10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 18:24:48 10/10
(31/1111)
2014. OBSESSED (Megszállott, eredeti címe 인간 중독 – ingan dzsungdok, emberi függõség, intoxikáció)
Jó egy éve láttam ezt a filmet elõször, és azóta SSH nem ereszt (megint csak magamat idézem innen a Port-ról, 2016. február 1.)
Ez a film csupa feszültség és dráma, végig bizsergeti az ember minden porcikáját.

SPOILER.
Kim JinPyeong ezredes (SSH) olyan, mint egy ketrecbe zárt tigris, feszülnek az izmai, az idegei, csak a szerelmével lazul el, nagy ritkán még mosolyognak is, de aztán újra ott a bûntudat és a feszítõ vágy... Elõször lassan életre kel az eltompult tudata és lelke, majd egy rövid lángolás után újra csak a keserû vágyakozás, a visszautasítottság érzése marad, míg végül robban… és mindent felad, mindent elveszít…
A feleség szép, kedves, naiv (fõleg a többi koreai úrinõ katonafeleség között), bár sokkal fontosabbak neki a külsõségek, a gépies "gyerekcsinálás" ('ügyes voltál'), mert már csak nekik nincs gyermekük a kolóniában... Talán régen mások voltak, de már csak egymás mellett élnek.
Az új beosztott százados (nem barát) idegesítõ a folyamatosan erõltetett lazaságával, mosolygásával, miközben kegyetlen a foglyokkal, egy sunyi alak (a mama is megmondja menyének, hogy a fia gonosz).
A kínai feleség nem vegyül, szótlan, nem vesz részt a többi nõ társasági életében - viszont Kim ezredessel ehhez képest szókimondó. Ki tudja, ha nem mondana olyanokat, amiket az ezredes hallani akar, akkor is kialakult volna-e ez a titkos-tiltott szerelem közöttük?
Cherchez la Femme!
Hiszen õ az, aki gondoskodik az ezredesrõl a felesége helyett ('egyen barackot, az jó a dohányosoknak'), aki elmondja, hogy tetszett a látogatása a kórházban - ezzel mintegy bátorítja a férfit az udvarlásra. Máskor elküldi, de mégis a végén derül ki, hogy õ már korábban arra kérte a férfit, soha ne felejtse el, élete végéig. Úgy is lesz...

(Lim JiYeon is nagyon fiatal, 14 évvel fiatalabb SSH-nál, de mégis mûködik közöttük a kémia – bár ezt a filmet nem lehet máshogy megcsinálni, itt nem lehet szemérmeskedni, mert akkor nem mûxik…)
SSH rendkívül meggyõzõen alakítja a nõ után vágyakozó férfit, akit lassan felõröl a vágyakozás és a visszautasítás.
Tényleg folyamatosan cigarettázik, vagy szeretkezik, vagy a száját, arcát babrálja ábrándozva...
Ahogy a "tánctanár" mondja: biztosan tetszik neki valaki, mert a teste tele van élettel*.
(*És egy közhelyes idézet: „A tánc a függõleges kifejezése a vízszintes irányú vágyainknak.”)
SzépségeSSH! :))))

És persze ott a vietnami háború, mint háttér (ma már elõkelõen poszttraumás stressznek hívják a háborúk borzalmait átélõk lelki kikészülését).
De nem vagyok biztos benne, hogy ez kellett a férfi és a nõ egymásra találásához, hiszen a szerelem, a vágy - és a magány - bárhol utolérhet.
És íme az Obsessed HK-i trailere (18+) – avagy "mitõl döglik a légy"..., meg hogy miért is vagyok menthetetlenül oda meg vissza ettõl a paSSHitól.
Az elsõ élményem, találkozásom SSH-val ez a film volt... "szerelem elsõ látásra"... :)))))))
https://www.youtube.com/watch?v=6c7FOj2iPuY
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 18:03:12 10/10
(30/1111)
2013. WHEN A MAN LOVES (Amikor egy férfi szeret)
Már akkor is nagyon szerettem ezt a sorozatot, amikor elõször néztem, de mindig jó belenézni újra és újra… <3
Elõször úgy voltam vele, hogy na, már megint egy ilyen gengszterszerep (hiszen az Éden-ben is a törvényesség-törvénytelenség határán egyensúlyozott Lee DongChul-ként, a Fate/Destiny és a Better Tomorrow c. filmekben pedig egyértelmûen gengszter volt, bármilyen szimpatikus is).
De aztán megnéztem – és mennyivel más volt, mint korábban! Tkp. minden szerepe más, de mégis hasonlatosak a szenvedélyességük, a férfiasságuk miatt, csak éppen hol finomabban, hol keményebben bújik elõ belõle a „macsó”... :)))))))

Han TaeSang (SSH) 17 évesen kényszerûségbõl uzsorás pénzbehajtó gengszter lesz, majd 15 év után egy lány, MiDo hatására jó útra tér, majd újabb 7 év múlva mindent megtesz azért, hogy elnyerje a lány szerelmét – ugyanaz a szenvedélyeSSH paSSHi, akit csak imádni lehet...
De persze õ nem olyan tökéleteSSH, mit a Herceg (lsd. Saimdang!:)))), van itt árnyék bõven a sok-sok emlékezetes könyvidézeten túl...
"A szempillád betakarja az enyémet"... Ahhh, bárcsak az enyémet takarná be... :)))))))))))))))))

Seo MiDo (Shin SeKyung): a színésznõt a Mélygyökerû fában láttam, szép volt és rideg. Itt is ezt vártam, de a szerepéhez, ahogy a két férfi (pontosabban a férfi és a hozzá korban illõ fiú) között ingadozott, jól illett ez a hûvös, kissé „koraérett”-típusú szomorkás attitûd. És tényleg szép.
(Nekem úgy tûnt, mûködik a kémia is köztük, de aztán nemrég láttam egy fotózásról készült videót a yt-on, amikor a felvétel után mindig rögtön eltávolodtak egymástól SSH-val; SSH-t még soha nem láttam ilyennek, rendkívül közvetlen és barátságos szokott lenni, de a lányról el tudom képzelni, hogy a valóságban is ilyen rideg… és 14 évvel fiatalabb...)

Viszont TaeSang ruhái tökéletesen megmutatták az aktuális hangulatát: gengszterként feketében járt, majd sikeres üzletemberként már drága öltönyökben, fehér/világos inggel, nyakkendõvel, aztán mikor az elutasítástól elszontyolodik, és egyébként sem igazán egyértelmû, hogy akkor õ most jó vagy rossz-e, akkor megint jönnek a fekete felsõk, nyakkendõ nuku… (lsd. klip)
SSH: I Love You (a dal a 2004. albumról, itt koncertfelvételként + képek a sorozatból) https://www.youtube.com/watch?v=bD5UDWaNAeo

Kép: ezt a kockás hasat vétek bõ köpenyekbe rejteni (mint aktuálisan Lee Gyeom/Uisang herceget a Saimdang-ban), de azért egy vékony ingbe csomagolva is igazán gusztusoSSH látvány.
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 17:57:37 10/10
(29/1111)
2012. TIME SLIP DR. JIN (Dr. Jin idõutazása)
SSH ebben egy okos, de hideg szívû idegsebészt játszik, aki valamilyen rejtélyes okból kifolyólag visszakerül az 1800-as évek és a Csoszun-korszak végére…
Nekem mindenesetre zavaros volt az idõutazás, annak indoka, hogy „csak kevesek képesek rá, de pl. Jin doktor igen”, hogy ezzel megmentse a szerelmét, miközben azt sem tudja, hol van és miért... (?!)
[Viszont a FAITH (The Great Doctor) c. sorozatban nekem teljesen rendben volt ez a visszamenés az idõben, meg késõbb az „ide-oda” mászkálás… itt valahogy nem tudtam mit kezdeni a logikátlanságával.]
A történelmi háttér, a politikai katyvasz, a történelem megváltoztatása, illetve ennek kiküszöbölésére irányuló cselekedetek még oké, de túl sok volt az "orvososdi", a mûtétek technikailag még csak-csak, az adott körülmények között, de valódi aszepszis-antiszepszis nélkül ezek túlélhetetlenek... (bocs, de elõbújt belõlem az eü-s) :)))))
Hivatalos OST SSH-val, 마지막 사랑 (Last Love): https://www.youtube.com/watch?v=eJ3iUjlEa7M

Egyébként szerintem nem igazán mûködött a kémia SSH és Park Min-Young között: na, nem SSH miatt, õ simán eljátssza, hogy szerelmes az aktuális partnernõjébe, de valahogy PMY szerelme nem jött át. Talán túl fiatal (10 évvel fiatalabb) volt SSH-hoz, aki neki nem oppa, hanem ahjussi?! :))))))))
Mert pl. a Sungkyunkwan Scandal-ban Mickey Yoochun-nal és a City Hunter-ben LMH-val nagyon jók voltak együtt (igaz, szinte egyidõsek).

Voltak azonban olyanok, akiknek jobban tetszett ez a sorozat… http://www.erzeki-korea.hu/ujdonsagok/time-slip-dr-jin/
A másik blogger Kim Jaejoong miatt kezdte nézni, viszont részletes jellemzést írt minden szereplõrõl (és a színészekrõl) http://esutamozifulke.blogspot.hu/2016/06/time-slip-dr-jin.html
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 14:19:53 10/10 Előzmény micike_MSc
(28/1111)
AUTUMN IN MY HEART vs. SUMMER SCENT
ÕSZ: végignézve. Bár azóta is bele-belenéztem utólag egy kicsit, de nem érzem azt, hogy újra kellene néznem, mint az összes többi eddig látott SSH-sorozat esetében, amiket nem tudtam könnyen elengedni, kilépni belõlük.

SPOILER!!!
Elõször is nekem fura volt a két (nem) testvér kapcsolata: a báty, aki 15-16 éves kora ellenére senki mást nem lát, csak a kishúgát, aki persze kedves, aranyos, mosolygós... de a köztük lévõ kapcsolat túl szoros volt sima testvérséghez képest; még akkor is, ha a szüleik ilyen nagy szeretetben, megértésben nevelték õket, meg még akkor is, ha nem voltak édestestvérek (amirõl ugye még nem tudtak). Valahogy már az elején kicsit természetellenes volt nekem ez a feltétlen rajongás egy testvérpár között.
Aztán amikor kiderült a kislányok cseréje, nem tudtam elképzelni, hogyan oldják meg a visszacserét, hiszen EunSuh-t nagyon szerettek, hogy hagyhatták a szegény édesanyjánál - de megoldották (tkp. a lányok döntése volt).

Eltelt 8 év, visszatértek Amerikából: JoonSuh (SSH) keresi a húgát, miközben nõsülni készül (kötelességtudatból?...), + kiderül, hogy "anyuka" évekig betege volt EunSuh (Song HyeKyo) elhagyásának...
De kérdem én: miért kellett akkor 8 évig távol maradni (na persze, felejteni)? Miért nem jöttek elõbb? Vagy miért nem támogatták anyagilag EunSuh-t és az anyját, hogy ne kelljen nyomorogniuk és hogy EunSuh is tanulni tudjon, vigye valamire? Mert gazdagék felejteni akartak, a szegények meg túl büszkék voltak? De hát szerették a gyerekeiket, akkor a felnõttek hogy dönthettek ilyen ostobán?

JoonSuh és EunSuh találkozása: elõtörnek a gyerekkori emlékek, de idõközben gyönyörû fiatalok lettek - vajon mikor lett a testvéri (ha csak az volt?) szeretetbõl szerelem (ha az lett?). Vagy csak a hosszú évek távolléte miatt lángolt fel a kapcsolatuk? És ez most tényleg szerelem, a másik utáni testi-lelki vágyakozással, vagy csak a hiányérzet fokozta fel az érzelmeiket? Mindenki tiltja õket egymástól (talán a két anya kevésbé), hiszen "testvérek", miközben nem azok, és ez még közelebb sodorja õket egymáshoz.
Yumi, JoonSuh menyasszonya végtelenül idegesített: a "nem tudok élni nélküled, JoonSuh" jegyében öngyilkossággal próbálkozik, de legalábbis az alkotó jobb karját tönkreteszi, ezzel zsarolván és magához láncolván JoonSuh-t...
Ez az a tipikus "bocs, hogy élek" tekintet és élhetetlenség, amitõl a falra tudnék mászni - és a másik JoonSuh önfeláldozása, hogy Yumit megmentse, õt választja, vele marad - mert ugyebár õ és EunSuh hiába szeretik egymást, ezzel mindenkinek (vagyis fõleg Yuminak és az EunSuh-t szeretõ TaeSokh-nak, + egypár embernek a családból, de õket most hagyjuk; Yumi hisztije elõtt JoonSuh velük is szembeszállt EunSuh-ért) fájdalmat okoznak... Na, ez az a fajta "önzetlenség", amitõl rosszul vagyok (SSH gyönyörû bánatos képe ide vagy oda!)...
Most nem mindegy, melyik két ember boldogtalan?! De, matematikailag persze mindegy. Csak az egyik gyenge, gyámoltalan, akit meg kell védeni (Yumi), ezért az erõsek feláldozzák magukat - és így legalább mindannyian boldogtalanok... Hurrá!

Han TaeSokh-ot (Won Bin) nagyon bírtam: a gazdag macsó, aki elõször szerelmes, ráadásul egy szegény lányba, megküzd érte, majd inkább lemond róla, csak EunSuh élhessen.
Yumi végtelenül idegesítõ volt, de végül elengedte JoonSuh-t a halálosan beteg szerelméhez. (Pííí, de nagyvonalú! Ha a halál komolyan fenyeget, akkor már nem játszunk vele?!)
EunSuh és JoonSuh "szerelme"? Még mindig nem tudom igazán eldönteni, hogy akkor ez most szerelem volt-e, hiszen nem volt benne semmi testiség (egyetlen "koreai csók", vagyis szájra adott puszi nem az), semmi kémia... Talán ha újra megnézném, így hogy már ismerem a történetet, figyelném az apró jeleket - de valahogy nem vágyom rá...

Az "Endless Love"-Évszakok szériának ez volt az elsõ sorozata 2000-ben (és SSH elsõ sorozat-fõszerepe), és még jó, hogy ez csak 16 részes volt; a Winter Sonata (2002) és a Spring Waltz (2006) nekem kimaradt (ki is fog) - ezek is a gyerekkori szerelem, elszakítás, felnõttkori újratalálkozásról szólnak; ezzel szemben a Summer Scent-ben (2003) a szerelmesek már felnõttként találkoznak elõször: egy nehezen felejthetõ és egy éppen aktuálisan tartó elsõ szerelem utáni második, sorsszerû szerelemként küzdenek meg egymásért.
https://en.wikipedia.org/wiki/Endless_Love_(2000_TV_series)
Az Õszben SSH nagyon sokat szenvedett, már-már "töketlenkedett", a boldogság minden reménye nélkül; számomra érthetetlen módon mindenki a szerelmesek ellen volt...
A Nyárban legalább küzdöttek egymásért HyeWon-nal, ott voltak támogatóik is, a sok-sok félreértés, kavarás ellenére...
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 14:05:50 10/10 Előzmény micike_MSc
(27/1111)
További szubjektívumok a tegnapi ismertetõkhöz.
Mivel elsõsorban Sillában nyüzsgök, így eleddig kénytelen voltam ott SSH-zni teljesen offtopic módon.
Viszont mivel ez az oldal már csak az övé... így ide bármit írhatok, ami róla szól... :)))))))))
De mivel már sokat írtam a Sillában, elég megkeresnem egy-egy kommentemet, nem kell újra leírnom mindent (a véleményem nyilván nem változott).

A MY PRINCESS-rõl edimir volt szíves elég sommás, nem túl kedvezõ véleményt írni, amire muszáj volt védõbeszédet írnom:
Valószínûleg rossz pillanatodban láttad ezt a sorozatot (bár 16 órácska nem tudom, mennyiben értelmezhetõ pillanatnak) vagy már túl sok filmet, sorozatot láttál, amihez hasonlíthatod (engem ez a veszély egyelõre - sajnos - nem fenyeget).
Szerintem ez a sorozat nem feltétlenül több, mint habkönnyû, rózsaszín romkom - és nem kell benne mondjuk pl. politikai állásfoglalást keresni a monarchia mibenlétérõl... :)
"Hölgyeim, ki nem akart gyerekkorában hercegnõ lenni? Palotában lakni, szolgák hadával együtt és minden földi jóban dúskálni? De sajnos a mai napig egyikünkrõl sem derült, ki, hogy egy rég elfeledett királyság lányai vagyunk. Ez nem Mia Thermopolis Renaldi* története , de egy kicsit hasonlít. (*CABOT, Meg: A neveletlen hercegnõ naplója)
...Lee Seol egy fõiskolás lány, aki nem dúskál a pénzben. Hercegnõnek öltözve fényképezkedik a turistákkal, anyja vidéki panziójában dolgozik, és bele van esve a tanárába. Más szóval tök átlagos, nincs benne semmi különleges. Csakhogy õ tényleg egy hercegnõ, még ha nem is tud róla..." http://animeaddicts.hu/encyclopedia.php?drama.12880

Történelmi hagyomány: nos, Korea meglehetõsen hosszú múltja, illetve a mai modern kor vívmányai mellett a kulturális, építészeti örökség együttélése, ápolása a mindennapok része; Szöulban a modern felhõkarcolók árnyékában ott vannak a királyi paloták (pontosabban azoknak a japán gyarmatosítás rombolása után újjáépített emlékei), hozzájuk kapcsolódóan õrségváltások, táncbemutatók, bábos-maszkos elõadások, "mindig történik valami"* - ilyen értelemben véve szerintem a nemzeti öntudathoz sokaknál hozzátartozik a királyság emléke. Aki még nem látta, feltétlenül nézze meg (*OzoneUtazás - Dél-Korea): https://www.youtube.com/watch?v=6WAilW7DF4c
DE! ebben a sorozatban ez csak háttér, a mese alapja, az "álruhás" hercegnõ átváltozásának története. (Na mondjuk nekem a Neveletlen hercegnõ sztorija is bejött anno...)

A monarchia visszaállítása, mint alapprobléma? Végülis "mellékesen" bemutatják a támogatók és ellenzõk érveit, a népszavazást - aztán annak eredményét már nem erõltetik ránk, de azért az utolsó részbõl az jött le nekem, hogy a hercegnõ hercegnõ maradt, valamiféle reprezentatív szerepben (az államforma változatlansága mellett)...:)))
Az, hogy az utolsó király eldugta a feleségét a fiával, és ez nem tudódott ki, talán éppen a japán gyarmatosításnak köszönhetõ (és bár még nem láttam "Az utolsó hercegnõ" c. filmet/drámát, de már tervbe vettem - az valószínûleg több történelmi tényt tartalmaz, mint ez a sorozat).
A párhuzamodat II. Erzsébettel és a Buckingham Palotával némileg túlzásnak érzem. A Brit Birodalom https://hu.wikipedia.org/wiki/Brit_Birodalom és annak feje szerintem semmilyen szinten nem vethetõ össze Koreával, bár utóbbinak is tisztes múltja van, de inkább elszenvedõje volt a Kína és Japán felõl érkezõ hódításoknak.

Mishil emlegetése nyilván nem véletlen: a Silla 2009. decemberéig tartott, a My Princess pedig 2011. januárjában indult, tehát idõben azért közel voltak; Mishil pedig épp azért lehetett példakép, mert a hercegnõ csak szeretett volna olyan kemény lenni a sok támadás miatt, de persze ez állt a legtávolabb tõle...
És különben is, egy modernkori hercegnõ már közösségi oldalakon nyüzsög és éjjel-nappal történelmi doramákat néz... :))))
A próbálkozásai? Hát istenem, eléggé naiv és befolyásolható, és hát a rosszakarói - élükön az igazgatónõvel, a nõvérével és a miniszterelnökkel - miért ne akarnák átvágni a saját hasznukra. Még jó, hogy ott van neki a két hõs lovag, egy gyönyörûségeSSH diplomata és egy történészprofesszor személyében. Meg a fiatal udvarhölgy, meg a fiatal konyhásfiú(?), meg persze az anyuka...

Én imádtam ennek a sorozatnak minden kockáját, a könnyed humorát, a szócsatákat, és nem csak SSH miatt (azt hiszem). Mindjárt az 1. részben 3x szívatja meg Lee Seol a diplomatát, a leglehetetlenebbül idétlen szituációkban, gátlástalanul és mégis naivan. Na jól vissza is kapja a 2. részben, amikor meg Park HaeYoung szívatja meg az imádott professzora elõtt - aztán már egálban vannak, és Lee Seol elõadja a maga bölcsességét arról, hogy "míg a férfiakat a védelmezés ösztöne hajtja egy nõ felé, addig a nõk érdeklõdését a féltékenység szítja". És valóban, a jégcsap igazgatónõ is gondolkodóba esik, meg a rendíthetetlenül, unalmasan hûséges diplomata is megzavarodik... Pláne, mikor a 2. rész végére a mindig mosolygós Lee Seol keservesen sírva fakad, amifajta érzelmi hullámvasutat aztán végképp nem szokhatott meg szegény paSSHi a rideg igazgatónõtõl.
Mindenesetre akinek eddig mutattam ezt a sorozatot, azoknak tetszett, bár nyilván a saját ízlésem szerint lelkesedek/lelkesítek, de mûködik. Egyik kolléganõm szerint olyan vagyok, mint egy hittérítõ... :)))))
Ja, és ezt a sorozatot az Obsessed, a Third Way of Love, a Ghost és az East of Eden után néztem (ebben a sorrendben), így éppen rámfért egy kiSSH hepiend... :))))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 12:26:30 10/10
(26/1111)
2016 március:
"Miért a koreai mozisztárok nyernek/legnépszerûbbek a rajongók körében nemtõl és kortól függetlenül, szerte a világon?"
És erre ki más lehetne a legjobb példa?
Bár az is lehetne egy kérdés, hogy a címlapKÉP vagy a KÉRDÉS volt-e elõbb... :)))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 12:18:36 10/10
(25/1111)
Címlap 2009 október:
Koreai Király SSH "bele kell szeretni elsõ látásra"
Nem vitatkozom... :)))))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 12:11:34 10/10
(24/1111)
Ghost-plakát (japán-koreai).
Ennyit ez a film is megérdemel. :)
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 11:57:39 10/10
(23/1111)
Nahát, nahát!
moderálva: starityponthu
Nem olyan fontos, viszont legalább rakhatok fel újabb képeket... :)))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 11:55:22 10/10
(22/1111)
***moderálva*** = starity.hu
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 11:52:35 10/10
(21/1111)
Szép napot!

Néhány hiánypótló link, csakis az objektivitás kedvéért. :)))))))
https://en.wikipedia.org/wiki/Song_Seung-heon
http://asianwiki.com/Song_Seung-Heon
magyarul: http://starity.hu/sztarok/song-seung-heon/eletrajz/
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 02:16:19 10/10
(20/1111)
Majd folyt. köv. 2012-tõl.
Most balra el...
Jó éjt, szép álmokat!

Kép: Mr. Szempilla (My Princess)
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 02:13:35 10/10
(19/1111)
2011. MY PRINCESS (Hercegnõm) – egy igazi habkönnyû, romantikus komédia.
Ennyi szomorú és olykor tragikus szerep eljátszása után nem csodálom, hogy SSH is könnyûnek és élvezetesnek tartotta ezt a karaktert eljátszani – én is nagyon örültem, hogy végre nem csak okos és szép, hanem csebol-örökösként végre baromi gazdag és elõkelõ is, egy viszonylag gondtalan, sikeres élettel.
Na persze aztán feltûnik a Hercegnõ (Kim TaeHee), némileg felkavarva ezt az állóvizet…
Igazi könnyed kikapcsolódáSSH, bár idõnként „szem nem marad szárazon”… :)))))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:57:03 10/10
(18/1111)
A Better Tomorrow - poszter
(hogy Joo Jin-Mo is legyen... :)))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:55:53 10/10
(17/1111)
2010.
A BETTER TOMORROW (egy szebb/jobb holnap) – John Woo 1986-os hongkongi filmjének koreai remake-je SSH-val és Joo JinMo-val.
Két észak-koreai menekült igazi beilleszkedés helyett fegyvernepper gengszterként (is) funkcionál.
Ez sem egy vidám történet, de SSH a fehér öltönyében, a vastag arany smukkokkal igazán cool… :))))

GHOST – ez pedig az amerikai film japán (!) remake-je; valószínûleg õk sem találtak otthon egyetlen színészt sem, muszáj volt egy koreait szerzõdtetni a fazekaSSH szerepére; Igen, kissé más a sztori, itt a nõ a gazdag japán üzletasszony, aki beleszeret a szegény fiúba…
Mondjuk egyáltalán nem csodálkozom ezen! :)))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:51:07 10/10
(16/1111)
Hm, "édeni" kockák... :))))))))))
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:49:45 10/10
(15/1111)
EAST OF EDEN.

A dráma (nem csak!) két férfirõl szól, akiknek a végzete már születésük elsõ pillanatától kezdve összekapcsolódik. Mindketten ugyanabban a kórházban születtek.
LEE Dong Chul (SSH) gyermekként tanúja volt apja halálának. Ezután bosszút esküdött SHIN Tae Hwan ellen, aki apja halálát okozta.
Mindenki elõtt ismeretlen az a tény, hogy Dong Chul öccsét, Dong Wook-ot elcserélték születésekor Tae Hwan fiával, Myung Hun-nal.
Dong Wook ügyésszé válik, és megesküszik a bátyjának, hogy segít neki bosszút állni.
De mi történik akkor, ha rájönnek majd, hogy nem fivérek?
Mit fog tenni Dong Chul, amikor rájön, hogy az igazi öccsét Shin Tae Hwan nevelte fel és az öcs, aki végig mellette volt az évek során, az ellenség fia?
(ismertetõ: Ázsia ékkövei)

Kép: az elcsereberélt testvérek
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:42:28 10/10
(14/1111)
A katonaság után egyértelmûen a ”tough guy/kemény fickó”-imidzzsel tért vissza: 2008. márciusában a Fate/Destiny (Végzet/Sors) c. filmben egy a múltjával szakítani akaró, jó útra térni szándékozó gengsztert alakított Kwon SangWoo mellett – sajnos eddig nem találtam meg normálisan nézhetõ formában, így ebbõl csak a youtube-on láttam részleteket. (Homályos kópia beleégetett angol felirattal, vagy egy picit jobb kép, felirat nélkül.)

2008. augusztus: EAST OF EDEN. 에덴의 동쪽 (edenui dongzzsok – Édentõl Keletre). LEE DongChul forever! <3 <3 <3
56 rész, majd' 60 óra. Hetek teltek el, mire a végére értem, de nézném újra és újra – ha lenne annyi szabadidõm, amennyi nincs... :(
Van (volt) benne minden, mi szem-szájnak ingere, maradva a klasszikusoknál:
• Értelem és érzelem.
• Ármány és szerelem.
• Bûn és bûnhõdés.
• Büszkeség és balítélet.
És a szokásos fülbemászó dallamok...
Reverse Fate/megfordított sors - elcserélt életek (ez is egy klasszikus: némileg áthangszerelt Adagio) https://www.youtube.com/watch?v=3_cW_4G5A2Q
M to M: 폭풍속에서 (pogpungsogeso) - Viharban https://www.youtube.com/watch?v=w5p8UygbL8I
No one else/senki más - mint egy szimfónia...: https://www.youtube.com/watch?v=1Bgwp_cSK4A
Thirst/szomjúság, vágyakozás - a bosszúra, a szerelemre, egy boldog életre...: https://www.youtube.com/watch?v=tMcc4ddbt5s
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:37:19 10/10
(13/1111)
2004: két film, az „Ice Rain” és a „He was Cool” – az elõbbit még nem láttam, az utóbbit csak pocsék guglis felirattal… SSH miatt persze oké, de ez is az a tipikusan koreai "középiskolás" film, amikor egy pasi nem tud mit kezdeni a nõkkel, akármilyen "cool", és bár tapadnának rá a csajok, õ végül egy teljesen antinõ kiscsajba zúg bele... :)

2004. végén a Sad Love Story egyik fõszereplõje lett volna Kim HeeSun és Kwon SangWoo mellett, fel is vettek hozzá két dalt SSH-val*… de idõközben kiderült, hogy illegálisan megpróbálta elkerülni a kötelezõ katonai szolgálatot. Hatalmas botrány kerekedett, aminek hatására SSH azonnal bevonult letölteni a két évet, majd végül 2006. novemberében szerelt le.
* Viszont imádom ezt a dalt, bár csak nemrég fedeztem fel: 십년 이 지나도 (simnyoni dzsinado / még tíz év után is), egyértelmûen SSH énekel, de nem tudom, mennyire van felturbózva a stúdiófelvétel által, mert azért spontán megnyilvánulásaiban idõnként hamiskás, fõleg a magas hangokat énekli laposan; bár koncerten is hallottam már tisztán énekelni… mindenesetre ez a dal nálam No.1. :)))) https://www.youtube.com/watch?v=oPcHarCORKg
A másik dal szintén innen: 그대 를 (güderül... / neked…) https://www.youtube.com/watch?v=wuc5sJneCOI
10/10
micike_MSc 2017 máj. 10. - 01:31:01 10/10
(12/1111)
Summer Scent