Téma: Skins

10/10
yoshitamagotchi 2009 jan. 24. - 17:31:26 10/10 Előzmény Vinogradov
(399/759)
Nekem az ikrek nagyon bejönnek, így együtt, ahogy vannak, jó ötlet, vannak benne lehetõségek. Freddie is bejött, mert bár szép az arca, pont hogy nem szépfiús szerintem, egy merõ mocsok az egész srác. Na és az a gördeszkázás.. :)
Naomi is jó viszont Effy kicsit csalódás volt, remélem a többi részben jobb lesz. JJ irritált, de benne is vannak lehetõségek, Cook meg.. hát az új Chris, bár más stílusban, remélem nem cseszi el, mert eddig jó. A zene még mindig zseniális egyébként, viszont volt pár rész amikor a falat kapartam annyira erõltetett volt.. Amikor a tonateremben szélgörcse volt a tanárfaszinak, meg az igazgatónõ halálba üvöltözött, az szerintem iszonyúan gáz volt.... kíváncsi vagyok mi sül ki belõle..
10/10
Vinogradov 2009 jan. 24. - 00:28:45 10/10
(398/759)
Hát igen, de a Skins nem vész el, csak átalakul... :)
buborrek 2009 jan. 24. - 00:09:22
(397/759)
Hát...nem tudom...nagyon furcsa, hogy új társaság van.Szerintem jó, hogy most még nem volt dráma.Kicsit szokni kell még az új szereplõket és az így egyszerûbb.

Nekem Emily meg Naomi voltak így elsõre szimpatikusak.
Amúgy Freddie szerintem nem az a tipikus "szépfiú", sok mindent ki lehet még belõle hozni.

Jajj és a szekrényes jelenet...az nagyon-nagyon jó ötlet volt.Tetszett, hogy utaltak a régiekre.
10/10
Vinogradov 2009 jan. 23. - 23:44:52 10/10
(396/759)
SPOILER ON

Jaj, és az egyik legnagyobb jelenetrõl el is felejtettem írni: amikor Cook-ék benéznek Sid szekrényébe, megtalálják a sapkát, meg az Asian Filfthy Pussies-t, az nagyon kemény!

SPOILER OFF
10/10
Vinogradov 2009 jan. 23. - 23:31:50 10/10
(395/759)
The time has come...
The NEW SKINS has come...

Skins epizód a Skins lelke nélkül (aki ismeri korábbi fórumos mûködésemet, tudja kit értek a "Skins lelke" alatt :D)?

Ez aztán a kihívás!:D:D:D:D:D

Na jó, viccet félretéve következzék egy kis rögtönzött pilot-kritika:

SPOILER ON

Ugyebár a Skinsrõl azt mondtuk, hogy a mûfaja alapvetõen dramedy. Ennek megfelelõen van mikor comedy-t, van mikor drámát kapunk, de a legeslegérdekesebb kombináció ha mindkettõbõl egyszerre jut (második évad harmadik része, pl.)...

A 3x01-tõl viszont kb. azt kaptam amit vártam...

Vagyis elsõsorban comedy-t.

A vígjáték persze nagyon jó dolog, de látva a Skins korábban már megjárt feneketlen mélységeit azért remélem elõbb-utóbb kapunk drámát is a harmadik évadban...

Ez a rész ugyanis meglehetõsen happy volt és lightos...

Na nem azok számára, akikre még hat a prûdshocking: õk kb. hasonlóan reagálhattak rá, mint az ifjú tanárnõ az utolsó jelenetben (mert aztán itt volt minden, mi szem szájnak ingere...)

Na szóval:

A sztori maga nem olyan nagy szám: évkezdés, sulikezdés, új hely, új csapat, új lehetõségek...
Úgy tûnik - nem tudom, hogy ez általános lesz-e - a történet kicsit jobban a sulira összpontosít, mint az elsõ évad (talán mert fiatalabb korosztályról van szó, akik ráadásul még nem is túl összeszokottak...)

A csúcs talán az elsõ két évadból átmentett extra béna igazgató karaktere volt: az eligazításkor végrehajtott hihetetlen bénázásai önmagukért beszéltek, az iskolai prospektuson pedig, ahol minden képen õ volt, fél óráig röhögtem...

Effy egyértelmûen továbbra is a legérdekesebb karakterek egyike: a trónörökös átvette az uralkodó helyét és úgy tûnik, Effy lesz az új társaság Tonyja, mármint abban az értelemben, hogy õ lesz itt a dolgok irányítója, a szálak szövögetõje...
A lista jó ötlet volt a készítõktõl, ha másért nem is, azért biztosan, hogy legyen egy ütõs befejezése az epizódnak...

Pandora...
Olyan amilyennek vártam: idegesítõ. Na nem is a copfocskái miatt, inkább valahogy az egész lénye olyan zavaró, idegen számomra, a hangja pedig egyáltalán nem illik, ehhez a, számomra úgy tûnik, egyre inkább az Amerikai pite Michelle-jére (Alyson Hannigan, úgye) hasonlítani akaró karakterhez.

Freddie, Cook, JJ.
Jó csapat - de aligha tudnék egyelõre többet mondani róluk. Különösen Cook-ban és JJ-ben látok nagy lehetõségeket, de Freddie is bõven túlléphet még a szépfiú árnyékán.
Úgy tûnik, ezúttal Cook lesz a Skins humora - nagyon nem olyan, mint Chrisé - remélem, hogy az õ motivációit is legalább annyira bemutatják majd, mert nem létezik, hogy valaki minden ok nélkül ilyen hülye legyen...:)

Katie & Emily.
Érdekes dolgokat lehet még kihozni a karakterükbõl: ez egyelõre még nem történt meg. Katie-bõl leginkább azt láthattuk, hogy elég bevállalós csajszi, Emmily lenne meg ugye a visszafogottabb az ikrek közül - mindenesetre nagyon édes, ahogy a nagy barna szemeivel folyton befigyel...
Valszeg õt imádni fogom...

Naomi.
Hát, igen, õ aztán az egyéniség!
Ez az excentrikus öltözködési stílus, kicsit punk-os, kicsit extra light home made clothes-ban nyomulós feeling, amit a karaktere áraszt, alapvetõen szintén eléggé bejövõs.
Remélem azért a jövõben megismerkedhetünk a kevésbé mogorva énjével is - figyeltétek, hogy Cook-ot milyen gyorsan kiiktatta, Katie-ékkel pedig milyen jól összerúgták a port?


Szóval, bár zajlottak az események rendesen, azért sok új dolog még nem derült ki.

Még...

A következõ részben máris jön Cook sztorija - remélem pár dolog ki fog derülni róla...

SPOILER ENDING
10/10
yoshitamagotchi 2009 jan. 23. - 15:16:39 10/10
(394/759)
nem volt semmi az új rész, de még nem tudom eldönteni, hogy tetszik-e vag sem...
Moldávia bánata 2009 jan. 23. - 12:39:18
(393/759)
Nem szoktam nézni, de tegnap megint teljesen véletlenül beleakadtam. Meg kell mondjam, megérte, fõleg azért, mert eszembe juttatta ezt a kiváló számot. Azóta is ezt dúdolom. :)

SPOILER

http://www.youtube.com/watch?v=eXKzo2jWQIc
10/10
Vidi 2009 jan. 22. - 22:45:28 10/10
(392/759)
és ez fogható Magyarországon?
10/10
Evelin... 2009 jan. 22. - 20:38:14 10/10
(391/759)
Naaa olyanom nincs....a fene...:S
Kösszii!
10/10
"károly" 2009 jan. 22. - 20:32:10 10/10 Előzmény Evelin...
(390/759)
Az e4-on :)
10/10
Evelin... 2009 jan. 22. - 18:00:06 10/10
(389/759)
Sziasztok!
Na szóval lehet, hogy hülyeséget kérdezek de mostanában nem vagyok képben, hogy mi történik pontosan..azt tudom lesz 3. évad és hogy a COOL-mentek ismétlések...szóval hol is lesz a 3.évad?
Elõre is köszi!:)
10/10
"károly" 2009 jan. 22. - 17:42:09 10/10
(388/759)
"fck your sister" - itt csúcsosodott az õ édessége...
(bár felõlem lehetett akármekkora genny egy karakter, nem tudtam "utálni", de még megnemérteni se)
9/10
gemus87 2009 jan. 22. - 13:52:42 9/10
(387/759)
Aki nem bir várni este 10ig, elég sok mindent megtalál itt, persze, ha speaks English.

http://www.e4.com/skins/

És sztem Joshnak szó szerint elgurult a gyógyszere :)
10/10
Madmoiselle Dee 2009 jan. 21. - 22:20:10 10/10
(386/759)
H ez a Josh gyerek milyen helyes és édes volt.de az a buzi Tony jól kicseszett vele:@:@
10/10
yoshitamagotchi 2009 jan. 20. - 21:58:43 10/10
(385/759)
jesszus a wikipedian nagyon gagyi a leírása a skinsnek.
már csak 2 nap. wááááá! remélem az kiderül, h siddel meg cassievel mi lett, mer az nagyon b*ssza a csõrõm.
10/10
Madmoiselle Dee 2009 jan. 19. - 18:48:40 10/10 Előzmény gemus87
(384/759)
erre már én is rájöttem:D:Dbasszus az a sok idióta akikkel tele van suli xDDD
am igazad van én is úgy látom h ezekkel az (új)emberekkel biztos h más lesz mert lassan felnövünk(mondjuk azért magammal kapcsolatban vannak kétségeim xDDD),és kicsit talán másképpen állunk bizonyos dolgokhoz : )
10/10
Madmoiselle Dee 2009 jan. 19. - 18:44:30 10/10 Előzmény Vidi
(383/759)
én ezt magamra értettem nem a sorozatra.azért írtam életszerûen.
a sorozatról meg az a véleményem h nem kell ezt folytatni.persze lehetett volna.de akkor lehet h meguntuk volna egy idõ után és ellaposodott volna:Spersze azért néztem volna xD
9/10
gemus87 2009 jan. 19. - 00:55:57 9/10
(382/759)
Jóbarátok kontra Skins :)

Sztem a két sorozatot még véletlenül sem lehet összehasonlítani. A Skins egy életszerû sorozat, olyan dolgokról szól, ami télleg megtörténik egy fiatallal, igaz számomra ez néha azért egy kicsit sok.

A Jóbarátok pedig leginkább a humorról, szórakozásról, vidámságról szól. Persze h ott is a barátság mindenek elõtt, de az egy tök elképzelt világ és pontosan emiatt szeretjük. Mert nekem a Jóbarátok az az örök és egyetlen. De nem ömlengek róla, az nem az én szokásom :P És ez nem is az a fórum.

A Skins befejezése sztem tökéletes volt, pont így kell befejezni egy sikeres sorozatot, persze leszámítva Chris sorsát. De még az utolsó részben, ahogy ellopják a srácok a koporsót az is olyan mozzanat volt, ami bár elég morbid, mégis vhogy nagyon eltalált volt.

Persze, az megint egy másik kérdés h vajon az új szereplõgárda mennyire fogja elnyerni az angol és magyar közvélemény tetszését, pláne h a legutolsó részt ha jól emlékszem tavaly tavasszal játszották angol barátainknál és két évad között ez a elég nagy idõtáv.

Kis off:

- 3. évadban lesz Emily nevû szereplõ? :) Az tök jó, mert nekem is az a nevem, de persze magyarul. :) Tuti vmi ellenszenves csajszi lesz, az eddigi összes Emily nevû szereplõ negatív (hõs)nõ volt. :)

- És Dee, pont az a jó a fõsuliban/egyetemben h ott ugyanúgy sok barátot lehet szerezni, rengeteg ember megismerni, viszont ugyanúgy lehet tartani a kapcsolatot a régiekkel :) Én szereztem pár nagyon jó barátot és biztos h ezek a barátságok a suli után is tartani fognak :)

Egyszer írok, de akkor sokat :)
buborrek 2009 jan. 18. - 18:46:38
(381/759)
óóóó...szerintem félreértettél.Én a sorozatbeli karakterekre értettem azt, hogy felnõttek és egy városban élnek.
buborrek 2009 jan. 18. - 18:44:31
(380/759)
Igen, de a sorozat sikerében pont a realisztikusság játszott szerepet.
A karakterek teljesen szétszéledtek, így a folytatása elég érdekes lett volna.Persze biztos meg tudták volna oldani, de az már nem lett volna olyan, mint az elsõ 2 évad.
Szerintem nem kell okokat keresni a háttérben, ez így volt jó és kész.