom, itt mar a harmadik evadrol csevegtek, de azert en meg picit visszaternek az elsohoz. van egy-ket dolog, amit nem ertek, vagyis nekem elvarratlan szalaknak tunnek... *SPOILER* az elso, ami nem lett megvalaszolva, hogy vegul is ki kuldte cassie-nek az EAT!-uziket? aztan, mi tortent akkor a suliban, amikor madison odakerult tanarkent? en ennek kesobb semmi ertelmet nem lattam, mivel az igazi megtorlas a kovetkezo epizodban tortent, es semmi koze nem volt ehhez a sulis szalhoz. meg meg volt nehany ilyen "mostmegmivaaan?"-dolog, de jelenleg ezek jutottak eszembe... vagy az ilyesmi csak engem zavar ennyire?:D *SPOILER OFF*
ezekkel egyutt is imadom egyebkent a sorozatot:) valahol olvastam, hogy nincsenek benne eyecandyk... az illeto, aki ezt irta, tuti nem csaj, mert irto jo pasik vannak benne!:) sajnalom, hogy a harmadik evadra lecsereltek a gardat... akik mar nezik a harmadikat: mi a velemenyetek az ujakrol? es az evad hangulata inkabb az elso vagy a masodik evadra hajaz?
10/10
bewitched 2009 márc. 18. - 21:07:45 10/10
(534/759)
"Katie pedig csak hab volt a tortán, és az megint egy kérdés számomra, h hova tüntette a focista barátját..."

A kérdésedre válaszolva ajánlom figyelmedbe a unseen skins videókat, különösképpen ezt:
http://www.youtube.com/watch?v=99-4UZZobDw
A lényege, hogy Katie az egyik internetes oldalon rajtakapta Dannyt, hogy az egyik csaj mellérõl nyalogatja a tejszínhabot:D
9/10
gemus87 2009 márc. 18. - 19:04:27 9/10
(533/759)
Velem nyugodtan lehet kötekedni :):)

Effy amúgy nagyon kis helyes csaj, fõleg a promós képeken, de hasonlítsd össze pl azzal, mikor az erdõben futkozott, vagy 1-1 rosszabb pillanatában. Arra pont nem azt mondanám, h bájos volt :D

Nem mintha hiányolnám a Hujber Feri 2-õt (találó hasonlat), de már így is annyi defektes van ebben a sorozatban, hogy egyel több vagy kevesebb már fel sem tûnik :):)

Sidet és JJ-t pedig messze nem lehet egy kalap alá venni :) Sid aranyosan volt szerencsétlen, JJ pedig idegesítõen szerencsétlen. Jó, ez elején még vmilyen szinten õ is szimpatikus volt, csak Cookie-barát sokszor bele vitte a rosszba, amire simán nemem mondhatott volna. Pl.: Karen és a Sexxxbomb verseny :):)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 18. - 18:40:02 10/10
(532/759)
"Katie pedig csak hab volt a tortán, és az megint egy kérdés számomra, h hova tüntette a focista barátját..."

Hát miután összeszûrte a levet Freddievel csak le kellett pattintania azt az õstulkot, nem? Bár aztán ki tudja, lehet, h a következõ részben megjelenik ismét Hijber Feri 2... :-D
Különben férfi szemmel Kaya, azaz Effy inkább olyan lánynak néz ki, akire vigyázni kell, mint egy hímes tojásra (valahogy nekem a törékenység jut róla eszembe, lehet, h az alkata is közrejátszik ebben), viszont közel sincs olyan vadító kisugárzása, mint Michelle-nek volt anno. Azt, h mit gondolok a szerepérõl, azt már lejjebb összefoglaltam.
Érdekes, h Sidnél nem kifogásoltad a befolyásolhatóságot, JJnél igen! Nem kötekedni akarok... :-P
9/10
gemus87 2009 márc. 18. - 17:32:35 9/10 Előzmény Vinogradov
(531/759)
"Talán az az oka annak, hogy kevésbé vagy lágyszívû nálunk, hogy nekem könnyebb volt elszakadni Cassie-tõl, mint neked Sid-tõl? :)"

Ezt ugye te sem gondoltad komolyan?!...:):)
Nem én voltam, aki ódákat zengett a kis szõkeségrõl, nekem Sid szimplán csak a legszimpibb volt köztük.

Skins-feeling....Nálam az ott véget ért, ahogy Sid leszállt a repcsirõl New Yorkban. Az volt a Skins-feeling, ez max a kishúga lehet. Nem véletlenül 2 évadot csináltak azzal a szereplõgárdával, kiváncsi is leszek h a vol. 2. hány évadot is fog megérni...

Nekem még mindig az elsõ évad az igazi. (ahogy a Die hard is egyre gyengébb lett :P). Ha végignézitek a port-os képeket, te nem gondoljátok így? :)

Hajrá, most lehet meggyõzni :):) Cassie-vel is sikerült egyszer-kétszer, talán most is fog :)
9/10
gemus87 2009 márc. 18. - 17:27:02 9/10
(530/759)
Azt hiszem, ha vita nem is, de egyet nem értés az biztos lesz a hsz-em után :)

Az igaz, h most már én is egyre jobban várom a legújabb részéket, de az is igaz, h nem minden rész után érzem, h "húú, ez de jó volt"...
A múlt heti rész is inkább bosszantó volt számomra, mint érdekes.

Félre ne értsétek, én nem minõstitelek titeket, mert fiúk vagytok, sõt, minél több a vélemény, annál jobb.
Igy még az is egyértelmû, h kedvelitek Effy-t, mert én nagyon nem. Lehet, ez azért is van, mert én nõi szemmel nézek rá, és messze nem birom az olyan csajokat mint õ. Hihetetlen, h azt hiheti h mindenkibõl hülyét tud csinálni, mert sztem pont azon van. Kis pajtását meg is találta ehhez, Cook személyében ugye, aki igencsak túlzásokba esett a legutóbbi részben. Nõi szemmel pedig egy idegesítõ barom...
Katie pedig csak hab volt a tortán, és az megint egy kérdés számomra, h hova tüntette a focista barátját...
Freddie....Nõi szemmel... Õt kérem húsvétra :):) Kicsit elfogult vagyok vele, de ez bõven megbocsátható, gondoljunk ugye csak a Wow-lányra :):)
Emily és Naomi a lányok közül a kedvenc, Pandora kicsit elszürkült, de az õ része nem volt semmi :)
JJ nekem a túlságosan befolyásolható fiú, de egyre jobban bírom, mióta egyre jobban próbálja érvényesíteni saját magát.
Kihagytam vkit? Talán Thomas, de õ csak egy kis folt a többiek között.

Ha a részeket nem is, de a szereplõket inkább tudnám pontozni. Még "csak" 2x néztem végig mindegyik részt, miután az össze lemegy, nekiülök és megnézem õket mégegyszer, akkor tudnék jobban pontozni.

Folyt. köv.
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 18. - 16:49:37 10/10 Előzmény Vinogradov
(529/759)
Szeretnék egyszer nagyon nem egyetérteni veled! :-)
Kb. a szereplõket hasonlóan ítélem én is meg. JJ részéig a fiúk közül magasan Freddiet bírtam a legjobban, fõleg a saját részének köszönhetõen, bár már akkor is felfedeztem nála irritáló vonásokat, amik azóta elhatalmasodtak. JJ-vel ahogy bánik, az pl. nekem nagyon antipatikus. Thomas jó fej, de néha el is felejtem, h a Skins szereplõje. Szóval nálam is JJ, Thomas, Freddie, Cook.
A lányoknál elég nehéz eldönteni a sorrendet. Emilyt bírom talán a legjobban, Effyt és Naomit nagyjából ugyanannyira (messze a legszínesebb egyéniségek eddig), Pandorát már inkább irritál, Katiet ki nem állhatom.
De legalább eyecandy-fronton más a listánk. Nálam Effy, Katie, Emily, Naomi, Pandora. :-)
10/10
Vinogradov 2009 márc. 18. - 13:14:53 10/10 Előzmény Obránszky Ármin
(528/759)
Sajnos ez igaz :)

Valami komoly baj lehet velünk, asszem, hogy nem a Die Hard vagy a Watchmen topicjában ontjuk a hsz-eket :)
10/10
Vinogradov 2009 márc. 18. - 13:13:40 10/10
(527/759)
És, ami még kimaradt:

a két legutóbbi rész értékelése:

SPOILERS UP

3x07 - JJ

Végre egy TÖKÉLETES Skins rész, méltó a második évad nagy drámai epizódjaihoz, méltó ahhoz a sorozathoz, amely anno az életem egy nem is olyan régi szakaszának meghatározó élménye volt...
A harmadik évad elsõ 10/10-es epizódjában JJ vergõdéseit látjuk, nem is akárhogyan ábrázolni...

Eddig a részig valahogy úgy nézett ki, hogy a fiúk közül még Freddie-t tartottam a legnagyobbra, bírom ezt a Thomas-tagot is, Cook-ot viszont jól megszopathatná már valaki (ld. Tony 1X08) JJ pedig egy nagy rejtély elõttem...

A sorrend jelenleg viszont: JJ, Thomas, Freddie, és Cook.

Na, kérném tisztelettel: JJ, aki alapvetõen pszichiátriai eset, elsõsorban azért szerzett nálam ilyen elõkelõ helyezést, mert egykori (kb. az õ korabeli) önmagamra emlékeztet. Na persze, én nem rajzolgattam a saját szobám falára "szociális térképet", nem jártam pszichiáterhez, nem kellett gyógyszereket szednem és nem ájultam el, ha hozzám szólt egy csaj.

De mégiscsak van nem kevés hasonlóság...

JJ karaktere nagyon mély személyes élményeket ébresztett fel bennem, talán ezért voltam egy kissé elfogult a pontozáskor (10/10) - mindegy...

A lényeg az, hogy végre Skins-es történetet kaptunk, immár egyértelmûen kirajzolódó szerelmi négyszöggel (Effy kontra Freddie, Cook és az újonnan bejelentkezõ JJ), amit az egyelõre elég homályos Cook-Pandora, és Katie-Freddie alkalmi duók feltûnése is szinesít (úgy tûnik, mindkét kapcsolat szexuális alapú, így nem lesz hosszú életû)...

A Skins-power azonban leginkább az olyan jelenetek közben jelentkezik, mint: JJ és Effy hosszú párbeszéde, ami az új évadban alighanem az elsõ, ami nyomába érhet a 2x07-beli "Sid kontra Cassie" veszekedésnek. Vagy Emily és JJ beszélgetése a rész elején. Esetleg az a rész, ahol, miután magához tért az után a bizonyos verés után, kiderül, hogy Cook végképp esélyessé vált a "legnagyobb segg, aki valaha a Skins környékén elõfordulhatott" címre.

A rész nálam nem csak a férfi, de a nõi "ranglistán" is változást hozott. Emily ugyanis most már egyértelmûen a kedvencem (utána Effy, Naomi, Pandora, Katie - persze eyecandy szerint a sorrend más: Effy, Emily, Naomi, Katie s legvégül Pandora)...


3x08 - Effy

Hogy is volt?

A második évad utolsó részének utolsó snittjében Effy-t láthattuk, ahogy határozottan belenéz a kamerába, miközben a szemei köbö annyit mondanak: "hmm, eddig még semmit nem láttatok"...

Annak idején, mikor az elõzõ gárda letudta a második évadot, kb. ez tartotta bennem a lelket Skins-ügyileg..
Ehhez képest az új évad elsõ két része óriási csalódást jelentett, s már-már a sorozat feladásával kezdtem foglalkozni, mikor, elõbb a 3x04, majd a 3x06, legutóbb pedig a 3x07 meggyõzött arról, hogy a legkevésbé sincs még minden veszve. Ám az i-re a pontot a 3x08 rakta fel...

A 2x09-hez méltó részt láthattunk, végre!

Ez nem jelent mást, minthogy megtörtént, amit nem is vártam volna a harmadik évadtól: meghódította, nem csak a második évad szintjét, de annak legszédítõbb magasságait is...

És kinek köszönhetjük mindezt?

Effy-nek, akinek tényleg igaza lett: eddig még semmit sem láttunk...


"Vérfrissítõ rész"-nek szoktam hívni azt, amelyben egy adott, már önmagában is elég jó sorozatnak valamilyen rendkívüli, új helyzet teremtésével adnak még nagyobb lökést. Ilyen volt a Skins 1x06 esetében az oroszországi kirándulás, a 2x04 esetében Michelle kis "szülinapi" piknikje, most pedig, a 3x08 esetében, az a kis kirándulás, ami, úgy föst, az elmúlt részekben és nem kevéssé az ebben kibontakozó drámák után egyre jobban kezdi összekovácsolni a társaságot.

A különbség csak annyi, hogy míg az 1x06 komikus, a 2x04 pedig klasszikus dramedy-s rész volt, addig a 3x08 ízig vérig dráma. Dráma, hiszen, úgy látom, és ez az elsõ évadokhoz képest nagyon jó, mindenkit megpróbálnak bevonni a történetbe (az elõzõ évadokban ugye Maxxie, Sketch, de fõleg a "Gettómilliomos"-ban színészi tehetségét elõször kamatoztató, a Skins-ben kibontakozni nem igazán tudó Anwar (Dew Patel esetében) esetében ez nem mindig, vagy csak nagyon késõn történt meg).

Csak pár drámai erõvonal: Freddie és Effy: szeretlek is + nem is (elõbbi Katie, utóbbi Cook miatt hezitál); Effy és Cook: úgy tûnik ennek vége; Effy és Katie: gondolom Katie még az eddigieknél is jobban utálja Effy-t (én sem örülnék, ha egy kõvel fejbevágnának); Katie és Naomi: úgy tûnik kölcsönös utálat Emily miatt; Thomas és Cook: egyértelmû ellenszenv; Thomas és Pandora: hurt and pain; Ja és Cook: most már - végre! - mindenki utálja, de, úgy tûnik, JJ a legjobban - az az ordítás felért azzal a résszel, mikor Sid felpofozta Tony-t...

Egy szapppanyoperában ennyi ellentét két évadra elegendõ, itt viszont egyetlen részbe sûrítették össze, még pedig annak is az egyik drámai csúcspontjába: abba a veszekedésbe, amikor Cook-nak mindenki elmondja a magáét...

Igen!

Az ilyen sûrû levegõjû, drámai epizódok: ez a SKINS!

A rész legnagyobb eredménye talán mégis az volt, hogy most láthattuk elõször a maga teljességében, hogy mi is van/volt Effy személyisége mögött, és, hogy mennyit is változott az elsõ évados hallgatag kislány óta. A "trónörökösnõ" (csak nekem tûnt fel, hogy amikor Effy idegesen várta Freddie telefonját arról, hogy mi történt Katie-vel, Tony szobájában téblábolt???) alakításának köszönhetõen a befejezés pedig valóban határtalanul gyönyörû volt: úgy bele tudtam élni magam Effy szenvedésébe, mint anno Cassie-ébe, és ez hihetetlen...

Az epizódnak egyetlen hibája volt: a maffiás rész egy kicsit nevetségesre sikeredett. Rossz emlékû kilencvenes évekbeli, b-kategóriás német akciósorozatokban látni ilyen autósüldözést, ezt a kb. öt-hat perces kis szekvenciát röhögve néztem végig - ennek ellenére mégiscsak színesítette a történetet, és, ahogy JJ vagy Panda eljátszotta, hogy megijedt, az érdemelt volna egy Oscar-t - szóval, végül is, még ezt is megérte belerakni.

Nagy elõnye volt viszont a 3x08-nak a soundtrack és a nagyon jó vágások.
Minden a helyén volt, klappolt: a Portishead szám ott és szólalt meg, amikor kellett, és Effy "fél-hallucinációs" részei is kitûnõen voltak megvágva.

Egyszóval, a harmadik évad történetében elõször TÖKÉLETES Skins-részt láthattunk, és ezen nincs is mit tovább magyarázni...
10/10
Vinogradov 2009 márc. 18. - 13:03:17 10/10 Előzmény gemus87
(526/759)
Tán csak nem azt akarod mondani, hogy nem tetszett legalább az utolsó három rész???

Mert, tudod, én nem lágyszívû vagyok, hanem újra éreztem a Skins-shiningot, a Skins-powert, azt az érzést, ami miatt hetekig nem tudtam úgy elaludni, hogy legalább egy részt ne néztem volna meg :D

(Talán az az oka annak, hogy kevésbé vagy lágyszívû nálunk, hogy nekem könnyebb volt elszakadni Cassie-tõl, mint neked Sid-tõl? :) )

Ja és persze én is várom a pontozást részedrõl, mert több, mint kíváncsivá tettél!
10/10
offtopic
dnster456 2009 márc. 17. - 20:09:38 10/10
(525/759)
hopsz ez kicsit félreérthetõ lett xD. Visszavonom!
10/10
offtopic
dnster456 2009 márc. 17. - 20:00:02 10/10
(524/759)
Csak a lányoknak van olyan jó ízlésük ,hogy Skinst nézzenek:D (rajtatok kívül)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 17. - 19:15:31 10/10
(523/759)
(Különben azt realizáltad, h Vinoval ketten képviseljük jóformán az egész férfitársadalmat a topicban? Most döbbentett le a felismerés. :-))
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 17. - 19:12:15 10/10
(522/759)
Azonnal írd le! :-D Semmi nem éltet annyira egy topicot, mint az egészséges vita!
9/10
gemus87 2009 márc. 17. - 17:30:43 9/10
(521/759)
Ti fiúk, mennyire lágyszívûek vagytok. :):)
Végig se merem gondolni (nem ám még le is írni), h melyik részre hány pontot adnék, mert egybõl szembe szegülne velem vki :):)
10/10
Obránszky Ármin 2009 márc. 17. - 14:12:15 10/10
(520/759)
Nekem sincs most másra idõm, de annyira kedvet kaptam a pontozáshoz, h nem tudom megállni:
Mindenki: 6 (éppen, hogy szórakoztató, ráadásul ha az is, fõleg a visszautalások miatt)
Cook: 7 (pörgés volt, de nekem is a vége jött be leginkább, bár JJ a piros lámpás házban is nagyot alakított, ennek ellenére messze a régi szinttõl)
Thomas: 7 (egyáltalán nem volt Skins-fílingje a résznek, de ennek ellenére örültem, mert a készítõk elõször nyúltak a finomabb eszközökhöz)
Pandora: 8,5 (ez elsõ jel, h fel lehet zárkózni az elsõ két évadhoz)
Freddie: 8,75 (az elõzõ gondolat megerõsítése)
Naomi: 10 (akármilyen szigorú vagyok, ha az összehatást nézem, nem tudok nem maximumot adni! A zárás pedig a Skins történetének egyik legszebb jelenete, kb. annyira megható, mint amikor Sid a második évad 3. részében Tony nyakába esik)
JJ: 9,5 (Kicsit olyan második évad végi melankolikus, kezdenek a dolgok végképp széthullani érzésbe bugyolált érzékenyen, finoman kivitelezett epizód felemelõ záró jelenettel. Bravúr, sikerült tartani a szintet!)
Effy: 9,9 (Olyan õrült és felkavaró, mint az elsõ évados Effy-rész -további hasonlóság, h itt is a felelõsségvállalás az egyik vezérmotívum! Ha az évad másik csúcsteljesítménye mellé teszi az ember, akkor meggyõzõdhet róla, h minden fronton mûködik még a Skins-power! :-))

De igazán mérvadó csak akkor lesz a pontozás, ha a 10. rész elõtt megnézem az összeset újra a végkifejlet felvezetéseként!