Téma: Skins

10/10
Madmoiselle Dee 2008 dec. 08. - 20:34:46 10/10
(219/759)
10/10
Madmoiselle Dee 2008 dec. 08. - 20:30:08 10/10
(218/759)
Esküvõõõ?:D:Dhát ez poén..bocsi csak ez a mondat picit meglepett:Dde szerintem te sem gondoltad komolyan..
háát nagyon jól tettem h ezt a részt vasárnapra hagytam,és nem néztem meg csütörtökön..tuti nem tértem volna magamhoz a további napokban..most sem..egyszerûen nem tudtam megszólalni..sokáig nem tudam eldönteni h mit ezdjek Cassivel..voltak részek ahol nagyon is szimpi volt..aztán az utobbi részekben-ahol írtam is h mindnenkire iszonyatosan mérges voltam,rá a legjobban-nem..most rá kelett jönnöm h igen is szeretem Cassiet!!
a végén ahogy ül az ágyon az almával a kezében és zokog..és a mindíg visszatérõ "egyél!" üzenet..
ami fura h szerintem én is így reagáltam volna..elfutok..mindent nem lehet rögtön feldolgozni..és Chris..ez miért kellett:(
Vinogradov..nem csak a te kedvenc karaktereid halnak meg mindíg:(
És ez a zene a végén..nincs rá jobb szó.. tökéletes ..
10/10
Evelin... 2008 dec. 08. - 17:19:43 10/10
(217/759)
Olyat nem mondtam , hogy olyan semmilyen volt mert számomra( lehet , hogy félre értelmeztem és ez nem a válaszomra jött vissza) az olyan semmilyen inkább Anwar ( remélem így írják) ha nem lenne ott az se baj, de ha már ott van az se zavar. Mondjuk az oroszos részben tetszett amikor átesett a "tûzkeresztségen".:) Meg voltak vicces dolgai.

Cassie annak ellenére , hogy hogyan viszonyulok hozzá semmi esetre sem mondanám semmilyennek még én se pedig ugye mint említettem nem a szívem csücske.

Chris......szegény:(:(. Annyira kár érte. Rég volt ennyire szimpatikus egy sorozat karakter.
Milyen szép lett volna ha happy end esetleg esküvõ meg minden?:)
10/10
Vinogradov 2008 dec. 08. - 17:13:12 10/10
(216/759)
"This is my town, this is my city..."?

Fél éve az egész világon mindenki a szerzõt keresi, minden Skins-es fórumon elõkerült már ez a téma, de még nem sikerült megfejteni...

(Ugye, mint már többször elhangzott, a Skins DVD-n (ez a változat megy nálunk) teljesen más lett a soundtrack a jogdíjak miatt, mint az eredetiben (abban ennek a számnak a helyén egy Adele nevû angol énekesnõ Hometown glory c. szerzeménye hallható).)
10/10
Vinogradov 2008 dec. 08. - 17:10:18 10/10 Előzmény Chukman
(215/759)
A magam részérõl tûkön ülve várom azt a véleménynyilvánítást!
10/10
Vinogradov 2008 dec. 08. - 17:09:29 10/10 Előzmény Evelin...
(214/759)
"Inkább azt mondanám, hogy vegyesek voltak számomra jó és negatív megnyilvánulásai ( sorolni nem kezdem , hogy mihez mit kötök), valahogy nem tudom volt, hogy azt hittem nahát mégis kedvelem, de rájöttem nem , hogy mégse. Igen tényleg rendes volt tõle, hogy Christ ápolta és segített neki (szimpatikus mozzanat)."

"Olyan semmilyen volt"... - szerintem, ha valaki, õ aztán egyáltalán nem semmilyen - de ez az én saját személyes szociális problémám.



"Mint lányt nem tartottam egy szép lánynak ( személyes meglátás), férfi szemmel nem tudom, hogy ítélitek Õt meg ( ezt csak mint plus véleményt jegyzem meg)."

Én már sok minden leírtam, amihez nem tennék sokat hozzá. Az már ömlengés volna, és mindenkit megkímélnék tõle...



"Ami Christ illeti nagyon sajnálom, hogy ez történik vele ( személy szerint jobban örültem volna ha ez az eseménysor kimarad)."

Én sem voltam túl boldog, hiszen ha valaki igazán ÉLETREVALÓ volt a sorozatban, az éppen Chris...
Ráadásul az egyik kedvenc karakterem volt, miért mindig mindenütt a kedvenc karaktereim halnak meg?
10/10
Vinogradov 2008 dec. 08. - 17:03:53 10/10
(213/759)
"Vinogradov, ha esetleg én is benne voltam abban a "sokan"-ban, az én véleményem Cassie-rõl a mai napig se változott nagyon.
És ha egy angyal, akkor nem happy end lett volna a vége? Vagy pont azért nem? Tudom, esélytelen szembe fordulnom egy film.. (nem emlékszem pontosan a szakra, sorry) de azért elõfordulhat h nem épp a te látásmódod mindig a helytálló. Lehet, h sok embernek nem pont ugyanez a véleménye, és ezt elfogadni kéne, és nem csakazértis meggyõzni a saját véleményedrõl. Nem kötekedni akarok, csak akkor ez nem Skins fórum, hanem Cassie fórum."

Hû, azért kicsit túlzónak találtam ezt a megnyilatkozásodat - cáfolj meg, ha tévednék, de...

Én arra, gondoltam, hogy sokan (lehet, hogy pont ezen a fórumon nem annyian, de mindenesetre virtuális ismeretségeim közül nem kevesen - majd visszaolvasom, hogy rosszul emlékszem-e) teljesen kiábrándultak Cassie-bõl a 2X05 és 07 között elkövetett tettei miatt.

Nos, én úgy értettem, amit írtam - talán nem voltam eléggé konkrét - hogy akiknek még mindig nincs semmilyen véleményük a motivációiról és a tetteirõl (és épp ezért nem tûnt fel jobb színben (legalább...) elõttük a karaktere), azokon én csak csodálkozni tudok...

Szerintem, és ezt továbbra is vallom, teljesen tisztán és érintetlenül vonult ki ebbõl a történetbõl...
És ennek semmi köze happy vagy sad endhez

Én mindösszesen ennyit méltóztattam megjegyezhetni...



"Akkor én is leirom a véleményem: ha bájos, akkor nekem akkor volt bájos, mikor a legelsõ részben a trambulinon feküdtek Siddel. Onnan az én megítélésem elég vegyes volt róla, és sok esetben nem épp pozitiv oldalról. Igaz, volt angyali oldala,az biztos (amikor pl Christ ápolta),de ugyanúgy volt a többi szereplõnek is. És ha jól emlékszem róluk egy árva mondat nem esett (kivéve 1-1 Tony-s vagy Maxxie-s hozzászólást)"

Én pedig már valahol - úgy egy hónappal ezelõtt leírtam - hogy, még, ha nem is mindig a legpozitívabb oldaláról ismertük meg (meglehetõsen eufémisztikus voltam, ráadásul a "pozitív" itt meglehetõsen szubjektív fogalom), akkor sem lehet a karakterét a motivációi nélkül értelmezni.

És arról aztán lehet vitatkozni bõven, hogy mik a motivációi - én már leírtam a nézõpontomat: Cassie "ha valamit csinál, akkor nagyon csinál és ha valamit átél, akkor nagyon átéli"...
Ilyen õ, egy excentrikus öltözködésû, viselkedésû és hozzállású személyiség...

A többirõl meg lehet vitázni...


"Nem személyes, mindenkinek van véleménye, ahogy nekem is, ha pedig nem tetszik lehet hurrogni, ellenkezni, meg is lehet dobálni szottyadt almával (már ha persze megtaláltok itt vhol az országban) de elmondtam, ahogy ti is...
Ennyi."

:)
rjd2 2008 dec. 08. - 07:49:39 Előzmény Chukman
(212/759)
skins.s02e09 Cassie rész végén a számnak tudja valaki a címét?
Chukman 2008 dec. 07. - 21:59:34
(211/759)
Hello,most akkor az amerikai srác is meghalt,vagy ez csak az én szürrealista értelmezésem?
Én is bírom a Skinst,csak most vettem észre,hogy itt ilyen rajongótábor alakult ki.Majd egyszer leírom a véleményem én is,de most már fáradt vagyok hozzá.
10/10
Evelin... 2008 dec. 07. - 17:14:28 10/10 Előzmény gemus87
(210/759)
Huhaaaa....naa ez nekem személy szerint tetszett ez a vélemény. Ugyanis valahogy nekem sem nõtt a szívemhez túlságosan Cassie karaktere, nem is említettem mert éreztem egyedül lettem volna ( látom nem, tévedtem ). Na mindegy.
Inkább azt mondanám, hogy vegyesek voltak számomra jó és negatív megnyilvánulásai ( sorolni nem kezdem , hogy mihez mit kötök), valahogy nem tudom volt, hogy azt hittem nahát mégis kedvelem, de rájöttem nem , hogy mégse. Igen tényleg rendes volt tõle, hogy Christ ápolta és segített neki (szimpatikus mozzanat). Mint lányt nem tartottam egy szép lánynak ( személyes meglátás), férfi szemmel nem tudom, hogy ítélitek Õt meg ( ezt csak mint plus véleményt jegyzem meg).
Ami Christ illeti nagyon sajnálom, hogy ez történik vele ( személy szerint jobban örültem volna ha ez az eseménysor kimarad).
Izgalommal várom az utolsó részt...
9/10
gemus87 2008 dec. 07. - 01:08:45 9/10
(209/759)
Bár nem láttam a csütörtöki részt (vagyis elég rég), de ahogy olvasom a Chris-es rész volt, és amikor Cassie elutazott talán New York-ba (nem vagyok benne biztos, vasárnap este kiderül).
Pár dolog nekem nem volt világos, de miután megnéztem, leirom azt a pár dolgot, hátha a néhány Skins fan tudja.

Vinogradov, ha esetleg én is benne voltam abban a "sokan"-ban, az én véleményem Cassie-rõl a mai napig se változott nagyon.
És ha egy angyal, akkor nem happy end lett volna a vége? Vagy pont azért nem? Tudom, esélytelen szembe fordulnom egy film.. (nem emlékszem pontosan a szakra, sorry) de azért elõfordulhat h nem épp a te látásmódod mindig a helytálló. Lehet, h sok embernek nem pont ugyanez a véleménye, és ezt elfogadni kéne, és nem csakazértis meggyõzni a saját véleményedrõl. Nem kötekedni akarok, csak akkor ez nem Skins fórum, hanem Cassie fórum.

Akkor én is leirom a véleményem: ha bájos, akkor nekem akkor volt bájos, mikor a legelsõ részben a trambulinon feküdtek Siddel. Onnan az én megítélésem elég vegyes volt róla, és sok esetben nem épp pozitiv oldalról. Igaz, volt angyali oldala,az biztos (amikor pl Christ ápolta),de ugyanúgy volt a többi szereplõnek is. És ha jól emlékszem róluk egy árva mondat nem esett (kivéve 1-1 Tony-s vagy Maxxie-s hozzászólást)

Nem személyes, mindenkinek van véleménye, ahogy nekem is, ha pedig nem tetszik lehet hurrogni, ellenkezni, meg is lehet dobálni szottyadt almával (már ha persze megtaláltok itt vhol az országban) de elmondtam, ahogy ti is...
Ennyi.
10/10
Vinogradov 2008 dec. 06. - 09:48:29 10/10 Előzmény "károly"
(208/759)
Na, végre - mondom.
Egy rész, amire nem lehet nem reagálni...

Ehhez képest eddig egyetlen hsz futott be - a tiéd (ríszpekt!).



"Hja, ismerõs, felnövünk, elcseszõdik minden, szarabb lesz, vé-ge... szívembõl szólt és cselekedett Cassie. (Bár nekem csak utólag jött ez az érzés, felnõttem, vége lett, sz*r lett... de ez most nem fontos)"

Igen, ezt én is hasonlóképpen éltem meg.
Csak egy-két évvel korábban lehet, hogy még sokkal drámaibb hatással lett volna rám ez a rész, de így is maximálisan kiütött.
Borzasztóan mérges voltam amúgy...
Olyan melankóliába estem tõle, hogy utána vagy fél hétig teljesen használhatatlan voltam...

Ja, és ha ezek után valaki nem mondja azt, hogy Cassie egy ANGYAL, aki tiszta és makulátlan ragyogással vonult ki ebbõl a történetbõl, akkor forduljon a pszichiáteréhez!



"Mit lehet tenni mint elfutni... azért a végén remélem arra, amerre gondoltam."

Nem tudom, hogy mire gondoltál ezzel, de az biztos, hogy ez a sorozat egyik legszebb epizód-zárása, tökéletesen alkalmas lenne finálénak is - akár (már csak azért is, mert az utolsó rész - sztem - nem tett hozzá nagyon sok mindent ehhez az élményhez).

"This is my town, this is my city / through in my eyes it's look so pritty..."
GYÖNYÖRÛ!!!



"És sz*r a szinkron, az elején fel se fogtam mit olvas. De azért voltak komoly megoldások (keret stb)"

A szinkron sz*r, ezért nem szabad nézni szinkronosan ezt a sorozatot (csak már fáraszt, csak már fáraszt, hogy mindig ugyanazt mondom, hogy mindig ugyanazt mondom...) Cassie hangja számomra olyan mértékû csalódás volt, hogy majdnem zokogtam...

SEMMIT nem tud Cassie személyiségérõl az, aki nem eredeti nyelven nézi a Skinst.

Amúgy: azt, amit Cassie az elején felolvas eleve nem lehet érteni, mert összefüggéstelen mondatok halmaza az eredeti változatban is.

Ezek a mondatok egyébként (hogy csak egy különleges "easter egg"-re hívjam fel a figyelmet) Margareth Attwood kanadai írónõ 1963-as könyvébõl, a "The Edible Woman"-bõl (Az ehetõ nõ) valók (mivelhogy Cassie ebbõl olvas fel Chrisnek), amely, bármilyen meglepõ, szintén egy anorexiás lányról szól...

Hoppá, micsoda egybeesés!



"Egyszóval odatett."

ODA BIZONY!!!
10/10
Vinogradov 2008 dec. 06. - 09:22:03 10/10 Előzmény "károly"
(207/759)
Node mit magyaráztam én is száz hozzászóláson keresztül!

Hogy Cassie számomra egyáltalán nem lett ezzel sem kevésbé szerethetõ, sõt, még közelebb kerültem Hozzá...

De úgy tûnik, sokan nem így látják...
Õket próbálom meggyõzni már egy ideje.
10/10
"károly" 2008 dec. 05. - 16:03:49 10/10
(206/759)
Hja, ismerõs, felnövünk, elcseszõdik minden, szarabb lesz, vé-ge... szívembõl szólt és cselekedett Cassie. (Bár nekem csak utólag jött ez az érzés, felnõttem, vége lett, szar lett... de ez most nem fontos)
Mit lehet tenni mint elfutni... azért a végén remélem arra, amerre gondoltam.
Ja és rossz megfigyelõ vagyok, szerintem az "eszközök" 70%-át nem vettem észre. És szar a szinkron, az elején fel se fogtam mit olvas. De azért voltak komoly megoldások (keret stb)
Egyszóval odatett.
10/10
"károly" 2008 dec. 02. - 18:48:29 10/10 Előzmény Vinogradov
(205/759)
Nekem az elõzõ részekben se lett kevésbé szerethetõ, sõt... érthetõ volt ilyen elõzmények után a "viselkedése". Nagyon emberi.
10/10
Vinogradov 2008 dec. 01. - 18:06:26 10/10 Előzmény "károly"
(204/759)
Kellett is már ez a nagy adag...

Az elõzõ részekben talán nem az épp legszerethetõbb oldaláról mutatkozott meg Cassie karaktere, itt pedig nagyon is pozitív színben tûnik fel...
Ha tetszik, most õ Jal lelkiismerete...
10/10
Vinogradov 2008 dec. 01. - 18:04:22 10/10 Előzmény "károly"
(203/759)
"Kicsit megértettem amit múltkor a lányok mondtak, mégpedig hogy nem fogta meg õket annyira ez vagy az a rész, mert "csak Sidrõl/Chrisrõl/stb szólt". Nem ragadott magával ez a rész, persze végignéztem tetszett, ütõs kulcsmondat ("ráértek még elcseszni az életeteket" megvolt. De a kikapcsolt tv elõtt sötétben tízpercig ülõs katarzisélmény nem. Ez van. Következõ milyen lesz?"

Azt megértem, hogy nem volt meg ez a katarzisélmény...

Na, de ha a következõ rész után sem lesz meg a "tv elõtt tízpercig ülõs katarzisélmény", akkor örök harag...

A 2X09 ugyanis ((végre)) Cassierõl fog szólni...
Még hozzá nem is akárhogyan...
10/10
"károly" 2008 dec. 01. - 11:20:01 10/10
(202/759)
Egyetértek :)
Ja és azt lehagytam hogy Cassiebõl is kaptunk egy nagy adagot, ez tetszett, kezdtem elfeledkezni róla. Most megkedveltem.
9/10
gemus87 2008 dec. 01. - 11:03:00 9/10
(201/759)
Hopsz, egy héttel elcsúsztam, Pandora nem itt volt, de sztem akkor is jó volt abban a részben, fõleg mikor a discoban táncolt :D
9/10
gemus87 2008 dec. 01. - 00:03:33 9/10
(200/759)
Sztem pedig tök jó rész volt: a dilinyós Pandorával, hogy Michelle egyfolytában spanyolul gagyog, ahogy bennt ülnek mindannyian a teremben és magolnak, ahogy Jal klarinétozik a felvételin...